UFS - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Ojczyznoslaw napisał(a):

      Trochę nie o tym była mowa, Ty nie oddasz komuś kto po takiej akcji ucieknie na U.
      Bla bla. Urlop jest conajmniej 48h. Jesli ktos schodzi regularnie by rakietowac i palic moony to mozna sie na to przygotowac i odplacic mu tym samym. Ale skoro jest sie pajacykiem do bicia to sie nie ma co dziwic, ze dostaje sie baty i zostaje tylko placz na forum by UFS-om cos uniemozliwic. Dodam wiecej jako ciekawostke. Urlopowane konto przygotowywalo sie by mnie rakietowac. Zbieral po cichu sure i czekal az zejde z konta. Obserwowalem tylko aktywnosci, bez skanowania. Jeden lot po 300kk sury i nie bylo zadnego fs-a tylko ta sura po ktora lecialem zostala wywalona na licytacje. Po wszystkim konto na u.
    • Elkanen napisał(a):

      Ojczyznoslaw napisał(a):

      Trochę nie o tym była mowa, Ty nie oddasz komuś kto po takiej akcji ucieknie na U.
      Bla bla. Urlop jest conajmniej 48h. Jesli ktos schodzi regularnie by rakietowac i palic moony to mozna sie na to przygotowac i odplacic mu tym samym. Ale skoro jest sie pajacykiem do bicia to sie nie ma co dziwic, ze dostaje sie baty i zostaje tylko placz na forum by UFS-om cos uniemozliwic.
      Jeżeli lubisz siedzieć 24/7 i czekać aż jakieś multi zejdzie z U żeby się przed nim bronić to życzę powodzenia :E

      Ehh, brak argumentów widzę się włączył, skoro Ty dostajesz baty nie zakładaj że inni też :)
    • Elkanen napisał(a):

      Ojczyznoslaw napisał(a):

      Znasz ceny magazynów i ich pojemności przeciwrakiet? Widać, że niezbyt wiesz o czym mówisz. Magazyn na 200 przeciwrakiet to koszt ~90kkk sury. Plus czas budowy. A 200 RM to byle noob z 1000 miejsca sobie wystrzeli bez wysiłku w pół nocy.
      Strzelalem po kilkanascie tysiecy rakiet przez noc. Skracanie za anty i jedziesz z tematem.
      No i nawet nie rozumiesz co komentujesz - Bladeripper pisał o budowaniu przeciwrakiet i ja też, a Ty o strzelaniu i skracaniu za anty :E
    • Mało kto rakietuje bez potrzeby poprostu szkoda surowców, albo chce zdjąć moona bo pewnie tam robisz fsy, lub za bunkrem trzymasz surowce.
      Przeciw rakiety mają jedna zalete nad RMP zajmują o połowę mniej miejsca, mając 10lvl silosu masz 100 przeciwrakiet, drugi człek przy 10lvlu może wystrzelić 50 na raz zanim zbuduje, przyśpieszy, wyśle mija kilka sekund masz czas żeby uzupełniać obronę.
      40 x ST - 274247.86%

      :top1: SOLO - 20927.25%

      :top1: ACS - 114710.17%

      Życzeń na ogame 3840
    • Dobra, bo widzę, że nie mam z kim rozmawiać :E Kontry, przeciwrakiety i robienie FSów...Zostawcie tym którzy to ogarniają :)

      A tak poważnie to tutaj ciągle była mowa, o graniu UFS "na złość" lub patologii jak na Q czyli siedzeniu 24/7 na multi a schodzeniu z U "głownym" kontem tylko jak jest to w pełni bezpieczne lub warte bo się znajdzie cel. To jest kompletne zaprzeczenie idei "urlopu" w grze.
    • chlebektostowy napisał(a):

      Dzień dobry,

      drogi @Art chciałbym się dowiedzieć kiedy państwo zamierzają coś zrobić z urlopami? Chodzi mi o takie sytuacje gdzie gracz A jest graczem aktywnym, gracz B schodzi co kilka dni w nocy z urlopu żeby nękać innych, rakietuje planety, farmi je kilka razy do zera po czym włącza urlop. Wróciłem do was po wielu latach przerwy i dobrze sie nie rozegrałem a już spotyka mnie coś takiego. Czy nie możecie stworzyć uniwersów na których urlop będzie można użyć dopiero po np 7 dniach i żeby trwał minimalnie również 7 dni? ja rozumiem ze ogame jest gra strategiczna ale urlop mial sluzyc odpoczynkowi od gry a nie bycie elementem chorej i niefair taktyki.
      Proponuję zrobić uniwersum dla graczy mniej aktywnych tzw. grajacych urlop fs i niech sobie tam wszyscy razem siedza na urlopie z obecnie panujacymi zasadami czyli minimum 2 dni po zejsciu mozna w kazdym momencie spowrotem na niego uciec oraz takie uniwersa dla tzw graczy aktwnych na których urlop można wziąc na minimum tydzien i jak sie z niego zejdzie to również tydzien trzeba byc aktywnym w grze. Można sie pokusic rowniez o karencje dla graczy ktorzy sa na takim uniwersum nieaktywni dluzej niz miesiac, utrata na przyklad 2% floty tygodniowo a w przypadku gdy konto jest nieaktywne przez pół roku - cała flota oraz zasoby zostaja skasowane z konta, zostają tylko kopalnie, sciagacie mu urlop i takie konto będzie służyło innym graczom za obiekt do farmienia pozdrawiam czytelników i administracje.
      @Ojczyznoslaw od tego sie zaczela dyskusja o rakietowaniu. Wyjasnij wiec Twoim zdaniem, jak chcesz budowac przeciwrakiety kiedy typ ora Cie w nocy kiedy spisz? :D
    • Ja bym wgl ich nie budował, obronę przehandluj na surke i tyle :E schodzi raz na 2 dni więc można mniej więcej się ogarnąć kiedy wyłączyć produkcję na noc lub wgl wyeliminować satelity z planety.

      Tak i zaraz ktoś napisze że trzeba gdyby kiedy zejdzie i czy zejdzie a może jutro albo pojutrze 8-) tak patrząc to Ci co narzakaja to lepiej jakby grę zmienili
    • Elkanen napisał(a):

      chlebektostowy napisał(a):

      Dzień dobry,

      drogi @Art chciałbym się dowiedzieć kiedy państwo zamierzają coś zrobić z urlopami? Chodzi mi o takie sytuacje gdzie gracz A jest graczem aktywnym, gracz B schodzi co kilka dni w nocy z urlopu żeby nękać innych, rakietuje planety, farmi je kilka razy do zera po czym włącza urlop. Wróciłem do was po wielu latach przerwy i dobrze sie nie rozegrałem a już spotyka mnie coś takiego. Czy nie możecie stworzyć uniwersów na których urlop będzie można użyć dopiero po np 7 dniach i żeby trwał minimalnie również 7 dni? ja rozumiem ze ogame jest gra strategiczna ale urlop mial sluzyc odpoczynkowi od gry a nie bycie elementem chorej i niefair taktyki.
      Proponuję zrobić uniwersum dla graczy mniej aktywnych tzw. grajacych urlop fs i niech sobie tam wszyscy razem siedza na urlopie z obecnie panujacymi zasadami czyli minimum 2 dni po zejsciu mozna w kazdym momencie spowrotem na niego uciec oraz takie uniwersa dla tzw graczy aktwnych na których urlop można wziąc na minimum tydzien i jak sie z niego zejdzie to również tydzien trzeba byc aktywnym w grze. Można sie pokusic rowniez o karencje dla graczy ktorzy sa na takim uniwersum nieaktywni dluzej niz miesiac, utrata na przyklad 2% floty tygodniowo a w przypadku gdy konto jest nieaktywne przez pół roku - cała flota oraz zasoby zostaja skasowane z konta, zostają tylko kopalnie, sciagacie mu urlop i takie konto będzie służyło innym graczom za obiekt do farmienia pozdrawiam czytelników i administracje.
      @Ojczyznoslaw od tego sie zaczela dyskusja o rakietowaniu. Wyjasnij wiec Twoim zdaniem, jak chcesz budowac przeciwrakiety kiedy typ ora Cie w nocy kiedy spisz? :D
      Przecież to nie ja o tym pisałem tylko @Bladeripper Returns a ja mu odpowiedziałem :E
    • Ojczyznoslaw napisał(a):

      Bladeripper pisał o budowaniu przeciwrakiet i ja też,

      Ojczyznoslaw napisał(a):

      nic nie pisałem o budowaniu przeciwrakiet
      Sam sobie przeczysz :D :E

      Ojczyznoslaw napisał(a):

      ie mam wydobycia, nie mam satelit, połowa moich planet to lotki, mam najwięcej pkt w PL, ja nie mam problemu z UFSami.
      Co z tego, ze masz najwiecej pkt w PL? Ktos pisal posta z pytaniem, czy art ma jakis zamiar cos zrobic z graczami UFS. Odpowiedziales na pytanie? Gracz, ktory zadal pytanie wrocil do gry po dluzszej przerwie. Ale nie ma szans by sie rozwinac bo ktos mu przeszkadza. Ty juz konto rozwinales. Nie mierz wiec innych swoja miara.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Elkanen ().

    • Czepiasz się słówek, nie pisałem o budowaniu przeciwrakiet w kontekście obrony przed graczem rakietującym w nocy po zejściu z U. Jeśli muszę to tłumaczyć to znaczy, że czytasz co drugi post albo wyciągasz z kontekstu celowo żeby się uczepić.

      Jak już napisałem wcześniej uważam, że styl gry UFS już dawno przestał spełniać rolę urlopu a tworzy niebezpieczny precedens dający pewnym graczom pewne korzyści. Jeśli nadal tego nie rozumiesz to wyłącz produkcję :E i przeczytaj wszystkie posty w temacie jeszcze raz. Tak ja już konto rozwinąłem, ale nie o tym jest dyskusja i nie o tym piszemy, więc zacznij czytać temat, albo przestań odpowiadać na posty, których nie do końca rozumiesz.
    • Granie ufs to oznaka słabości charakteru i miękkość męskości, do tego dochodzą pajace skanujące z multi, tylko jak znajdą jakiś cel to siup z urlopu i lecą wielcy mistrzowie złomu.
      Największym błędem takiego gracza to zrobić fs i oni rzadko popełniają ten błąd.

      Wydaje mi się że pomocne w takiej sytuacji była by dwunasto godzinna blokada ataku i 48 godzinna blokada zapięcia urlopu.
    • Wyjaśniam: budowanie przeciwrakiet jest opcją nie przymusem, również utrudni zjechanie obrony. Podstawą jest zbieranie wydobycia i trzymanie takiej obrony aby bilans dla atakującego był na minus, przy czym nie można się za bardzo bunkrować bo ktoś dla samej frajdy przejedzie nas gęsiami.

      Blokada ataku po urlopie to nie jest zły pomysł. Tylko blokada ponownego urlopu w normalnych warunkach ujdzie tylko co w sytuacjach losowych? Flote którą budowałeś latami można stracić szybko, a Twojego oprawcę nie wiele obchodzi czy miałeś wypadek, chore dziecko czy jeszcze coś innego.
      40 x ST - 274247.86%

      :top1: SOLO - 20927.25%

      :top1: ACS - 114710.17%

      Życzeń na ogame 3840
    • To buduj sobie przeciwrakiety w środku nocy, jak dawno śpisz. Cały czas zmieniacie temat. Problem jest z natrętami, którzy mają dobre eko, co chyba przeoczyliście. Taki typ nie musi farmić idlaków wokół. Wystarczy, że ma 10 planet z dobrymi kopalniami, w nocy przerzuci surę na jedną z nich i tyle w temacie budowy rakiet. Co z tego, że ty będziesz miał 150 przeciwrakiet, jak on to zbije 3 seriami, a każda następna będzie niszczyć obronę? A jak wyzeruje obronę, to puści gwiazdy na niszcz i jak tylko wrócą (albo nie) to rano znowu urlop. Jego celem jest wkurzanie innych, to takie trudne do zrozumienia?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Void ().

    • @Bladeripper Returns niekoniecznie musi byc czyjes multi. Na Draco, przed fuzja z Libra, rakietowal mnie gosc za to, ze nie potrafil ze mna wygrac na licytacjach. Troche oberwalem ale uparl sie tylko na jedna planete wiec zrobilem to co opisalem wyzej. Po prostu wylaczylem wydobycie i niech sie bawi. Ja po cichu odlozylem sure i przez dwie noce skasowalem mu bunkier za ponad 2kkk, ktory byl jego oczkiem w glowie. Za bunkrem stalo tez troche floty i ponad 100kk sury. Oczywiscie nie zostawilem mu tego "na otarcie lez". Po tym co zrobilem jeszcze przed tydzien odpinal urlop i puszczal rakiety po czym uciekal na urlop jak tylko mial sygnal, ze jestem na koncie. Po tygodniu takiej zabawy w kotka i myszke jego konto zniknelo z uni, najwidoczniej sam sie skasowal :P
    • Ojczyznoslaw napisał(a):

      Znasz ceny magazynów i ich pojemności przeciwrakiet? Widać, że niezbyt wiesz o czym mówisz. Magazyn na 200 przeciwrakiet to koszt ~90kkk sury. Plus czas budowy. A 200 RM to byle noob z 1000 miejsca sobie wystrzeli bez wysiłku w pół nocy.
      Są tacy i z top2000 z silosami 10 i nanitami 7, co to lubią postrzelać w top1. Zapytaj ciap.

      Bladeripper Returns napisał(a):

      Mało kto rakietuje bez potrzeby poprostu szkoda surowców, albo chce zdjąć moona bo pewnie tam robisz fsy, lub za bunkrem trzymasz surowce.
      Przeciw rakiety mają jedna zalete nad RMP zajmują o połowę mniej miejsca, mając 10lvl silosu masz 100 przeciwrakiet, drugi człek przy 10lvlu może wystrzelić 50 na raz zanim zbuduje, przyśpieszy, wyśle mija kilka sekund masz czas żeby uzupełniać obronę.
      Są jeszcze tacy, co rakietują dla przyjemności. Nie wierzysz? Zapytaj Ciap.
      Ktoś stawia przeciwrakiety? Żaden problem, jeśli strzelasz z dwóch planet w różnych układach z parosekundową różnicą długości lotu. Ty w minutę postawisz 120RMP, a obrońca jedynie 60 PR.

      Void napisał(a):

      To buduj sobie przeciwrakiety w środku nocy, jak dawno śpisz. Cały czas zmieniacie temat. Problem jest z natrętami, którzy mają dobre eko, co chyba przeoczyliście. Taki typ nie musi farmić idlaków wokół. Wystarczy, że ma 10 planet z dobrymi kopalniami, w nocy przerzuci surę na jedną z nich i tyle w temacie budowy rakiet. Co z tego, że ty będziesz miał 150 przeciwrakiet, jak on to zbije 3 seriami, a każda następna będzie niszczyć obronę? A jak wyzeruje obronę, to puści gwiazdy na niszcz i jak tylko wrócą (albo nie) to rano znowu urlop. Jego celem jest wkurzanie innych, to takie trudne do zrozumienia?
      Ciap buduje rakiety w ciągu nocy. Chyba lubi. Bo przecież operator gry nie będzie korzystać z nielegalnego narzędzia, które samo to za Ciebie zrobi
    • NowyLolek napisał(a):

      Ojczyznoslaw napisał(a):

      Znasz ceny magazynów i ich pojemności przeciwrakiet? Widać, że niezbyt wiesz o czym mówisz. Magazyn na 200 przeciwrakiet to koszt ~90kkk sury. Plus czas budowy. A 200 RM to byle noob z 1000 miejsca sobie wystrzeli bez wysiłku w pół nocy.
      Są tacy i z top2000 z silosami 10 i nanitami 7, co to lubią postrzelać w top1. Zapytaj ciap.

      Bladeripper Returns napisał(a):

      Mało kto rakietuje bez potrzeby poprostu szkoda surowców, albo chce zdjąć moona bo pewnie tam robisz fsy, lub za bunkrem trzymasz surowce.
      Przeciw rakiety mają jedna zalete nad RMP zajmują o połowę mniej miejsca, mając 10lvl silosu masz 100 przeciwrakiet, drugi człek przy 10lvlu może wystrzelić 50 na raz zanim zbuduje, przyśpieszy, wyśle mija kilka sekund masz czas żeby uzupełniać obronę.
      Są jeszcze tacy, co rakietują dla przyjemności. Nie wierzysz? Zapytaj Ciap.Ktoś stawia przeciwrakiety? Żaden problem, jeśli strzelasz z dwóch planet w różnych układach z parosekundową różnicą długości lotu. Ty w minutę postawisz 120RMP, a obrońca jedynie 60 PR.

      Void napisał(a):

      To buduj sobie przeciwrakiety w środku nocy, jak dawno śpisz. Cały czas zmieniacie temat. Problem jest z natrętami, którzy mają dobre eko, co chyba przeoczyliście. Taki typ nie musi farmić idlaków wokół. Wystarczy, że ma 10 planet z dobrymi kopalniami, w nocy przerzuci surę na jedną z nich i tyle w temacie budowy rakiet. Co z tego, że ty będziesz miał 150 przeciwrakiet, jak on to zbije 3 seriami, a każda następna będzie niszczyć obronę? A jak wyzeruje obronę, to puści gwiazdy na niszcz i jak tylko wrócą (albo nie) to rano znowu urlop. Jego celem jest wkurzanie innych, to takie trudne do zrozumienia?
      Ciap buduje rakiety w ciągu nocy. Chyba lubi. Bo przecież operator gry nie będzie korzystać z nielegalnego narzędzia, które samo to za Ciebie zrobi
      Mysle, ze @zefir moglby duzo napisac na temat rakietowania...
    • Elkanen napisał(a):

      Mysle, ze @zefir moglby duzo napisac na temat rakietowania...

      Temat przeciwrakiet był już kiedyś wałkowany w jakimś innym temacie dotyczącym silosa rakietowego. Powtórzę wniosek, który tam napisałem - nie biorąc pod uwagę złośliwego rakietowania (bo w takim przypadku nikt na zysk nie patrzy) to jeżeli ktoś jest na tyle głupi, aby trzymać w bunkrze więcej surki, niż wartość rakiet potrzebnych do wyzerowania obrony, to sam jest sobie winien.
      Używając antymaterii do skrócenia czasu budowy (bo przecież nikt rozsądny nie będzie czekał sekundy na budowę rakieiy - silos zapełniałby się 50-60 sekund, a to okropnie wydłużało by proces całego rakietowania) można wystrzelić salwę co 13-15 sekund. To daje szybkostrzelność 12-14.000 rakiet na godzinę. Ile tych przeciwrakiet musiało by być, aby powstrzymać (zniechęcić) agresora? 1.000? 5.000? Dla niego to jest po prosu dodatkowe 10-20 minut klikania, a koszt budowy rakiet potrzebnych do zbicia przeciwrakiet uwzględni po prostu w planach i ocenie opłacalności przedsięwzięcia.


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E