Konwersja jednostek w budowie floty i obrony

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Konwersja jednostek w budowie floty i obrony

      Witam!

      Chcę się z Wami podzielić taką fantazją.

      Chciałbym aby budowanie statków i fortyfikacji nie było ograniczane. Najdłużej budują się gąski i plazmy. Teoretycznie możliwe jest, żeby stawiać po jednej w sekundę, ale wiadomo że to drogi interes. GF puściło niedawno w ofercie nowe zabawki za anty. Cieszę się, sam używam. Pewnie nie na rękę im mój pomysł, bo mniej skracaczy budowy by schodziło, ale pomyślałem że mimo to opiszę go. Na tle masy tych zabawek, nie powinno to stanowić wielkiej różnicy - dla tych co grają bez anty też coś się należy. Do rzeczy...

      Przy odpowiednich kombinacjach połączenia Stoczni i Nanitów oraz speed uni, każdy element Stoczni i Obrony budowany jest w 1 sekundę i dalszy rozwój tych budynków wpływa na przyspieszenie kolejnych elementów, przy czym pozostałe nadal pozostają w tej sekundzie. Moim pomysłem jest to, aby zamienić w tych elementach budowę czas/jednostka na jednostka/czas. Brzmi zawile, ale to proste. Nie chce mi się za bardzo precyzyjnie teraz kalkulować, ale przykładowo: zamiast 1 Gauss na 1 sekundę, 3 Gaussy na 1 sekundę. Kolejny poziom Nanitów = 6 Gaussów na 1 sekundę, itd. Myślę że pomysł może się spodobać, bo likwiduje dużą część czasu przy blokowaniu się stoczni, w omyłkowych sytuacjach, co niektórym graczom się zdarza. Znacznie też przyspiesza dynamikę gry i wcale nie likwiduje używania skracaczy.
    • CzarnyPan napisał(a):

      dziwne że tu jako przykład jest obrona
      Myślę, że skoro cała gra przyspiesza, a GF i tak stworzyło sobie pole do większych dochodów, nie powinno dla nich stanowić ułatwienie graczom Szo i w ogóle przyspieszenie budowy. Zrozumiałbym podejście do pomysłu o przyspieszaczach floty jako absurdalnego, ale jednak problem blokowania stoczni przez pomyłkę jest realny. Czytałem tematy w dziale zadawania pytań i widziałem jeden, w którym gracz praktycznie mógł darować sobie dalszą grę na długi czas.

      Teraz Lmy mnie nie obchodzą, bo lubię eko, ale w odróżnieniu od tych flociarzy, co chcieli je odbudowywać, nie myślę tylko o sobie. Wzór w skrypcie powinien odnosić się raczej do wszystkich jednostek budowy, a nie tylko Lmów ;)