UFS - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Marys napisał(a):

      Jak pójdziesz za mnie do robo, będziesz siedzieć po nocach i doładujesz 10 milionów anty to dam Ci to konto.
      A co ty myślisz, że inni nie mają roboty ani swojego życia? Że jaśnie urlopowiec musi się chować bo dostanie wylewu albo będzie koniec świata, bo musi iść do pracy, bo musi odprowadzić dziecko do szkoły? A reszta może cały czas siedzi i gra?
    • I to jest hipokryzja UFSow - reszta caly czas siedzi i gra aktywnie, nie majac pracy, zony, dzieci i jakos im sie to udaje aaaa bo ruszanie ich UFS'a oznacza koniec gry, podporządkowanie życia grze mam tu na myśli robienia w majty czy tej nocy nie obudzą się ze zdetonowanymi kulami albo będą naglę musieli zmieniać nawyki i robić fsy w różny sposób - flotka latwo przyszla grajac w ten sposob to latwo pojdzie, nie ;) ale juz w druga strone jak UFSik zejdzie z urlopu i zdetonuje normalnemu graczowi kulki i zje jego flote lub pojezdzi po wydobyciu i statkach to to jest TAKTYKA.
      No popatrzcie dzięki UFS'om gra staje się bajecznie prosta.

      Mówię to jest jedyny aspekt gry wymagający naprawy - i jeszcze raz podkreślę on nie ma utrudniać możliwości wejścia czy zejścia uczciwym graczom tylko elycie flociarzy tak, żeby takie zagrania były już więcej nie możliwe lub baaardzo baardzo mocno utrudnione przez mechanike gry a nie support i niech nikt nie mówi, że nie ma czasu na gre - masz czas atakować? to masz czas grac a nie uciekac po akcji na urlopik ;) a to,m że jesteś znudzony, grasz raz na rok - nic mnie to nie obchodzi. Dlatego czas naprawic ten system :)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez UFS DESTROYER ().

    • 171 stron zbednego... dopiszcie Sobie sami

      Temat Odkrywcy się wyczerpał to wskakujecie na flociarzy czyli minimum 100 stron jaki to UFS jest bee itd

      Sam jakbym miał flotę to grałbym UFS na Q.
      Czemu?

      Bo jakbym grał FS to przy wyjściu z dziećmi czy wyjściu do pracy miałbym wszystkie kulki pozdejmowane po godzinie...
      Każdy z narzekaczy patrzy przez 24h co 40-50minut na ogame dziennie/ codziennie? Wątpie.

      Na Eridanus kiedyś wiadomy celebryta ze swoją świtą w 3 dni pozbawił mnie wszystkich kulek 3razy... nawet na żywca.. obroniłem ale 3 dni wyjęte z życia... i graj tak cały czas...

      Nie wiecie o czym piszecie a piszecie byle by pisać!!!

      Ciekawe kiedy wskoczycie na temat zbieracza... przecież te wysokie profity za nic nie robienie? To dopiero kryminał!! :)
    • I to wlasnie pokazuje jakim dobitnym bledem gry jest mozliwosc gry UFS'em

      Akurat zbieracz ryzykuje sciagnieciem mu pelzaczy/satek przeoraniem obrony i wydobycia bo AKTYWNIE gra i/bo nie ma mozliwosci schowania sie za magicznym trybem urlopu w przeciwienstwie do jego agresorka ktory zejdzie z u, przeora mu planety i wejdzie dumny na urlop jak to TAKTYCZNIE rozegrał a ten go bedzie mogl cmoknąć w pompkę. Widzisz w czym problem?

      Nie wiesz o czym piszesz ale piszesz - dla Ciebie to jest równa gra? jak tak to okej, nie mam pytań.

      Akurat jest to bardzo dobry moment na fali zmian w ogame, wiec warto sie za niego rowniez wziac.
    • Problemem nie są uFSy same w sobie, a multikonta i pushówki poprzez które gracz grający uFSem może szukać celu. Przy obecnych możliwościach teamu i mechanizmach na których gra bazuje nie da się tego zmienić.
      Art dlaczego pozwalasz administracji forum tj Toadie oraz Ruda kasować temat w DiD Libra o bociarzu Starrk (z którym grają w sojuszu) i który przyznał się w owym temacie do używania bota?
    • UFS DESTROYER napisał(a):

      Akurat zbieracz ryzykuje sciagnieciem mu pelzaczy/satek przeoraniem obrony i wydobycia bo AKTYWNIE gra i/bo nie ma mozliwosci schowania sie za magicznym trybem urlopu w przeciwienstwie do jego agresorka ktory zejdzie z u, przeora mu planety i wejdzie dumny na urlop jak to TAKTYCZNIE rozegrał a ten go bedzie mogl cmoknąć w pompkę. Widzisz w czym problem?

      W tym że nie masz pojęcia o grze? <3 Widzę ŻAL ściska 4litery że TWOJE AKTYWNE GRANIE czyli pewnie logowanie 2x dziennie na 15minut i zwózka surki za bunkier już nie wystarcza żeby być TOP. I to nazywasz aktywnym graniem? :E Inne pojęcie gry mamy - ale tak ekowcy mają gorzej i spadają w statystykach.

      A już przywoływanie stronę wcześniej Lakiego, @Marys czy nawet Adama jest hipokryzją :E Bo oni ściągając urlop raz w tygodniu na parę godzin tygodniowo poświęcą więcej aktywnego grania niż Ty.

      I graj flotą na speedzie jak Q czy wcześniej Forek. Życzę Ci powodzenia i nie daję więcej niż tydzień* że ją zachowasz.


      * - jak masz skilla jak te osoby wyżej :)
      The End


      uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

      uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


      uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

      Uni68 Bociek [3 X] - The End



      Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
    • Fajna gównoburza o to jak ktoś inny gra i jaki ma styl. Co Was to ludzie obchodzi? Zajmijcie się swoimi kontami swoim życiem. Jak komuś pasuje siedzieć ciągle na urlopie i pykać 2 dni w tygodniu to jego osobista sprawa. Jak ktoś siedzi 24h na dobę i farmi idlaki czy wysyła ekspy to też jego sprawa. Jeżeli gra pozwala na coś takiego i nie łamie przy tym regulaminu to drugiej osobie nic do tego.
    • To nas obchodzi, że nie mamy ochoty rano się logować i widzieć 20 czerwonych raportów bo jakaś oferma wyłączyła urlop, przeorała wszystkie planety i księżyce i uciekła na urlop. Ale faktycznie, to jest prawdziwy skill, atakowanie kogoś pod nieobecność i ucieczka zanim wróci. Tylko pogratulować zdolności. Ale rozumiem biedaka, przecież on ma swoje życie i nie może cały czas grać, bo jeszcze mu wypadnie coś niespodziewanego. Innych przecież nie może to spotkać. :E

      Z każdym argumentem broniącym UFS coraz bardziej się pogrążacie. Biedni męczennicy ogejma, robią co mogą żeby jakoś sobie radzić :ocb:
    • Void napisał(a):

      To nas obchodzi, że nie mamy ochoty rano się logować i widzieć 20 czerwonych raportów bo jakaś oferma wyłączyła urlop, przeorała wszystkie planety i księżyce i uciekła na urlop. Ale faktycznie, to jest prawdziwy skill, atakowanie kogoś pod nieobecność i ucieczka zanim wróci. Tylko pogratulować zdolności. Ale rozumiem biedaka, przecież on ma swoje życie i nie może cały czas grać, bo jeszcze mu wypadnie coś niespodziewanego. Innych przecież nie może to spotkać. :E

      Z każdym argumentem broniącym UFS coraz bardziej się pogrążacie. Biedni męczennicy ogejma, robią co mogą żeby jakoś sobie radzić :ocb:


      przecież nikt nie broni również tobie wbić Urlop .
      Prawdą jest to że Urlopy na ogame są traktowane zbyt lajtowo, może gdyby urlop musiał trwać dłużej, albo była by blokada ataków na koncie po zdjęciu takiego urlopu . Z drugiej strony musimy mieć swiadomośc że jest to gra , i każdy ma prawo grać jak chce i skoro komuś pasuje gra przez 2godziny co pare dni to czemu mamy takiej osobie zabraniać?

      @Void

      tłumaczysz reszcie że mogą robić fsa itd , koszty są myślę o tyle duże że nikt nie był by wstanie fsować kilka dni bez intensywnej gry w między czasie , odpowiesz że mogli nie budować takich flot , równie dobrze ty mogłeś nie robić eko czy satelit

      piłkę tak można odbijać a czy coś z tego wyniknie ?
      nie wiem
    • Void napisał(a):

      To nas obchodzi, że nie mamy ochoty rano się logować i widzieć 20 czerwonych raportów bo jakaś oferma wyłączyła urlop, przeorała wszystkie planety i księżyce i uciekła na urlop. Ale faktycznie, to jest prawdziwy skill, atakowanie kogoś pod nieobecność i ucieczka zanim wróci. Tylko pogratulować zdolności. Ale rozumiem biedaka, przecież on ma swoje życie i nie może cały czas grać, bo jeszcze mu wypadnie coś niespodziewanego. Innych przecież nie może to spotkać. :E

      Z każdym argumentem broniącym UFS coraz bardziej się pogrążacie. Biedni męczennicy ogejma, robią co mogą żeby jakoś sobie radzić :ocb:
      @Void co mnie i innych obchodzą Twoje saty? odpowiedź - nic.
      Płaczesz jak małe dziecko, piaskownica jest gdzieś indziej.
      To jest gra strategiczna, latają na Ciebie bo widocznie jesteś farmą i niziutko w łańcuchu pokarmowym. Tak działa świat i życie, że silniejsi zjadają słabszego.

      Chciałeś innej gry - to bierki na kurniku są chyba cały czas dostępne.

      A Ci ludzie których wymieniałeś ileś postów wyżej jak Ira, Maryś i cała reszta- jak będą chcieli to Cię zaorają do zera czy będziesz na koncie czy nie.

      P.S A Ty co im możesz zrobić? postrzelać rakietami ewentualnie, ale chłopaki raczej jak pamiętam stosowali sprawdzony sposób przed desperatami jak Ty - 0 obrony.
      The End


      uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

      uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


      uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

      Uni68 Bociek [3 X] - The End



      Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
    • bocieek napisał(a):

      Maryś i cała reszta- jak będą chcieli to Cię zaorają do zera czy będziesz na koncie czy nie.
      Też mi osiągnięcie, zaorać słabsze konto, kiedy oni się pushują ze swoich multi, przeglądają z nich galaktykę w poszukiwaniu celu, później zdejmują urlop, atakują i wracają na urlop. To pojechałeś z tematem :thumbup:

      Maryś gdzieś tam się odgrażał, że mnie upokorzy. Ja w przeciwieństwie do was wszystkich gram uczciwie. Z jednego konta. Nie chowam się za urlopem. A skoro wy nie potraficie tak grać, to chyba z wami jest coś nie tak i macie pomylone priorytety w życiu. To dla was te cyferki na koncie są najważniejsze. Dla nich regularnie łamiecie zasady uczciwej gry. Nie ja to robię, to WY

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Void ().

    • @Void naprawde zmien piaskownice bo widac ze ta ci nie odpowiada, ale nie zmuszaj reszty do zmiany, bo tobie tak pasuje.
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • Też proponowałem ankietę co komu bardziej pasuje. Ale nie tutaj na forum, gdzie udziela się kilka % graczy. Niech to będzie ankieta w grze, taka jak przy konfiguracjach nowych serwerów.

      A pawelos pewnie w piaskownicy też kradł innym dzieciom zabawki i uciekał do domu, stąd jego styl gry. Zmień płytę
    • Człowieku przestań się użalać na styl gry innych, zajmij się swoim stylem. Z Twoich wypowiedzi wynika, że masz żal, że jak ktoś zejdzie z urlopu to Ciebie farmi ile wlezie. A co się dziwisz takiemu działaniu? Jak masz duże ilości surki i floty na planetach bez obron to każdy poleci zwłaszcza na x4, x5. Jak ktoś ma na Tobie zadowalający zysk to poleci proste. To jest przeglądarkowa gra strategiczna i każda strategia jest dopuszczalna a jak ci się to nie podoba to zmień grę.

      Void napisał(a):

      bocieek napisał(a):

      Maryś i cała reszta- jak będą chcieli to Cię zaorają do zera czy będziesz na koncie czy nie.
      Też mi osiągnięcie, zaorać słabsze konto, kiedy oni się pushują ze swoich multi, przeglądają z nich galaktykę w poszukiwaniu celu, później zdejmują urlop, atakują i wracają na urlop. To pojechałeś z tematem :thumbup:
      Maryś gdzieś tam się odgrażał, że mnie upokorzy. Ja w przeciwieństwie do was wszystkich gram uczciwie. Z jednego konta. Nie chowam się za urlopem. A skoro wy nie potraficie tak grać, to chyba z wami jest coś nie tak i macie pomylone priorytety w życiu. To dla was te cyferki na koncie są najważniejsze. Dla nich regularnie łamiecie zasady uczciwej gry. Nie ja to robię, to WY
      Pomylone proirytety? Czy ty się dobrze czujesz? Według Ciebie jak ktoś gra mniej niż ty i woli sobie spędzić czas wolny np. w kinie z żoną i dziećmi, wypić piwo z kumplami czy inną ciekawą rzecz w realu to ma pomylone priorytety? To według Ciebie lepiej ślęczeć przed kompem całymi dniami i grać w grę przeglądarkową, serio?
    • 19dawid45 napisał(a):

      Sam jakbym miał flotę to grałbym UFS na Q.
      Czemu?

      Bo jakbym grał FS to przy wyjściu z dziećmi czy wyjściu do pracy miałbym wszystkie kulki pozdejmowane po godzinie...
      Każdy z narzekaczy patrzy przez 24h co 40-50minut na ogame dziennie/ codziennie? Wątpie.

      Na Eridanus kiedyś wiadomy celebryta ze swoją świtą w 3 dni pozbawił mnie wszystkich kulek 3ra
      To może trzeba było wybrać inne uni nie takie szybkie jak za szybkie dla ciebie wybierz wolniejsze. Sam wybrałeś a teraz się żalisz :ocb:
    • Apofis napisał(a):

      19dawid45 napisał(a):

      Sam jakbym miał flotę to grałbym UFS na Q.
      Czemu?

      Bo jakbym grał FS to przy wyjściu z dziećmi czy wyjściu do pracy miałbym wszystkie kulki pozdejmowane po godzinie...
      Każdy z narzekaczy patrzy przez 24h co 40-50minut na ogame dziennie/ codziennie? Wątpie.

      Na Eridanus kiedyś wiadomy celebryta ze swoją świtą w 3 dni pozbawił mnie wszystkich kulek 3ra
      To może trzeba było wybrać inne uni nie takie szybkie jak za szybkie dla ciebie wybierz wolniejsze. Sam wybrałeś a teraz się żalisz :ocb:
      Gdzie Ty tu widzisz żal??
    • Ja może super dużej floty nie mam, ale też nie jestem fanem gry ufs, bo jest jak ktoś już wspomniał trochę bez sensowna. Zdejmowanie U w środku nocy w środku tygodnia, zdjęcie kulek albo obskoczenie komuś produkcji i siup na U z powrotem żeby rano jak ktoś wstanie nie mógł odpowiedzieć. Trochę lameriada wg. mnie. Rozumiem kwestię kosztów FSa ale FSy są nadal tańsze niż latanie na ekspedycje, a jakoś stać ludzi na latanie ekspów, więc na FSy też byłoby ich stać. Gra powinna być równa dla wszystkich, a polowanie na UFSa jest upierdliwe, bo jak już ktoś wspominał, UF schodzi z U żeby siedzieć parę/paręnaście h non stop a potem wrócić na U. I proszę mnie nie przekonywać swoimi argumentami typu "to też idź na U" bo to nie jest żaden argument, a poza tym wyrażam swoją opinię, i nikt jej nie zmieni żadnym argumentem.

      PS. Gra sprowadza się do tego, że topowi gracze siedzą na multikontach i patrzą w galę czy ktoś nie schodzi z U. Jak ktoś schodzi to albo oni też schodzą albo nie, bo np. im pora nie pasuje i mamy zamiast gry i polowania w grze to pilnowanie urlopów za pomocą multikont. Bez sens.
    • porównywanie fsa do latania na ekspy jest trochę jak porównanie cegły do chleba
      cegłą się nie najesz a chlebem owszem
      Zdajecie sobie ile kosztuje taki fs ? a co jeśli przez tydzień nie traficie nic co pozwoli na zakup paliwa na kolejne fsy ?
      Skoro pozwalają na to zasady to nierozumiem o co ból . Pilnujcie wydobycia , spalcie saty i nikt nie będzie latał bo po co ?
    • A niby po co flociarz ma siedzieć bez urlopu kilka dni czy tydzień? Może mógłby ale po co? Produkcja mu nie idzie, jak na wysokie badania to też tylko anty za skrócenie. Poza tym flota która nie lata zysku nie przynosi. Ma nie zapinac urlopu bo ktoś się chce odegrać,. Niby jak. Ekonom bo mu przejechał po planecie czy gracz, który dopiero co z progu punktowego wyskoczył? Jak nie ma nic do trafienia to zapina się urlop i tyle.
    • Winter napisał(a):

      porównywanie fsa do latania na ekspy jest trochę jak porównanie cegły do chleba
      cegłą się nie najesz a chlebem owszem
      Zdajecie sobie ile kosztuje taki fs ? a co jeśli przez tydzień nie traficie nic co pozwoli na zakup paliwa na kolejne fsy ?
      Skoro pozwalają na to zasady to nierozumiem o co ból . Pilnujcie wydobycia , spalcie saty i nikt nie będzie latał bo po co ?
      Twój argument jest inwalidą, bo nie każda fala ekspedycji to piraci/obcy. Skoro stać ludzi przepalać parę kkk dziennie na puste fale to tym bardziej stać na FSa za 200-400kk.

      A skoro piszesz o satkach czy wydobyciu, to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać, bo to tylko znaczy, że nie masz pojecia o czym mówisz albo udajesz, że nie masz. Tak czy siak, to tylko moja opinia, nie musisz się z nią zgadzać :)
    • roermond napisał(a):

      A niby po co flociarz ma siedzieć bez urlopu kilka dni czy tydzień? Może mógłby ale po co? Produkcja mu nie idzie, jak na wysokie badania to też tylko anty za skrócenie. Poza tym flota która nie lata zysku nie przynosi. Ma nie zapinac urlopu bo ktoś się chce odegrać,. Niby jak. Ekonom bo mu przejechał po planecie czy gracz, który dopiero co z progu punktowego wyskoczył? Jak nie ma nic do trafienia to zapina się urlop i tyle.
      To jest pierwszy rozsądny i w pełni uzasadniony argument na korzyść urlopowców. Ale w takim razie mam kilka pytań:
      1. Skoro przez większość czasu są na urlopie i wracają tylko żeby na kogoś polecieć, to skąd u nich takie przyrosty?
      2. Kiedy oni budują taką flotę, jaką mają? Mówimy tu o flocie rzędu 20k GS, 1,5kkk LM, 1kkk OW, 1kkk rozpruwaczy itp. Tego nie można tak szybko postawić, zwłaszcza często będąc na urlopie. A jednak mają i cały czas przybywa im statków.
      3. Dlaczego wielu z nich i tak siedzi na swoich multi przez czas urlopu na głównym koncie? Przecież to zwykła hipokryzja
      4. Co oni robią ze zrabowanymi surowcami? Badania odpadają, bo czas ich trwania + urlop = czas badań do końca życia. Floty też nie postawią nie wiadomo ile, bo nawet jeśli mają wysokie poziomy nanitów i stoczni oraz włączą produkcje na wszystkich planetach, to taka organizacja wymaga organizacji logistycznej przesyłania surowców (czyli czas), a oprócz tego wątpliwe jest żeby byli w stanie postawić takie floty, jakie mają. Więc z budową floty nie zdążyliby do przyszłych świąt, badania też odpadają. Kopalni nawet nie rozbudowują.