Próba moonowa zwrot surowca czy nie?

  • Rozwiązane
  • Próba moonowa zwrot surowca czy nie?

    Witam serdecznie,

    Próbowałem znaleźć odpowiedz w podpunkcie na temat moonmaking, ale nie doszukałem się, a mianowicie różnica w statystykach była między nami nieznaczna, a więc znajomy będąc pare miejsc niżej zaatakowałem mnie aby rozbić mi lm, i przy tym ataku spadło mu tez troche cm i lm. A więc moje pytanie jest takie, skoro był niżej niż ja i był agresorem to muszę mu odesłać rownowartość statków które stracił? Czy tylko sam pz utworzony z tych statków , które mu spadły, czy może nie muszę mu nic odsyłać?

    Pozdrawiam
  • Teoretycznie powinieneś odesłać 100% surowców które wydał na budowę tychże statków, lub równowartość w jednym/innym surowcu.
    W praktyce jeśli jesteście nisko w topce to nawet nie macie się czym przejmować bo GO nie sprawdza sam z siebie kont poniżej top 50, no chyba że poleci zgłoszenie.

    Alternatywą jest zwrotna próba moonowa, wtedy kiedy obaj zbierzecie pzty spod swojej planety nie musicie sobie wysyłać surowców, które zrekompensują stratę
    Art dlaczego pozwalasz administracji forum tj Toadie oraz Ruda kasować temat w DiD Libra o bociarzu Starrk (z którym grają w sojuszu) i który przyznał się w owym temacie do używania bota?
  • @Sir Zuad, tu jest o tyle specyficzna sytuacja, że gracz A miał zezłomować LMy należące do gracza B i stacjonujące na jego planecie. Przy tym ataku gracz A nieplanowanie stracił kilka statków.
    W teorii, stosując się do zasad moonmakingu wystarczy, że Mechanik CH odeśle koledze tylko złom z tych kilku "spadniętych" statków agresora, chociaż możliwe, że nawet to nie jest wymagane. Najlepiej odezwać się w tej sprawie do supportu bo przy regulaminie OGame co GO to może być inna interpretacja ;)
    Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP