Ankieta dotycząca zmiany konfiguracji uni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Ankieta dotycząca zmiany konfiguracji uni.

    Dziś tj. 18.02.2020r. Została wysłana do graczy wiadomość z informacją o ankiecie zmiany konfiguracji uni:

    Co myślicie o zmianie konfiguracji?


    U8-top 150 4+kk (off)

    U31-top 140 4.2kk (off)

    U18-top 25 13.5kk (Uni Fusion)

    U67- top 150 35kk (off)

    U Fenrir top 50 (on)

    U Xanthus top 400 (on)
  • Borąc pod uwagę ogromnego boosta dla odkrywcy z expedycji, był by to dobry boost dla zbieracza który i tak ma zerowane pełzacze a obiecane 50% z pełzaczy jest nie do osiągnięcia. Bo tak na prawdę zależnie od eko jest to 15-20% w praktyce.
    U8-top 150 4+kk (off)

    U31-top 140 4.2kk (off)

    U18-top 25 13.5kk (Uni Fusion)

    U67- top 150 35kk (off)

    U Fenrir top 50 (on)

    U Xanthus top 400 (on)
  • kolo rozbujnik napisał(a):

    Borąc pod uwagę ogromnego boosta dla odkrywcy z expedycji, był by to dobry boost dla zbieracza który i tak ma zerowane pełzacze a obiecane 50% z pełzaczy jest nie do osiągnięcia. Bo tak na prawdę zależnie od eko jest to 15-20% w praktyce.
    Mam uzasadnione obawy, że wzrost wydobycia z bonusu u zbieraczy nie zrównoważy zwiększenia mnożnika ekspedycyjnego u odkrywców. O tym, że generałowie jako najbardziej bezsensowna klasa dostaną najbardziej po d... chyba nie trzeba wspominać.
    Z mojej perspektywy głosowanie za przyspieszeniem Eco może nie jest od razu strzelaniem sobie w kolano, ale na pewno jest mierzeniem do sobie nabitym i odbezpieczonym pistoletem ;)
    Wzmianki o zerowanych pełzaczach chyba nie rozumiem. Można trochę jaśniej? Jakiś bug mnie ominął?
    Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
  • Miałem na myśli, że są pewni gracze na tym uni którzy lubią sobie przeorać planety na których są pełzacze+ do tego satelity, bo nie ukrywam z dobrym eko gracz potrzebuje trochę pełzaczy, co za tym idzie potrzebna energia.
    Większość ludzi inwestuje w Satelity Słoneczne by osiągnąć tyle energii.
    Posiadając średnie eko daje sumę kopalń powiedzmy 100, dla nich potrzeba 800 pełzaczy (którymi nie uciekniesz) * 50 energii każdy daje zapotrzebowanie około40k na energię plus kopalnie swoje też potrzebują.
    A bywa tak że jedni ludzie mają kilka razy w tygodniu złomowane pełzacze wraz z satelitami.
    + flota transportująca surowce która zostaje na planecie daje dobrych parę baniek złomu razy 8-10 planet.
    Co do generała, myślę że jest opłacalne dla kogoś kto często lata i jest naprawdę co złomować, choć widziałem sporo lotników posiada Odkrywcę.
    U8-top 150 4+kk (off)

    U31-top 140 4.2kk (off)

    U18-top 25 13.5kk (Uni Fusion)

    U67- top 150 35kk (off)

    U Fenrir top 50 (on)

    U Xanthus top 400 (on)
  • 800 Pełzaczy + ok. 2100 Ss (część na pokrycie zapotrzebowania kopalni) + 350 DT daje jakieś 8kk złomu, przy czym 3kk z samych trampków. Wiem, że są fanatycy, którzy po to polecą, ale nie popadajmy w paranoję ;)
    Klasa generała może być całkiem niezła na zaludnionym uni z aktywnymi graczami. Takich uni niestety nie ma od kilkunastu lat.
    Nie tylko sporo lotników posiada Odkrywcę. Sporo górników również, i to nie bez powodu- wg. większości graczy jest to klasa zwyczajnie nieporównywalnie lepsza od reszty. I właśnie dlatego wolałbym nie przyczyniać się do jej wzmocnienia :P
    Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
  • Widzisz 8 baniek złomu plus surowce na planecie daje ładny zysk a na tym uni latają nawet na 300 dt plus 600 Satelit, plus wydobycie.
    Oni liczą na pozostanie graczy na uni. &x to nie 6x a badania i tak tu mają niezłego powera, zmienią je na 14x to już ogólnie masakra.
    Ogame od wielu lat idzie w złą stronę, 90% ich pomysłów to niewypał.
    Generał to dobra opcja dla aktywnych uni których coraz mniej.
    Wiadomo ża 80+ luzi zagłosuje za tym by podkręcić uni.
    Musieli by znerfić odkrywcę po prostu, nie do końca te klasy są przemyślane.
    U8-top 150 4+kk (off)

    U31-top 140 4.2kk (off)

    U18-top 25 13.5kk (Uni Fusion)

    U67- top 150 35kk (off)

    U Fenrir top 50 (on)

    U Xanthus top 400 (on)
  • Ta konfiguracja pasuje na każdej planecie. Sam wybudowałem fuzyjna na 1 pozycji bo jeśli wydobywasz 80k dexu na godzinę a koszt prowadzenia fuzji wyniesie około 10k dexu to myślę że nie jest to jakaś wielka strata jeśli jesteś łakomym kąskiem dla satelit. Fuzja po prostu daje nam dużo energii czego nie jesteś w stanie uzyskać za pomocą elektrowni słonecznej. Dla przykładu : 19 poziom badania energetyki i fuzja na 22 lvl daje nam 17235 energii. Pytanie na który poziom musisz wybudować elektrownie słoneczną by uzyskać taki wynik?
  • Mieć 10k dexu na godzinę a nie mieć, to już razem 20k dex :P O ile na 15 pozycji strata jest rekompensowana przez zwiększone wydobycie dexu, o tyle inwestowanie w fuzje na najcieplejszych planetach jest dość wątpliwe. Przy czym kłócić się nie zamierzam, bo po pierwsze primo każdy gra jak mu wygodnie (moi stali obserwatorzy z TIME i Górników póki co nie są fanatycznymi łowcami satelitów więc nie muszę szczególnie spinać), a po drugie primo moja wiedza w zakresie opłacalności fuzji jest dość pobieżna i sam w żadne konkretne obliczenia się nie bawiłem.
    Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP