Rework klas

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Rework klas

      Witam`

      Już trochę czasu mi to siedzi na sercu bo szkoda mi tej gierki więc napiszę tutaj.

      Nie wiem co za opóźnieni panowie są w zarządzie, ale minęło już ponad pół roku, a Wy dalej nie widzicie problemu z balansem klas.
      Odkrywca na samym początku uni jest jedyną klasą w której z ekspedycji wylewa się surka razem ze statkami tonami. Do tego stopnia, że żaden zbieracz czy generał nie ma szans na konkurowanie w topce bo flota(generał) czy produkcja surowców(zbieracz) odstaje co najmniej kilkukrotnie. Jak generał przykładowo ma grabić w początkowej fazie gry skoro odkrywcy są już zabunkrowani z nadmiaru surowców i trzeba ich na 3x atakować bo wskoczy odwrót lub co najśmieszniejsze wysyłać rakiety. Zanim zbuduje się falangę na łapanie flot to już dawno generał wypada z walki o chociaż top100.
      Ta klasa dodam jeszcze niszczy zamysł tej gry. Ma być walka flot generałów realnych graczy z ekonomią zbieraczy. Odkrywca to wszystko zabiera bo najzwyczajniej w świecie wysyła się w 99% ekspedycje militarne i zbiera łupy po czym patrzy w ranking czy awansowaliśmy bez jakiejkolwiek styczności z rywalami. To może zróbcie ogame solo, a pkt będą wyświetlane na światowej tabeli? To jest oszukiwanie graczy. Niby gramy razem, ale solo. No chyba, że ktoś pochwali się ekspem lub chce wymienić na sojuszowym metal bo nie wie co z nim zrobić...

      Albo zmiejszycie profity z ekspedycji, bedą widoczne na falandze i zabierzecie pioniera z łupów(wylosowanie pioniera na samym początku jest absurdalne)
      Albo dacie solidny rework zbieracza i woja.
      Zbieracz powinien mieć możliwość latania pełzaczami między planetami + dodatkowy bonus z ciepłych planet jak np. większe wydobycie kryształu co dałoby przewagę w badaniach nad innymi i handlem kryształem, który na początku jest o wiele bardziej rozchwytywany niż deuter.
      Generał już na wstępie powinien mieć szybsze dojście do moona(może większa szansa na niego?) i w zamysle wybudować falangę by siał postrach wśród graczy. Nie piszę tutaj może o typowej falandze, ale jednak powinien mieć lepszy i szybszy wgląd w ruch floty przeciwnika od innych klas by im dorównać.

      Jeżeli tak zależy wam na kasie, a nie grywalności klas to chociaż dajcie na wstęp tylko klasę ODKRYWCA, a dopiero później wybór pomiędzy zbieraczem, a generałem już bez odkrywcy... :D

      To jest post pisany od ręki, a pewnie miałbym jeszcze więcej pomysłów, które pomogłoby innym klasom, ale z drugiej strony to nie ja zarabiam na tej grze i powoli mam to w dupie bo każdy doskonale wie, że gierka umiera. Nowe uni, jazda z odkrywcą, kto pierwszy ubije 20kk pkt, kto miał najwieksze szczeście w ekspach, więcej anty, kont, a potem zdaża się, że wychyli się człowiek z umiejętnościami, który wytnie odkrywców i zaczyna się nowe uni,a stare konta laduja na alledrogo. :cursing:


      I na koniec propozycja.
      Może stwórzcie na próbę jeden serwer, który będzie tylko i wyłacznie opłacany abonamentem miesięcznym. Bez anty i z taką rzetelną pracą opiekunów nad multikontami, pushówkami i botami? Wyliczcie sobie ile tam wam potrzeba na prąd do priusów i założcie serwer. Gwarantuje wam, że serwer byłby pełny i nie tylko przez pierwszy miesiąc.
      Jeszcze mi się coś przypomniało.

      Czemu co rok nie ma twardego resetu wszystkich uni z uwzglednieniem nagrod dla graczy top100 uni? Przykladowo w styczniu powstaje glowne uni i potem co dwa miesiace powstaje nowe, ktore jest na tyle szybsze w eko by gracze byli do kolejnego nowego uni gotowi na wrzucenie do glownego uni. Tam znowu umiescic ich na miejscach, ktore bylyby zagrozeniem dla starych wyg, ktorzy graja od stycznia. To napedzaloby caly czas walke o miejsce, a nie umieranie uni. Wierze, ze zdolny programista jest w stanie to udzwignac. :)
    • co tu mogę napisać... podpisuję się pod tym oczywiście- rzeczywiście przeskok między odkrywcą a resztą klas jest kolosalny i wybór tutaj jest łatwy ta gra to teraz tylko puszczanie ekspedycji w kółko i liczyć że wpadną piraci i oczywiście budowa kolejnych lm-ów do większego pzta nic innego na tą chwilę się nie liczy nawet szkoda czasu czasem skanować i slotów na farmingi puszczać bo z ekspy jest prawie szansa że zawsze coś wpadnie....
      # u68 - top16
      offline

      # uQuasar - top5
      offline
    • 1. Wygląda na to (po czasie), że klasy zostały stworzone jako przynęta. Ktoś z dużym eko / flotą weźmie coś innego niż odkrywca => po tygodniu kupi anty i zmieni klasę.
      2. Na nowych uni ludzie w większości wybierają inne klasy przez niewiedzę - wraca ktoś po latach, przeczyta info o klasach, kliknie inną niż odkrywca. Po trzech dniach ma wybór - skasować konto albo kupić zmianę klasy za anty.
      3. Odkrywca daje mega dużo zasobów. Ale co z nimi zrobić ... no właśnie. Nie bez powodu GF ograniczył ostatnio handel przedmiotami - masz kupić przedmioty za anty. Inaczej zasobów nie przepalisz.
      4. Klasy sprawiły, że gra mega przyspieszyła. Wystarczy popatrzeć jakie floty latają po miesiącu i po 3 miesiącach. Przyspieszenie minimum x3 - bez względu na parametry uni. I znów - więcej zasobów = przyspieszacze = anty = kasa dla GF
      5. Błędnie zakładasz, że GF zależy na balansie klas. Nie zależy. Gdyby zależało to po max miesiącu miałbyś działania wyrównujące klasy (tak jest w porządnych systemach) - choćby najprostszy - czyli ograniczenie ilości złomu z piratów. Tutaj jedynym balansem jest zabranie handlarza.

      Punkty 1-5 jasno pokazują, że GF ma gdzieś balans w ogame i starania graczy. Oni patrzą czy im spada sprzedaż anty - i tylko tyle. Ostatnio pewnie przedmioty były mniej popularne - i masz działania.


      Co do abonamentu - piekna sprawa, wiele osób by tak chciało. Tylko pamiętaj, że tego uni będzie pilnował ten sam skład Teamu co obecnych uni. :) Zaloguj się na nowe, popatrz ile botów ciągle lata. Dlaczego bot po zdjęciu bana następnego dnia jest złomowany - i jakoś nikt nie widzi w tym pushu :D Tak więc ciągle ten sam skład adminów, te same narzędzia kontroli i ten sam regulamin, wg którego art może robić co chce, nawet jak to jest niezgodne z regulaminem.

      Reset uni się odbywa - nazywa się fuzja.

      Na koniec - reworku klas nie będzie - co najwyżej kiedyś zmienią 30% na 40% ... i tyle.
    • Generał obecnie to żyła złota dla GF, bo wszyscy jadą na Odkrywcy, floty puchną z dnia na dzień, w końcu któraś albo będzie stała albo pojawi się na falandzie i... bum. Klikasz Generała i masz ekstra dok z siebie. Po takim starciu klikasz z powrotem Odkrywcę i 1kk antymaterii poszło w piach. Czysty zysk dla niemiaszków :)
    • W zasadzie to się zgadzam z wypowiedzią założyciela tematu ,ale mam inne zdanie.
      Jedyna rzecz ,która na obecny stan jest niezbędna to ograniczenie złomu z ekspedycji .Wielkość złomu powinna być uzależniona od średniej wielkości kont np. top 20.
      Reszta pomysłów jest zbędna Generał ma wielki plus za złom z własnej floty w doku,zbieracz ma zwiększone wydobycie ,a odkrywca jak wszystkim wiadomo to przegięcie pały przy złomie z ekspedycji.
      Co by nie kombinować nic nie pokona Odkrywcy w obecnym stanie,no chyba że takie bzdety jak np sondy szpiegowskie w klasie Generał mają siłę i skuteczność GS-ów
      No ale jak napisał tu gracz cokolwiek możemy sobie pogadać i tyle ,gf W NOSIE MA BALANS GRY I ZDANIE GRACZY, LICZY SIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE KASA.
      Pozdrawiam ja:)
    • Bez sensu w ogole,ze wieksze planety ma odkrywca,a nie zbieracz, ale podobnie jak @Starrk pisal, ktos zacznie odkrywca, zeby sobie np 12 planet na maxa i cyk przeklika za anty zbieracza. To wszystko bylo zrobione z mysla o $$$$, a nie by graczom zrobic dobrze. xD ogame.world placze, a niemiaszki hajsem wycieraja te lzy xD

      Kolejna rzecz, po co maja zmieniac odkrywce, skoro wlasnie najwieksze floty na ogame.pl nie wyrabiaja z produkcja i albo handlarz albo za anty skrocenie i znowu $$$$.
    • Darkstar napisał(a):

      A teraz dowala z ta nowa fuzja i za hajsy przenoszenie sie miedzy uniami. Ogame bedzie jak 10krotnie wycisnieta cytryna.
      Jak nie będzie ograniczeń czasowych to będzie to żyła złota. Zabawy typu

      Gracz A idzie na Uni 1. Gracz B chce grać (wytępić / zezłomować / farmić) gracza A za wszelką cenę. Kupuje przeniesienie na Uni 1.
      Gracz A kupuje przeniesienie na Uni 2 - aby nie grać z graczem B na jednym uni. Gracz B kupuje kolejne przeniesienie na uni 2. I tak się ganiają po uniach :D do czasu, aż komuś się znudzi albo zabawa stanie się za droga.


      Darkstar napisał(a):

      Bez sensu w ogole,ze wieksze planety ma odkrywca,a nie zbieracz, ale podobnie jak @Starrk pisal, ktos zacznie odkrywca, zeby sobie np 12 planet na maxa i cyk przeklika za anty zbieracza. To wszystko bylo zrobione z mysla o $$$$, a nie by graczom zrobic dobrze. XD ogame.world placze, a niemiaszki hajsem wycieraja te lzy XD

      Kolejna rzecz, po co maja zmieniac odkrywce, skoro wlasnie najwieksze floty na ogame.pl nie wyrabiaja z produkcja i albo handlarz albo za anty skrocenie i znowu $$$$.
      Bo klasa odkrywcy to klasa wszystkomająca:
      - większe planety powinien mieć zbieracz - tak, aby miał miejsce na swoje kopalnie
      - zasięg falangi powinien mieć generał - tak, aby to była klasa nastawiona na złomowanie
      - odkrywca powinien mieć lepsze expy (takie jak teraz nawet) oraz piratów (nawet w obecnej formule 20% pz vs 10pz inne) - ale z ograniczeniem wielkości zlomu

      Wtedy masz ładną specjalizację - zbieracz buduje i farmi, odkrywca farmi i lata na exp cywilnie/militarnie, z generał złomuje. A obecnie poza polem wrakowym w mega bitwie odkrywca nie ma wad - więc jedynie widząc mega bitwę na horyzoncie bogaci zmieniają klasę na generała (przy wielkości niektórych flot - pole wrakowe stanowi naprawdę dużą wartość).

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

    • Może po Rosalind zróbmy na nowym uniwersum wspólnie z osobami, które są przeciw obecnym stanie gry sojusz ponad podziałami, który będzie składał się tylko z generałów i zbieraczy?
      Postaramy się wycisnąć z klas top miejsca i pojechać ten stwór jakim jest odkrywca?

      Wierzę, że istnieją jeszcze wojowie z krwi i kości, którzy nawet ze słabszą klasą są w stanie samymi umiejętnościami złomowania ekspedycyjnych wiosek być na topowych miejscach liczących się w uniwersum. To samo zbieracze, którzy z przemyślaną ekonomią wspieraliby paliwem za które byłby dobry zysk.

      Zbieracz to klasa, która już parę miesięcy interesuję się i moim zdaniem powinien być na pierwszych miejscach układu gdzie może bardzo szybko uzyskać dostęp do GSów i niszczyć moony po czym wojowie umiejętnie łapią złom z odkrywców. Przy okazji oczywiście ma większe wydobycie kryształu. Oczywiście z braku bonusu z powiększania planet, które ma odkrywca jest zmuszony do zasiedlania ósemek, a dopiero później przenoszenia ich na jedynki. Pełzacze są prawie za darmo i można je mieć z satelit słonecznych. Przemyślana obrona i można śmiało wydobywać w 100% zalet tej klasy.
      @cokolwiek
      @piciu
      @Darkstar
      @Mirmir
      @Starrk
      @Devuriel

      Jak będzie wiadomo coś z nowym uni, a będą chęci na wyzwanie w tym nudnym świecie gry to może postaramy się o ten sojusz? Jakby udało się zabłysnąć w czołówce tabeli to byłoby głośno o nas :ow:
    • Starrk napisał(a):

      Nowe uniwersa są dla leszczy, którzy nie potrafią nigdzie zostać na dłużej :)
      To chyba zależy czego oczekujesz od gry. Ja ostatnio gram tylko na nowych i nie chcę zostawać na dłużej. Po prostu największą przyjemność daje mi pierwszy udany lot 1 mt, pierwsza kolonia (która nawet zła - musi zostać, bo nie stać cię na drugiego kolonizatora) itp. Owszem, Odkrywca obecnie zamienił granie na nowych uni w losowanie "Kto dziś dostanie dobrego expa jest w topce" - ale w ciągu dwóch tygodni ładnie widać, że także i wiedza / umiejętności są w cenie. Oczywiście pusherstwo jeszcze bardziej - ale to na starych uni tym bardziej.

      Granie na nowych uni pozwala czasem poznać kogoś nowego, ale także jest bardziej sprawiedliwe - pozwala wyeliminować przewagi wynikające ze starych bugów. Choć może sprawiedliwości w tym nie ma - jak jesteś dobry to i po złomie się szybko odbudujesz. Ale na nowym uni masz mniej do nadrobienia, a na starych musisz liczyć na kilka czarnych dziur po odpowiedniej stronie mocy.
    • cokolwiek napisał(a):


      Starrk napisał(a):

      Nowe uniwersa są dla leszczy, którzy nie potrafią nigdzie zostać na dłużej :)
      To chyba zależy czego oczekujesz od gry. Ja ostatnio gram tylko na nowych i nie chcę zostawać na dłużej. Po prostu największą przyjemność daje mi pierwszy udany lot 1 mt, pierwsza kolonia (która nawet zła - musi zostać, bo nie stać cię na drugiego kolonizatora) itp. Owszem, Odkrywca obecnie zamienił granie na nowych uni w losowanie "Kto dziś dostanie dobrego expa jest w topce" - ale w ciągu dwóch tygodni ładnie widać, że także i wiedza / umiejętności są w cenie. Oczywiście pusherstwo jeszcze bardziej - ale to na starych uni tym bardziej.
      Granie na nowych uni pozwala czasem poznać kogoś nowego, ale także jest bardziej sprawiedliwe - pozwala wyeliminować przewagi wynikające ze starych bugów. Choć może sprawiedliwości w tym nie ma - jak jesteś dobry to i po złomie się szybko odbudujesz. Ale na nowym uni masz mniej do nadrobienia, a na starych musisz liczyć na kilka czarnych dziur po odpowiedniej stronie mocy.
      innym przyjemnosc sprawia spawanie dalej lmow na potege i jeszcze wiekszy zysk Byle tylko puchnac i byc top1 najlepiej stad lepiej zostac na swoim uni, po drugie potem zagwostka by byla jak sobie poradzic bez handlarza bo flota by stala a srubki rdzewialy nie majac deuteru a z taka iloscia dexu to chyba nawet multikonta swoje nie pomoga
      # u68 - top16
      offline

      # uQuasar - top5
      offline
    • Dlatego ja zawsze piszę - nowe uni nie mają szans w starciu ze starymi - flota nie jest w stanie urosnąć przez brak deuteru. Na początku tego tak nie widać - nawet jak nie masz deuteru to kupisz. Ale jak uni wymiera to nawet nie ma od kogo kupic deuteru, aby latać na piratów.

      Ciekawe jest, czy po fuzji (prędzej czy później połączą uni z i bez handlarza w jedno) - na uni docelowym będzie handlarz czy nie. Podobnie w przyszłości (pewnie jeszcze nie w tym roku) - fuzja uni z rynkiem i bez - czy na docelowym będzie rynek (o ile w ogóle rynek przetrwa w takiej formuje jak obecnie).

      Wracając do klas - nie widzę sensu udowadniania, że generałem czy zbieraczem coś osiągniesz. Jasne, bez rynku (odcięcie odkrywcy od pełzaczy) zbieracz coś zyska - ale i tak nie podskoczy zyskom odkrywcy z expa. Szczególnie na początku - a budując kopalnie nie nadrobisz tego później. Dodatkowo sam piszesz - przenoszenie planet - czyli inwestowanie grubo anty w konto, tylko po to, aby zaistnieć odrobinę w topce. Tylko co z tego - jak to będzie top20 wspierane anty vs odkrywca bez anty. Bo w równośćklas nie uwierzę i tyle.

      Jeszcze co do zmian klas - wiele osób pushuje konto odkrywcy a potem zmienia na generała (po ok miesiącu gry). Tyle, że to o niczym nie świadczy - bo pushówki nadal jadą na odkrywcy i bocie, a konto tak duże (względem przeciwników), że i zbieracz by równie dobrze złomował. Klasa odkrywcy i tak jest najlepsza na każdym etapie uni. Na generała można zmienić na chwilę, przed wielką bitwą. Na zbieracza - jak masz sajgon w pracy przez najbliższy miesiąc. Ale przy nawet średnio aktywnej grze - odkrywcy nikt nie podskoczy.
    • Mimo to jak ktoś będzie chciał spróbować sił to zapraszam. :lm: :ow:

      Myślałem, że chociaż jakiś admin odniesie się do zarzutów, ale bardziej chyba wolą schować łeb w piach niż napisać prawdę chociaż pisząc między wierszami jak to wygląda z ich strony. <X

      W sumie sama brak aktywności w temacie już dużo mówi... :E

      Czasem zastanawiam się czy właśnie te konta na alledrogo nie są właśnie ich. :lool:


      Podpuszczę to może ktoś obrazi się i wyleje swoje żale na mnie :ndmod:
    • @Star Lord przede wszystkim polska administracja ogeja nie ma nic do gadania w żadnej kwestii technicznej. Jedynie mogą błąd zgłosić do niemiaszków i tyle :)
      Jak masz jakieś uwagi co do samej gry i jak można by ją było poprawić, to odpowiednim miejscem do umieszczania pomysłów lub prowadzenia tego typu dyskusji jest forum origin
    • Ile Ci admini zarabiają, że tak bronią niemiaszków?

      Może ja też wypnę się tyłem w stronę zachodu i będę czekał na miłosierdzie, które spłynie mi po udach? :lool:

      Zacznijcie admini coś pisać bo mam wrażenie, że przez te codzienne maile po niemiecku zapomnieliście o rodzimym języku.

      Zakończę to słowami pewnego Polaka:

      Każdy naród ma inną etykę odpowiednio do swej wartości cywilizacyjnej, do stopnia społecznego rozwoju. Naród nasz, który niezaprzeczalnie niżej stoi w rozwoju od przodujących w cywilizacji narodów europejskich, jeżeli ustępuje im pod względem moralnym, to właśnie przez mniejszą zdolność poszanowania godności ludzkiej w sobie i w innych.



      :ndmod:
    • @Starrk
      Jak napisałem już wcześniej brak aktywności adminów wiele wyjaśnia i widać po której stronie barykady są.
      Nie rozumiem co chciałeś udowodnić? :D

      Unikanie tematu Twoim zdaniem nie jest wystarczające tak? :kawa:

      Jeszcze mógłbym się pokusić o stwierdzenie, że są wakacje, urlopy, wykorzystują bony turystyczne albo maseczka zasłania im akurat ten wątek, ale widać jednak aktywność w Eventy/Płatne udogodnienia/Antymateria :komp:

      Mam nadzieje, że któryś z zespołu obrazi się i będzie chciał coś napisać przed usunięciem wątku. :dyskusja:
    • Star Lord napisał(a):

      @cokolwiek
      Za kształt nie, ale wesprzeć fajnie by było chociaż jednym zdaniem. :D
      Rozumiesz o co mi chodzi?
      A tu wszyscy pod miotełką siedzą jak myszki :lool:
      A kto miałby się wypowiedzieć - skoro większość ludzi z teamu nie gra w ogame albo gra na zasadzie "zaloguj się, zrób zwózkę i wyślij fs". Dodatkowo Team z zasady nie wypowiada się w takich dyskusjach, czasem art po 2-3 miesiącach napisze "trwają prace" .... i limit postów na rok wyczerpany.

      Czy to dobrze, czy źle - niech każdy ocenia sam. Ja osobiście wolałbym jakieś dyżury Teamu w sprawach nagłych (typu odwołania od banów) niż marnowanie ich czasu na fanowskie dyskusje na forum. Plus - osoby z teamu mogą mieć inne zdanie prywatnie (np dotyczące jakiejś funkcji gry - typu rynek) - a inne oficjalnie - więc ich wypowiedzi na forum i tak nic nie dadzą.

      Ty traktujesz ich milczenie jako obronę niemców - a ja - jako olewanie i brak zaangażowania w ogame, im jest obojętne jak wygląda balans, skoro nie grają. To gracze mają problem, a nie oni.
    • @cokolwiek
      Płytkie myślenie. Żadna firma nie utrzyma się na olewaniu klienta. Jeżeli team niemiaszki olewają forum co widać w tym wątku to niestety, ale ta gra upadnie.

      Jakie oni muszą mieć zdanie o graczach jeżeli puszczają takie gówno z klasami i nic nie naprawiają?

      Wniosek jest jeden:
      Oni już doskonale wiedzieli przed wprowadzeniem klas, że gierka upada, a odkrywca będzie idealną maszynką do kręcenia lodów, która na chwilę nas uśpi i jeszcze trochę antymaterii zdoła wyciągnąć z końca ogame.

      Pograłem parę miesięcy. Zobaczyłem co dzieje się na forum czyli nic. Każde nowe uni umiera z otwarciem następnego. Boty, multikonta, pushe i sprzedaz kont jest w cenie, więc ja już nie namówię się na nowe uni bo szanuje swój czas i pieniądze. Jak gra coś od siebie daje to i przyciąga ludzi, a tu jest na odwrót. :bicz1: