Ekspedycje

  • Ekspedycje

    Witam, nie znalazlem odpowiedniego watku wiec pytam was. Czy ktos z was puszczal ekspedycje majac np. 100k LM i kilka pionierow badz jakakolwiek inna flote NIEBĘDĄC ODKRYWCA, Jakie zyski z tego macie ? Badz jakie profity ma odkrywca co do ekspow nie jest to nigdzie wypisane w grze ( a powinno byc "Bonus do ekspedycji" - to dla mnie troche smieszne w grze na cyferkach powinno byc wszystko opisane, a jednak nie jest ). Tak więc zapraszam do dyskusji i do przedstawienia swoich zestawień lotow jak i ich zyskow
    Pozdrawiam
  • Gonzo napisał(a):

    zaznaczyć trzeba ze nie bedac odkrywca nie pozbierasz pzta na 16tce wiec piraci Ci nic nie dają

    tak przynajmniej było jakiś czas temu, wiem z autopsji
    Pozbierasz sprawdzalem pionierami z tym, ze nie wiesz ile lezy na PZ. Z tym, ze to wyglada jak na normalnych PZ ( nie ma PZ to nie da sie wyslac, jest PZ wyslesz ;) ). Ta wiedze ma tylko odkrywca to tez jest glupota, bo tworzymy klase, ktora jako jedyna moze na ekspy latac. To tak jakby tylko general mogl latac na innych graczy. Nonsens

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Vendetta12 ().

  • Mały info zbiorcze:
    0. Expy - jak grasz odkrywca - to warto wysyłać. Jak grasz inną klasą - to ZAZWYCZAJ większy zysk masz z farmienia idlaków niż z expa (ew. jak jest promo na 9x anty albo w ramach nocnego fsa). A wysyłanie expa wojskowego - to już totalnie bez sensu, gdy nie jesteś odkrywcą.
    1. Tylko odkrywcy opłaca się latać flotą na expy. Generał czy zbieracz mają wartość oczekiwaną bliską zeru - a więc jak doliczysz paliwo - to wyjdzie, że na tym tracisz. Odkrywca (dzięki 20% złomu) wychodzi do przodu - mniej więcej wartość wysyłanej floty na każde 400 wysłanych expów (czyli wysyłasz 100k lmów w slocie - po 400 expach Z SAMYCH PIRATÓW/OBCYCH zarobisz na 200k lmów, a stracisz 100k lmów w czarnej dziurze - a więc czysty zysk - to będzie 100k lmów minus paliwo). Tzn zysk jest trochę wyższy niż 200k lmów - ale niewiele.
    2. Jak pisałem wyżej, jako Odkrywca, średnio, po dłuższym okresie, na każde 400 expów zarobisz z piratów tyle, co wartość floty wysyłanej w pojedynczym slocie. Im więcej masz w slocie - tym więcej zarobisz. Zakładam, że zawsze wysyłasz tyle samo statków (czyli masz nadmiar/zapas - albo dorabiasz na szybko za anty - w przypadku trafienia czarnej dziury).
    3. Co do pozostałych zarobków - także odkrywca - czyli anty / zasoby / flota / handlarz itp - są one takie same dla expa cywilnego i floty (zakładam, że masz 105kk pojemności oraz że wysyłasz pioniera - jak nie - to dwa razy mniejsze).
    4. Pioniery ... no właśnie. Generalnie wysyłasz 1 pioniera albo wcale. 1 pionier, jak masz nie za duża flotę - bo pionier minimalnie zmniejsza szanse na piratów (dlaczego - znajdujesz 2x przedmioty dziennie - wiec zmniejszają się szanse na piratów). Mega flociarze wysyłają floty bez pioniera (same lmy albo same pance) - bo zysk z jednego pirata więcej tygodniowo jest mega większy, niż podwojenie zasobów czy anty przez cały tydzien ...
    Gdzie jest granica - to musisz sobie sam policzyć (np suma zyskanych zasobów z tygodnia vs złom z jednych czy dwóch piratów).

    5. Co do expów cywilnych

    Klasa Generał / Zbieracz:
    bez pioniera - X (jako przykład)
    z pionierem - 2X

    Klasa Odkrywca:
    bez pioniera - 11X
    z pionierem - 22X

    Mniej więcej tak wyglądają proporcje zysków z cywilnych expów przy eko x7

    Tak więc jak chcesz zarabiać na expedycjach - to najpierw zmień klasę na Odkrywcę. Pozostałe klasy na expedycji prawie nie zarabiają.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Vendetta12 napisał(a):

    Bedac generalem / zbieraczem ( w twoim przypadku generalem ) probowales wysylac ekspow? Co wysylales i co dostawales ?
    ja gram odkrywca. na zyski z exp cywilnych nawet nie patrze ( surowce, flota), bo sie nie umywaja do farmienia piratow/obcych
    przejrzalem pare stron eksp i dostaje w granicach 10-20kk mety przy malych eventach, krycha podobnie, a deuter ponizej 10kk
    dla porownania z malego eventu piratow/obcych jestem jakies 300-400kk do przodu, najlepiej chyba mi wychodzil sredni event piratow i to bylo okolo 500kk na plus
  • dexPL napisał(a):

    5. Co do expów cywilnych

    Klasa Generał / Zbieracz:
    bez pioniera - X (jako przykład)
    z pionierem - 2X

    Klasa Odkrywca:
    bez pioniera - 11X
    z pionierem - 22X

    Mniej więcej tak wyglądają proporcje zysków z cywilnych expów przy eko x7

    Tak więc jak chcesz zarabiać na expedycjach - to najpierw zmień klasę na Odkrywcę. Pozostałe klasy na expedycji prawie nie zarabiają.
    Tym wyczerpales sie chyba :D dzieki za info, tego potrzebowalem ;)

    turysta napisał(a):

    Vendetta12 napisał(a):

    Bedac generalem / zbieraczem ( w twoim przypadku generalem ) probowales wysylac ekspow? Co wysylales i co dostawales ?
    ja gram odkrywca. na zyski z exp cywilnych nawet nie patrze ( surowce, flota), bo sie nie umywaja do farmienia piratow/obcychprzejrzalem pare stron eksp i dostaje w granicach 10-20kk mety przy malych eventach, krycha podobnie, a deuter ponizej 10kk
    dla porownania z malego eventu piratow/obcych jestem jakies 300-400kk do przodu, najlepiej chyba mi wychodzil sredni event piratow i to bylo okolo 500kk na plus
    Ok dzieki za info ;) temat mysle, ze zostal fajnie wyczerpany. Dziekuje panowie za pomoc ;) Natomiast szkoda, ze GF nie potrafia tego napisac w grze, a moze potrafia , ale tu chodzi wylacznie o wyludzenie pieniedzy od graczy

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Vendetta12 ().