S&D Universum Janice Edycja 1 [30.03.2020-30.04.2020]

    • Dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • S&D Universum Janice Edycja 1 [30.03.2020-30.04.2020]

      Ruszyły zapisy do pierwszej edycji Seek and Destroy na uni Janice.

      Ten temat powstał żebyście mogli swobodnie dyskutować o jej przebiegu :)


      Pamiętajmy, że każdego z nas obowiązuje Regulamin Forum OGame.pl, a także Regulamin działu Seek & Destroy.
      W szczególności nie życzymy sobie w tym temacie spam'u, wulgaryzmów jak i rozmów na tematy niezwiązane z przebiegiem projektu Seek And Destroy na Janice.





      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • @Neferet mówimy o tym dokładnie, dwie godziny czy trzy później część doku jeszcze ktoś tam dobił. :E

      Nikt z nim nie zagra w drużynie - nie chcemy go w zabawie.
      The End


      uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

      uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


      uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

      Uni68 Bociek [3 X] - The End



      Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%
    • Kilku osobom zależy żeby S&D doszło do skutku.... więc żeby pewne było że będzie tylu graczy ilu się wymaga zapiszę się także.... ze względu że temat z zapisywaniem się do S&D jest już zamknięty... Ruda napisała mi na pw żebym zgłoszenie zamieścił tutaj...


      Rolnik na dolinie
      AFERA [AFERA]
      503000

      Lekki myśliwiec - 475000
      Ciężki myśliwiec - 10000
      Krążownik - 4500
      Okręt wojenny - 2000
      Bombowiec - 600
      Niszczyciel - 250
      Rozpruwacz - 350
      Pancernik - 2200
      Pionier - 8100


      Dodać chyba trzeba że Yara stracił znaczną część statków a nie edytował podanego składu swojej floty.... zapewne zapomniał...

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez .Rolus Skunototeles. ().

    • @.Rolus Skunototeles. zgłoszenie powinno być bez kropek. Proszę o poprawę.
      Do godziny 15 otwieram temat ze zgłoszeniami, żebyście mogli zaktualizować swoje stany flot.
      @Maxel
      @Yara-ma-yha-who
      @bocieek
      @CzarnyPan
      @Mamed
      @666
      @atomic
      @wagwan
      @Uudelleen


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy





    • S&D Universum Janice Edycja 1 [30.03.2020-30.04.2020]
      Podział gotowy, zapraszam do zapoznania się.

      Najważniejsze informacje:
      • próg: 250%
      • czas na wstawianie rw i niszczeń: 4 doby
      • powrót do starego liczenia niszczeń: % za zniszczenie moona =((średnica/100)^2)/17
        Uwaga: zliczamy ilość procentów zdobytych za zniszczone księżyce - ten kto będzie się legitymował największą wartością procentową ten wygrywa. Niszczyć można księżyce o każdej średnicy. Próg w tym przypadku nie obowiązuje.
      • Moony do niszczenia zgłaszamy mi przez prywatną wiadomość 12h wcześniej. Wzór do zgłoszeń:
        nick agresora
        koordynaty księżyca
        numer Uniwersum
        średnicę księżyca
        nick atakowanego
      • Atak na członka własnej drużyny skutkuje natychmiastowym wydaleniem z Programu do końca edycji. Obrona ataku członka drużyny również, nawet w przypadku obrony sojusznika!
      • Zasady publikacji RW - zwróćcie uwagę na tytuły rw i niszczeń!
        RW: 2008-11-07 10:24:34 - zlyarchiwista [mroczniarchiwiści] - 300 %
        Niszczenia moonów: [NM] 2015-10-09 15:38:24 - zlyOgr [zleZielonki] - 300%
      • Jeśli ktoś będzie chciał zmienić nick w trakcie rozgrywki - proszę o pw. Raporty ze zmienionym nickiem, w przypadku braku informacji, mogą być niezaliczone.
      • ACSy: Każdy gracz biorący udział w projekcie, rozliczany jest indywidualnie według zasad: (III. 1 Zasady projektu Seek & Destroy)
      • Lidera można zmienić podczas narady drużyny (może zostać wybrana dowolna osoba). Zmianę taką należy uzgodnić z opiekunem.
      • Lider drużyny ma prawo wnioskować o wymianę gracza, oraz ubiegać się o zastępstwo za wykluczonego, jednak taka wymiana nie może spowodować zachwiania równowagi wartości flot a ilość graczy musi pozostać taka sama. Zamiana musi być zaakceptowana przez Radę Projektu.
      • Jeśli gracz zostaje trwale wyłączony z Projektu (ban, wykluczenie za działanie na szkodę Teamu), zdobyte przez niego do czasu wykluczenia % zostają w drużynie. Jeśli to drużyna postanawia wymienić gracza który z jakiegoś powodu jej nie odpowiada, rezygnują tym samym ze zdobytych przez niego %. Czasowy ban w grze na czas dłuższy niż połowa czasu trwania rozgrywki S&D na danym uni traktujemy jako trwałe wykluczenie z zabawy
      Co do tytułów; w ogotchy można ustawić żeby automatycznie robiło nam tytuł z nazwą drużyny. Wystarczy w polu "Wybrany tytuł raportu*" wpisać "{time} - nick [drużyna] - {hmc}"
      dla przykładu:
      {time} - Neferet [Misie] - {hmc}
      14-03-2020 13:08:43 - Neferet [Misie] - 12527.17%

      Jako, że ogotcha źle podlicza % z walk w których biorą udział rozpruwacze, pamiętajcie żeby sobie doliczyć złom zebrany przez nie.
      Posłużę się swoim raportem. Zaznaczona jest całość złomu która powstała podczas starcia i z tego powinniście ręcznie policzyć %. Kto nie pamięta jak policzyć procent z pola zniszczeń odsyłam do mojego tematu, który robiłam dla was na początku uni i jest przyklejony w podforum ST Janice lub kliknąć tutaj ---> klik

      Wiem, że kłopotliwe może być też liczenie ACSa - kto ile % powinien wpisać w swoim tytule.
      Prowadząc ostatnio Xanthus i Zibal stworzyłam arkusz kalkulacyjny który wam w tym pomoże :) Znajdziecie go w załączniku. Komórki, których nie powinniście ruszać są poblokowane, więc to też powinno ułatwić zabawę w arkuszu :) Liczenie ACS w S&D - wersja dla graczy.zip
      Jeśli są jeszcze jakieś pytania to zapraszam :))


      Starcia Tytanów; Taurus, Libra, Xanthus, Europa, Indus, Janice, Mensa, Pasiphae, Sombrero
      Seek and Destroy





    • Tak mi się wydawało, że otwarcie na Janice będzie żałosne i się nie zdziwiłam :E inne unie to chociaż latają na jakiekolwiek floty, a tutaj standardowo rozbij swoje lamki o bunkier, a niech mają kilka sond też trafię... :ocb: nie spodziewałam się niczego innego, kolejny etap, jak już górnikom braknie satek lub pójdą na urlopy i przestaną się odbudowywać, to będzie ściąganie idlerom moonów :quasi:

      Po pierwsze S&D na tym uni jest spóźnione o lata świetlne względem tego, jak obecnie wygląda sytuacja na uni. Tak naprawdę S&D powinno odbyć się teraz np na uni N, które jeszcze ma jakieś powiewy życia, które niebawem straci wzgledem nowopowstałęgo uni O, bo już widać przeprowadzki.. a na JaJnice powinno było się odbyć kilka miesięcy temu, wtedy może by to miało jakikolwiek sens niż wlatywanie w satki..A teraz? A teraz będzie tutaj to wyglądało jak powyżej... dokładnie jak te otwierające raporty... dlatego wy się wzajemnie powybijajcie, porozwalacie o bunkry, gratulacje i :gszo: przy okazji, przyda się z tego co widzę :graty:

      dramat - urlop był genialnym pomysłem, wiedziałam, że dokładnie tak to tutaj będzie wyglądało, moje sondy będą bezpiecznie przed wyginięciem. :lool:

      Miłej zabawy :bicz1:

      Michaś zrób pożytek z dexu i chociaż Ty zademonstruj lot na niebunkro-satelito-podobny. :pirat:

      Best Uni: Xalynth - Bonnie, Ursa - Madzia - Off 2012r.
      Best Sojusze: [GEN], [N-A], [SMURFS], [BlackSheeps], [JEDI], [YAKOOZA], [Black-Moon]
      Uni JaJnic - On - top 8 - Obsesja [BDSM] - najgorsze uni..
      Uni Norma - Off - top 32 - dramat [DZBANY]

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez dramat. ().

    • przetrzepałem całe uniwersum wzdłuż i wszerz... niejednokrotnie... nie znajdując nic... totalnie nic sensownego.... gracze którzy posiadali jakieś floty... są na urlopach... w ogromnej większości już z nich nie zejdą... Ci którzy nie siedzą na urlopach mają bunkry... czasem drobne floty na tych bunkrach... nikt nie robi już floty bo uni dawno zdechło a pozostali latają na pozycję 16... tylko niewielu poluje tam na piratów... więc reszcie poza jakimiś dt-kami i odrobiną pionierów nic więcej nie trzeba....

      Więc co... nie powinienem wcale latać??.... bo skoro nie ma nic co by się Panience spodobało też powinienem iść na urlop?... albo latać na pozycje 16??...
    • .Rolus Skunototeles. napisał(a):

      przetrzepałem całe uniwersum wzdłuż i wszerz... niejednokrotnie... nie znajdując nic... totalnie nic sensownego.... gracze którzy posiadali jakieś floty... są na urlopach... w ogromnej większości już z nich nie zejdą... Ci którzy nie siedzą na urlopach mają bunkry... czasem drobne floty na tych bunkrach... nikt nie robi już floty bo uni dawno zdechło a pozostali latają na pozycję 16... tylko niewielu poluje tam na piratów... więc reszcie poza jakimiś dt-kami i odrobiną pionierów nic więcej nie trzeba....

      Więc co... nie powinienem wcale latać??.... bo skoro nie ma nic co by się Panience spodobało też powinienem iść na urlop?... albo latać na pozycje 16??...
      NA pierwszej gali, widzę po rankingu nadal aktywnych graczy, którzy mają cokolwiek, ba sama mam nawet takich skanów 16, bo próbowałam łoić, którzy mają floty i nie odbierają FSów, w samej pierwszej gali - powtórze, jest sporo. Wystarczy poszukać.

      Powodzenia z rozbjaniem się :)

      Best Uni: Xalynth - Bonnie, Ursa - Madzia - Off 2012r.
      Best Sojusze: [GEN], [N-A], [SMURFS], [BlackSheeps], [JEDI], [YAKOOZA], [Black-Moon]
      Uni JaJnic - On - top 8 - Obsesja [BDSM] - najgorsze uni..
      Uni Norma - Off - top 32 - dramat [DZBANY]
    • no ale S&D jest cykliczną zabawą dlatego trzeba wziąć pod uwagę czasowe zwiększone prawdopodobieństwo ataków przy planowaniu rozwoju swojego konta, do tego masz planety na pozycjach 11-15, więc nie powinnaś mieć zbyt dużo satelit, ja zasilam fuzyjną :)


      Zresztą wg mnie próg został ustawiony dość wysoko m.in dlatego właśnie żeby się za bardzo nie rozbijać, ja będę musiał uważać żeby zmieścić się w łącznej średniej 500% :E

    • [ciach]

      Takie uroki SD- ja takiego nie preferuję stylu i nie będę latał, ale uni jest tak wyludnione że to jest jedyna możliwość zrobienia jakiegokolwiek %

      Moderator Neferet:
      Obraza i offtop
      The End


      uni13 Bociek [GanjaBoys] - The End

      uni31 Geronimo [BM & nXg] - The End


      uni Q Bociek/Astrida [ZLY SEN] - The End

      Uni68 Bociek [3 X] - The End



      Jakieś 3,9kk % w 589 ST. ST > 1k%