Pole zniszczeń > 40 %

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Grę zabijają ekspedycje a nie pz 40%. Na uniwersach z wyższym pz jest jeszcze większą plaza niz na u68. Paradoksalnie "spokojny" rytm gry na u68 pozwala utrzymać liczbę graczy na stabilnym, relatywnie wysokim poziomie. Podniesienie poziomu pz nie spowoduje, ze floty przestana latac na 16. Po prostu sie podzielą, część bedzie farmic piratów, druga część graczy. Dziura pomiędzy aktywną topką a resztą zrobi się jeszcze większą. No ale zobaczymy jak wypadnie ankieta.
  • Nic się nie zmieni bez wprowadzenia limitu pz z piratów i obcych, natomiast pomoże graczom którzy wola jednak tradycyjne ataki i są aktywni, choćby w niewielkim stopniu wyrównać różnice punktowe a jak widać przepaść robi się coraz większa.
    Na wielu uni jest 70% z pz i ja osobiście obstawiam za takim.
    Taka zmiana wiązać się też może ze wzmożonymi atakami na nocne produkcje statków odkrywców, no ale trudno, trzeba będzie robić po prostu innym to samo i będzie sprawiedliwie :P.
  • Jest jednakże pewna zależność pomiędzy wyższym pz a plażą i zależnością tą wcale nie są ekspedycje i wysoki pz
    Większość nowych uniwersów dominuje jeden, bądź dwa sojusze, które albo się ze sobą naparzają albo w przypadku jednego sojuszu po prostu dominuje uniwersum i kładzie na łopatki kogo chce i kiedy chce - stąd ta pustynia, przyczyną bezpośrednią nie są ekspedycje, a małe zainteresowanie danym uniwersum pozostałych graczy, wszak wolą pójść na nowe i być wyżej w topce, jeśli akurat na tym im się nie poszczęściło.
    Uniwersum 68 jest pod tym względem dość wyjątkowe, gra tu masa znakomitych flociarzy (niestety coraz mniejsza ich ilość ale i tak zdecydowanie wyższa niż na pozostałych), a siły rozłożone są dość równomiernie pomiędzy RÓŻNE sojusze i to dość równomiernie pomimo ogromnej floty top 1



    Dzięki wyższemu %PZ lotnicy nie zaczną się bardziej oglądać za górnikami - i teraz się za nimi rozglądają bo są czystym zyskiem z deuterem, o wiele bardziej opłacalniejszym od innego flociarza. Po podniesieniu %PZ lotnicy zaczną się mocniej przyglądać... innym lotnikom :)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Guderian es numero uno ().

  • Selene napisał(a):

    Nic się nie zmieni bez wprowadzenia limitu pz z piratów i obcych, natomiast pomoże graczom którzy wola jednak tradycyjne ataki i są aktywni, choćby w niewielkim stopniu wyrównać różnice punktowe a jak widać przepaść robi się coraz większa.
    Na wielu uni jest 70% z pz i ja osobiście obstawiam za takim.
    Taka zmiana wiązać się też może ze wzmożonymi atakami na nocne produkcje statków odkrywców, no ale trudno, trzeba będzie robić po prostu innym to samo i będzie sprawiedliwie :P.
    Polajkowałem tylko z uwagi na treść pierwszego zdania do pierwszego przecinka :D Podwyzszenie pz nic nie da graczom, ktorzy próbują grać po staremu. Top i tak będzie odjeżdżał na ekspedycjach, a dodatkowo skorzysta na wyzszym pz. Tradycyjnym flociarzom pomoze to co najwyżej odskoczyc od tradycyjnych gornikow. Flot ekspedycyjnych nie dogonisz. Zobacz sobie na u z wyższym pz ilu masz generałów. Btw. Guderian przy pz 80% zmienisz klase?
  • Jestem za ,a nawet przeciw
    Libra ma 70 % złomu ,a i tak wszyscy latają na piratów.
    Może na tym unii nie ma tak jak na innych uniach , że dominuje jeden sojusz ,tylko dlatego ,że mamy małe PZ i speed floty x 1.
    Czy warto to zmieniać?
    Moim zdaniem nie
    A czy generałowie faktycznie będą mieli dużo większe zyski ,zwiększy się % złomu ofiary ,a zmniejszy odzysk straconej floty z doku
    Teraz jednym z plusów dodatnich generał jest dodatkowy zysk z doku , po podniesieniu złomu będzie to śmiechu warte,nie mówiąc już o ofiarach ataku ,które odzyskują sporo floty z doku.
    Może to jest dodatkowym plusem tego unii ,że jest najliczniejsze.Nawet po złomie sporo graczy gra dalej a nie rezygnuje z gry ,bo dok oddaje mu sporo floty.
    Czy warto to zmieniać
    Moim zdaniem nie.
    Pozdrawiam ja:)
  • Mirmir napisał(a):

    Właśnie zapytałem
    i nie tylko Generałów ,ale wszystkich graczy unii 68.
    Czy Incoming zna odpowiedz ,dlaczego np na Librze gdzie jest dużo większy procent złomu i tak cała czołówka to odkrywcy i mało kto złomuję.
    Bo zostały tylko dwa liczące się sojusze i żaden z nich widocznie nie jest gotów podjąć ryzyka jakie by się wiązało z grubsza akcja i jego konsekwencjami :)
  • dla graczy m9jego pokroju pz wiekszy niz 40 % nic dobrego nie przyniesie.
    Dla flociarzy owszem. Nie dosc że pompujecie floty na piratach to zwiekszony pz doda wam jeszcze dodatkowy zastrzyk surowca. Wiec hestem zdecydowanie NA NIE.
    Pozdrawiam wszystkich
    Bla, bla, bla, bla
  • jako górnik stary jak świat ;) oczywiście jestem za 40% lub mniej :) 70% nic nie zmieni, będziecie jedynie nękać nas - górników, wg mnie powinna być zachowana w miarę sprawiedliwa równowaga na tym uni i chyba tak jest obecnie /chyba, że 70% bez satelit i tych pełzaczy...- wtedy możecie się lać do woli ;) a my będziemy mieli świety spokój ;) /
    X-COM , BTC
    uni 21 - CSM , X-COM
  • Twierdzą tylko że podniesienie pz nic nie da. Powinismy wrócić do rownowagi klas albo z nich zrezygnować. Podobnie z rynkiem.... masakra.
    Przez tyle lat mojej gry na u68 nie moge powiedzieć ze kiedykolwiek bylo nudno. Wystarczy popatrzeć na dział ST. Pomimo predkosci flot x1 bylo u nas najwiecej St. Kazdego poranka mialem w nocy po 30 skanów plus w ciągu dnie. Zawsze coś sie działo.
    Od momentu wprowadzenia rynku i klas wszystko sie posypało. I nikt mi nie powie ze jest zachowana rownowaga.
    Przejde do meritum.
    Zmiana pz na wyzszy nic nie zmieni.
    Bla, bla, bla, bla
  • Przeczytaj mój czy Antharasa post w którym obowiazujemy się do pomagania górnikom, którzy traciliby satelity przez sateliciarzy. Flociarz nigdy nie grał flota po to aby wysyłać ja na 16 pozycje i nabijać puste punkty grając PvE jak górnik. Flociarz grał flota aby doświadczać PvP, mieć satysfakcję ze swych ataków, starć tytanów, dreszczyk emocji który zapewnia lot na swojego oponenta i zastanawianie się do samego końca czy to może przypadkiem nie jest pułapka. Rozumiem, iż w Waszym interesie jest dalsza gra PvE lecz głosując na 40% narzucicie dalsza grę PvE ludziom, którzy potrafią zrobić niesamowite rzeczy z flota i policzyć rzeczy, które bym się Wam nawet nie śniły, ze można policzyć w tejże grze. Jeśli odpowiada Wam stagnacja i zabieranie frajdy innym, Ala GF i ich niezrównoważone pomysły, be my guest
  • "jest dobrze jak jest" i to zapewne wygra bo nie potraficie zrozumieć że "FLOCIARZE" nie chcą waszych satelit , ja osobiście mam je w dalekim poważaniu jak i Ci którzy potrafią latać
    Przed 7.x kiedy zaczynałem budować flotę bałem się połowy ruchów ponieważ obawiałem się sąsiadów którzy mieli więcej floty, aktualnie nie obawiam się tego że dostanę kontrę bo każdy z tych flociarzy ma swoją flotę na expedycji
    przez co zagrożenie spadło do minimum. Rozmawiałem dziś z paroma osobami które posiadają duże floty i każdy z nich powiedział że po otrzymaniu pm pomoże górnikowi, czy się u niego podstawi , czy zrobi kontrę , czy dwa dni później wyłapie sateliciarza , ale jakaś współpraca musi być .
    Oczywiście zaraz wpadnie jakaś dobra dusza która powie że flcoiarzą nie można ufać itd itp. a chcecie ufać osobie która od rana wysyła wiadomości do każdego gracza bo zmiana jest nie po jej myśli , bo obawia się o SIEBIE a nie o was
    Dodam że mam każdą planetę na 15 pozycji, mam po 10.5 -84 k satelit na planecie, od ponad roku jakoś nikt się nie skusił , jak dostane złoma to albo zezłumuje , albo wyrakietuje albo postawię fuzyjną i nikt nie poleci po satelity bo ich nie będzie

    Podniesienie pz mnie bynajmniej zachęci do tego żeby usiąść i obserwować dokładniej , nie górników a ludzi którzy mają floty, np kontra na wracającą expedycję, opisywał wam nie będę bo myślę że nie ma po co.
    Też tęsknie za wstaniem rano i zobaczeniem 30 rsów , teraz jak w tydzień tyle dostane to jest święto.

    Głosujcie jak chcecie, ale pamiętajcie też że to dzięki flociarzą ta gra ma jakiś sens, chyba że ktoś lubi monotonie i cieszą go tylko rosnące cyferki
    Jak chcecie coś zmienić to proszę o głos na 60% tak głosuje większość flociarzy.

    P.S. wbrew owemu pm , podkreślam że ja NIE POLECĘ po satelity i dzienne wydobycie bo mnie to nie bawi jak większość ludzi którzy mają flotę
  • smoki napisał(a):

    Zapraszam do udziału w ankiecie
    Co ciekawe jestem od ponad godziny w grze i żadnej ankiety nie dostałem, może nie jestem godzien :P

    A co do całej rozmowy - moim zdaniem, jako górnika, PZ podnieśc do 50-60%, żeby górnicy nie byli stratni zwiększyć zyski (jeśli dobrze pamiętam jest teraz x7 więc można ciut zwiększyć, powiedzmy x9-x10), zlikwidować klasę odkrywcy bądź zrobić racjonalne zyski z ekspedycji - rzygać mi się chce jak ludzie wrzucają raporty z ekspedycji latając po 1kk LM i rozbijając piratów i zbierając złom - nie ważne czy flociarz czy górnik, obu brzydzi ten sposób, a że większość nie chce odstawać to też to robi (ja nie mam zamiaru się zniżać do takiego poziomu, gram tu z sentymentu i dla zabawy). Przy wprowadzaniu klas masa flociarzy wybrała generała, po czym wykorzystywała bądź kupowała anty żeby zmienić klasę na Odkrywcę. Jeśli mam być szczery to GF zabiło grę dodając klasy postaci i wprowadzając rynek (sam pomysł rynku był dobry, ale takie machlojki ludzie przez niego robią, a GO nic z tym nie robią).

    Co do koleżanki ciap - rozumiem że jako górnik nie chce zmiany PZ na większy ale żeby po całym Uni rozsyłać wiadomość żeby głosować przeciwko - już olewam okresowe wiadomości o zakup dexu, ale coś takiego - jak by nie było z ust top1, który ma prawie 2x więcej punktów niż następny gracz...
  • Skoro zostałem wywołany to jako flociarz się wypowiem.
    Każdy rozsądny gracz który posiada flotę nie lata na satelity ot takie moje zdanie.Podkreśliłem rozsądny bo są małe odchyłki jednak.

    Ktoś wspomniał o większym pompowaniu floty.... Czy klasa generał lata na expy tak jak odkrywcy? Stanowczo powiem że nie. Odkrywcy również wolą puścić flotę na 16-stke i mieć święty spokój....
    W dziale ST są od święta więc o jakim pompowaniu floty mówimy.

    Jeśli chcecie zobaczyć chodź namiastkę starego ogame warto zagłosować na 60%.Może przy takim % z PZ co niektórzy zostaną zachęceni do polowań na topowe floty niż na expy a klasa generał chodź trochę się zrównoważy z odkrywcą