Laboratoria i MSBN - na ile maksujecie ?

  • Laboratoria i MSBN - na ile maksujecie ?

    Czesc,

    Bawie sie kalkulatorem (który ma max speed badan x12 a NIE x14 jak to bedzie na Q).
    Ustawiam Odkrywce (dodatkowy bonus) + 13 planet po 18 lvl labu.

    Nawet na wysokich badaniach nie opłaca sie maxowac labów do 20 lvlu na planetach (znam takich co tak robili) :)
    Róznica to dosłownie 2-4 dni przy łącznym czasie wysokiego badania 1 miesiąc....a koszty labu z 18 na 20 na kilkunastu planetach spore.

    Na ile rozwijacie u siebie ?
    Temmat dla badających bez anty ;)

    pzdr
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • 14 lvl albo 15 lvl bo tak jak mówisz, koszty podniesienia na każdej planecie o jeden poziom to spore koszty a skrócenie długich badań to raptem kilka dni. Jak ktoś nie ma co z surą robić to i owszem te 16 lvl ale więcej to chyba przy prędkości x14 niema dużego sensu.Jak ktoś astro robi na dużych lvl to może pomyśleć o dalszych poziomach. Lepiej zakupić technokratę a zdobyć anty można darmowo.
  • MSBN skromnie od lat 7 lvl bo badania zaniedbuje lekko na rzecz floty ale na 8 czy 9 można by podciągnąć dla badacza - gracza

    Myślę, że 11 lvl MSBN to max. chyba, że ktoś robi tylko badania to może jechać dalej. :D zbyt duży koszt moim zdaniem jeśli ktoś robi flotę lub coś innego.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

  • [ciach]

    sam mam 13 planet na każdej 15lvl laboratorium. Czas badania Astro 24lvl to dla mnie teraz 20tyg, od 25 marca będzie to 10 tyg. Podnosząc Labki na każdej planecie do np 18lvl czas skróci się tylko o 1,5 tygodnia, dla mnie bez sensu wydana sura i bez sensu zajęte pola na planecie, pozostaję przy 15lvl.
    Każdy gra w tą grę wg swojego uznania więc nie neguję jak ktoś chce mieć labki na wyższym poziomie.

    pozdrawiam.


    Super Moderator Ruda:
    komentarz do usuniętego posta ciach
  • kermit napisał(a):

    sam mam 13 planet na każdej 15lvl laboratorium. Czas badania Astro 24lvl to dla mnie teraz 20tyg, od 25 marca będzie to 10 tyg. Podnosząc Labki na każdej planecie do np 18lvl czas skróci się tylko o 1,5 tygodnia, dla mnie bez sensu wydana sura i bez sensu zajęte pola na planecie, pozostaję przy 15lvl.
    Każdy gra w tą grę wg swojego uznania więc nie neguję jak ktoś chce mieć labki na wyższym poziomie.
    @Muniek
    Po tym jak część mojego posta została usunięta chciałbym tylko dodać:
    1. są tacy co powiedzą Ci, że białe jest białe. (@'Elkanen' - nikt nie będzie badać msbn na poziom równy lub większy ilości planet tak samo jak nikt nie bada astro na poziom parzysty, żeby na tym zaprzestać te badanie)
    2. są tacy, którzy będą Ci wmawiać, że białe jest czarne ( np. " ja mam nasty poziom i to jedyna droga i najlepszy wybór, jak zrobisz inaczej to zrobisz źle" np. ciap)
    2. są tacy, którzy podzielą się swoimi poglądami w tej kwestii co ja próbowałem zrobić.

    Rób jak sam czujesz i jaki masz plan na Twój udział w tej grze.
  • kermit napisał(a):

    1. są tacy co powiedzą Ci, że białe jest białe. (@'Elkanen' - nikt nie będzie badać msbn na poziom równy lub większy ilości planet tak samo jak nikt nie bada astro na poziom parzysty, żeby na tym zaprzestać te badanie)
    Mowili mi, ze po co gornikowi nanity powyzej 7 czy 8 poziomu. Mam na 10 lvl na kazdej z 13 planet i nie narzekam. Jak pisales wyzej, kazdy ma prawo grac jak chce. Skad masz pewnosc, ze nikt nie zrobi czegos ponad racjonalny limit bo taki bedzie mial po prostu kaprys? Ludzie robia grawitony na 3-4 lvl a nawet wyzej i jaki to ma sens?
  • kermit napisał(a):

    Kolego, popieram, nanity skracają budowę kopalni i wtedy szybciej wydobywasz więcej.
    Kolegami nie jestesmy. Ale z punktu widzenia ekonomicznego nanity na wysokich poziomach sa niekorzystne. Nie zwroci sie inwestycja a i tak szybko zbudujesz kopalnie ale sury na kolejne budynki nie bedziesz mial wiec lepiej niech sie buduje powoli a w tym czasie odlozysz sure na kolejne budynki (tlumaczenie jednego z bylych GO, dobrze nam znanego zreszta)