Rework klas

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • @Star Lord

      W dużej części zgadzam się, z tym, co napisałeś - ale moim zdaniem popełniasz podstawowy błąd utożsamiając Team z niemcami. Jedynym przedstawicielem GF jest art. Pozostali to zwykli operatorzy. W większości byli / obecni gracze -ale nie mający wpływu na kształt gry. Owszem, ich praca wpływa na grę - ale jest to oddzielna sprawa od kodu gry i zasad gry od GF

      Osobiście mam kiepskie zdanie o GF (i chyba każdy kto widzi chaos i problemy się z tym zgodzi), słabo oceniam arta (moim zdaniem on ma za dużo gier do nadzoru, przez co za mało czasu na ogame, co skutkuje chaosem pracy teamu, zerową aktywnością na forum, brakiem komunikacji z graczami i zbyt późnymi reakcjami w sytuacjach kryzysowych), słabo oceniam czlonków supportu indywidualnie jak i jako grupę (towarzystwo wzajemnej adoracji). A najgorsi są gracze - nie liczy się przyjemność z gry, uczciwość (nawet względna) - tylko topka rankingu czy inne cechy (i mnie także to dotyczy). Połowa kont na nowym uni to są boty - stworzone jako pushówki albo konta na handel. Połowa graczy topki gra tylko po to, aby komuś sprzedać konto - więc ryzykują bany, aby tylko mieć lepszy wynik. Dodaj do tego zerowy szacunek na forum, pomiędzy graczami (wystarczy poczytaj dzisiejsze starcie na Europie) - i brak reakcji moderatorów (ale nie wycięcie postu - tylko ostre bany obrażanie innych graczy - aby pokazać, że kultura obowiązuje także i tu)

      I ze wszystkich tych grup - akurat team oceniałbym najlepiej. Mają pojedyncze, szkodliwe jednostki - ale ich wpływ na grę powinien być jak najmniejszy - więc wrodzone lenistwo i brak zaangażowania - temu sprzyja. A brak komunikacji gracze - team - to wina arta, a nie szeregowych czlonków teamu.

      Tyle, że ja potrafię rozdzielić te zakresy (a przynajmniej tak mi się wydaje) i nie mam pretensji do teamu, że gra jest słabo zaprojektowana.

      A co do klas - życie pokazało, że GF olewa zdanie graczy, słowa krytyki - a jedynym miejscem wpływu graczy, które ma znaczenie jest zakup anty. I widocznie po wprowadzeniu klas strumień pieniędzy nie zmalał (nie zmalał znacząco), w innym wypadku otrzymałbyś reakcje GF i jakiś rework czy zmiany. A tymczasem jedyna zmiana to usunięcie handlarza i rynku z gry na nowych uni i usunięcie handlu przedmiotami na wszystkich uni - czyli to, co powoduje, że gracze nie kupują przedmiotów. Skoro część osób zrezygnowało z gry albo nie kupuje anty - stąd wniosek, że ci najbardziej aktywni na pozycji 16 muszą kupować tej anty wystarczająco więcej niż w 2019. I dopóki to się nie zmieni - to GF nie widzi sensu interwencji.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez cokolwiek ().

    • Co do wypowiadania się na "wrażliwsze tematy" przez adminów itp... można podejrzewać, że obejmując daną funkcje zaakceptowali jakiś tam regulamin swojej pracy, w którym to zabrania się im udziału w tego typu zabawach.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • chcesz balansu klas? dajcie generałowi recki spalające 0 tak jak było to w założeniu. Zbieracza nie wiem jak zrobić bardziej grywalnym
      A tak serio, to nie ma znaczenia czy jesteś papieżem, czy Barackiem Obamą, czy też Bono albo Björk – niektórzy ludzie będą cię uwielbiać, a niektórzy nienawidzić. Możesz być kolesiem wałęsającym się po ulicach albo najsławniejszą osobą na świecie, to bez znaczenia. Niezgoda i opozycja są, niestety, częścią człowieczeństwa. Nie znam jeszcze artysty, który by nie zaznał jakiejś formy krytyki.
    • wampek napisał(a):

      GitKOles napisał(a):

      Zbieracza nie wiem jak zrobić bardziej grywalnym
      Zwiększyć pojemność magazynów/kryjówek
      Bez handlarza? nie ma znaczenia. Z handlarzem - niewiele da.

      A ty pewnie myślisz o tym nowym mechanizmie. Jasne. Coś by tam dało - ale ile? Po pierwsze - podbij magazyny o jeden poziom i masz to samo. Po drugie - koszt anty. A najważniejsze - poziomy magazynów i tak nie mają znaczenia - po miesiącu grania masz magazyny wyższe niż przyrost z tego nowego handlarza - potem podnosisz o 2-3 poziomy i tyle.

      A jak myślisz po prostu o ochronie zasobów przed sfarmieniem - to przecież od dawna to nie jest problem - odkąd są piraci to niewiele osób skanuje i lata na przeciwników.

      Poza tym to jest droga bez sensu. Po pierwsze - wiele flot już napuchło - nie ma mechanizmu, który to wyrówna (chyba ze czarna dziura :D ). Po drugie - chcecie robić jakieś cudo uga.mele czy jak to się nazywa? gdzie masz eko x1000000 i flota x10000? Tylko po co?