Badania i laboratoria

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Badania i laboratoria

      Moim zdaniem dobre byłoby wprowadzenie możliwości przeprowadzania badań niezależnie na każdej planecie w etapie początkowym. Oczywiście tempo prowadzenia badań byłoby nadal uzależnione od poziomu rozwoju laboratorium, ale bez blokowania badań na innych planetach w tym samym czasie. Ale żeby nie było za prosto, czas prowadzenia badań należałoby nieco wydłużyć i gracz, który by chciał je przyśpieszyć musiałby je łączyć jak obecnie w MSBN - i tutaj dopiero od momentu kiedy te laboratoria zaczną się łączyć w jedną sieć dałbym blokowanie prowadzenia równoległych badań na planetach połączonych ze sobą równocześnie wyraźnie przyśpieszając tempo ich prowadzenia. Można by rozważyć opcję, aby to gracz decydował, które laboratoria dołączać w momencie zdobycia kolejnego poziomu MSBN - laboratoria byłyby nieodłączalne.

      Obecnie nawet przy wysokim poziomie samych laboratoriów i kilku poziomach MSBN niektóre badania i tak trwają nawet kilka dni, co blokuje prowadzenie innych znacznie krótszych.
    • Setharet napisał(a):

      To nie tak do końca że 15 badań na raz - no chyba że nie łączyłbyś laboratoriów w sieć badań. Na laboratoriach połączonych w sieć ( na stałe już ) robiłoby się tylko jedno badanie, ale szybciej - inne badania na laboratoriach poza siecią, ale za to dużo dłużej
      Bardzo długie badania i tak przyśpieszam za anty, jak nie do końca to o połowę, więc ich czas nie ma znaczenia ważniejsze byłoby obok astro wrzucić jakieś techy lub napędy.

      Baju napisał(a):

      a co do uciekania z surką w badania, byłoby tak jak w stoczni ... raz wrzucone i brak możliwości anulowania :evil:
      To raczej słaby pomysł, ponieważ stoczni nie zasypiesz produkcją na 30tyg lub dłużej.
      40 x ST - 274247.86%

      :top1: SOLO - 20927.25%

      :top1: ACS - 114710.17%

      Życzeń na ogame 3840
    • Setharet napisał(a):

      To nie tak do końca że 15 badań na raz - no chyba że nie łączyłbyś laboratoriów w sieć badań. Na laboratoriach połączonych w sieć ( na stałe już ) robiłoby się tylko jedno badanie, ale szybciej - inne badania na laboratoriach poza siecią, ale za to dużo dłużej
      I ogolnie sie odniose do calego pomyslu, nie tylko do zacytowanego fragmentu. Kolego, zapominasz, ze GF zarabia miedzy innymi na klikaniu przez graczy badan antymateria. To taka nasza ogejmowa waluta jesli jeszcze tego nie zauwazyles (a przypuszczam, ze jestes nowym graczem po wczesniejszych postach). Kiedy by wprowadzili ten Twoj pomysl w zycie to GF strzelilo by sobie w stope. Zyski z zakupow antymaterii na skracanie badan bylyby znacznie nizsze. W poczatkowej fazie rozwoju konta jak i samych badan to wszystko jeszcze mozna pominac i przeczekac kilka dni/tygodni, nie wydajac antymaterii. Ale poczekaj cierpliwie rok czy dwa lata kiedy Ci sie astro zbada ;)
    • Za to mogliby wprowadzić badanie do podwójnego budowania w stoczni np MT DT LM zakładając że buduje się 1sek przy 100k statków wychodzi grubo ponad dzień na speed floty x1 to nie problem ale na wyższych. I tak wiem jest antymateria i sobie przyśpieszasz. Co jeśli chcesz postawic 2kk LM na raz? Skracanie skrajnie się nie opłaca.
      40 x ST - 274247.86%

      :top1: SOLO - 20927.25%

      :top1: ACS - 114710.17%

      Życzeń na ogame 3840
    • Bladeripper Returns napisał(a):

      Co jeśli chcesz postawic 2kk LM na raz? Skracanie skrajnie się nie opłaca.
      Flociarze maja kilka planet z wysokimi nanitami. Reszta to lotki. Choc tez sa flociarze z tylko jedna lotna planeta gdzie cala reszta jest ladnie rozbudowana w eko. I na tych planetach z nanitami klepia flote. Dziela wiec sure na 2kk lm i rozsylaja na kilka planet. To samo z innymi statkami. Do tego dopalki na stocznie i tyle w temacie. Sam tak postawilem 400k mt w kilkanascie minut dzieki dopalaczom.
    • Elkanen napisał(a):

      a przypuszczam, ze jestes nowym graczem po wczesniejszych postach
      Pozory mylą :P
      Wiem co to anty i wiem, że sporo graczy gra za realną kasę i GF na tym zarabia.
      Osobiście nie gram nigdy za realną kasę, bo uważam, że wolę dobre piwo wypić, niż pakować kasę w grę, gdzie po 2 miesiącach otwierają nowe uni i wszystkie moje " osiągnięcia " można sobie w buty wsadzić.
      Nie mówię że nie używam anty, ale zawsze i tylko znalezioną.
      W moim pomyśle również gracze chcący mogą sobie przyspieszać badania za anty - zwłaszcza na wyższym poziomie gry, gdzie laboratoria połączone w sieć mają poblokowane równoległe badania ( a wiemy że im wyższe badania np. astro, tym dłuższe ), więc i tak jest gdzie wydawać kasę, natomiast mniej kosztowne badania mogły by być prowadzone równolegle na innych laboratoriach.
    • Setharet napisał(a):

      Pozory mylą
      Faktycznie, ciezko bylo pomyslec inaczej skoro napisales tak:


      Setharet napisał(a):

      Obecnie nawet przy wysokim poziomie samych laboratoriów i kilku poziomach MSBN niektóre badania i tak trwają nawet kilka dni, co blokuje prowadzenie innych znacznie krótszych.

      Setharet napisał(a):

      Osobiście nie gram nigdy za realną kasę, bo uważam, że wolę dobre piwo wypić, niż pakować kasę w grę, gdzie po 2 miesiącach otwierają nowe uni i wszystkie moje " osiągnięcia " można sobie w buty wsadzić.
      Mozna grac bez anty, byle grac z glowa. Ja pompuje anty ale znam ludzi, ktorzy nie placa za antymaterie i tez ladnie ich konta rosna. No ale skoro jestes takim skoczkiem co gra tylko na nowo otwieranych uni to nie ma co dyskutowac o perspektywie budowania konta przez kilka lat :)
    • Elkanen napisał(a):

      No ale skoro jestes takim skoczkiem co gra tylko na nowo otwieranych uni to nie ma co dyskutowac o perspektywie budowania konta przez kilka lat
      Nie jestem skoczkiem - ale gra na martwym uni gdzie aktywnych graczy zostaje może z 10 osób mija się z celem. Budowanie dla samej radochy bez tego dreszczyku czy mnie ktoś zaatakuje, lub ja kogoś ( poza idlerami ) to wolałbym w Faraona pograć i rozbudowywać swoje imperium :D
      Gra on line ma sens wtedy, gdy jest interakcja między graczami - i tu jest wg mnie kolejny błąd ( WIEM - CHODZI O KASĘ ) jaki robi GF - za szybko są otwierane nowe unii
    • Setharet napisał(a):

      Nie jestem skoczkiem - ale gra na martwym uni gdzie aktywnych graczy zostaje może z 10 osób mija się z celem. Budowanie dla samej radochy bez tego dreszczyku czy mnie ktoś zaatakuje, lub ja kogoś ( poza idlerami ) to wolałbym w Faraona pograć i rozbudowywać swoje imperium
      Wybiegnij myslami w przyszlosc i zastanow sie jak Twoj pomysl bedzie wygladal kiedy bedziesz mial badania mniej wiecej na takim poziomie, za najkrotsze badanie zajmie Ci miesiac czasu. Twoj pomysl jest idealnym narzedziem do "chowania sury" w badaniach zamiast wysylac na fs. Ktos juz zreszta chyba o tym pisal wyzej.

      Moim zdaniem, Twoj pomysl na badania ma racje bytu ale tylko a poczatkowej fazie rozwoju konta. Pozniej, po latach gry trzeba by bylo ten sposob zmienic w ten sposob by nie mozna bylo cofac sury z badan tak jak to jest obecnie z surowcami wrzucanymi do stoczni.
    • Im więcej laboratoriów połączonych w sieć, tym mniej surki schowasz, bo tych badań nie włączysz na każdej planecie. Te najdroższe i tak obecnie służą właśnie do chomikowania w razie ataku.
      Widzę to tak
      Gracz mający np. 9 planet ma połączonych w sieć 6 laboratoriów ( bo mu zależy na szybkości badań ), więc do chowania surki zostaje raptem 4 badania ( na 6 połączonych + 3 niepodłączone ). Licząc, że na jakiej inne planecie trwa jeszcze jakieś tańsze badanie - zostaje 3 . To niewiele jakby nie patrząc, tym bardziej że obecnie możesz chować surkę w badaniach, budowie budynków, a na moonach ( o ile nie idzie atak nie nie GS-ami ) włączasz budowę teleportu na kolejny poziom. Więc opcji do chowania surki jest i obecnie sporo.
      Bardziej chodzi mi o to, żeby rozbudowa sieci badań miała jakiś lepszy skutek niż obecnie, gdzie dołączenie kolejnego laboratorium daje nikłe przyśpieszenie badań.
    • Setharet napisał(a):

      Im więcej laboratoriów połączonych w sieć, tym mniej surki schowasz, bo tych badań nie włączysz na każdej planecie. Te najdroższe i tak obecnie służą właśnie do chomikowania w razie ataku.
      Bzdura. Tak mozna sobie pisac kiedy dopiero ktos konto zaczyna budowac. Pisalem Ci bys wybiegl myslami daleko w przod ale tego nie zrobiles. Pomysl wiec logicznie, ile sury mozna zamrozic, jesli kazde jedno badanie kosztuje conajmniej miliard.

      Setharet napisał(a):

      Bardziej chodzi mi o to, żeby rozbudowa sieci badań miała jakiś lepszy skutek niż obecnie, gdzie dołączenie kolejnego laboratorium daje nikłe przyśpieszenie badań.
      O tym juz byla gdzies na forum dyskusja. Najlepszym rozwiazaniem byloby, gdyby MSBN spelnialo dla badan taka sama funkcje jak nanity dla budynkow i stoczni.
    • Elkanen napisał(a):

      Bladeripper Returns napisał(a):

      Co jeśli chcesz postawic 2kk LM na raz? Skracanie skrajnie się nie opłaca.
      Flociarze maja kilka planet z wysokimi nanitami. Reszta to lotki. Choc tez sa flociarze z tylko jedna lotna planeta gdzie cala reszta jest ladnie rozbudowana w eko. I na tych planetach z nanitami klepia flote. Dziela wiec sure na 2kk lm i rozsylaja na kilka planet. To samo z innymi statkami. Do tego dopalki na stocznie i tyle w temacie. Sam tak postawilem 400k mt w kilkanascie minut dzieki dopalaczom.
      Na 14 planetach w ciągu doby postawisz tylko 1209600LM, teraz na speed uni ktoś może przylecieć i resztę wyzłomować. Skoro przyśpiesza się ekonomię i prędkość badań, można by małe statki budować po 2 na raz. Bo co to za sprawiedliwość kiedy Twój GS buduję się 1sek tak samo jak LM lub MT.
      Badania mogą służyć do chowania deuteru który jest niezbędny do ważnych badań, metal i kris można kitrać w kopalniach.
      40 x ST - 274247.86%

      :top1: SOLO - 20927.25%

      :top1: ACS - 114710.17%

      Życzeń na ogame 3840
    • Bladeripper Returns napisał(a):

      Na 14 planetach w ciągu doby postawisz tylko 1209600LM, teraz na speed uni ktoś może przylecieć i resztę wyzłomować. Skoro przyśpiesza się ekonomię i prędkość badań, można by małe statki budować po 2 na raz. Bo co to za sprawiedliwość kiedy Twój GS buduję się 1sek tak samo jak LM lub MT.
      Temat jest o czym innym niz budowa floty. Ale napisze mimo to pare slow, moze mod nie skasuje.

      Poszedlbym nawet troche dalej w ten temat o budowie floty. Skoro GS buduje sie w sekunde i jego wartosc to 10kk sury to moja propozycja bylo by aby kazde statki mozna bylo budowac proporcjonalnie do GS. Za jednego zbudowanego w sekunde GS-a niech bedzie conajmniej tysiac zbudowanych LM w minute (celowo nie proponuje by je budowac w sekunde bo to juz by byla czysta abstrakcja) i analogicznie do tego schematu z pozostalymi statkami. Krazek w takim wypadku 300 sztuk na minute aby bylo "sprawiedliwie".
    • Setharet napisał(a):

      Im więcej laboratoriów połączonych w sieć, tym mniej surki schowasz, bo tych badań nie włączysz na każdej planecie. Te najdroższe i tak obecnie służą właśnie do chomikowania w razie ataku.
      Widzę to tak
      Gracz mający np. 9 planet ma połączonych w sieć 6 laboratoriów ( bo mu zależy na szybkości badań ), więc do chowania surki zostaje raptem 4 badania ( na 6 połączonych + 3 niepodłączone ).
      Ile by tu schować surki w 4 badaniach hmmm... Gram 1,5 roku i ile ja mógłbym schować surki niech pomyślę...
      1. Astro na 22 poziom - 2 mld surki
      2. Energetyczna na 21 poziom - 1,5 mld surki
      3. Opancerzenie na 21 poziom - 1 mld surki
      4. Nadprzestrzenny na 16 poziom - 1 mld surki
      4 badania - 5,5 mld surki skitrana bez strachu że nie daj Boże zapomnę cofnąć i mi się badanie zrobi :E bo w końcu one nie trwają kilka dni a po paręnaście tygodni np. Astro na 22 poziom prawie 5 tygodni :thumbsup: aż strach pomyśleć ile musieli czekać Ci co dobili do 14 planet :lool:
    • No nie - z tym " przesyłem surki " to torchę nie, ale skoro pomysł mój na możliwość robienia równoległych badań został skrytykowany ( może i słusznie ), to może by rozważyć inną opcję:

      Możliwość rozwoju laboratoriów w trakcie dokonywania badań. Podobnie jak zrobienie badań napędu nie ma wpływu na już lecącą flotę ( tylko następną po skończeniu badań ), tak tutaj przy długich badaniach rozwój laboratoriów jest blokowany. Uwolnijmy to. Da to możliwość żeby kolejne badania mogły być robione na wyższym lvl laboratoriów, a więc nieco szybciej
    • No oczywiście i co jeszcze? Może jeszcze transport surki przez telepka? :E może jeszcze raz dziennie przypadkowy transport surki na planetę że niby "Obca flota transportowa doznała awarii i rozbiła się na Twojej planecie. Mieszkańcy zebrali 15kk metalu 30kk krychy i 5kk dexu" :E :E :E
      Wszystko byście chcieli dostać na tacy. Zero inwencji i zaangażowania tylko patrzeć jak cyferki rosną i nic więcej :thumbdown:

      Setharet napisał(a):

      Możliwość rozwoju laboratoriów w trakcie dokonywania badań. Podobnie jak zrobienie badań napędu nie ma wpływu na już lecącą flotę ( tylko następną po skończeniu badań ), tak tutaj przy długich badaniach rozwój laboratoriów jest blokowany. Uwolnijmy to. Da to możliwość żeby kolejne badania mogły być robione na wyższym lvl laboratoriów, a więc nieco szybciej
      Ponownie Ci wytłumaczę, że to co piszesz miało sens na jakiś pierwszy miesiąc gry a potem jest to bezużyteczne. Astro na 22 lvl trwa prawie 5 tyg. Gdybym chciał podnieść labo na 15 lvl czas skróci mi się o jakieś 2h. Co mi więc po tych 2h gdy badanie trwa 5 tyg.? Po to są skracacze i anty byś z tego korzystał :P
    • krecik nie każdy gra z anty a ten dział jest od tego by dać rozwiazania pomysły które ulepszą grę i zatrzymają graczy. Takie pomysły działają na korzyść gracza i to takie pomysły dają nadzieję że w grze nie wszystko będzie za zł.

      Co na tacy? Mam surke która jest zamrożona czyli nie widoczna dla agresora. Wiec nie wierze tu jakichś strat minusów, a widzę + dla osób które nie chcą budowac miliona transporterów żeby zbadać astro. Bo później te dt są zbędne i trzeba je zlomowac bo puste będą tylko palić dex na fsy. I od razu uprzedze wiadomość. Ze na PZ fs nie kosztuje. Nie każdy Lata na pz . Znam graczy co lataja na kilku dniowe fsy.

      Gram aktywnie i o surke nikogo nie prosze sam ja zdobywam gdy potrzebuje , także całkowicie głupia jest twoja odpowiedz ze chcemy wszystko na tacy...

      Wiec jak nie masz kreatywnych argumentów przeciw to się nie wypowiadaj i nie nakazują ze każdy ma grać za anty tym systemem który teraz obowiązuje
    • Długo grasz? Bo czytając Twoje wypociny oczy bolą. Jeśli miałbym możliwość przetransportować surke poprzez badanie to byłby to czysty idiotyzm. Nie trzymałbym floty, więc nie martwiłbym się o ewentualny złom - zero stresu dla mnie, a dla flociarzy wielki minus bo nie mieliby po co latać. Dex który musiałbym wydać na transport surki trzymałbym na kolejne badanie do zesrania albo sprzedawał przez rynek, bo po co budować MT i DT by się z kimś wymienić... Jedyne co bym robił to zostawił sobie jedno badanie na takim zapotrzebowaniu, by przesyłać sobie surke i budował domki... No powiem Ci istne szaleństwo O_O gra stałaby się klikaczem a flociarze odeszliby w zapomnienie...
    • jak widać po koncie na forum.
      Ale ty chyba za krótko...
      Osoba która gra kilka lat ma takie poziomy czy to badanie czy kopaln ze uzbierać na coś potrzebuje minimum tygodnia na kopalnie? Na astro uzbierać to kwestia kilku dobrych miesięcy z eko oczywiście wiec zakładając nawet że zamrozić się np w 14 kopalniach surke i badaniu dalej brakuje żeby zbadać astro na 26lvl do tego trzeba ja wymieniać u handlarzy za anty a jak wspomniałem nie każdy gra z anty . Rynek nie daje ci gwarancji natychmiastowej transakcji a do tego też trzeba trampki. Wiec reasumując bez trampkow i fsow nie da się zbadać np astro bo bilans surowców będzie nie odpowiedni. W kopalniach nie zamrozisz dexu a w pozostałych badaniach nie da się tyle co trzeba na astro. Ewentualnie podnoszenie innych badań żeby zamrozić kilkadziesiąt kkk dexu na astro mija się z celem.

      Zamrażanie surki było od zawsze.
      Dobry flociarz trafi zawsze cel. Słaby lata tylko na bfsy. Wiec widać jakim ty jesteś jak się boisz że nikogo nie złapiesz. Z resztą teraz lepiej opłaci się latać na 16 niż nawet na ekonomow . Bo ci najlepsi są i tak " nie do zlapania"
      Wiec dalej nie rozumiem twego płaczu