UFS - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • RolnikSzukaZony napisał(a):

      To nie rób porównania x1 a x5. Bo na x5 jak nie pójdziesz do kibla z tel to dostaniesz złoty strzał. Dlatego też nie każdy ma czas wstawać po nocach i pilnować fsow na x5 i grają UFSem.
      Jeśli jest prędkość flot x5 to trzeba inną strategię objąć a nie wydziwiać, że się nie porównuje. Każdy ma tam takie same warunki do gry? To co każdy tam włącza urlop na noc? Nie bądź śmieszny. Chyba każdy musi tam fs robić. Jeden gość nie jest wyjątkiem, sami sobie wybrali taką prędkość flot wybierając takie Uni proste :ocb:
    • Void napisał(a):

      Ja przynajmniej cały czas gram i się rozwijam. A oni nie grają, większość czasu spędzają na gwarancji nietykalności nazywanej urlopem. Utrzymują się z tego, co ukradną. A wielu z nich i tak wspomaga się multikontami. Więc gdzie tu uczciwość wobec gracza, który gra cały czas na swoim koncie?
      To nie jest problem gdy flociarz gra UFSem. To jego wola - na urlopie nie zyskuje (nie upoluje nikogo, nie zyska z eko) - ale też nie straci. I to nie jest problem. Jedyny problem z UFSem jest taki, że GŁÓWNE konto jest na urlopie, a gracz gra na swoich multi - potem zdejmuje urlop, trafia swoje multi - i znów urlop.

      Tak więc granie UFSem pojedynczym kontem - fair.
      Granie UFSem z wykorzystaniem multi - średnia sprawa
      Granie UFSem i złomowanie swoich multi - przegięcie

      takie jest moje zdanie.

      Inna sprawa - po co w ogóle ciągnąć UFS w tym temacie? Przecież to nie ma nic wspólnego z 7.x ....


      PS. A "problem" z UFSem sam się rozwiąże - za 2-3 miesiące floty siedzące na urlopie będą tam bardzo odstawały od flot Odkrywców pirackich - że nie będą miały po co schodzić z urlopu. :D
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • UFS jest nieuczciwy wobec pozostałych graczy. Stąd całe zamieszanie. A że teraz mamy więcej wolnego czasu i możemy się bardziej skupić na grze uważasz za coś złego? Zobacz sobie na top słynnego Quantum.
      1. Ale cios jak już gra, to cały czas, urlop włącza rzadko kiedy, więc pewnie jak naprawdę nie może grać.
      2. Adrenalina - również gra przez cały czas
      3. zysq - gra cały czas
      4. pl1 - temat rzeka. Gracz słaby, nie potrafi grać uczciwie jak pozostali. Gdzieś wyżej UFS Destroyer wrzucił wykres statusów Adama.
      5. Ebrantil - gra cały czas
      6. Mariola - urlopowa amatorka tak samo jak pl1.
      7. vandyk - gra przez cały czas
      8. lucky 666 - to jest jakieś podejrzane konto, ani to nie gra, ani nie usuwa, ma dużo punktów we flocie. Od 4 lat na urlopie z małymi przerwami o wątpliwych celach. Przypuszczam że to konto należy do kogoś wyżej, zgaduję że do kogoś grającego nieuczciwie, bo czego się można spodziewać. Tak więc zostają 2 konta.
      9. AhrixNova - konto w 2018 pewnie zmieniło właściciela, ale jakoś gra.
      10. dada - gra przez cały czas, chyba najlepszy wykres czasu gry z całej dziesiątki.
      Później co ciekawsze konta
      16. Whisky - dziewczyna pl1, taki sam styl gry: atakuję i uciekam na urlop
      19. pawelos - nawet się tutaj udziela, również nie ma odwagi stanąć do uczciwej gry.
      32. Milanko - tak samo, większość życia na urlopie i wraca tylko prowokować.
      56. Migi - jej to już chyba w ogóle się nie chce grać, częsta nieaktywność powyżej 7 dni, ale jak już wraca to również żeby tylko kogoś zezłomować i schować się na urlopie
      68. Smyk - zdecydowaną większość czasu spędza na urlopie, styl gry oczywiście wiadomy.
      91. Torquemada - trochę pogra i zaraz dłuższy urlop.
      106. skipa - jak wyżej, poatakuje i zaraz urlop.

      Chciałbym również zauważyć pewną zależność. Wszyscy wyznawcy "stylu gry" UFS mają sporo ujemnych punktów honoru. Już same punkty wiele nam mówią o waszym stylu gry. A konkretnie powiem wprost to, co mówi sama gra. WY NIE MACIE ZA GROSZ HONORU. Cały czas oszukujecie i wykorzystujecie mechanizm gry, który nie działa jak należy i nie został stworzony do takich zachowań. Ale kiedyś przyjdzie na was czas, zmienią się zasady urlopu i się doigracie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Void ().

    • I @Void w piękny sposób zobrazował TAKTYKĘ gry UFS'em. Możliwość która miała być na ewentualność kiedy na prawdę nie możemy grać nie mamy czasu a nie do robienia ze swojej floty trybu niezniszczalnego - stateczki za dużo palą? Jakoś poza granicami PL przyglądając się topowym graczom(wystarczy wejść na mmorpg stats i zobaczyć że tylko u nas to sposób HE HE na radzenie sobie)

      24h/48h od zejścia na brak możliwości ataków w odpowiednich proporcjach floty bo każdy wie, że pewne jednostki siedzą pod telefonem/discordem i tylko czekają na cynk, żeby zejść z U, ściągnąć kulony, dołączyć do ACS co tam chcecie i wejść szybciutko na urlop śmiejąc się jak to świetnie rozegrali. A tu by było zdziwko, byczku nic mi nie da zejście z U jak nie będę mógł atakować przez 24h musimy to inaczej rozegrać ;)

      Zapisywanie sobie urlopow kto wszedl i zeszedl o ktorej godzinie, esen
      HE HE TRZA SE JAKOŚ RADZIĆ - proszę was, UFSy maja dodatkowy chromosom ja też miałem ale się magicznie wyleczyłem.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez UFS DESTROYER ().

    • Wg mnie jedyną nierozwiązaną kwestią było jak u UFSa odbudować flotę po RW. Rynek załatwił sprawę i tu akurat nie mam pojęcia, czy celowo czy przez przypadek.

      Ja nie jestem takim wielkim przeciwnikiem grania UFSem. Jak ktoś tak lubi grać, mając zerowe wydobycie i będąc wyjętym na 48h, to jego sprawa. @dexPL słusznie rozróżnił trzy profile gracza grającego tym stylem. Oczywiście solą w oku każdego "normalnie" grającego jest ten, kto gra UFSem a dziwnym trafem robi przyrosty jak Odkrywca na bezsenności - to jest patologia, z którą należy walczyć. Nie należy z kolei walczyć z kimś, kto lubi sobie walnąć STka i wskoczyć na urlop. Kiedy odbuduje flotę? Za ile anty kupi przyspieszacze? Mnie to nie interesuje, póki nie szuka pomocy od "rodziny". Graczy co siedzą na pushówkach i ściągają swoje główne konto z urlopu jest multum. Najgorsze jest to, że każdy o tym wie, każdy o tym gada, a oni dalej w gali bez g przy nicku.
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • Void napisał(a):

      UFS jest nieuczciwy wobec pozostałych graczy. Stąd całe zamieszanie. A że teraz mamy więcej wolnego czasu i możemy się bardziej skupić na grze uważasz za coś złego? Zobacz sobie na top słynnego Quantum.
      1. Ale cios jak już gra, to cały czas, urlop włącza rzadko kiedy, więc pewnie jak naprawdę nie może grać.
      2. Adrenalina - również gra przez cały czas
      3. zysq - gra cały czas
      4. pl1 - temat rzeka. Gracz słaby, nie potrafi grać uczciwie jak pozostali. Gdzieś wyżej UFS Destroyer wrzucił wykres statusów Adama.
      5. Ebrantil - gra cały czas
      6. Mariola - urlopowa amatorka tak samo jak pl1.
      7. vandyk - gra przez cały czas
      8. lucky 666 - to jest jakieś podejrzane konto, ani to nie gra, ani nie usuwa, ma dużo punktów we flocie. Od 4 lat na urlopie z małymi przerwami o wątpliwych celach. Przypuszczam że to konto należy do kogoś wyżej, zgaduję że do kogoś grającego nieuczciwie, bo czego się można spodziewać. Tak więc zostają 2 konta.
      9. AhrixNova - konto w 2018 pewnie zmieniło właściciela, ale jakoś gra.
      10. dada - gra przez cały czas, chyba najlepszy wykres czasu gry z całej dziesiątki.
      Później co ciekawsze konta
      16. Whisky - dziewczyna pl1, taki sam styl gry: atakuję i uciekam na urlop
      19. pawelos - nawet się tutaj udziela, również nie ma odwagi stanąć do uczciwej gry.
      32. Milanko - tak samo, większość życia na urlopie i wraca tylko prowokować.
      56. Migi - jej to już chyba w ogóle się nie chce grać, częsta nieaktywność powyżej 7 dni, ale jak już wraca to również żeby tylko kogoś zezłomować i schować się na urlopie
      68. Smyk - zdecydowaną większość czasu spędza na urlopie, styl gry oczywiście wiadomy.
      91. Torquemada - trochę pogra i zaraz dłuższy urlop.
      106. skipa - jak wyżej, poatakuje i zaraz urlop.
      Widzę, że normalnie pogadać z Tobą nie można, więc Cię upokorzę.

      cios, adrenalina, zysq, ebrantil, van dyk, ahrix, dada, i wiele innych to ekonomy. Rozumiesz te słowo? Ekonom. To pewnie połowa tego co Ty, bo Ty jesteś połową niczego - rozumiesz?
      Robią zwózkę, wysyłąją swoje 400-700k dt na fs przez gale i mają spokój na 24h.

      patol, patolina, laczek, pawelos, skipa, ja czy tam inni flociarze z innych uni - to gracze z flotą. I to nie taką małą.
      Mnie nie boli fs w układzie bo płacę za niego chyba 140kk mln deu - to pewnie twoje roczne wydobycie.

      Nie mam zamiaru tracić swojego czasu na pilnowaniu floty w nocy. Bo fs w us to jest 7h 44 minuty
      A potem przez większość dnia tylko po to, żeby ktoś nie czuł bólu tyłka. Jak był czas że grałem fsem normalnie to wszyscy na U poszli bo nie wytrzymali tyrania. :) Więc zastanów się nad czym Ty w ogóle piszesz. Bo w dupie byłeś i gówno widziałeś.

      I tam ktoś jeszcze mądry, że na innych zagranicznych grają bez U - kto? War mashine? jak on od 3 lat stoi bfs na moonie, bo wszystkie konta u niego w soju, które wykupił od osób które go poskłądały. A może mówisz o tym pusherze z włoskiego nekkara bodajże teraz top1 world we flo. Czy o ziomeczkach z fornaxa hiszpańskiego? Gdzie nie lepsze pistolety. Więc zanim zaczniesz na kogoś najeżdżać puknij się w tą swoją łepetynę.

      Aha i zanim cokolwiek odpiszesz to pokaż mi swoje miejsce w top :) Jak coś w niej osiągniesz to wtedy krytykuj grę innych.
      Bo najlepiej pokazać komuś, a siebie w lusterku widzieć najlepszego :)
    • Void napisał(a):

      UFS jest nieuczciwy wobec pozostałych graczy. Stąd całe zamieszanie. A że teraz mamy więcej wolnego czasu i możemy się bardziej skupić na grze uważasz za coś złego? Zobacz sobie na top słynnego Quantum.
      1. Ale cios jak już gra, to cały czas, urlop włącza rzadko kiedy, więc pewnie jak naprawdę nie może grać.
      2. Adrenalina - również gra przez cały czas
      3. zysq - gra cały czas
      4. pl1 - temat rzeka. Gracz słaby, nie potrafi grać uczciwie jak pozostali. Gdzieś wyżej UFS Destroyer wrzucił wykres statusów Adama.
      5. Ebrantil - gra cały czas
      6. Mariola - urlopowa amatorka tak samo jak pl1.
      7. vandyk - gra przez cały czas
      8. lucky 666 - to jest jakieś podejrzane konto, ani to nie gra, ani nie usuwa, ma dużo punktów we flocie. Od 4 lat na urlopie z małymi przerwami o wątpliwych celach. Przypuszczam że to konto należy do kogoś wyżej, zgaduję że do kogoś grającego nieuczciwie, bo czego się można spodziewać. Tak więc zostają 2 konta.
      9. AhrixNova - konto w 2018 pewnie zmieniło właściciela, ale jakoś gra.
      10. dada - gra przez cały czas, chyba najlepszy wykres czasu gry z całej dziesiątki.
      Później co ciekawsze konta
      16. Whisky - dziewczyna pl1, taki sam styl gry: atakuję i uciekam na urlop
      19. pawelos - nawet się tutaj udziela, również nie ma odwagi stanąć do uczciwej gry.
      32. Milanko - tak samo, większość życia na urlopie i wraca tylko prowokować.
      56. Migi - jej to już chyba w ogóle się nie chce grać, częsta nieaktywność powyżej 7 dni, ale jak już wraca to również żeby tylko kogoś zezłomować i schować się na urlopie
      68. Smyk - zdecydowaną większość czasu spędza na urlopie, styl gry oczywiście wiadomy.
      91. Torquemada - trochę pogra i zaraz dłuższy urlop.
      106. skipa - jak wyżej, poatakuje i zaraz urlop.

      Chciałbym również zauważyć pewną zależność. Wszyscy wyznawcy "stylu gry" UFS mają sporo ujemnych punktów honoru. Już same punkty wiele nam mówią o waszym stylu gry. A konkretnie powiem wprost to, co mówi sama gra. WY NIE MACIE ZA GROSZ HONORU. Cały czas oszukujecie i wykorzystujecie mechanizm gry, który nie działa jak należy i nie został stworzony do takich zachowań. Ale kiedyś przyjdzie na was czas, zmienią się zasady urlopu i się doigracie.
      Jak nie mają honoru to zmień grę gdzie ludzie mają honor.
      Ci ludzi których tam wyżej wymieniłeś(nie wszyscy), jak grali aktywnie na swoich uniwersach potrafili by ci jednego dnia przetrzepać całe konto do zera. Nie każdemu po 2 czy po 5 latach chce się aktywnie grać i siedzią na urlopie, no ale to złe. Lepiej niech gra aktywnie, farmi bądź dla zasady wjeżdża mi w planety, ja stworze sobie wtedy temat np " @Marys król farmingu na minus " (zbieżność nicków przypadkowa) i zrobie gównoburze bo top 10 lata na gracza top 200 i nie pozwala mu się rozwijać.
      A co do ujemnych punktów to weź pod uwagę taki fakt, że są osoby które budują flote ale jej nie używają, czyli są białymi graczami gdzie przy ataku na nich punkty dostaniesz ujemne. Pseudo górnicy z bunkrami też ci narobią punktów na minus
    • @Void Jak już tak ciśniesz po Quantum to byś chociaż sprawdził podstawowe informację a nie wybierał tylko te, które ci pasują pod tezę. Ponad połowa graczy których wymieniłeś to ekowcy, czyli gracze którzy muszą grać bez urlopu by mieć jakiś przyrost, bo flot nie mają a eko na urlopie nie działa. Kolejne dwa to konta widmo. Pozostali to owszem flociarze.

      I tak nawiasem mówiąc tam był pokazywany mój wykres aktywności, ale czekaj jakoś ten kto wrzucał ten wykres nie zauważył pewnego spadku parę lat temu, nie skomentuje go w jakich okolicznościach on był, bo już parę lat temu skomentowałem tamten spadek. No tak ale gram ufs wiec łapie się pod waszą tezę słabego gracza, oki wasza wola.

      Kolejny torqenada gra od dawna ufs ale jakoś ostatnio został trafiony, wypadek przy pracy czy teza o nie możności trafienia ufs raczej nie trafiona??

      Ale chyba to drugie bo kolejny ufs trafiony to EvenemenT,

      Nie ale teza, że ufs to bezpieczna forma gry dla ludzi nieumiejących grać jest jak najbardziej trafna.

      Weźcie zmieńcie piaskownice bo widać, że coś wam w tej nie pasuję i wypisujecie niestworzone banialuki nie mające wiele wspólnego z prawdą.
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • Generalnie to to po UF może być jedne wielkie G. Ja na przykład korzystam z tego, ze zaoraliśmy V do zera, bo gdybym miał grać ufs czy pilnować konta bardziej niż teraz to pewnie by mi się nie chciało, bo ta gra już dawno straciła sens. Z drugiej strony może będzie powiew świeżości. Pożyjemy, zobaczymy :)
    • ChuckNorris napisał(a):

      Generalnie to to po UF może być jedne wielkie G. Ja na przykład korzystam z tego, ze zaoraliśmy V do zera, bo gdybym miał grać ufs czy pilnować konta bardziej niż teraz to pewnie by mi się nie chciało, bo ta gra już dawno straciła sens. Z drugiej strony może będzie powiew świeżości. Pożyjemy, zobaczymy :)
      Podobnie wygląda sytuacja u nas na Yildunie
    • Może trochę jako adwokat diabła, ale się wypowiem. Ja, ekonom z krwi i kości, co farmi wszystko co wyjdzie z noobprotection i daje więcej niż 1kk zysku.

      Trochę rozumiem @Void w samym sensie, że się nie można zemścić na kimś, kto Ci co zezłomował i uciekł na urlop. Frustrujące to jest, ale z drugiej strony - jakie Ty, ja czy inna ofiara macie możliwości odgryzienia się? Rakiety? Zdejmowanie moona? To jak strzelanie jajkiem z procy do kogoś, kto celuje w Ciebie z bazooki.

      Powtórzę to raz jeszcze - wg mnie te "żale i bóle" nie do końca są na UFS, a na to, że taki ktoś gra i rośnie. Teoria mówi, że nawet nie ma jak odbudować floty, a nie dość że odbudowuje, to jeszcze rośnie. Samą formę urlopu da się dopracować, ale formę pilnowania pushu i multi musi już dopracować team, bo regulaminy już są, a efekty takie jak każdy widzi.

      EDIT:

      ChuckNorris napisał(a):

      Generalnie to to po UF może być jedne wielkie G. Ja na przykład korzystam z tego, ze zaoraliśmy V do zera, bo gdybym miał grać ufs czy pilnować konta bardziej niż teraz to pewnie by mi się nie chciało, bo ta gra już dawno straciła sens. Z drugiej strony może będzie powiew świeżości. Pożyjemy, zobaczymy
      U mnie prozaiczna sprawa - przypadkowe konto na Q stało się głównym, ale zwózka 2x dziennie i 4x fs do spółki z przeprowadzką w RL wyłączyły mnie z CAŁEGO OGame na 2 lata - również z uni x1. Po prostu niechęć.
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • No ja akurat konto z flotą bym stracił w 48h bo nie interesowała mnie taka gra nigdy i nie mam pojecia o mechanice takiej gry.

      Chetnie bym pooglądał żywy dział ST po takiej fuzji i wiadomo kibicowałbym Q, nawt pl1 - trudno :E no ale jak nikomu sie nie chce to pewnie bedzie nuda tak jak teraz.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • No i jeszcze kwestia samych tematów z ST. Kiedys fajnie sie to czytało, czasem nawet ktos tłumaczył jak to zezłomował jak inny gracz mniej doswiadczony o to zapytał.

      Teraz wchodze w byle jakie ST i połowa komentarzy: "złodziej, kupił, sprzedał, oszust, ban, odsyłka"
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • ChuckNorris napisał(a):

      To fakt. Kiedyś się pisało opowiadania do ST na Uni 21, długie piękne historie etc. Ale to było kiedy byli odbiorcy, teraz każde ST ma kilkanaście wyświetleń a żeby ktoś się wpisał to musi być sojusznik albo znajomy lub jak mówisz: pusz,cheat,bug, odsyłka, kumoterstwo, SGO! :E
      W ustawkach Vana dalej są historyjki ;) . Fakt, że każde ST to było jednak starcie tytanów, a nie farming DTków na moonie. Było kilku, którzy potrafili całkiem fajną historię ułożyć do starcia, która z samym RW miała niewiele wspólnego, ale budowała napięcie. Został nam Hamer i jego koślawa polszczyzna, chociaż z reguły coś od siebie naskrobie, a od Vana można oczekiwać tylko ustawek, więc to tak raz do roku :E .

      Nie da się porównać gry sprzed 10-15 lat i gry teraz. <prześmiewczo> Skan, lot, bum </prześmiewczo>
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "