Obrona dla Zbieraczy - kolonie bez bunkrowania

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Obrona dla Zbieraczy - kolonie bez bunkrowania

    Cześć!

    Zastanawiałem się czy założyć ten wątek w dziale Zadawanie pytań, ale patrząc na te "nie wiem, ale się wypowiem", które pomijają parametry uni, zdecydowałem się, że zrobię to na DiD u68, bo na nim gram.

    Wiem, że:
    - technologia bojowa i opancerzenie powinny być na w miarę przyzwoitym poziomie,
    - technologia ochronna rozwijana tylko dla pięciocyfrowej ilości floty na danej planecie (mowa cały czas o Dt),
    - nie trzeba robić silosów i wystarczy rozlokować planety w miarę daleko od siebie, żeby nie wchodziły w zasięg zmasowanego ataku rakietami agresora

    Pytania są dość randomowe:

    1. Jakie relacje są pomiędzy elementami obrony?:
    Wr vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    Ldl vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    Cdl vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    DG vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    Dj vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    Wp vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    Mpo vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    Dpo vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs

    Upraszczając - co jest dobre na co?

    2. Jakie proporcje powinny być zachowane przy Eko Km=Kk+6, Ed=Kk+3, zakładając zwózkę co max. 4 dni?
    Np. przy słabym eko w postaci Km37 Kk31 Ed34, w magazynach jest 39kk metalu, 12kk kryształu i 14kk deuteru, a na kolonii stacjonuje 1.300 Dt.
    Pewnie najlepiej na to pytanie odpowiedzieliby Generałowie. Biorąc pod uwagę, że mam słabe badania bojowe (17/17/17), chciałbym wiedzieć jaka obrona zniechęcałaby nawet silnego gracza do ataku.

    Upraszczając - chodzi mi o przykłady gotowej obrony na dłuższy czas, z możliwością równomiernej dobudowy względem wydobycia, ale w taki sposób, żeby nie marnować czas na budowanie bunkrów.
  • żadna powtórze zadna obrona nie da ci bezpieczeństwa bo jak będzie myślę z 30-50kk surki( mysle ze juz taka ilosc przy darmowym locie zachęca juz agresora) a Ty nie bedziesz gral aktywnie (logowal sie co 8-12 godzin) to będą Cię farmic gsami jak ktos to wychwyci twoja aktywność .

    A jeśli chodzi o mobilną flotę . Zależy od twojej okolicy kogo masz za sąsiadów. Na ogół trzeba wybudowac tak duża żeby straty agresora + koszt lotu był mniejszy lub równy wartości surowców na planecie. Bo raczej oczywiste ze nikt nie bedzie slal 10kk lmow żeby nie mieć strat i przywieźć 50kk surki bo koszt lotu/ ryzyko kontry/ szansa na lepszy cel w trakcie takiego ataku(co za tym idzie lepszy zysk) jest nie adekwatne do zysku . Zwłaszcza teraz gdy na ekspedycjach mozna lepiej wykorzystać lmy.

    Do tego trzeba tez uwzględnić tez takie rzeczy jak honor agresora, bo może mało kto juz go Posiada, ale kto to ma nie poleci na gracza top "1000 "

    Co do budowania obrony to praktycznie od początku gry nic sie nie zmieniło (procz ceny dzial jonowych teraz)
    Utarlo się ze jako główne działa buduje sie plazmy i gausy (ilość zależy od twoich pkt i ile chcesz wydac w obronę) ale ogolnie 1k to raczej minimum jak chcesz grac Eko lub bunkrownik. Do tego mięso lekkie działa i ciężkie. Wyrzutnie rakiet to G buduj jak ci zbywa metal . Dobrze jest zbudować jak najwiecej jonowych bo maja mocne powłoki i w walce wytrzymują kilka rund ( przejmuja sile uderzenia) .
    Reasumując styl gry-czeste logowanie da ci więcej niz duży bunkier . W ten sposób zaoszczędzisz na wydatkach w obronę.

    Ja mam
    1k -pklazm
    1k -gausa
    1-10k -jon
    60k wr
    200k lvl
    10k cdl

    A bez bunkrowania trzymajac 4 dniowe wydobycie i bez częstego logowania to mozesz zapomnieć o trzymaniu surki.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez ^Turysta^ ().

  • Nigdy nie ma zbyt małej obrony - jest tylko zbyt duża ilość łupu.

    Ja mam 100k wr, 100k ll, 50k cl, 6k Gauss i 3k plazm. Obrona taka, że byle kogo atakuję to zarabiam punkty honoru na minus, bo niby w militarnych jestem kozak. A prawda jest taka, że przy takiej obronie zwożąc surowce raz dziennie nikomu się nie opłaca farmić. CLe są na niszczarki, a mała ilość surowców nie zachęca do ubijania satelit.

    PS.: Na Quantum przy dużo niższym eko robiłem zwózki 2x dziennie, ale tam w sumie się FSa robiło na siku, więc...
    "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
    Robbie Williams "Ego a go go "
  • ^BrzydaI^ napisał(a):

    Reasumując styl gry-czeste logowanie da ci więcej niz duży bunkier . W ten sposób zaoszczędzisz na wydatkach w obronę.
    Ogólnie to z moim podejściem do logowania się jest tak, że owszem, loguję się codziennie, obecnie nawet po kilka razy. No ale nie chcę, żeby to się stało dla mnie nużące i z tego znużenia miałbym włączać bez sensu urlopy, by wracać i tak po tygodniu czy dwóch. Nie chciałbym sobie obierać strategii, w której moja głowa ciągle wracałaby do pytania - czy moja surka jest bezpieczna. Dlatego dziękuję Ci za te dwa konkretne zdania, bo dzięki pierwszemu skumałem, że większą rolę dla mnie ma dostosowywanie pojemności magazynów pod wydobycie, niż sama tylko relacja obrona ~ wydobycie.

    Przy zwózkach chciałbym ograniczyć się do zasady "nie dziś, to jutro - walić to". Tzn. pojemność magazynów zapełniona w okresie między 24 a 36 godzin. Nawet jeśli miałbym zblokowane wydobycie co jakiś czas, nie chcę by bolała mnie taka strata, bo nie chcę grać dla topki i tego typowego zachowania wielu graczy, co ścigają się na przyrosty. Plan skuteczny wobec...

    Ten Keyra napisał(a):

    Nigdy nie ma zbyt małej obrony - jest tylko zbyt duża ilość łupu.
    No i tutaj pomyślałem sobie, żeby postawić takie obrony kolonii, żeby nie musieć się na nich skupiać dłuższy czas. Nie wiem gdzie jest granica między bunkrem a nie-bunkrem. Pewnie dlatego, że dla mnie prawdziwe bunkry zaczynają się w takich postaciach, w których skład wchodzi np. 15kk ldl, czy 50k plazm. Takie coś chciałbym mieć tylko na głównej, ale nie onej dotyczy ten temat.

    Myślę, że mimo dość słabego eko, które mam, mógłbym poświęcić trochę czasu na rozsianie po moich koloniach np. (początek jak Keyra) 100k Wr, 100k Ldl, 50k Cdl, 20k DG, 10k Dj, 5k Wp.

    Teraz kolejne pytanie. Nie jest kierowane personalnie, tylko do ogółu - czy zachowując zasadę zwózki "nie dziś, to jutro", taka obrona wystarczy na stałe?
  • Nic nie pisałem o magazynach ale one powinny mieścić ci minimum 4 dni jeśli zwozke robisz co 3. Zeby w razie jak cos wypadnie zwozke moc zrobić dnia kolejnego .
    Ja przy mojej obronie robie co 3-4dni zależy czy mi sie chcę i jakie sa plany. Także przy twojej-tak wystarczy ci na stałe. Ale jie popadaj w rutynę bo ktoś może to wykorzystać. A także rozbuduj magazyny niema sensu by stały pełne lepiej wydać w obronę, niech się napełnia nową surka.
  • Doszedłem do wniosku, że skoro dwóch mi mówi, że ilość surowców przeważa nad jakkolwiek ważną obroną, o byciu lub nie byciu celem, chyba lepiej będzie pilnować poziomów magazynów. Jedno logowanie dziennie, czasem dwa. Jak się raz na kilka dni magazyny wypełnią i produkcja się zablokuje, nic złego się nie stanie. Decyzja o magazynach jest więc dostosowana do mojej wygody w codziennym granku.

    Dziękuję Wam za pomoc w zrozumieniu na czym to polega.
  • Przepraszam za podbicie tematu kolejnym postem, ale raz kozie śmierdź :P Wykonałem sobie taki szkic i chciałbym go skonsultować z Wami.

    Obecnie mam na koloniach eko 32/27/29 przy fuzjach 17. Na każdej znajduje się już 1k plazm i uzupełniam wyrzutnie do stanu 100k. Najbliższy plan zakłada kolejne etapy:

    Ef18
    Km33
    Ed31
    Kk28
    Km34
    Ed32
    Kk29
    Na koloniach po dobie znajduje się średnio do 6,6kk metalu, 2,4kk kryształu, 1,8kk deuteru i 400 Dt
    ((500DG+1kDj+100Wp)*7 planet)*10 tur budowy
    Na wszystkich planetach znajduje się 100kWr, 5kDG, 10kDj i 2kWp
    ((20kLdl+5kCdl)*7 planet)*10 tur budowy
    Na wszystkich planetach znajduje się 100kWr, 200kLdl, 50kCdl, 5kDG, 10kDj i 2kWp
    Ef19
    Km35
    Ed33
    Kk30
    Km36
    Na koloniach po dobie znajduje się średnio do 8,5kk metalu, 2,8kk kryształu, 2,1kk deuteru i 400 Dt
    Planeta matka otrzyma 2kkLdl, 500kCdl, 50kDG, 100kDj, 20kWp - Wr nie liczę, bo tego może być sporo, z nadwyżek

    Załóżmy, ze może w przyszłości dobiję eko np do 42/36/39, przy maksymalnym dziennym wydobyciu 21kk metalu, 8kk kryształu i 10kk deuteru, a na koloniach znajdować się będzie około 1kDt.

    Moje kolejne pytania brzmią:
    1. Czy te 100kWr, 200kLdl, 50kCdl, 5kDg, 10kDj i 2kWp na koloniach wystarczy już na zawsze?
    2. Zaokrąglając sumę po zwózce, w ciągu kilku godzin pracy floty, na matce pozyskam dziennie około 120kk metalu, 40kk kryształu i 30kk deuteru. Czy powyższa obrona matki również wystarczy na obronę surowców i flotę Dt w postaci 30k (tyle trzeba do budowy Ed na 39. poziomie, co daje 72kk metalu i 72kk kryształu z PZ)?

    Dodam, że zakładam podnieść badania bojowe nieco wyżej niż 20-te poziomy. Obecnie posiadam też całą kantynę (w tym mechanika) do końca następnego roku i przewiduję, że raczej przedłużę sobie ją na kolejne lata.

    Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez Namaste: Zapomniał o Dt ().

  • @Namaste Wg mnie wystarczy. Może zrezygnowałbym z DJ, zrobił 10k DG i 5k WP, ewentualnie dla turbo dobunkrowania możesz zrobić jeszcze dodatkowe 100k WR i wtedy masz odpowiednio dużo mięsa i ciężkich dział, żeby nawet 500k niszczarek było na minus.
    "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
    Robbie Williams "Ego a go go "
  • Nie ma szans, żebyś pod taką obroną utrzymał 30k DT i tyle surowców - na pewno nie przez noc. Pod takie przetrzymywanie to bunkier powinien być coś w stylu 2kk WR, 2kk LL, 500k CL, 100k DG i 20k WP, a i tak przyleci Demon i udowodni Ci, że to było mało :E . Wszystko jest kwestią tego, jak często się logujesz, ile rzeczywiście będziesz miał tam surki i jak bardzo któryś z Twoich sąsiadów będzie potrzebował surki. Jak masz tego co 'nienawidzi swojego życia' koło siebie, to gwarantuję Ci loty po 1kk zysku.
    "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
    Robbie Williams "Ego a go go "
  • A ja mam bunkry na moonach lustrzane do bunkrów na planetach, co pewne osoby z żelkowego sojuszu zauważyły i mi uprzykrzały życie. W OGame jest tak, że im mniejsza obrona, tym częstsze obowiązkowe logowanie - jak chcesz spokój, to ładujesz 30-50kk pkt w bunkier i śpisz spokojnie. Ja się zabunkrowałem, a nadal mi Infocompte pokazuje tak: Trwałe 334.469.566 (90.8 %)
    "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
    Robbie Williams "Ego a go go "
  • Namaste napisał(a):

    Jakie relacje są pomiędzy elementami obrony?:
    Wr vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    Ldl vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    Cdl vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    DG vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    Dj vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    Wp vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs


    Mpo vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    Dpo vs. Lm, Cm, K, Ow, P, B, N, Gs
    Nie zasnę spokojnie jeśli nie uzupełnię swojej wiedzy na pytanie o niewykreślone elementy obrony.