Ekspedycje jaki skład floty i lokalizacja?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Ekspedycje jaki skład floty i lokalizacja?

    Hej,
    wróciłem do ogame po długiej nieobecności.
    Wybrałem odkrywcę.
    Latałem sobie szczęśliwie przez długi okres czasu na ekspedycje cywilne, ale ktoś zwrócił mi uwagę na to że lepiej latać na ekspedycje na piratów, podobno dużo bardziej opłacalne.
    Mam w związku z tym parę pytań:
    1) Jaki jest wasz optymalny skład floty pod starcia z piratami/obcymi, tak by zyskać metal/mix/kryształ i jak najmniej stracić?
    2) Czy warto latać dalej ciągle w ten sam układ, mimo występujących komunikatów, czy może jednak lepiej to zmieniać? Prowadziłem swoje zapiski odnośnie zysków, i wygląda na to, że nie ma to znaczenia, ale wolę się upewnić, zwłaszcza po ostatnich zmianach.
    Czy mógłby się ktoś podzielić swoimi doświadczeniami w zakresie tych dwóch pytań?
    Jeżeli chcielibyście się podzielić jakimiś złotymi radami to zapraszam. Wymieńmy swoje doświadczenia w tym temacie.
    W końcu "mój większy zysk z ekspedycji dziś, to Twój większy złom jutro". :thumbup:

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Xunbaren ().

  • wampek napisał(a):

    Z jakiś tydzień, dwa tygodnie temu ktoś zadał identyczne pytanie... poszukaj chwile, bo nie ma sensu w tworzeniu bliźniaczego tematu dla każdej nowej na tym forum osoby. Ten temat jest wałkowany już od grudnia.
    jeśli mówisz o tym wątku, to w nim jest mowa o czymś zupełnie innym, o maksymalnej ilości floty którą można spotkać podczas starć, natomiast nadprogramowo podany jest tam stosunek 2:1/5:3 (LM:DT). Nie mniej pytam, czy jest jeszcze jakiś inny sugerowany skład który warto byłoby wykorzystać/spróbować. Sam @Starkk twierdzi tam, że "nikt nigdy o to wprost nie pyta". Tak więc ja pytam wprost.
    Jeśli jest już taki temat, a niecelowo go przeoczyłem, proszę wskaż go, chętnie poczytam.
    Natomiast jeśli nie, to zapraszam do dzielenia się tutaj swoją wiedzą/doświadczeniami/sposobami.

    asherl napisał(a):

    tylko pancusie :D
    @Ojczyznoslaw potwierdzi :D :D
    Żartujesz, czy mówisz poważnie o tych pancernikach na ekspedycje?

    Dodatkowo, rozumiem, że po za LM+DT/PC wysyłacie po 1 Pionier+Niszczyciel/Rozpruwacz+SS?
    Co z kwestią "wyczerpania" terenów ekspedycji, i wysyłania w to samo miejsce przez cały dzień 60/70/80 ekspedycji?
  • Tu KLIK! masz rozpiskę, co do wysyłania innych statków - jak kto woli, ja nie latam po surowce więc pionierów nie wysyłam, bo mi 2kkk surki znalezionej żadnej różnicy nie robi. Sondy są niepotrzebne bo mechanizm ekspedycji jest spartolony i kompletnie losowy (30 expów w ten sam us i ostatnia potrafi dać komunikat o byciu pierwszym tutaj etc.). Samo latanie jest kompletnie RNG, każdy lata wedle własnego widzimisię - jeden w swoich US, inny poza swoimi US, jeden 30x w ten sam US, inny każdą expę w inny US etc. Kwestia szczęścia aniżel jakiejś konkretnej metody.
  • Próba 10k expów dla slota 20mln PKT uwzględniając spalanie (wszystkie wartości podane w jednostkach deuteru):
    A) 5kk LM (wartość: 7,5 mld)
    Łącznie +216,5 mld
    Zarobek na 1 expa = 21,65 mln
    346,4 expów na zwrócenie slota

    B) 3,33kk LM + 1,67kk MT (wartość: 7,78 mld)
    Łącznie +270,4 mld
    Zarobek na 1 expa = 27,04 mln
    287,7 expów na zwrócenie slota

    C) 2kk LM + 1kk DT (wartość: 8 mld)
    Łącznie +329,1 mld
    Zarobek na 1 expa = 32,91 mln
    243 expów na zwrócenie slota

    D) 235.290 PC (wartość: 10,59 mld)
    Łącznie +197,1 mld
    Zarobek na 1 expa = 19,7 mln
    537,5 expów na zwrócenie slota

    E) 333.333 OW (wartość: 7,5k mld)
    Łącznie +21,3 mld
    Zarobek na 1 expa = 2,1 mln
    3571,4 expów na zwrócenie slota
  • Ech, leniwi ludzie ...

    1. Są dwie opcje (nawet trzy)
    a) lmy. Teoretycznie najlepiej wychodzą - ale mało kr zarabiasz (wiec ciezko o badania gratis), dodatkowo przy ok 3kk w slocie (czyli 20kk ogółem) zaczynają się problem z odbudową
    b) ow - to samo co lmy z 3:1 metal : kr - ale łatwiej odbudować, kosztem większego użycia paliwa
    c) wszyscy mega pro pro pro pro latają pancami. Masz duzo kr, paliwo zdobywasz w magazynie (wiec tylko stare uni) - plus pance idealne na zlomowania, jak ci się piraci znudzą. Problemów z odbudową nie masz - bo produkujesz ich 20x mniej niż lmów (na tą samą wartość floty)

    I tyle. Przy małych flotach wysyłasz mt czy dt + pionier (bo zasoby z expa stanowią dużą część zysku) - przy ok 200k panca w slocie już się olewa pioniera (bo zarobisz miliard na piratach - to jakie ma znaczenie czy dostaniesz 5 czy 10kk metalu ? a pionier minimalnie zmniejsza szasne na pirata - bo 2 przedmioty dziennie daje).
    Można dać bombkę / niszczarkę - ale tylko po to, aby spowolnić pance - wtedy lecą wolniej, ale taniej. Policz sobie na jakim uni grasz, ile godzin dostępności itp - jak wyślesz jedną falę dziennie więcej - to nie warto. Jak wyślesz tyle samo - to oszczędzisz na paliwie.

    Kuniec.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Ojczyznoslaw napisał(a):

    Tu KLIK! masz rozpiskę, co do wysyłania innych statków - jak kto woli, ja nie latam po surowce więc pionierów nie wysyłam, bo mi 2kkk surki znalezionej żadnej różnicy nie robi. Sondy są niepotrzebne bo mechanizm ekspedycji jest spartolony i kompletnie losowy (30 expów w ten sam us i ostatnia potrafi dać komunikat o byciu pierwszym tutaj etc.). Samo latanie jest kompletnie RNG, każdy lata wedle własnego widzimisię - jeden w swoich US, inny poza swoimi US, jeden 30x w ten sam US, inny każdą expę w inny US etc. Kwestia szczęścia aniżel jakiejś konkretnej metody.
    Naprawiłbyś link, bo chyba coś się nie dodało?


    dexPL napisał(a):

    Ech, leniwi ludzie ...

    1. Są dwie opcje (nawet trzy)
    a) lmy. Teoretycznie najlepiej wychodzą - ale mało kr zarabiasz (wiec ciezko o badania gratis), dodatkowo przy ok 3kk w slocie (czyli 20kk ogółem) zaczynają się problem z odbudową
    b) ow - to samo co lmy z 3:1 metal : kr - ale łatwiej odbudować, kosztem większego użycia paliwa
    c) wszyscy mega pro pro pro pro latają pancami. Masz duzo kr, paliwo zdobywasz w magazynie (wiec tylko stare uni) - plus pance idealne na zlomowania, jak ci się piraci znudzą. Problemów z odbudową nie masz - bo produkujesz ich 20x mniej niż lmów (na tą samą wartość floty)

    I tyle. Przy małych flotach wysyłasz mt czy dt + pionier (bo zasoby z expa stanowią dużą część zysku) - przy ok 200k panca w slocie już się olewa pioniera (bo zarobisz miliard na piratach - to jakie ma znaczenie czy dostaniesz 5 czy 10kk metalu ? a pionier minimalnie zmniejsza szasne na pirata - bo 2 przedmioty dziennie daje).
    Można dać bombkę / niszczarkę - ale tylko po to, aby spowolnić pance - wtedy lecą wolniej, ale taniej. Policz sobie na jakim uni grasz, ile godzin dostępności itp - jak wyślesz jedną falę dziennie więcej - to nie warto. Jak wyślesz tyle samo - to oszczędzisz na paliwie.

    Kuniec.
    Czyli na starych uni same LM/OW/PC, na nowych, przy małej flocie, MT/DT + PI, dodatkowo statki wojenne się opłaca, czy nie, czy wtedy lepiej latać czysto cywilnie?
    Co z CM/KR?
  • Na starych to dwie szkoły - pance albo lmy. Do wyboru - każda ma plusy i minusy. Plus - zależy co posiadasz - co z tego, że napiszę np. "Pance dają lepszy zysk, rob pance" - jak ty masz 50 mln lmów i zero panca ... i co - masz zaczynać od zera pancami latać - bo tylko pance? Wiadomo, dlatego czasem na expy latały różne floty - albo np decydujesz się złomować niepasujące statki, bo to daje 100000 panca więcej, co daje większy zysk itp ...

    Cm nadają się tylko do odhaczenia czarnej dziury :D paliwo, które zużyjesz na lot nie jest warte przyrostu kr od nich. Ogólnie - złomować to co się zbiera z expów w dowolnie wybrany sposób, bo trzymać nie warto.

    Kr uzywaja dużo paliwa (co jest złe), ale są w miarę ok (podobne trochę do ow - takie coś pomiędzy ow i lm). Ale na długi czas - wyjdzie pewnie drożej niż lmami i pancami.

    A co do nowych uni - pisałem już. Przy małych flotach musisz dokładać mt czy dt do określonej pojemności. Więc latasz czym ci pasuje (czyli lm), z przymusowym pionierem i mt/dt na dokładkę. Przy czym mam zdanie proste - przy małych flotach (powiedzmy pierwsze 2-3 tyg uni) nie opłaca się latać flotą na piratów. Zysk niewielki (typu 1-5kk) - a dużo więcej możesz zarobić bijąc tą flotą sąsiadów. Więc latasz cywilnie, budujesz flotę - a od pewnego momentu (sam sobie go ustal, jaki ci pasuje) latasz już flotą bojową.
    Plus - z racji braku handlarza (deu deu deu) nowe uni NIGDY nie będą konkurencją dla starych - po prostu dojdziesz do ściany, gdzie nawet skupując deuter z całego uni nie stać cię na loty posiadaną flotą. To jest późny moment - ale kiedyś przyjdzie (chyba, że wcześniej będzie fuzja - zakładając fuzję do starego uni)
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    Na starych to dwie szkoły - pance albo lmy. Do wyboru - każda ma plusy i minusy. Plus - zależy co posiadasz - co z tego, że napiszę np. "Pance dają lepszy zysk, rob pance" - jak ty masz 50 mln lmów i zero panca ... i co - masz zaczynać od zera pancami latać - bo tylko pance? Wiadomo, dlatego czasem na expy latały różne floty - albo np decydujesz się złomować niepasujące statki, bo to daje 100000 panca więcej, co daje większy zysk itp ...

    Cm nadają się tylko do odhaczenia czarnej dziury :D paliwo, które zużyjesz na lot nie jest warte przyrostu kr od nich. Ogólnie - złomować to co się zbiera z expów w dowolnie wybrany sposób, bo trzymać nie warto.

    Kr uzywaja dużo paliwa (co jest złe), ale są w miarę ok (podobne trochę do ow - takie coś pomiędzy ow i lm). Ale na długi czas - wyjdzie pewnie drożej niż lmami i pancami.

    A co do nowych uni - pisałem już. Przy małych flotach musisz dokładać mt czy dt do określonej pojemności. Więc latasz czym ci pasuje (czyli lm), z przymusowym pionierem i mt/dt na dokładkę. Przy czym mam zdanie proste - przy małych flotach (powiedzmy pierwsze 2-3 tyg uni) nie opłaca się latać flotą na piratów. Zysk niewielki (typu 1-5kk) - a dużo więcej możesz zarobić bijąc tą flotą sąsiadów. Więc latasz cywilnie, budujesz flotę - a od pewnego momentu (sam sobie go ustal, jaki ci pasuje) latasz już flotą bojową.
    Plus - z racji braku handlarza (deu deu deu) nowe uni NIGDY nie będą konkurencją dla starych - po prostu dojdziesz do ściany, gdzie nawet skupując deuter z całego uni nie stać cię na loty posiadaną flotą. To jest późny moment - ale kiedyś przyjdzie (chyba, że wcześniej będzie fuzja - zakładając fuzję do starego uni)
    Co ty o tym możesz wiedzieć jak nie grasz. Teorie wyssane własnie z czego bo nie z palca.

    Tylko pc najlepiej wychodzą z obcymi. Każdy kto puszcza mix w slotach ci to powie.
  • czubku drogi - poćwicz czytanie ze zrozumiem. Szczególnie poprzedni post "c) wszyscy mega pro pro pro pro latają pancami. " Ja wiem, że pance wychodzą najlepiej. Niech każdy policzy to jednak sam i dostosuje pod siebie i swoje możliwości (np może nie chcieć wydawać anty) - a modelu z pancami bez anty nie ruszysz.

    Starkk wrzucał tutaj swoje statystyki - bardzo wartościowy (pewnie najbardziej) post z tematu. A ty - jak zwykle - offtop i czepianie się kogoś, merytoryki zero (choć tutaj wyjątkowo, tak z 5% jest).
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    czubku drogi - poćwicz czytanie ze zrozumiem. Szczególnie poprzedni post "c) wszyscy mega pro pro pro pro latają pancami. " Ja wiem, że pance wychodzą najlepiej. Niech każdy policzy to jednak sam i dostosuje pod siebie i swoje możliwości (np może nie chcieć wydawać anty) - a modelu z pancami bez anty nie ruszysz.

    Starkk wrzucał tutaj swoje statystyki - bardzo wartościowy (pewnie najbardziej) post z tematu. A ty - jak zwykle - offtop i czepianie się kogoś, merytoryki zero (choć tutaj wyjątkowo, tak z 5% jest).
    Meteorytyka jest taka że doktoryzujesz się na tematy o których nie masz pojęcia. Jak ksiądz o życiu w rodzinie.
    Ty byleś wielki pro elo gracz a latałeś lm całą dobę siedem dni w tygodniu.
    Ogólnie nie lubię doktoryzowania się ludzi którzy sami czegoś nie doświadczają a innym dają dobre rady.
    Na wezn byleś numro uno i doradzałeś może nawet przewodziłeś top sojuszowi a skończyli jak ty na pz i urlopach.
    Jak dla mnie autorytetów w tej grze jest kilka ale ty nie jesteś taką osobą.


    Tylko PC na ekspedycje
  • Ojczyznoslaw napisał(a):

    Samo latanie jest kompletnie RNG
    W sumie nie trzeba nic więcej dodawać, wszelkie wyliczenia można sobie wsadzić w 4 litery. Jeden lata miesiąc ma jedną dziurę, znajomy właśnie miał 3 dziury w ciągu 3 dni no i niestety nie wytrzymał psychicznie :E :E :E Ogarnięci gracze którzy grają już wspominali, najlepiej wychodzą z tego wszystkie pance. @dexPL O problemach z paliwem to może mówić ojczyznoslaw a nie ktoś kto zaczyna grę. Gdybyś sam puszczał ekspy albo obracał sie w towarzystwie które je puszcza i potrafił dobrze obsługiwać trash sima to byś wiedział że latanie OW jest nieśmiesznym żartem i proponowanie komuś takiej "opcji" jest napluciem w pysk. Popuszczałeś lmy jakieś 3 tygodnie na wezn nim dostałeś ostatecznego dzwona i uważasz się za boga tego temat. Daj se już siana chłopie.
  • @Dobrygracz

    Ja nie pisałem, aby puszczać ow - pisałem, że ludzie tak latają. Tak - i to ci z wielkimi flotami. Jak nie wiedziałeś - to widocznie patrzysz tylko na swój stawik i nic więcej. Ow jak każda opcja ma zalety (łatwiejsza odbudowa niż lmy) i wady (paliwo paliwo). Napisałem to wyżej i tyle - widocznie nie umiesz czytać - a już na pewno nie umiesz czytać ze zrozumiem.

    "O problemach z paliwem to może mówić ojczyznoslaw a nie ktoś kto zaczyna grę."

    ojczyznoslaw / rising nie ma problemu z paliwem - ma handlarza. A na nowym uni handlarza nie ma i nie będzie. Więc już zaczynając budować flotę na nowym uni - warto patrzeć na zaopatrzenie w paliwo. Chyba sam przyznasz, że akurat na uni z handlarzem jest to prostsze (jasne, zmniejsza zyski - ale jednocześnie masz możliwość zdobyć paliwo ZAWSZE).

    A co do losowości - statystyka jak to statystyka, dopuszcza wartości skrajne. Po prostu trzeba o nich pamiętać i tyle. Np ja miałem 3 czarne dziury w ciągu dwóch dni - i trudno, dalej widziałem, że jest zysk (w dłuższym okresie niż te dwa dni).
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    ojczyznoslaw / rising nie ma problemu z paliwem - ma handlarza. A na nowym uni handlarza nie ma i nie będzie. Więc już zaczynając budować flotę na nowym uni - warto patrzeć na zaopatrzenie w paliwo. Chyba sam przyznasz, że akurat na uni z handlarzem jest to prostsze (jasne, zmniejsza zyski - ale jednocześnie masz możliwość zdobyć paliwo ZAWSZE).
    100% prawda, gram na Octans i brak handlarza już daje się we znaki. Paliwa teraz jeszcze nie brakuje, ale kryształ jest meeega deficytowy... Przy brakach paliwa docelowo latałbym pionkami/pancerami - złom metal<kryształ, nie liczyłem do jakich wielkości flot można latać bez kupowania deu - na naszym uni deu za metal na szybko tylko 5:1 przelicznik na rynku.
    Uni 50 (RIP) top 30 OFF, Uni 60 (RIP) top 80 OFF, Merkur top 80 OFF
    Octans - Namietny Endriu - bawimy się :D
  • Faktycznie coś link się spsuł:



    2 rzeczy nas ograniczają - tempo budowy/odbudowy statków - ilość paliwa na latanie/odbudowę statków.

    Tempo budowy:

    Jak ktoś nie ma (tak jak ja) mutlikont/kont pracujących na niego to lata PC, gdyż ich budowa/odbudowa jest jako tako jeszcze wykonalna (choć też nie do końca przy tych liczbach których ja latam = mam 11 stoczni (reszta to lotki) więc mogę robić max 950 400 PC/dobę zakładając produkcję 24h. Co daje nam moc przerobową ~81kkk surki, a zyski z expów są często dużo wyższe dziennie.

    Jeśli ktoś ma 30 kont albo nieskończone pokłady antymaterii/detroidów to jak najbardziej niech lata opcją DT+LM lub ewentualnie DT+CM (zawsze to parę statków mniej do budowania niż LMów).


    Poza tym latanie ekspów na wysokich flotach ukazało doskonale patologię rynku w grze. Na przykładzie włochów czy też rosjan - na ruska (top1 world) z tego co liczyłem kiedyś po mmorpg gra około 30 kont. We włoszech podobnie (Showtime skupował konta eko z całego uni, ktoś kto tam grał mówił, że 3/4 kont z top50 jest jego). Więc nie dość, że mają moc przerobową, żeby się budować to jeszcze skupują statki po minimalu - robiąc z każdego 1kkk zysku ponad 1,5kkk.

    I to jest patologią. Bo expy latać każdy może, jeden wincyj drugi gorzej :E Ale nie każdy ma multikonta/czy też 30 kolegów do grania "na niego".

    Deuter:

    Obecnie zużywam koło 12kkk deu / dobę na same loty. Dodajmy do tego deuter na odbudowę PC i budowę nowych....Całe Uni jakby zdjęło U i kopało deu tylko dla mnie i tak by nie pokryło połowy tego zapotrzebowania. Więc bez handlarza niemożliwe jest latanie większymi flotami, niestety....
  • Ojczyznoslaw napisał(a):

    Na przykładzie włochów czy też rosjan - na ruska (top1 world) z tego co liczyłem kiedyś po mmorpg gra około 30 kont.
    Nah, 16. Not everyone who builds ships in the universe, does it for me - I have allies running expos as well.

    robiąc z każdego 1kkk zysku ponad 1,5kkk.
    That would be the case, if they built ships from their own resources, but their mines don't produce enough to keep nanites going, not even close. They receive resources to build ships. This means that some % of resource is wasted on transportation and taxes, so actually, I buy ships at more than the cost.
    I find it to still be better to buy expensive fodder through the market, compared to just starting with building BCs...but even so, it is only delaying the inevitable switch to heavier ships later. Also a major pain to manage transporting, reminding people, buying, etc :-/


    For beginners, I would recommend 2-1 LF-LC, and then 0.7-1 HF-LC composition as an intermediate step before switching to BCs. HFs pay off only slightly slower that LFs, but build about 1.5x faster.
  • @Xunbaren nie powiedziałeś najważniejszych rzeczy. Jakie uni i jak mocno rozbudowane konto?
    Stare uni? Na początek mogą być PC + DT + 1 Pionier. Fakt, że przy piratach DT padają jak muchy, ale mając mało PC, to ilość znajdowanego surowca ma dla Ciebie znaczenie. Potem same PC i skup paliwa :D
    Nowe? To prostsza sprawa, bo latasz tym co masz :D Dochodzisz jak najszybciej do astro9 i klepiesz dt. Bardzo dużo DT. W slocie dajesz DT + 1 pionier + 1 OW. Dlaczego OW, a nie PC albo N? Bo na co Ci potem tysiące bombowców i niszczycieli. Z samym OW znajdziesz też PC, więc starczy. Jak już uzbierasz odpowiednią ilość DT, to klepiesz trochę lm, do obstawy jakbyś spotkał piratów czy obcych.
  • Max zysk z cywilnej ekspedycji to 105kk surowca (metalu). Dopóki nie masz floty, żeby z PZ było więcej (czyli flota warta około 2kkk, czyli 500k LM lub 24k PC lub inna kombinacja z tych z tabelki powyżej itd.) dopóty latasz max tyle MT lub DT żeby mieć 105kk ładowności + 1 pionier i ewentualnie bombowiec/ns/reap żeby znajdować wszystkie rodzaje statków.

    Jak budujesz flotę militarną to stopniowo zastępujesz sloty cywilne militarnymi. Tyle.
  • NowyLolek napisał(a):

    @Xunbaren nie powiedziałeś najważniejszych rzeczy. Jakie uni i jak mocno rozbudowane konto?
    Stare uni? Na początek mogą być PC + DT + 1 Pionier. Fakt, że przy piratach DT padają jak muchy, ale mając mało PC, to ilość znajdowanego surowca ma dla Ciebie znaczenie. Potem same PC i skup paliwa :D
    Nowe? To prostsza sprawa, bo latasz tym co masz :D Dochodzisz jak najszybciej do astro9 i klepiesz dt. Bardzo dużo DT. W slocie dajesz DT + 1 pionier + 1 OW. Dlaczego OW, a nie PC albo N? Bo na co Ci potem tysiące bombowców i niszczycieli. Z samym OW znajdziesz też PC, więc starczy. Jak już uzbierasz odpowiednią ilość DT, to klepiesz trochę lm, do obstawy jakbyś spotkał piratów czy obcych.
    Universum Octans, więc młode, wszystko się jeszcze toczy.
    Próbuję coś ugrać, ale jak patrzę na co poniektóre pola zniszczeń, to marzenie...
    Obecnie top 1 uni dobija do 25kk punktów, więc 1000 DT na slot powinno wystarczyć by zgarnąć max kryształu/deuteru (metalu przewija mi się tyle, że aż ciężko się go pozbyć, a handlarza brak).
    Jak są brane punkty pod uwagę jeśli chodzi o "zdobywanie" na ekspedycjach floty? Równowartość tego co z surowców, tylko w statkach, czy jak?


    Ojczyznoslaw napisał(a):

    Max zysk z cywilnej ekspedycji to 105kk surowca (metalu). Dopóki nie masz floty, żeby z PZ było więcej (czyli flota warta około 2kkk, czyli 500k LM lub 24k PC lub inna kombinacja z tych z tabelki powyżej itd.) dopóty latasz max tyle MT lub DT żeby mieć 105kk ładowności + 1 pionier i ewentualnie bombowiec/ns/reap żeby znajdować wszystkie rodzaje statków.

    Jak budujesz flotę militarną to stopniowo zastępujesz sloty cywilne militarnymi. Tyle.

    Jakbyś tylko mógł wytłumaczyć tabelkę, bo nie do końca rozumiem co jest po prawej stronie, (te liczby), i czy mniej znaczy lepiej czy gorzej?


    Podsumowując temat:
    1) Na początku skupić się na budowie MT/DT tak by dobić do maksymalnej ładowności slota.
    2) W następnym kroku dospawać LM/CM tak by oscylowało w okół wartości z tabelki.
    3) Jak już ekspedycje będą przynosić oczekiwane zyski w stosownym momencie (prędzej niż później) przenieść się na pancerniki.
    4) Przy większej ilości statków, znaczną rolę odgrywa fakt spawania nowych/odbudowy zniszczonych, jak również konsumpcji deuteru, a na tym już dużo lepiej wychodzą pancerniki

    Czy pominąłem coś z tego co próbowałeś przekazać?
    Jak wyczuć odpowiedni moment na przerzucenie się na pancerniki/produkcję pancerników zamiast LM/CM, tak aby go nie przegapić i nie zostać na tym etapie zbyt długo?
  • Tabelka to % stopa zwrotu statków po przeliczniku 3:2:1. Im wyższa wartość tym szybciej się dane statki zwrócą w przypadku dziury. Przykładowo pancerniki zwracają się po około 23-24 RW (mali piraci) a zestaw LM+DT zwraca się praktycznie 2x szybciej bo już po 13 RW (mali piraci).

    Niestety co do podsumowania temat u Ciebie jest bardziej skomplikowany, ponieważ nadejdzie moment w którym będzie brakować deuteru i go nie zdobędziesz po prostu. Pytanie jakie trzeba by zadać, to czy szybciej Ci zabraknie paliwa poprzez rosnące spalanie zestawu LM/CM+DT czy poprzez budowę/odbudowę PC. Więc:

    1. Zgadza się
    2. Zgadza się
    3. Później niż prędzej. Na pancerniki powinieneś przechodzić dopiero kiedy nie nadążysz z budową nowych LM/CM+DT. 11-12 stoczni z nanitami na odpowiednim poziomie daje koło 1kk statków na dobę. Zakładając proporcję 2:1 to mamy około 700k LM/CM i 350k DT. Czyli max ~11kkk surki. Czyli licząc na szybko przy słabym wariancie 5rw/dzień potrzeba około 2kkk zysku z 1 RW czyli koło 32-36kkk floty / slot. Czyli znowu licząc na szybko kiedy nasz slot ekspedycji będzie w okolicy 2,4kk CM i 1,2kk DT czas spawać pancerniki. A żeby nie schodzić zyskami w dół to trzeba by natopić koło 500k PC na slot, i potem już tylko zwiększać ilość.
    Ale to ogólnik. U Ciebie z racji braku handlarza, trzeba wrócić do pytania wyżej - kiedy zabraknie Ci podaży deu na budowanie pancerników i latanie nimi, 100k PC to 1,5kkk deu przecież...

    4. Tak. Z tym, że jak sam zainteresowany wspomniał wyżej - jak masz konta grające na Ciebie, to można słać im surowce na budowę LM/CM+DT i potem je skupować po minimalu, strata surowca na tym będzie trochę większa niż przy zamianie u handlarza surki na deu na budowę PC, ale wynagrodzeniem jest moc przerobowa przez co szybsze zwiększanie slotów. 5 kont plus Twoje to już ~6kk statków/dobę. Przy tej opcji u Ciebie ograniczeniem będzie spalanie deu.


    Niestety, w obecnym modelu gry serwery bez handlarza są skazane na porażkę. Nawet gdyby nie było ekspedycji, to szybko dojdzie się do momentu, w którym nie będzie dexu na budowę/latanie flotą na innych graczy.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Ojczyznoslaw ().