15 pozycja planety i odkrywca??

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • 15 pozycja planety i odkrywca??

    Naszła mnie taka myśl - jak wiemy, innej opcji niż płatna aby stać się baronem deuterowym biorąc pod uwagę rozwinięcie planety/terra i relokacje dopiero na 15.

    Jak wiemy klasa odkrywcy ma +10% - na uni z +25/+30 pól planetki 211 pól trafiają się dość często o czym przekonałem się na własnej skórze. Myślicie, że jest sens budować takie konto od zera na 15? na pewno amortyzacja znacząco się wydłuży bo bonus z -130'C dopiero zacznie przynosić korzyść zanim wybuduję fuzję/plazme/t.energetyczną. Co o tym myślicie gra warta świeczki?
  • muniek jak zwykle brednie pisze.

    Ja tak gram od kilku uni - i nie narzekam. Trochę boli drugiego dnia (masz astro 8 - lecisz na pozycje 15 - jak dostajesz małe przed 2-3 dni - to tracisz czas, plus także 20k kr na kolona trochę boli - jak trzydziesty kolon daje nowe maleństwo.

    Ale zaczynając od konca - co potrzebujesz mieć:

    - nanity - 7-9 miejsc
    - fuzja - 23 miejsc (ktoś ma fuzje 24? może alecios miał ... )
    - kopalnie - obecnie metal bez wartości - ale i tak - liczmy 110 miejsc (30-35-45 - mało kto zabuduje w mniej niż 2 lata) - a wyżej i tak lepiej we flotę inwestować
    - magazyny - pod kopalnie wyzej - 40 miejsc wystarczy - ale liczby 45
    - bunkier - 4-5 (aby móc rakietować)
    - stocznia - 5 (4 pod dt, 5 - pionier) - must have

    Suma 195-197

    Dodatkowo musisz mieć wyżej stocznie i laby. Ale możesz to mieszać - tam gdzie masz laby - to stocznia nisko. Tam gdzie wysoko stocznia - brak labów.

    W praktyce - 210 miejsc i masz w zupełności wszystko co potrzeba. Czyli 190 + terra lvl 5. Terra lvl 6-7 masz spokojnie do zrobienia - ale to bonus.

    Więc mając planetę o rozmiarze 190 - zmieścisz tam totalnie wszystko co potrzebujesz.


    A wracając na początek - tak, bardzo się opłaca. Po miesiącu na uni już nikt ci deuteru nie sprzeda - a tak - masz zapas na spokojne latanie naprawdę dużą flotą. Kosztem tech energetycznej i fuzji.

    Minus rozwiązania - masz dwa przestoje. Jeden - drugiego-trzeciego dnia uni (jak pisałem - latasz na pozycje 15 - i jak masz pecha to boli). Drugi przestój - po ok 2-3 tygodniach - masz tech energetyczny lvl 12-14, fuzja 13-15 - a kopalnie chcą więcej energii. A ty masz wybór - robić astro 16, tech energetyczną czy napędy. I często zasoby masz - tylko czas w labach. Dla planet na innych pozycjach tech energetycznej robić nie musisz - a tutaj - trochę cię blokuje. Ale to mały problem raczej.
  • Muniek napisał(a):

    8 pozycja, terra wysoko i dopiero relo.
    wszystkie moje planety maja po okolo 380 pól.

    mozesz tu rozpisac książke a ja nadal bede mial 380 pol do twoich 200

    pzdr
    I nadal będziesz #362, a ja na każdym uni top5 :) bo to nie liczba pól na planecie decyduje o wartości konta.

    Ja napisałem czego potrzeba, kalkulator (o ile już umiesz go obsługiwać) i liczysz. Miejsca wystarcza na wszystko, jeszcze zostaje zapas ok 10 miejsc - do uzupełnienia wg uznania. A dzięki temu, że mój sposób nie wymaga anty - jest dostępny dla każdego - a nie tylko tego, co wyda 300 pln na anty albo będzie grał 2-3 lata, zanim zdoła przenieść wszystkie planety na pozycje 15
  • Muniek napisał(a):

    "a ja na każdym uni top5" - przez 3 tygodnie i dowidzenia :E

    ja mowie rozwoju konta mocnego, w długim czasie.

    kolega pyta o rozwoj konta.
    ty doraddzasz mu sposob na 200 pol
    ja na 380 pol :)

    Ja mogę mu doradzić także "Wszystkie planety na pozycje 8 - ale tylko max wartości. Potem przeniesienie za anty na pozycje 1. Terraformer minimum 15 lvl. A potem za anty na pozycje 15". Tylko po co? Jak praktycznie taki sam efekt osiągniesz moim sposobem, za darmo (choć odrobinę czasu potrzeba).

    I akurat twoja rada z ROZWOJEM konta nie ma nic wspólnego - bo a) nie napisałeś ile to kosztuje b) zero argumentów za i przeciw c) zadałeś sobie sam pytanie - a następnie sam na nie ŹLE odpowiedziałeś:

    Pyt: "Co o tym myślicie gra warta świeczki?"
    Twoja odpowiedź: NIE

    Prawidłowa odpowiedź - co popieram choćby miejscem w rankingu - ale także sumą kosztów i stosunkiem jakości do ceny - TAK.


    PS. Tam gdzie grałem dłużej byłem wyżej w topce. A ty jesteś jedynie planktonem i takim planktonem już zostaniesz.
    PS2. Konto top360 jest z pewnością mega mocnym kontem. Tak mocnym, że nawet nie warto patrzeć co tam ktoś postawił - bo skoro ma takie słabe wyniki to znaczy, że gdzieś popełniał błędy. Albo nie ma pojęcia o grze.
  • Nie ma sensu z toba dyskutowac bo masz klepki na oczach odpowiem wiec autorowi postu.
    twoje top nikogo nie interesuje, nikt cie nie zna, nikt o to nie pyta i nie podnieca sie bzdurami


    NolanColton
    jak ci wystarczy 200 pól mozesz od razu na 15stki, bedziesz mial troche problem na starcie ale do ogarniecia

    jak chcesz DUZE planety to tak jak pisze ja - 8 poz, terra, relo

    i nie daj sobie narzucac sposobu gry że ci ktos wyliczy co masz zbudowac na ilu polach - nie słuchaj maniakow gimby
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • @Muniek
    Jak sam napisałeś - moje top nie interesuje - ale pokazuje możliwości konta. Twoje zaś top - #362 - pokazuje, że albo rozwijanie konta w ten sposób jest nieefektywne albo jego właściciel się nie zna. Ja jednak wolę pytać o rady topkę, bo zazwyczaj (nie zawsze - ale w 95% przypadków) oni wiedzą więcej - a w prawie 100% przypadków ich sposób gry jest po prostu lepszy - co widać po rankingu. Klapki na oczy to masz akurat ty - raz, pokazałeś to w temacie odkrywcy - a dwa - tutaj - nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że ma sens stawiać planety na pozycji 15 bezpośrednio, bez relokacji - czyli na pytanie zawarte w poście głównym odpowiedź jest pozytywna.

    Tak, jest sens. Tak, zmieścisz tam wszystko co jest potrzebne. Tak, takie konto spokojnie daje radę i można nim robić topkę na dowolnym uni.

    Ja tylko zaznaczę jeszcze autorowi - planety 210 na pozycji 15 to raczej rzadki przypadek - a nie reguła. Ale skoro tobie wpadają często - to gratulować tylko - oby tak dalej.
  • NolanColton
    jak ci wystarczy 200 pól mozesz od razu na 15stki, bedziesz mial troche problem na starcie ale do ogarniecia
    jak chcesz DUZE planety to tak jak pisze ja - 8 poz, terra, relo
    tyle w temacie


    jak chcesz poczytac napinki i wychwalanie swojego top ktore miales przez 3 tyg na nowym uni to pan powyzej :E
    konto ktorym gram teraz nie jest jedynym ale brak ci doswiadczenia "cokolwiek" zeby o tym pomyslec


    pzdr miszu top ogame
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • A ja z innej beczki bo do tego tego momentu osobiście nie doszedłem a też myślałem o kolonizacji 15 odkrywcą w ver. 'f2p' więc mam pytanie jak wygląda stawianie terraformera na takiej zimnicy od początku. Trzeba budować satki które dają 1 energii czy fuzja + tech. energ spokojnie dają radę do któregoś poziomu terra?
  • zależy od poziomu tech i fuzji - tak do lvl 5-6 stawiasz praktycznie po 2-3 tyg gry, lvl 7 to już daleki etap. Nie pamiętam na pewno (i nie chce mi się sprawdzać) ale chyba przy 22-23 lvl fuzji i tech terra lvl 8 wchodzi (256k energii). Ale wyżej - praktycznie nierealne. Dlatego w wyliczeniach bierz lvl 5-6 terra (czyli 20-25 miejsc). Jak potem postawisz coś wyżej - to jest to bonus - sam spojrzysz na co wykorzystasz. A licząc plan minimum - licz także oszczędnościowo - czyli lvl 5-6 terra.

    Co do satek - tak, można budować tak terra. Szczególnie jak masz np +6 z satki. (+1 / +8 - taki jest zakres). Tylko powstanie wtedy pytanie - PO CO? W zasadzie i tak się mieścisz, robotów nie ma, slonecznej nie ma - a masz i tak dużo zapasów na plus. Jak ci brakuje miejsca - teoretycznie zawsze jest dopałka +5/10/15 miejsc. A terra za satki wyjdzie po prostu bardzo drogo, potem satki trzeba kasować (pewnie za anty, aby deu odzyskać) - dużo zamieszania i kosztów dla małych efektów. Czyli można postawić, ale (moim zdaniem) nie warto. Naprawdę - 210 miejsc wystarczy na wszystko.

    Edit - a jak miejsca brakuje - kasujesz magazyny i kopalnie metalu - i jedziesz deuter do lvl 70 - starczy na następne pokolenie :D
  • I za taką rzeczową odpowiedź ogromnie dziękuje! aż sobie zrobiłem screeny bo poważnie tak rzeczowych postów teraz próżno szukać tutaj na forum w większość zdawkowe odpowiedzi i droga po najniższej lini oporu mianowicie wyłóż hajs i graj.

    Kłaniam się i zabieram się jutro do roboty - Quasar myślę, będzie idealny do tego pomijając brak handlarza ale za jakiś czas zawołam i pochwalę się przemyśleniami. W końcu ogame to gra długoterminowa :)
  • Ja tylko dodam co do uni - większość uni będzie dobra - jedyne czego musisz unikać to złom z obrony. Przy braku zlomu za niszczenie obrony masz szansę się mniej czy bardziej zabunkrować i mieć spokój większy - ważne szczególnie jak wracasz do gry po przerwie / zaczynasz - bo tak gra się wolniej - ałe łatwiej.
    I moim zdaniem każde nowe uni już będzie bez handlarza i bez rynku.

    Tydzien temu zaczęło się nowe uni - x2. Quasar jest x3. W zasadzie jest to obojętne - dość podobne uni pod względem prędkości - ale pomyśl co chcesz jeszcze robić poza stawianiem kopalni deuteru. Czy chcesz grać tylko eko, czy może piratów ogarniać. A może flota? I wtedy już prędkość floty może mieć znaczenie. Ale chyba największe znaczenie to znajomi - popatrz, może na którymś z tych dwóch uni grają jakieś znajome nicki. Raz, że łatwiej wystartować, a dwa - po prostu przyjemniej się gra ze znajomymi.
  • NolanColton napisał(a):

    Naszła mnie taka myśl - jak wiemy, innej opcji niż płatna aby stać się baronem deuterowym biorąc pod uwagę rozwinięcie planety/terra i relokacje dopiero na 15.

    Jak wiemy klasa odkrywcy ma +10% - na uni z +25/+30 pól planetki 211 pól trafiają się dość często o czym przekonałem się na własnej skórze. Myślicie, że jest sens budować takie konto od zera na 15? na pewno amortyzacja znacząco się wydłuży bo bonus z -130'C dopiero zacznie przynosić korzyść zanim wybuduję fuzję/plazme/t.energetyczną. Co o tym myślicie gra warta świeczki?
    Odpowiedź jest prosta: To zależy :) Należy sobie przeliczyć najpierw to, co chcesz na danej planecie postawić.

    Przede wszystkim (poza uniwersami bez wymiany surowców za antymaterię) nie należy łamać zasady amortyzacji. Stawia się to, co najszybciej się zwróci. Skoro znasz bonusy uniwersów i klas, to taka uwaga Ciebie raczej nie dotyczy, ale chyba każdy widział u idlaków na piętnastkach zerowy/niski poziom metalu i kryształu, za to deuter wysoko pod "planetę specjalistyczną".

    Teraz proste liczenie tych budynków, które być powinny na planecie:
    - fabryka robotów: 0 (najpierw 10, żeby dojść do nanitów, później stawiamy nanity na poziom docelowy i kasujemy roboty)
    - stocznia: 12 (zawsze zakładam tyle, żeby mieć swobodę w produkcji, ale jeśli komuś nie zależy, to może dać 8 pod plazmy i pełną swobodę w budowaniu przynajmniej obrony)
    - laboratorium: 12 (tutaj też można kombinować, zależy od wydatków na antymaterię do wyższych poziomów badań, ale w końcu i tak trafimy na ścianę)
    - depozyt: 0
    - silos rakietowy: 0 (wbrew pozorom silosy nie służą do obrony tylko do ataku, na początku można sobie postawić do 4 poziomu, później, przy rozwiniętej obronie i silosach u przeciwników przy ewentualnym rakietowaniu nas i tak liczy się wyłącznie stosunek zysków do strat, więc jeśli sami nie gramy rakietami, to można je równie dobrze skasować)
    - fabryka nanitów: 5 (tutaj też zależy to od tego, co chcemy stawiać - kombinacja stocznia 12/nanity 5 daje nam LM/MT w 1 sekundę, jeśli stawiamy ciężką flotę lub chcemy aktywnie rakietować, to oczywiście powinniśmy zwiększyć poziom nanitów, problem może również następować przy wysokopoziomowych kopalniach)
    - terraformer: 6 (żaden problem przy fuzyjnej z technologią energetyczną)
    - elektrownia słoneczna: 0 (początkowo budujemy ją do poziomu około 20, później kasujemy do zera)
    - elektrownia fuzyjna: 22 (choć to oczywiście zależy od klasy i od rozwoju konta, ale generalnie opłaca się mieć 100 % produktywności)
    - magazyn metalu: 15
    - magazyn kryształu: 13
    - zbiornik deuteru: 13 (przy magazynach dużo zależy od naszej systematyczności w grze i od tego, co chcemy robić z surowcami, a konkretniej, jak długi okres wydobycia ma utrzymać planeta, zanim coś z nimi zrobimy. 15/13/13 to 110/33/33 kk surowców - mi utrzymuje to minimum 3 dni bez robienia czegokolwiek, jeśli ktoś gra aktywniej, może nawet zmniejszyć poziomy)
    Kopalnie: tutaj nie da się ustawić poziomu bez podjęcia konkretnej decyzji. Przykładowo na zbieraczu mam na pozycji 15 ustawione zgodnie z amortyzacją kopalnie na 37/31/33 - czas amortyzacji od 51 do 53 tygodni. Odkrywca powinien mieć znacznie słabsze kopalnie, szybciej zwraca się slot ekspedycyjny cywilny, kosztuje około 40 kk surowców, zwrot następuje w ciągu dnia. Później następuje kolejna decyzja - czy latamy cywilnie i budujemy eko, czy latamy militarnie i gramy z ryzykiem straty floty, ale też z większą możliwością zysków.

    Podsumowując 98 pól + kopalnie. Pisałeś o 211 polach, przy 6 poziomie terraformera będzie to łącznie 244 pola. Masz więc 146 pól wolnych na kopalnie, nanity, silosy, laboratoria itd. Kopalnie na moim zbieraczu zwrócą się za około rok i zajmują 101 pól. Przy 45 wolnych polach zapełnienie takiej planety kopalniami jest niemal nierealne, a z punktu widzenia amortyzacji - bezsensowne, chyba że jest to samoistny cel w grze (pozdrawiam @ale cios antynazista),

    Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie: Tak, to dobra strategia.

    Dorzucę jeszcze dwa pomysły odnośnie problemów z deuterem, które są dość istotne przy odkrywcy.
    1) Jeśli grasz na uniwersum z wymianą surowców za antymaterię, to na którejś planecie zrób wysoki poziom zbiornika deuteru. Zdobytą na ekspedycjach antymaterię wymieniaj na admirała (cena 5000) i na wymiany surowców na deuter. Po paru wymianach, latając dobranym składem floty, z pewnością będziesz wiedział, który surowiec (metal czy kryształ) zostaje Ci częściej. Po wymianie go na deuter kupuj od razu następną wymianę, dzięki temu, gdy trafisz kupca na ekspedycji, zawsze dostaniesz lepszy lub równy przelicznik i być może zaoszczędzisz antymaterię na kolejnej wymianie.
    2) Jeśli nie inwestujesz pieniędzy w grę i chcesz grać w miarę długo, postaraj się o deuterówkę. Jest to konto, które sprzedaje Tobie tani deuter, względnie produkuje Ci statki poniżej wartości stoczniowej. Daje Ci tym samym przewagę nad kontami, które grają bez wsparcia. Należy oczywiście pamiętać, że można posiadać wyłącznie jedno konto na uniwersum, ale drugi gracz może Ci pomóc na zasadzie "ja Tobie pomogę na uni X, a Ty mi na uni Y".

    Lwica jest boska :)
  • Muniek napisał(a):

    nie wierze że nie jest to skopiowane.

    inaczej....nie wierrze ze chciało ci sie pisac tyle pierdól co i po co budowac....są opisy w grze :E
    moze jeszcze mu powiedzcie ile floty ma miec ? i o ktorej godzinie grac
    Ty jesteś tak ograniczony czy udajesz takiego? Wiesz co to jest poradnik??
    Bo ten twój bełkot który próbujesz przekazać już w drugim temacie ma się nijak do tego co inni próbują tobie przekazać. Chcesz mieć 380 pół miej i 500.... I tak tego nie zapełnisz. Rozwój który przedstawił @cokolwiek to jest taki szybki bez zbędnego marnowania czasu... A u ciebie bedzie to trwało dłużej.


    Uni Taurus [ON]
  • NolanColton napisał(a):

    Naszła mnie taka myśl - jak wiemy, innej opcji niż płatna aby stać się baronem deuterowym biorąc pod uwagę rozwinięcie planety/terra i relokacje dopiero na 15.

    Jak wiemy klasa odkrywcy ma +10% - na uni z +25/+30 pól planetki 211 pól trafiają się dość często o czym przekonałem się na własnej skórze. Myślicie, że jest sens budować takie konto od zera na 15? na pewno amortyzacja znacząco się wydłuży bo bonus z -130'C dopiero zacznie przynosić korzyść zanim wybuduję fuzję/plazme/t.energetyczną. Co o tym myślicie gra warta świeczki?

    Moja odpwiedz - tak da sie, spokojnie po 200 pol od razu, bedzie tylko na starcie ciezzko z kosztami z kolonizatorami.
    Polecam jednak 8 poz, terra, relo i miec planety 300/400 pól. w przyszlosci mozna maksowac eko bez zadnych obaw o miejsce, budujesz co chcesz wg swojej opinii na luzie.

    Jest to odpowiedz człowieka normalnego, który ma mózg.

    Odpowiedz @cokolwiek - jestem top 5 na kazdym uni ogame wszystkich krajów, tylko ja sie znam, mam top 5 i inni sie nie znają. Mam top 5.

    Odpowiedz twoja - wlasciwie nic nie wnosi, nie wiem co piszesz

    Odpowiedz @buleon - przepisał ogame
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • cokolwiek napisał(a):

    Ja tylko dodam co do uni - większość uni będzie dobra - jedyne czego musisz unikać to złom z obrony. Przy braku zlomu za niszczenie obrony masz szansę się mniej czy bardziej zabunkrować i mieć spokój większy.
    Nie zgodzę się z tym co wypisujesz, Jeżeli trafi na takiego gracza jak dex ex top1 Wezn (nie mieliśmy debrisu z obrony) to dla niego nie miało znaczenia jaka jest obrona, jeżeli było kilka milionów zysku to leciał bez opamiętania nawet jeżeli ma to być tylko kryształ z satelit. A jak jakiś bunkrownik wbijał dwa razy na dobę to go orał gsami. Wszystko zależy od tego jakich ma graczy na uni bo jeżeli takich pokroju dexa to niestety słabo a jeszcze jak mu podpadnie może pomarzyć o spokojnym graniu :) natomiast jeżeli ma ogarniętych ludzi to może sobie postawic 10k laserów i nikt go nie będzie dotykał.
  • @Muniek Jak widzisz - kolejny raz najpierw robisz rozróbę i piszesz brednie, ale po dwóch dniach mądrzejesz odrobinę i przyznajesz rację. A nie można tak od razu?


    @buleon
    Ja przedstawiłem praktycznie taki sam schemat (choć z racji czasu bardziej skrótowo) - róznica poziomów stoczni itp - to każdy dobiera pod siebie. Jedyna moja uwaga - amortyzacja jest prawdziwa dla starych uni, z handlarzem. Bez handlarza - niestety - metal staje sie bezwartościowy, mając zerowe kopalnie metalu jestes w stanie (poza pierwszym tygodniem) praktycznie budować kopalnie w normalnym tempie. Nawet handlować metalem nikt nie chce (poza twoim pushkontem). Oczywiście, są sposoby na balans surowców - ale i tak - nie ma sensu inwestować w kopalnie metalu za dużo, bo bardzo niewiele to zmienia w sile konta. Plus jak pisałem wyżej - samo wrzucanie planet na 15-tkę jest bardzo ok - a potem jeszcze musisz popatrzeć jak chcesz grać - eko, piraci, flota, gsy - sposobów gry jest wiele, każdy z nich lekko może wpływać na wymagane budynki. Dlatego ja wolę operować zestawem minimum - plus dodatkowe bonusowe pola dobierane pod potrzeby - czy to stocznia, laby czy coś innego. Każdy inteligentny gracz dobierze to pod siebie.

    PS I widzisz muniek - porównaj wartość swoich postów i postów merytorycznych. I się ucz jak pisać, aby pomagać - a nie tylko się ośmieszyć. Bo na tym powinna polegać wartość płynąca z forum - a nie na możliwości pisania bzdur.
  • Co do opcji "p2w" wrzucę od siebie 3 grosze: otóż ta opcja jest... gówno warta :)
    Na Librze najpierw kolonizowałem duże trójki, waliłem terraformery do 10-12lvl i przenosiłem na 15tki.
    Na tamten czas to był najlepszy sposób na 220 pól na 15tce.
    Na tamten czas. Bo kilka miesięcy pózniej otworzony został Merkur, a wraz z jego startem wgrana została aktualizacja znacznie zwiększająca rozmiar skrajnych planet.
    Na tamten czas. Bo potem nadeszła fuzja i biedakom brakło miejsca do kolonizacji na i tak pustym uni, dlatego zniesiono limity relokacji i obecnie najlepsza praktyka p2w to 8-->1-->15.
    Linijki były już trzy. Dlaczego mam wierzyć, że za chwilę nie pojawi się czwarta linijka "na tamten czas"? Po swoim błędzie, jakim było kolonizowanie 3jek a następnie wywalanie anty na relokację na 15tki stwierdzam, że niemiaszki będą mieszać co jakiś czas :)
    Teraz 8-1-15, a kto wie, czy za pół roku nie dostaniemy ultymatywnego przedmiotu premium za 500k anty pod tytułem "nielimitowana ilość pól".

    Więc dyskusja na temat kolonizacji "p2w" nie ma najmniejszego sensu. Jedynie omawianie strategii f2p ma znaczenie, bo na niej nie tracisz pieniędzy, a za to oszczędzasz czas :)
  • @cokolwiekja to pisałem od początku ale ty masz tendencje do negowania wszystkiego bo wg ciebie tylko twoj styl gry jest najlepszy. Jezeli ktos gra inaczej od ciebie np buduje bunkier lub robi duuuuze kolonie - gra zle. Dlaczego ? Ano dlatego że TWOJE budynki zmieszcza sie na tylu polach ile masz ty. Tak wiec ty nie zrozumiesz ze ludzie chca sobie budowac wiecej niz masz ty i maja wieksze wymagania niz nanity 6.

    Ta gra jest bardziej złozona niz ci sie wydaje.
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • @Muniek - popatrz na swój pierwszy post w tym temacie:


    Muniek napisał(a):

    Co o tym myślicie gra warta świeczki?


    nie

    8 poz, terra, relo
    A teraz popatrz na ostatni post. Wskaż gdzie tak szeroko opisywany przez ciebie schemat gry - co się opłaca a co nie. A teraz - popatrz sobie na post mój albo buleona. I pomyśl - które z nich są merytoryczne, a które to tylko bicie piany.
    A potem weź zacytowany post i wskaż tam choć jeden argument za czy przeciw. Nie ma. Napisałeś zdanie i tyle - zero argumentów - tak ma być i tyle. Inne zdanie nie ma sensu. Tak - to piszę o twoim poście - :)

    Ja w większości postów, jeżeli piszę jak gram - piszę także DLACZEGO tak gram. Zarówno za, jak i przeciw. Nie twierdzę, że to jest jedyne i najlepsze rozwiązanie. Ale po pierwsze - podaję argumenty. Po drugie - podaję opis. Po trzecie - podaję zazwyczaj większy opis co i dlaczego - a nie trzy słowa i elo...

    PS. Jak widzisz w tym temacie - nawet twój sojusznik zdaje sobie sprawę, że ty nie udajesz - tylko jesteś taki ograniczony. A on zna cię jednak dość dobrze. Więc zamiast pisać głupoty - popracuj nad sobą. Może wtedy będzie cię stać na napisanie choć kilku argumentów na poparcie swojego zdania.