Zmiana prędkości badań na Universach

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Raczej jeśli zegar ruszył, to będzie tykał tempem sprzed aktualizacji. Można z grubsza sobie przekalkulować czy opłaca się anulować, jeśli badanie ruszyło stosunkowo niedawno. W przypadku badania klikniętego wczoraj, czy przedwczoraj, to zdecydowanie oczywiste. Działa podobnie jak wpływ rozwoju badań bojowych i napędów na wynik ofensywnych misji flot - niczego nie zmienia sprzed stanu zmiany w tych badaniach.
    • Absurd napisał(a):

      Badania rozpoczęte przed tym terminem zostaną przeliczone do aktualnej prędkości (skrócone o x czasu) czy one idą wg. prędkości w której wystartowały?

      Będzie jak przy wdrożeniu kazdej zmiany konfiguracji wcześniej - czyli to co leci się nie zmienia, a to co uruchamiasz na nowo - już będzie zgodnie z nową konfiguracją.

      Przykład stary - zmiana eko z x5 na x7
      Kopalnia metalu uruchomiona w nocy - 3d 5h
      Rano zmiana eko na uni - z x5 na x7
      Pokazuje czas pozostały do konca 2d 20h
      Patrzysz na czas budowy - a tam 2d 7h :)

      Więc opłacało się anulować kopalnie i wstawić od nowa. Ale to było przed 7.0 (i zmianą przez programistów systemu działania dopałek w badaniach).

      Mała podpowiedź (do zastosowania po 25.03 - czyli po zmianach na uni) - zanim anulujesz badanie to użyj dopałki badań 30 min :) jeżeli system działa tak jak działał w styczniu - to powinno przeliczyć badanie, uwzględniając czas już odbyty (a więc zyskujesz względem anulowania badania i puszczeniu jeszcze raz). Moim zdaniem użycie dopałki spowoduje aktualizację czasu badania zgodnie z BIEŻĄCYMI konfiguracjami.
      Jeżeli się okaże, że nie zadziała - to strata niewielka - jedna brązowa dopałka.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      Absurd napisał(a):

      Badania rozpoczęte przed tym terminem zostaną przeliczone do aktualnej prędkości (skrócone o x czasu) czy one idą wg. prędkości w której wystartowały?
      Będzie jak przy wdrożeniu kazdej zmiany konfiguracji wcześniej - czyli to co leci się nie zmienia, a to co uruchamiasz na nowo - już będzie zgodnie z nową konfiguracją.

      Przykład stary - zmiana eko z x5 na x7
      Kopalnia metalu uruchomiona w nocy - 3d 5h
      Rano zmiana eko na uni - z x5 na x7
      Pokazuje czas pozostały do konca 2d 20h
      Patrzysz na czas budowy - a tam 2d 7h :)

      Więc opłacało się anulować kopalnie i wstawić od nowa. Ale to było przed 7.0 (i zmianą przez programistów systemu działania dopałek w badaniach).

      Mała podpowiedź (do zastosowania po 25.03 - czyli po zmianach na uni) - zanim anulujesz badanie to użyj dopałki badań 30 min :) jeżeli system działa tak jak działał w styczniu - to powinno przeliczyć badanie, uwzględniając czas już odbyty (a więc zyskujesz względem anulowania badania i puszczeniu jeszcze raz). Moim zdaniem użycie dopałki spowoduje aktualizację czasu badania zgodnie z BIEŻĄCYMI konfiguracjami.
      Jeżeli się okaże, że nie zadziała - to strata niewielka - jedna brązowa dopałka.

      Czy ty sugerujesz każdemu użycie błędu gry? Wątpię, aby to było zamierzone działanie. Po świętszym od papieża się tego nie spodziewałem.
    • prepare ur anus napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Absurd napisał(a):

      Badania rozpoczęte przed tym terminem zostaną przeliczone do aktualnej prędkości (skrócone o x czasu) czy one idą wg. prędkości w której wystartowały?
      Mała podpowiedź (do zastosowania po 25.03 - czyli po zmianach na uni) - zanim anulujesz badanie to użyj dopałki badań 30 min :) jeżeli system działa tak jak działał w styczniu - to powinno przeliczyć badanie, uwzględniając czas już odbyty (a więc zyskujesz względem anulowania badania i puszczeniu jeszcze raz). Moim zdaniem użycie dopałki spowoduje aktualizację czasu badania zgodnie z BIEŻĄCYMI konfiguracjami.
      Jeżeli się okaże, że nie zadziała - to strata niewielka - jedna brązowa dopałka.
      Czy ty sugerujesz każdemu użycie błędu gry? Wątpię, aby to było zamierzone działanie. Po świętszym od papieża się tego nie spodziewałem.
      Z tego co pisał art (a jednak jego zdanie się liczy jakos) - takie zachowanie (w sensie - przeliczanie czasu badania po użyciu dopałki - biorąc pod uwagę bieżące bonusy - a nie te z chwili uruchomienia) nie jest błędem. Jest to zachowanie gry. A więc skoro to nie jest błąd - to tak, sugeruję użycie tego sposobu jako normalnego działania gry.

      Dokładnie tak samo, jakbyś rok temu doradzał komuś - "Włącz technokratę tuż przed uruchomieniem długiego badania, nawet jak nie skanujesz graczy - zyskasz na tym czas badania. Wystarczy na tydzien, później i tak już bonus będzie traktowany jako aktywny". Zwykłe zachowanie gry i jego wykorzystanie.

      Jak coś - to tak, mam na to ticket z odpowiedzią, więc kieruję się podpowiedziami CoMa. Natomiast nie mam pewności, że przy 7.2 czy wcześniejszych poprawkach nie zostało zmienione zachowanie gry (nie mam gdzie przetestować obecnie) - dlatego napisałem o użyciu jednej dopałki na próbę.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Absurd napisał(a):

      Użyłem zebranej AM do wywalenia połowy czasu, więc anulowanie tego badania mija się z celem - nikt mi nie zwróci Am, bo przecież była darmowa..
      nawet jakby AM była zakupiona to z jakiej racji miałbyś dostać zwrot? skoro nie stać Cię na zakończenie to już tylko Twój problem, po co skracałes, chyba żeby dla oka było wygodniej, zamiast 80 tygodni masz 40 ...

      kupujesz paliwo do samochodu, a następnego dnia cena jest o 3zł niższa ... jedziesz spowrotem po różnicę ceny, bo nie wiedziałeś, że będzie taniej ?
    • Szanowni Gracze,

      Uprzejmie informujemy, że już 25 marca dokonamy zmiany konfiguracji następujących Universów:
      Universa Fenrir (158), Indus (161), Janice (162)
      Zmiana prędkości ekonomii: x6 -> x7
      Zmiana prędkości badań x12 -> x14
      Universum 68, Nekkar (114), Quantum (117), Taurus (120), Libra (138), Virgo (148), Wezn (149), Xanthus (150), Yildun (151), Zibal (152), Dorado (156), Europa (157), Kalyke (163), Mensa (165)
      Zmiana prędkości badań: x7 -> x14
      Pozdrawiamy,
      Wasz Zespół OGame
      Zawsze tam gdzie DOBRO,
      Nigdy gdy dzieje się ZŁO.