Pole zniszczeń > 40 %

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Pole zniszczeń > 40 %

    Witam wszystkich serdecznie,
    od pewnego czasu zastanawiałem się czy jest coś co zachęciłoby ludzi do latania na coś więcej niż tylko 16sta pozycja
    chciałbym zaproponować ankietę (o ile jest taka możliwość) o zwiększenie pola zniszczeń z gracza z 40 % na coś wyżej :)

    Jakie są wasze opinie na ten temat ?

    czy @Kasia321 @Art dadzą radę coś z tym zrobić ?
    czy dalej najlepszą farmą będzie 16sta pozycja ?
  • Guderian es numero uno napisał(a):

    W jaki sposób podniesienie % PZ z wrogich flot ma podnieść zyski z ekspedycji?
    Wiecej zyskownych ST - za to stawiasz dodatkową flotę - i masz więcej z expa (bo wiadomo, że im większa flota na exp - tym większy zysk).

    Natomiast skutek byłby właśnie odwrotny - mniej floty na exp, aby więcej floty czekało w gotowości na akcję. Flociarz często czeka np 2h w gotowości - i flota musi stać, aby ruszyć. Niski PZ w zasadzie zniechęca do lotów - chyba ze polowanie na deuter ekonomów (tam wystarczy 5-10k panca i mt/pioiniery) - a wysoki PZ - zachęca do lotów innych niż pozycja 16.
  • Akiko napisał(a):

    Guderian es numero uno napisał(a):

    W jaki sposób podniesienie % PZ z wrogich flot ma podnieść zyski z ekspedycj?
    No bardzo prosto ;> Lecisz na ekspedycje,spotykasz piratow,obcych czy tam inny szajs i zbierasz z siebie i z nich więcej złomu...zamiast 40% to te 60% wartości statkow :> czy o czymś nie wiem :E
    Procent z piratów dla odkrywcy jest stały i wynosi 20%
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • Wszystko jasne! Inni mają Pz z piratów 40 procent a ja mam 20 hehehe
    Odnoszę wrażenie że często gramy w inna grę.

    Jak napisał @wampek procent z piratów jest stały, ale uzupełnię twoja wiedzę, może Ci się przyda
    20 % trafia na Pz 16 jeżeli masz klasę odkrywcy
    10 % trafia ja Pz jeżeli masz klasę generała / zbieracza

    Podniesienie Pz z GRACZY, moim zdaniem zachęci do latania
    Gramy na speed x1 gdzie nie oszukujmy się loty trochę trwają, często gęsto obrońca się loguje lub robi za krótki okna żeby to trafić lub jak masz perspektywę leciec po 500k LM (przykład) to Ci się nie chce siedzieć i obserwować czy cel się lognie, najzwyczajniej w świecie jest to zbyt mało opłacalne żeby poświęcić te np 1.5h na lot samej floty bojowej + dodać do tego czas powrotu reckow to robi się 2 godziny

    Edit. Chciałbym żeby Pz został podniesiony ponieważ byłaby to swojego rodzaju nagroda za te 2 godziny poświęcone na,, mniejszy,, atak. Dodatkowo granie flota może by jakoś ruszyło jak napisał @Guderian es numero uno i człowiek by siedział i klikał wracające expy co też urozmaiciłoby rozgrywkę
    A tak katujemy 16stki bo jest to dużo łatwiejsze i wymaga mniej aktywności :)
  • No to nie wiedziałem sory :E Ale i tak jestem na nie.To jest zorganizowany atak na 15 i satelitki oraz reszte zostawionego szajsu :E Bedzie trzeba częściej zwozic surke żeby nie kusic masakra.To dość istotnie zmieni uni :thumbdown: a latac będą i tak Ci którzy już lataja...od razu radze podnieść próg małych rw ;p a w stoczniach zmienić system pracy z 3 na 2 zmiany ^^
  • Akiko napisał(a):

    Guderian es numero uno napisał(a):

    W jaki sposób podniesienie % PZ z wrogich flot ma podnieść zyski z ekspedycj?
    No bardzo prosto ;> Lecisz na ekspedycje,spotykasz piratow,obcych czy tam inny szajs i zbierasz z siebie i z nich więcej złomu...zamiast 40% to te 60% wartości statkow :> czy o czymś nie wiem :E
    Ja byłem święcie przekonany, że to jest ironia :D boze drogi, najpierw muniek, teraz tu. Ciekawe ilu jeszcze graczy myśli, że pz z piratów ma coś wspólnego z pzem na uni. A jeszcze ciekawsze, że latają (nawet cywilną), mają pzy, a nie potrafią policzyć. I ci sami gracze potem głosują na parametry uni czy wypowiadają się o grze na forum publicznym :D

    SZOK dla mnie.
  • Więc myślę że powinieneś się powstrzymać od,, oceny,
    Ja osobiście mam tonę satelit na 15 Pozycjach ALE, alternatywa dla setelit jest energetyczna + fuzyjna więc nie wiem o co płacz
    Z tego co wiem próbujesz coś latać, więc zmiana Pz na większy byłby spko opcja
    Co do gry to zawsze wymagała czasu, jak ktoś jest leniwy i chce sobie robić zwozki co 2-3 dni to musi zmienić trochę taktykę
    Nie ma tu mowy o Pz z obrony bo dopiero by to płacz wywołało
    I bez przesady gramy na speed x1 nie x3...
    Z tego co wiem to górnicy i tak mają spokój, logują się raz lub dwa razy dziennie i wszystko
    Dobry górnik robi zwozke każdego dnia i,, nie kusi,,
  • Pz można zmienić w konf - bo po fuzji na niektórych uni był zmieniany (inny po fuzji, inny drugiego dnia po fuzji - na exodusie) - kwestia czy może to zrobić art sam, czy germance musza. Bo wtedy to art dupy wam nie ruszy ... to za dużo dla niego ... a jezcze ciapka będzie przeciwna - abyscie na nią nie polowali
  • Dobra, pragnę napisać jedną, dość ważną rzecz, gdyż wielu z Was jest najprawdopodobniej przeciwnikami zmiany %PZ na wyższy

    Drodzy gracze u68, jak się na pewno domyślacie podniesienie %PZ na wyższy spowoduje, iż Wasze bunkry mogą okazać się niewystarczające, a satelity w większych ilościach staną się potencjalnym celem do zestrzelenia przez chociażby takich graczy jak @john malkowitz007 przez co nie zdziwię się jeśli faktycznie postanowicie zagłosować za opcją 40% i grać tak jak do tej pory, bez zmartwień.
    Jednakże proszę Was o chwilę refleksji, zastanowienia i poświęcenia trzech minut Waszego czasu aby przeczytać co mam do powiedzenia.
    Nie wiem czy pamiętacie, ale na pewno zdecydowana ilość graczy, która gra na najstarszym uniwersum ogame.pl, pamięta czasy w których największe sojusze na poszczególnych uni toczyły ze sobą wojny. Wchodząc na boarda miało się pewność, iż zobaczy się starcie na poziomie z opisem oraz historią, która nie raz przebijała opowiadania Sci-Fi. Zarywane noce, setki sojuszowych wiadomości do nadrobienia, chwilowy dreszczyk czy to wiadomości sojuszowe, czy może ktoś przeorał nam planety/moony.
    Górnicy i flociarze, flociarze bez górników nie istnieli, górnicy bez flociarzy mieli problem z pozbyciem się nadmiaru paliwa... Nieodzowną częścią gry zawsze było PVP, które teraz zamieniło się w wyścig kto ma więcej kont zaprzyjaźnionych oraz jest w stanie wyprodukować więcej LM aby podnieść sobie zyski z ekspedycji... Czy o to w tej grze chodziło, czy graliśmy po to aby jak najbardziej się napompować za pomocą kont trzecich i dodawanych surowców z 16 pozycji jednocześnie śmiejąc się z graczy, którzy grają uczciwie?

    Drodzy gracze, górnicy, flociarze, sojusznicy, wrogowie, przyjaciele, ostatnimi czasy doświadczyliśmy sporego zmniejszenia zainteresowania grą, wielu z nas potraciło przyjaciół z sojuszy gdyż albo konta pooddawali albo posprzedawali bo nie byli zainteresowani grą w której flociarz nie musi już pilnować celu, poświęcać czasu ani energii na zestrzelenie go, a i tak robi przyrost 10 razy większy od górnika za pomocą ekspedycji, których wysłanie trwa 30 sekund, a jedyne niebezpieczeństwo to RNG pomimo którego flociarz ten i tak będzie na ogromnym statystycznym plusie.
    W tym momencie mamy szansę coś zmienić, mamy szansę choć chwilowo podnieść aktywność uniwersum, może nawet mamy szansę powrotu niektórych z nas do gry, mamy możliwość przywrócenia aktywnego OGame, pełnego planów, obserwacji, knowań, zdrad, dreszczyku niepewności logując rano na konto, bądź dłużej nie odświeżając, mamy szansę powiedzieć STOP nieuczciwym praktykom graczy podnosząc realną szansę, iż tymi graczami zajmą się flociarze dzięki podniesionemu zyskowi.

    Nie będę Wam mówił czy macie głosować za podniesieniem czy za pozostawieniem %PZ, byłoby to wręcz nie na miejscu.
    Proszę Was tylko o zastanowienie, oraz świadomość iż głosujecie pomiędzy nudnym nabijaniem pustych punktów z uzależnienia, a przywróceniem choć na chwilę starego żywszego OGame'a.




    Należy oczywiście pamiętać, że będzie najprawdopodobniej kilka opcji %, a opcją wygrywającą będzie z największą ilością głosów nawet pomimo większości głosów za podniesieniem pz (rozbicie głosów na kilka opcji vs głosowanie za jedną) dlatego ze swojej strony, osoby zdecydowane za podniesieniem %PZ nieśmiało zapraszam na nieoficjalnego discorda ogame.pl na którym to dojdziemy do konsensusu na którą opcję zagłosujemy.

    Z mojej strony to wszystko, zapraszam do refleksji, oraz debaty, pozdrawiam,

    Wrum/Guderian.





    ps. w razie problemów z sateliciarzami zobowiązuję się pomóc :)
  • [ciach]

    Drodzy górnicy czytający ten temat, dołożę wszelkich starań aby pomóc wam z natrętami latającymi po satelity, aktualnie prowadzę też rozmowy z paroma flociarzami i jeżeli zwiększenie Pz przejdzie
    Podamy listę osób do których będzie można się zwrócić o pomoc z takim natrętem który zniszczy wam owe satelity
    Osobiście nie polecę na żadnego z was celem zniszczenia satelit!


    Moderator kruszynka:
    Usunięto wypowiedź odnoszącą się do skasowanych postów