Brak zwrotu zapytania z rynku

  • 7.2.1
  • Odrzucone

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Brak zwrotu zapytania z rynku

    Gram na uLeda i już 3 razy miałem wrażenie że nie dostałem zwrotu z rynku po zakończeniu zapytania z tolerancją. Do tej pory to bagatelizowałem bo stwierdziłem że może mi się coś pomyliło ( :E ), no ale dzisiaj znowu taka sytuacja więc postanowiłem się temu przyjrzeć bliżej. Do sedna:

    Wystawiam zapytanie że kupię 50kk deuteru za 60kk kryształu +-25%. Daje to maksymalny przelicznik 1.5, a więc w momencie wystawienia zapytania, z mojego konta ściągane jest 75kk krisu. Z mojego zapytania ściągane jest wiele ofert dlatego do tej pory nie specjalnie to monitorowałem, no ale:
    deuterkryształ
    17 677 50521 213 006
    5 000 0007 500 000
    500 000744 652
    12 707 49518 575 417
    10 000 00014 200 000
    1 000 0001 500 000
    100 000103 743
    500 000511 588
    2 500 0003 076 923
    suma49 985 00067 425 329



    Są to poszczególne oferty ściągane przez moje zapytanie w kolejności od najnowszej do najstarszej ściągniętej oferty. Przelicznik dla całego zapytania wynosi około 1,34:1. Niedobór w sumie wynika niestety z faktu poniżej, nie przeszkodzi on jednak w dalszej analizie



    Do pełnej finalizacji brakuje 15k deuteru, oraz w zapytaniu zostaje około 7,5kk kryształu. Nie ma możliwości aby ten brakujący deuter pochłonął cały pozostały kryształ wpakowany w zapytanie, a jednak zwrotu nie mam. Pomijając ten brakujący deuter w zapytaniu powinienem dostać zwrot około 7,5kk kryształu, a nie mam nic.

    Moje podejrzenie co do występowania tego błędu:
    W przypadku powyżej zostałem poproszony o wykończenie pewnej oferty, więc w ramach wyrównania poprosiłem o dokończenie mojego zapytania. Jak można zauważyć ostatni handel zamykający zapytanie został wykonany po przeliczniku 1.2 a więc taki jaki jest bazowy (tak jakby zapytanie było bez tolerancji). Znajomy po prostu wszedł w zapytania, poszukał mojego i kliknął w ten zielony przycisk. Przypuszczam że takie zakończenie zapytania (a nie poprzez sparowanie mojego zapytania z inna nową oferta) może powodować to że zwrot nie trafia do osoby która wystawia zapytanie. Ciężko mi to samemu powtórzyć, więc może ktoś się spotkał również taką sytuacją? Jeśli błąd znany to sorrka za zamieszanie, ale ciężko śledzić te wszystkie tematy związane z rynkiem :E
    Zdaję sobie sprawę że dosyć chaotycznie to opisałem, w razie niejasności będę dopowiadać.
  • Ten błąd jest już od dawna ale nie chciało mi się go opisywać bo i tak mają na nas wywalone.

    Polega to na tym,że jeśli wystawiamy zapytanie w zakresie to pobiera cenę maksymalną ale jeśli ktoś sprzeda nam poprzez kliknięcie w dane zapytanie to dostanie ustawioną cenę (tą środkową) a nadpłata sobie znika.
    Jeśli natomiast oferta zostanie zakończona poprzez wystawienie oferty i za cenę niższą niż chcieliśmy dać to otrzymamy zwrot nadpłaconych surowców.

    przykład :

    Wystawiamy zapytanie na 1kk deu za 1,5kk kry z zakresem 10% - cena 1,35-1,65kk kry

    Ktoś nam kliknie w to zapytanie to poleci do niego 1,5kk minus podatek a my tracimy nadpłacone 150k kry

    Natomiast jeśli ktoś wystawi oferte, że chce sprzedać 1kk deu za 1,6kk kry to zabierze nasze zapytanie i poleci do niego 1,6kk kry minus podatek a my dostaniemy zwrot nadpłaconych 50k kry.

    Tak to wygląda
  • aduch napisał(a):

    Elkanen napisał(a):

    aduch napisał(a):

    Wystawiamy zapytanie na 1kk deu za 1,5kk kry z zakresem 10% - cena 1,35-1,65kk kry
    Wystawiajcie na 0% tolerancji i moze problem zniknie? Osobiscie nie narzekam ogarniajac tym sposobem i sura sie zgadza :)
    problem sam nie zniknie a mogliby w końcu naprawić ich ponad półroczny projekt
    Rozumiesz sam to co napisales? Dajesz tolerancje 10% na hadel 1kk dexa za 1,5kk krisu. Wiec chyba normalne, ze ta tolerancja na jaka pozwoliles daje taki rozrzut od 1,35-1,65kk krisu? Wystarczy policzyc :)

    Daj tolerancje na zero i zacznie Ci sie zgadzac co do jednej jednostki surowca ;)
  • Może i u Ciebie Elkanen nie ma problemu z dexem na rynku, ale u mnie niestety jest - i to duży bo spalanie mamy 1 (i w dodatku nie ma handlarza). Większa tolerancja pozwala mi ściągnąć większą ilość ofert które pojawiają się na rynku, obcinanie tolerancji do 10% znacznie obcina zasięgi mojego zapytania. O Twoim "półśrodku" w postaci tolerancji 0% już się nawet nie wypowiem bo szkoda strzępić ryja :dno: No nic, czekam na jakieś działanie.
  • Ecc0 napisał(a):

    Może i u Ciebie Elkanen nie ma problemu z dexem na rynku, ale u mnie niestety jest - i to duży bo spalanie mamy 1 (i w dodatku nie ma handlarza). Większa tolerancja pozwala mi ściągnąć większą ilość ofert które pojawiają się na rynku, obcinanie tolerancji do 10% znacznie obcina zasięgi mojego zapytania. O Twoim "półśrodku" w postaci tolerancji 0% już się nawet nie wypowiem bo szkoda strzępić ryja :dno: No nic, czekam na jakieś działanie.
    Opisałem co można zrobić by się nie oszukać na przykładzie uni gdzie handlarz jest bo tylko na takim uni gram. Dlaczego mam się udzielać podając przykłady z uni bez handlarza kiedy nie mam absolutnie żadnej namiastki wiedzy poza czystym wyobrażeniem sobie jak może wyglądać gra na takim uni? Uważasz, że było by to na miejscu?