bitwa na 17. pozycji w us

  • Rozwiązane
  • bitwa na 17. pozycji w us

    Takie coś mi się przytrafiło:
    Wysłałem pioniera na Atakuj na (tfu!) eventową planetę x:xxx:17, po przedmiot, jak to zwykle bywało. Tymczasem po dolocie dostałem raport wojenny, że niby wygrałem i zrabowałem kupę surowców:

    Ogej napisał(a):




    Powrót floty22.04.2020 01:12:46
    Od: dowódca floty
    Twoja flota wróciła z planety Surprimus [x:xxx:17] na planetę Uberwald [x:xxx:8].


    Flota dostarczyła: 125 Metalu, 110 Kryształu i 0 Deuteru


    Czy to jest normalne?
    nie
  • bobro napisał(a):

    Ale planety się pokazały o północy. Potem już nie próbowałem pionkami ani rozpruwaczami, ani pełzaczami ;)
    Poleciałem rano krążkiem i zdobyłem, co było do zdobycia.
    Event z pozycja 17, event na 9x anty - wszystkie one mają błąd. W ogłoszeniu jest, że zaczynają się o 00:00 - a tak naprawdę zaczynają się o 3:00. Zapamiętać na przyszłość - bo tego pewnie przez rok nie naprawią ...

    Od razu napiszę, że event x9 anty działa także do 3:00 - gdy już wg ogłoszenia nie powinien działać (czyli jak w ogloszeniu jest że działa do 23:59 dnia 27.04 - to polecisz na expa o 01:25 dnia 28.04 - i znajdziesz x9 anty).

    Zapamiętać i więcej już nie pytać o to - ticketów także nie ma co pisać, bo Adanio znów odpisze jakieś głupoty o losowości przyznania premii x9 :) po co ma się kolejny raz błaźnić chłopak.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    Od razu napiszę, że event x9 anty działa także do 3:00
    Nie zgodzę się z Tobą. Eventy wskakują z opóźnieniem i z opóźnieniem się kończą , ale to nie jest godzina 3:00 tylko wcześniej przeważnie. Przed 1:00 dostałem jeszcze anty z eventem a około drugiej już bez, więc pisanie o dokładnie 3-godzinnym opóźnieniu jest nieuprawnione (co nie wyklucza że takie opóźnienie może się w przyszłości zdarzyć).
  • @ackra

    Z tego co ja miałem, znajomi i ludzie z forum - to po 1:00 jeszcze wlatywało z bonusem. Może być więc tak, że to nie jest kwestia resetu serwera (3:00) a stref czasowych (czyli 1-2h - zależnie od pory roku). Twoje słowa by wskazywały na opcje 2. Ja szczerze pisząc nigdy tego nie sprawdzałem - skoro nie działa od północy to leciałem od rana i tyle.

    Dzięki za info. A w ramach dodatkowego potwierdzenia możecie to sprawdzać na kolejnych eventach - jeżeli między 2-3 dostaniecie event (przy rozpoczęciu) albo nie dostaniecie (przy zakonczeniu) - to sprawa się rozstrzygnie.

    Tak czy inaczej warto pamiętać, że wrzutka o starcie eventu o 00:00 to ściema marketingowa :)
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Następnym razem zrobię próbę i polecę znowu nowym typem statku. Wydaje mi się jednak, że (tfu!) event wszedł o północy, bo pojawiły się te dodatkowe planety.
    Proszę nie zamykać tematu, wrócę do niego po następnym wydarzeniu z dodatkowymi planetami na 17. pozycji w układzie.
    nie
  • bobro napisał(a):

    Następnym razem zrobię próbę i polecę znowu nowym typem statku. Wydaje mi się jednak, że (tfu!) event wszedł o północy, bo pojawiły się te dodatkowe planety.
    Proszę nie zamykać tematu, wrócę do niego po następnym wydarzeniu z dodatkowymi planetami na 17. pozycji w układzie.
    Planety z pozycji 17 NA PEWNO pojawiają się i znikają o północy - ale początkowo są traktowane jako zwykłe planety z 500-500-0 zasobów. Atakujesz, zyskasz jak z idlaka. Event na złote przedmioty (a może teraz już dawało platynowe?) aktywował się później.
    I właśnie to można sprawdzić - czy aktywuje się o 1:00, 2:00 (tutaj kwestia strefy czasowej - zimowa/letnia) czy o 3:00 (resety serwera). Łatwiej sprawdzić dla promo 17 pozycji niż dla 9x anty (bo tu efekt jest losowy). Wystarczy atakować o 1:15, 2:15, 3:15 - i patrzeć kiedy za pierwszym razem już był komunikat o "złotym przedmiocie" / "spróbujmy jeszcze raz" (czyli kiedy był event - a nie standardowa bitwa u idlaka).
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon