Handel przeliczniki

  • Rozwiązane
  • Handel przeliczniki

    Mam pytanie odnośnie przeliczników handlowych, obecnie na starych universach(z handlarzem) mamy takie opcje:
    Handlarz max 3:2:1
    Tradycyjny handel między graczami od 2.5:1.5:1 do 3:2:1
    Rynek ( :E ) i właśnie tutaj chciałbym, żeby ktoś odpowiedzialny od strony zasad gry doprecyzował, bo ostatnio dla sprawdzenia używałem ofert mniejszych, większych, sprzedając i kupując każdy surowiec. Zarówno zakładając oferty jak i sprzedając. Nie spotkałem się z klonowaniem surowców czy też znikaniem(poza kilkoma błędami, o których pisałem w innych wątkach :E ), kwoty między graczami się zgadzały. Niepokoi albo bardziej zastanawia mnie jednak jak ten handel ma się do wyżej wymienionych przeliczników. Spotykałem się z sytuacją gdzie deuter parowało po przeliczniku poniżej 2:1 za metal jak i zdarzyło mi się kupić deuter po przeliczniku ~2.6:1 za kryształ :ocb:

    Czy ta sytuacja na rynku jest normalna tj. przeliczniki, które rynek sam tworzy, paruje oferty czy może to punkt do poprawki?
    Czy jeśli działa wszystko ok, to czy obecne sztywne ramy handlu mają sens, a może uległy zmianie, a nie znalazłem takiej informacji (jak tak to bije się w pierś )

    W ramach offtopu napisze, że nie mam bólu pupy że straciłem ileś tam milionów surowców, chciałbym tylko wiedzieć czy jest z nami pilot :E i czuwa, żeby tą wersję gry wyprostować czy coś.

    Pozdrawiam beta tester :E z góry dziękuję za pomoc
  • Handlarz max 3:2:1
    Tradycyjny handel między graczami od 2.5:1.5:1 do 3:2:1

    A rynek - to co rynek da ... żadna cena z rynku nie łamie zasad, chyba, że ktoś z Teamu stwierdzi, że łamie. Póki co - nikt bugu nie zadeklarował - i nawet kurs 0.98 deu / kr (poniżej min) jest legalny. Co dostajesz z rynku - to jest legit.

    PS. Mam nadzieję, że jesteś świadomy błędów rynku - zaniżanie cen? Jak nie - to zanim zaczniesz grubo rynkowić - poczytaj
    board.pl.ogame.gameforge.com/i…ostID=8722342#post8722342

    i przetestuj, czy ceny ci odpowiadają.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon