Zmiana prędkości badań na Universach

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • I vice vicersa! Nic dodać nic ująć tym bardziej, ze nic nie zapowiadali a tu taka wiadomość z grubej rury.
      W końcu będzie można lokować surowce w badania nie czekając bóg wie ile lub skracając za anty tym samym wydłużając ten stan rzeczy. Przy odkrywcy już było miło -25% ale x14 - 'cut mniut' :)
      u4/u10/u12/u14/U34!/45/FORNAX/Virgo # Argo/G.O.T.U - SHINTO/IFA/TeSMURFY/SMURFS/TWD
      Janice TOP20[OFF] | Quantum[ON]
      Z OGame od 2005r | Stary SowaBezOka na forum
    • Danek napisał(a):

      W sumie lepsze to, niż nic.
      Jakiś czas temu przeczytałem tu słuszną uwagę, że (parafrazując) gra robi się nudna po osiągnięciu pułapu sięgającego około 23. poziomów badań. Każdy może zrobić sobie symulacje i widać z grubsza, że trzeba sporo anty do redukcji czasu o połowę oraz newtronów 6h +robocizny. Może gdybyśmy tak grzecznie wywarli presję na zapotrzebowanie upgrade'u tej części gry, coś by ruszyło do przodu. IMO nic na to nie zasługuje lepiej jak lekka poprawka w skrypcie w okolicach MSBN. Ale jest tak jak mówisz - lepsze to, niż nic :)

      Koloc napisał(a):

      To jest przygotowanie do uf żeby wszędzie było tak samo
      A mówią, że filmik był gówniany, że to jakaś kpina :lol:
    • Bearded napisał(a):

      Może gdybyśmy tak grzecznie wywarli presję na zapotrzebowanie upgrade'u tej części gry, coś by ruszyło do przodu. IMO nic na to nie zasługuje lepiej jak lekka poprawka w skrypcie w okolicach MSBN.

      Jeżeli spojrzy się na wzór wyznaczający czas badania, to zobaczymy coś takiego:
      CzasBad = 3600 * ( Metal + Krysztal ) / ( 1000 * ( PoziomLab +1 ) * prękość badań uni)

      Na to wszystko nakładane są bonusy z Technokraty, Odkrywcy, eventu itp, ale rdzeń obliczeń jest właśnie taki.

      Rozbijmy ten ułamek na czynniki pierwsze. W liczniku mamy wartość stałą równą 3600. Jest tam również metal i kryształ, czyli koszt badania, który z każdym kolejnym poziomem (nie licząc astrofizyki) podwaja się. Mówiąc inaczej - bardzo, bardzo szybko rośnie. Na te czynniki gracz nie ma żadnego wpływu - nie może więc nic zrobić, aby licznik tego ułamka zmniejszyć.

      To teraz mianownik. Kolejna stała liczba: 1000. Mnożymy ją razy prędkość badań uniwersum. Ponieważ gracz (nie licząc sporadycznych ankiet) nie ma wpływu na prędkość badań, z takiego mnożenia również otrzymujemy stałą wartość. W tej chwili na naszym uni wynosi więc ona 7000, a być może będzie zmieniona na 14000. Na razie jednak wynosi 7000.
      Idźmy dalej. Następnie mamy poziom laboratorium powiększony o 1. To jest jedyna zmienna tego ułamka, na którą realny wpływ ma gracz. Dzięki rozbudowie laboratoriów oraz MSBN, która sumuje ich poziomy, może ją zmieniać (powiększać). Niestety każdy kolejny poziom dołączonego laboratorium sprawia, że licznik tego ułamka, wyznaczający czas badania, zwiększy się zaledwie o tą stałą wartość, wynoszącą 7000 (jeżeli przy sumie poziomów laboratoriów równym 100 mianownik wynosił 7000 * 101 = 707.000, to podnosząc jedno z nich o poziom wyżej uzyskamy 102 * 7000 = 714.000).

      Jaki to ma wpływ na cały wzór? W początkowych etapach gry dość spory, zwłaszcza gdy dzięki MSBN do puli mianownika wpada od razu 10 poziomowe laboratorium i zwiększa go jednym rzutem o 70.000. Im jednak wyższy poziom badania, a tym samym jego koszt, to ten wpływ robi się już znikomy.

      2kkk surki razy 3600 podzielone przez 707.000 daje 10.183.875 sekund
      Te same 2kkk pomnożone przez 3600 i podzielone przez 714.000 daje nam 10.084.033 sekund
      Różnica wynosi 99.842 sekund. To jest zaledwie 0,98% zaoszczędzonego czasu. A z następnym, dwukrotnie droższym poziomem badania będzie jeszcze gorzej.


      Problem potwornie długich czasów badań wynika więc wprost ze wzoru. I będzie trwał, dopóki ten wzór nie ulegnie zmianie (gracz bardzo szybko przestaje być w stanie w sensowny sposób podnosić wartości mianownika, w stosunku do tempa przyrostu wartości w liczniku).


      Patrząc historycznie na problem, to w czasach przed MSBN rozwój badań zazwyczaj kończył się w okolicy 11-12 poziomu. GF dodało więc do gry MSBN. Czy to rozwiązało problem? Na chwilę tak, ale sytuacja zaczęła się powtarzać przy 18-19 poziomach badań. Zaczęto więc kombinować ze zwiększaniem prędkości ekonomii na uniwersach. W ten sposób przesunięto granicę o kolejne 3-4 poziomy. Ostatnim pomysłem GF jest rozdzielenie (a w zasadzie podwojenie, bo do tego się to sprowadza) prędkości badań od prędkości ekonomii. To ponownie przesunie próg o jeden poziom, bo czasy badań skrócą się o połowę (mianownik się podwoi).
      Wszystkie te zabiegi to jednak tylko odsuwanie czasu wystąpienia problemu na później, a nie realna walka z nim.
      Pytanie, czy GF ma w ogóle pomysł na jego rozwiązanie, bo jak na razie tego nie widać...


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • To ja mam pomysł Zefir na Twój wzór :) zamiast jedynek za każdy labek dawać do wzoru jakąś większą ilość np (1,1*1,1 - choć to przy setce laboratorium niewiele zmienia...musiałoby być 1,25*1,25 to już lepiej wygląda)
      wtedy przy 100 labkach mielibyśmy 125*1,25=156,25 wiec mianownik by rósł z każdym poziomem laboratorium znacznie widoczniej niż ma to miejsce teraz
      Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Koloc ().

    • Ja niestety nie mam rozwiązania. Nie wiem jak naprawić ten wzór :(
      To już tęższe głowy niż moja muszą myśleć jak to poprawić.


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Ja sobie tylko napomknąłem o tej sieci.
      Bynajmniej nadgorliwie, aczkolwiek słusznie wyjaśniłeś wszelkie przeciw. Szapo ba za przytomną znajomość mechaniki gry.

      zefir napisał(a):

      Wszystkie te zabiegi to jednak tylko odsuwanie czasu wystąpienia problemu na później, a nie realna walka z nim.

      Pytanie, czy GF ma w ogóle pomysł na jego rozwiązanie, bo jak na razie tego nie widać...
      Czasem myślę sobie, że na badania powinien być element, który działa jak nanity. Jeśli komuś mocno by zależało na ich diametralnym przyspieszeniu, a byłby nawet kosztowny, to i tak - poza mną, - znaleźliby się chętni. Zaraz za tym, chodzi mi po głowie wymierające już poruszenie wokół Rg. Gdyby to badanie miało zastosowanie w przyspieszeniu badań o wykładnik ^2/poziom, byłbym uradowany.

      Edit: A skoro już mówisz o tym, że zapotrzebowanie z czasem się zmienia, wystarczyłoby tylko kosmetycznie zmienić cyfrę w tym wykładniku z ^2 na ^3, itd.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bearded ().

    • Bardzo mnie zainteresował post choć sam nigdy do wyższych poziomów nie doszedłem pewnie przez słomiany złapał, lecz to się zmieniło na obecnie grającym uni. Tam się pojawił zamiar pobicia kilku rekordów uni w Eko. Za tym idzie niestety badanie, technika plazmowa, która mało że kosztuje to i czasu wymaga.

      Więc na biegu przy czytaniu posta wpadłem na pomysł, transformacja badań.

      Polegała by np., po osiągnięciu napędu nadprzestrzennego 15lvl który robi się 2 lub 3 tygodnie po ukończeniu transformowal się by na hiper napęd zaczawszy od poziomu 1 kosztował by tyle co np 10nadprzestrzenny a kolejne poziomy wzrastał by stosunkowo o 25% surowców do początkowego oraz 20% czasu początkowego po transformacji.

      Dodać można że są badania które nie dołożą za wiele ale można je wziąść w obrót i przyłożyć do czegoś, np. Technologia laserowa do WYDOBYCIA żelaza, nowoczesna technologia po.agajaca wydobyć większe zasoby znajdujące się głębiej pod skorupą ziemską ale tylko dla planet 13,14,15, dlatego bo tam są najmniejsze je składy.grawitony też mogły by się przyłożyć np, do rozwoju energii 1 poziom dał by 1% do podstawowego WYDOBYCIA elektrowni?! Można kombinować w nieskończoność w tej grze ale my tu nierzadzmy i mało takich pomysłów znika bez echa!
      Zawsze tam gdzie DOBRO,
      Nigdy gdy dzieje się ZŁO.