OGame dokąd zmierzasz?

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • OGame dokąd zmierzasz?

      Witam

      Witam tych co mnie znają i tych którzy mnie nie znają:) Po raz pierwszy w Ogame zagrałem na studiach w 2005 roku. Szmat czasu. I tak sobie grywałem przeważnie zimami bo to była kiedy mega gra.



      Jak pewnie wielu z nas tęsknię za starym dobrym ogame. :) Dlatego wszedłem początkowo z ciekawości kto gra, czy już naprawili błędy itd. Na początku zauważyłem brak rynku to sobie myślę że w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i może nie będzie tak źle.

      Niestety po niespełna tygodniu gry na nowym serwerze stwierdzam że to już nie ma nic wspólnego ze starym dobrym ogame.

      Po pierwsze wszech obecna antymateria. Jeszcze brakuje skrócenia czasu lotu za anty.

      Po drugie czy przywiezienie z ekspedycji za jednym razem dwukrotność dziennego wydobycia z planety to coś normalnego? Tylko po to żeby potem kupić anty na dopalacze bo nie jest się wstanie takiej ilości przerobić.

      Po trzecie top wynikiem farta w ekspedycjach, a nie wiedzy, skila, czy poświęconego czasu.

      Ta gra już nie polega na atakowaniu? Przez cały tydzień ani jednego ataku na mnie gdzie gram sobie na luzie i będąc gdzieś w okolicy top 200.

      Jestem otwarty na zmiany, ale zmiany powinny nieś coś pozytywna, a nie na gorsze. Dlatego ja nie widzę już dla siebie miejsca w tym czymś i wracam do gry na grepolis.



      Ogame dokąd zmierzasz? Bo w mojej ocenie ze smutkiem stwierdzam że do samo zaorania

      Pozdrawiam

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Viserion ().

    • Ja bym nie przesadzał - jeden atak dziennie się wykonuje :D

      A tak serio - chore się to, że trzeciego dnia uni jesteś w stanie na jednej exp trafić tyle (pojedyncze, a nie fala), co połowa wartości twojego konta. Jak masz szczęście to jedną falą robisz z konta top100 - konto top40. Przez pierwsze dwa tygodnie pojedyncze expy są wartościowo większe niż całodzienne wydobycie konta. Dlatego też eko robisz głównie pod deuter - a o metalu w sumie możesz zapomnieć (poza pierwszym dniem). Sam metal od trzeciego dnia uni staje się bezwartościowy w handlu - może raz na tydzień zdarzy się sytuacja, gdzie ktoś zgodzi się na handel za mix.

      Ale GF to nie interesuje. Dzięki 7.0 gra niesamowicie przyspieszyła (a raczej - dla odkrywcy - przyspieszyła) - każdy ma dużo zasobów, a nie ma gdzie tego wydać bez dopalaczy. Dlatego zapobiegliwi pierwszego dnia wydali kupioną anty nie na przyspieszanie co na zakup (promocyjnych - 1/3 ceny) dopałek do stoczni plus trochę do badań. Inni - kupują to samo, tylko drożej :D i tym sposobem GF zyskuje więcej niż przed 7.0.

      A na koniec - balans klas jest genialny - w top100 jest 97 odkrywców :D