Pytanie o ekspedycje

  • Rozwiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Pytanie o ekspedycje

    Witam, wczoraj przeczytałem cały poradnik o wysłaniu ekspedycji, tych eventach itp, ale nie wiem, czy on jest cały czas aktualny mając na uwadze te nowe statki które w ostatnim czasie się pojawiły. I stąd moje pytanie do odkrywców, jaki powinien być optymalny skład floty, aby te ekspedycje miały jak najlepszy rezultat. Gram aktualnie na Normie i wysyłam dt+ss+1 pionier i niezbyt to wychodzi... Tak samo tymi piratami, jaki powinien być optymalny skład i ilość? Pytam do natłok informacji w tamtym poradniku był na tyle duży, że wszystko mi się wymieszało...
    Pozdrawiam serdecznie
  • generalnie: dt+1pion +1 ss+ 1niszcz/ bombowiec.
    To ostatnie jeśli chcesz trafiać pance/niszczyciele/ rozpruwacze.

    Zmienia się ilość wysyłanych dt. Najlepiej sprawdzić wymagana ilość na Max evencie metalu. Jeśli trafisz ten event I dostajesz maksymalną ładowność to znaczy że slesz za mało dt


    Co do piratów to walisz lekkich myśliwców ile wlezie. Jak trafisz piratów to zbierasz zlom pionierami.
  • 1.Czyli ja to rozumiem tak, wysyłać same dt w ilości odpowiadającej tym punktom ekspedycji, ss i 1 pioner cały czas tak?
    2. Jak dobrze pamiętam to serwer resetuje się o 3 więc wtedy jest największa szansa na ten event i w tych godzinach mam to sprawdzić?
    3. Gdzieś czytałem, że niektórzy latają samymi pionierami i też mają super efekty, jak to rozumieć?
    4. Pioniery automatycznie zbierają złom z bitwy z piratami, tak? Więc teoretycznie powinienem wysłać ich dużo jeśli liczę na piratów?

    Wiem, że może to głupie pytania, ale chciałbym mieć jasno i krótko wyjaśnione
  • Generalnie wszystko zależy która klasą grasz i co chcesz osiągnąć - i jaką flotę masz.

    Jak nie masz floty i nie chcesz budowac to latasz na expy cywilną:
    1 sonda + 1 pionier + ....
    a) opcja wolniejsza, ale możesz znaleźć niszczarki, reapery i pance - dt do pojemności 110kk + 1 bombowiec / reaper
    b) opcja szybsza - ale znajdziesz max ow / pionier - mt do pojemności 110kk

    @@@@@@@@@

    Opcja "Gram odkrywcą, mam flote i latam na piratów":
    - najtaniej i najlepiej (średni obcy, duży piraci) wychodzą lmy - więc 1/7 wszystkich lmów + mt do pojemności 110kk + 1 pionier + 1 sonda
    - opcja szybka, ale droga - pionier - czyli wysyłasz 1/7 wszystkich pionierów + sonda (ale założenie, że pionierów masz mnóstwo)
    - opcja prawie tak samo szybka, ale odrobinę tańsza niż pioniery: 1/7 wszystkich pancy + 1 pionier + 1 sonda

    (tutaj kwestia - ja żyję w przekonaniu, że tylko Odkrywca ma 20% zlomu - a inne klasy 10% - ale ktoś twierdził, że wszyscy mają po 20%, jeżeli wszyscy mają po 20% to wysyłanie floty na expa zadziała także u innych klas - choć gorzej)

    @@@@@@@@@

    Klasa inna niż odkrywca - nie wysyłasz expów (chyba że jest promo x9 anty / przedmioty) - ew wysyłasz tylko na noc, aby znaleźć dwa przedmioty dziennie - wtedy opcja cywilna wolniejsza - czyli 1 sonda + 1 pionier + dt do pojemności 110kk + 1 bombowiec / reaper


    A na twoje pytanie - Ad 4 - nie , po spotkaniu piratów pojawia się złom - i musisz oddzielnym slotem wysłać pioniery.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    Klasa inna niż odkrywca - nie wysyłasz expów (chyba że jest promo x9 anty / przedmioty) - ew wysyłasz tylko na noc, aby znaleźć dwa przedmioty dziennie - wtedy opcja cywilna wolniejsza - czyli 1 sonda + 1 pionier + dt do pojemności 110kk + 1 bombowiec / reaper
    Klasa inna niż odkrywca raczej nie ma szans wypełnić dt do 110kk... wysyła się się standardowo 417dt
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • wampek napisał(a):

    dexPL napisał(a):

    Klasa inna niż odkrywca - nie wysyłasz expów (chyba że jest promo x9 anty / przedmioty) - ew wysyłasz tylko na noc, aby znaleźć dwa przedmioty dziennie - wtedy opcja cywilna wolniejsza - czyli 1 sonda + 1 pionier + dt do pojemności 110kk + 1 bombowiec / reaper
    Klasa inna niż odkrywca raczej nie ma szans wypełnić dt do 110kk... wysyła się się standardowo 417dt
    a racja - kopiowałem z tego co powyżej napisałem i nie pomyślałem - oczywiście - tam chyba jest 15kk metalu max do zdobycia.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Tu masz wielkości planet:




    Tu masz bonusowe pola w zależności, które to uni
    przyrostyogame.cba.pl/Info.html

    Na 15 średnio się opłaca budować planetę - większość to jest budowa na 8 pozycji i przeniesienie na 15. Ale jak budujesz to takie minimum 170 potrzeba jako totalne minimum, tylko pod deuter (czyli 170 już łącznie z odkrywca i bonusem - aby z terraformerem mieć ok 200).
    A kiedy porzucać, kiedy nie - to zależy co chcesz tam zbudować. Policz najpierw ile pól potrzebujesz - i będziesz wiedział (przy czym kopalnie daj ze 2 poziomy wyżej niz myślisz że chcesz - aby mieć zapas).
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • bartek00000 napisał(a):

    Raczej eko bo z czasem różnie bywa
    Ja zrobilem to tak, oczywiscie przy zalozeniu, ze stac Cie na antymaterie. Szukasz duzej planety na pozycjach 7-9. Dzieki klasie odkrywcy masz najlatwiej znalezc cos sensownego, bez klasy odkrywcy podobnie z szukaniem ale juz nie masz bonusu do ilosci pol. Jak juz znajdziesz duza planete wtedy pierwsze co to budujesz nanity w miare na tyle by szybko ogarnac terraformer na dosc wysoki poziom i pozniej, po latach gry miec ten element gry juz za soba. Jak ogarniesz terraformer wtedy dopiero przenosiny na 15 pozycje i pomijajac elektrownie sloneczna stawiasz od razu elektrownie fuzyjna. Zakladam, ze masz juz rowinieta tech. energetyczna wiec pominalem ten fakt.
  • Mirmir napisał(a):

    dexPL napisał(a):

    tutaj kwestia - ja żyję w przekonaniu, że tylko Odkrywca ma 20% zlomu - a inne klasy 10% - ale ktoś twierdził, że wszyscy mają po 20%, jeżeli wszyscy mają po 20% to wysyłanie floty na expa zadziała także u innych klas - choć gorzej
    a inne klasy widzą w ogóle pole wrakowe po ekspedycji?
    Nie widzą. Ale pioniery możesz wysłac - przecież to nie jest zabronione :) szczególnie, że wiesz, w którym układzie powstał złom i ile go było.

    Natomiast kilka osób potwierdzało - klasa inna niż Odkrywca ma 10% złomu z piratów. A jako, że także inne expy dają mniejszy zysk, a do tego ryzyko utraty floty jest takie samo (duży Obcy, czarna dziura - nie zależą od klasy) - to tylko odkrywcą jest sens latać na piratów. Inaczej zyski będą ok zera - więc bardziej opłaca się farmić idlaków i nie martwić się czy pochłonie nas czarna dziura.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    Średni event, metal, wczoraj :
    51.450 000 metalu
    uni eko 7
    No to szalenstwo :) wybralem klase zbieracza i 45kk mety potrafie zebrac z rana z idlakow, bez obawy, ze cos strace :P takie to plusy i minusy odkrywcy. Oczywiscie widac po statach, kto w czasie od aktualizacji gry do 7.0 nabil spokojnie po 200-300 baniek w punktach na konto ale o tym sie nie mowi glosno. A ile to sury pochowane na multi? :D
  • Elkanen napisał(a):

    dexPL napisał(a):

    Średni event, metal, wczoraj :
    51.450 000 metalu
    uni eko 7
    No to szalenstwo :) wybralem klase zbieracza i 45kk mety potrafie zebrac z rana z idlakow, bez obawy, ze cos strace :P takie to plusy i minusy odkrywcy. Oczywiscie widac po statach, kto w czasie od aktualizacji gry do 7.0 nabil spokojnie po 200-300 baniek w punktach na konto ale o tym sie nie mowi glosno. A ile to sury pochowane na multi? :D
    Człowieku - to jest jeden exp.

    Generalnie, na rozwinietym uni fala expów (7 sztuk) powinna dać ok 50kk zasobów. Wtedy jest ok. A przynajmniej tak ja liczę. Farmienie także jest spoko - ale już zależy od uni. Expy - nie zależą tak naprawdę - więc jak 200 osób farmi to z farmienia masz zero - a expy - dalej swoje zarobią.

    Plus - to było w odpowiedzi do skasowania 110kk - napisałem (moge screen wkleić) że zebrane 50kk na średnim evencie - więc moim zdaniem roermond się myli. I tyle. Nie mam zamiaru dyskutować co lepsze - zbieracz z farmieniem czy odkrywca - bo to zależy od farm, pozycji, godziny pobudki oraz czy inny zbieracz nie śpi akurat na kanapie i nie sfarmił ci okolicy przez noc.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • A ja zmieniam klasę trzy razy dziennie. Nad ranem jak lecę na farmy, Odkrywca dla 75% z 25 slotów; na dzień Zbieracz dla 25% z 14 eko-kolonii, a na noc Generał, tak dla zabawy.

    Nie ma recepty na top 1. Po aktualizacji zaczyna przybywać polemiki między klasami, jak między samochodziarzami - Meraś, Ałdi, czy Bawara... Ekspedycje są najbardziej klimaciarskim elementem w klasach - bez względu na profity, każde logowanie się do gry napędza ciekawość co tam ta nasza flota w tych przestrzeniach spotkała.
  • Dex zacznij najpierw sam wysyłać expy i komentować. Robię średnio po 80,90 expow( 8slotów przy klasie odkrywcy) i zdarzają się dni, że lepszy zysk wychodził mi ze zbieracza. Od dwóch tygodni nie trafiłem więcej metki jak 80kk i to raz, Kryształ wiadomo o połowę mniejsza ilość.Czesto zdaza się nawet 5,6 pustych powrotów w jednej serii. Zmiana układów nic nie daje.
  • roermond napisał(a):

    Dex zacznij najpierw sam wysyłać expy i komentować. Robię średnio po 80,90 expow( 8slotów przy klasie odkrywcy) i zdarzają się dni, że lepszy zysk wychodził mi ze zbieracza. Od dwóch tygodni nie trafiłem więcej metki jak 80kk i to raz, Kryształ wiadomo o połowę mniejsza ilość.Czesto zdaza się nawet 5,6 pustych powrotów w jednej serii. Zmiana układów nic nie daje.
    Napisałeś wyżej :

    roermond napisał(a):

    Ładowność 110kk to można już wsadzić między bajki.Juz dawno okrojona.
    Ja ci napisałem, że wczoraj z expa na średnim evencie (specjalnie sprawdzałem tekst) miałem 50kk metalu. To oznacza, ze na dużym owe 100kk można miec. To jest FAKT. Koniec dyskusji.

    Teraz rozumiesz?

    Ja już nie dyskutuje co lepsze - zbieracz czy odkrywca. Bo tu dużo zależy od uni - każde jest inne. Zależy ile masz farm w okolicy. Czy sąsiedzi farmią. Czy wstajesz o 5:00, aby być pierwszy przy farmach, czy śpisz do 12 i siedzisz w nocy ... naprawdę - kilkadziesiąt parametrów, raz będzie lepszy odkrywca, raz zbieracz. Każdy niech dobiera pod siebie ...
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Do walki z piratami potrzeba ogromnych ilości lmow. Mało kogo stać na taka GRĘ.I jeszcze odbierać opóźnienia z takimi dużymi flotami.
    Dzisiaj jak dotąd 78exp.Podaje tylko znalezione ilosci m, k, d. w zaokrągleniu
    Metal:10,51,21,23,16,14,11,45, 22
    W sumie 211kk metalu
    Krysztal: 4,10,7,12,7,11,11,11,4, 10
    W sumie 87 kk kryształu
    Deuter:6,4,6,4
    W sumie 20kk deuteru.
    W poprzednich dniach wyglądało to podobnie
    Eko x7 na starym uniewersum
    Sklad floty 3000dt,1pi,1nn(ładowność powyżej 100kk)
  • bobro napisał(a):

    No dobra, a skąd wiadomo które wydarzenie jest duże, które średnie, a które małe?
    Przepraszam, nie cierpię słowa (tfu!) event.
    board.pl.ogame.gameforge.com/i…ycja%2Btabela#post8040721

    I porównujesz tekst, który dostałeś ...

    Ew. przy piraci / obcy - patrzysz jaki statek jest u przeciwnika.

    Generalnie - ten poradnik to podstawa - jedyne co się zmienia to zawsze dodajesz 1 pioniera oraz pojemność 110kk (zamiast 417 dt, jak w poradniku). Natomiast % szansa na event, szanse na zyski, szanse na piratów - wszystko się zgadzało. (z małą * - mi wychodziło, że piraci to ok 11 % - w sumie z obcymi - ale to może kwestia statystyki, a może to, że pionier daje szanse na przedmiot - przez to pozostałe są odrobine mniejsze).
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon