Filmik z odpowiedziami na pytania

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • @buleon, sęk w tym, że w tym filmiku nie ma nic, co można by poddać głębszej analizie.
      Mając na uwadze zapowiedzi, skalę na jaką zbierano pytania i czas liczyłem na wpuszczenie graczy za kulisy gry oraz trochę bliższe poznanie głównych twórców. To co dostaliśmy to jest zwykły vlog podczas którego złapani w biegu pracownicy bez przygotowania, szybko i zbyt treściwie odpowiadają na kilka pytań. Takie odpowiedzi mogłyby paść na discordzie, a nie na długo zapowiadanym filmiku.
      - Brak prac nad wersją mobilną - Dlaczego? Co stoi na przeszkodzie? Przecież czasy takie, że niedługo przeciętny Pan Zbyszek prowadzący jednoosobową firmę budowlaną będzie miał swoją aplikację mobilną. Chyba większość graczy dość systematycznie gra na telefonie, bo zwyczajnie zawsze ma go przy sobie.
      - Wielkość zespołu jest zmienna- Od czego dokładnie to zależy? Jakieś konkretne przykłady ile osób nad czym pracowało i jak długo?
      To tylko przykłady o co mi chodzi- odpowiedzi na pytania graczy niby padły, ale zostało to potraktowane po macoszemu. Całość sprawia przez to wrażenie słabego projektu studenckiego, robionego na "odwal się" dzień przed oddaniem, byle tylko uzyskać zaliczenie.
      No a żart z saperem w normalnych warunkach byłby nawet zabawny, jednak w sytuacji gdy od miesięcy cała gra się sypie jest on zwyczajnie niesmaczny i nie na miejscu.
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • Ja jeszcze dodam tylko - nie rozumiem oburzenia niektórych, że Art to udostępnił. A co miał zrobić? Ukryć filmik przed Polakami? Przecież udostępnili go na forum, udostępnili na FB - a Art miał udawać, że filmiku nie ma?

      Co by nie było - to nie Arta decyzja, aby wypuścić teraz, w takiej formie i z takimi informacjami - więc jak pretensje do do autorów filmiku i szefów - a nie do Arta osobiście.

      @buleon

      Wiele rzeczy pięknie - tyle, że połowa z tego to twoja nadinterpretacja. Owszem, wspominają, że nad czymś pracują - ale cały czas brak konkretów. Maybe, flexible, posible ...
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Wrum napisał(a):

      Nie wiem Buleon, piszesz jakby GF robił tę grę za darmo w wolnym czasie, a użytkownicy nie zasłużyli na szacunek twórców i dlatego dostajemy raz za razem takie buble. Really?
      A czym użytkownicy zasłużyli sobie na szacunek ze strony GF? Tym, że są? Praktycznie każdy post w stronę GF jest pełen kąśliwych uwag, jakiegoś jadu, hejtu. Powoli wychodzą z błędów rynku, systematycznie łatają bugi i rozwijają swój produkt. Czy dostają za to jakiekolwiek pochwały? Niewiele.

      Jako społeczność zachowujemy się, jak gdybyśmy im łaskę robili, że gramy :) Nawet Ty łączysz szacunek do graczy i jakość produktu,

      Mamy darmową grę, którą wydawca rozwija o tyle, o ile może.


      Wrum napisał(a):

      zapomniałeś dopisać, że nie trafi do gry bo po prostu nie był przez bardzo długi czas aktualizowany i nikomu od nich nie chce się tego aktualizować - co sami w filmiku praktycznie powiedzieli, tylko się chyba powstrzymali albo wycięli.
      Nie zapomniałem, po prostu nie widzę tego tak jak Ty. Generalnie changelog nie jest mi potrzebny do gry, aktualne zmiany wyczytuję sobie z postów Arta, a gdy czegoś nie wiem, to sobie sam sprawdzam i przeliczam, choć rozumiem flociarzy, dla których istotne są zmiany typu * przy kliknięciu w podgląd itp., choć ci lepsi i tak sprawdzają to sami przy zmianach, zwłaszcza tych większych.


      Wrum napisał(a):

      Fajnie że jest "flexible" (jak chyba w każdym projekcie firm, które posiadają więcej niż 3 tytuły), ale dlaczego nie udostępnią jakichkolwiek danych chociażby przez 2 sekundy w filmiku aby pokazać w jaki sposób rozkładają się ludzie z ich preferencjami odnośnie parametrów serwerów? Ja podejrzewam dlaczego i mogę Ci podpowiedzieć - bo zostali zaskoczeni i nie przygotowali się odpowiednio do odpowiadania na tego typu pytania - zwyczajnie o nich zapomnieli, jak już wcześniej pisałem
      Jednego dnia to chyba robione nie było, piink ma różne ubrania (chyba że przebierała się kilka razy do wywiadów). Czy oni o tym zapomnieli, tego nie wiem. Myślę, że to nie było celowe, może zaskoczyła ich ilość pytań i pracy, którą będą musieli włożyć w odpowiedzi.


      Wrum napisał(a):

      Nie jesteśmy poważnymi partnerami biznesowymi, jesteśmy graczami którzy wymagają chociaż odrobiny szacunku. Jest już 14.02, blisko dwa miesiące od wprowadzenia MCO, a bugi na klonowanie surowców, flot, przedmiotów nadal istnieją. Gdybyśmy byli poważnymi partnerami biznesowymi to już dawno projekt ogame zostałby puszczony z torbami, a jeśli nie cały projekt to poleciałyby głowy/akcje/sponsorzy.
      Odrobinę szacunku masz. Odpowiedzieli właśnie na część pytań społeczności. Pracują nad rozwiązaniem bugów, kilka rozwiązali.

      Wrum napisał(a):

      Nie mogą przez cały czas nadużywać ludzkiego sentymentu do gry, poprzez pryzmat którego niektórzy, jak Ty, bronią ich, a jeszcze inni, jak ja, nie przestają w ten syf grać pomimo tylu czerwonych lampek po drodze w ciągu ostatniego roku.
      Po pierwsze, kto im zabroni? :) Tylko odcięcie od źródła finansowania mogłoby to sprawić.
      Po drugie, myślę, że oni to wiedzą :)


      Wrum napisał(a):

      Klepiąc ich po plecach i mówiąc, iż wszystko będzie ok nie krzywdzisz tylko samego siebie, a całą społeczność - skoro są jakieś pozytywne komentarze, to w końcu nie jest tak źle, nie?
      Jeśli sądzisz, że negatywnymi komentarzami zyskasz więcej, to jest to Twój wybór.

      Nie uważam GF za wroga czy za przeciwną stronę. Błędy wolę im wskazać niż ich za nie oskarżać. A jeśli coś im idzie dobrze, to zawsze chętnie ich chwalę. Nie jestem bezkrytyczny wobec nich, od świąt Bożego Narodzenia im nie płacę i raczej się to nie zmieni, jeśli nie usuną krytycznych błędów odnośnie klonowania surowców i floty. Ale nie będę ich mieszał z błotem, skoro widzę, że coś próbują działać.

      Lwica jest boska :)
    • Odnoszę wrażenie, że w momencie którym ktoś by Ci splunął z GF na czubek głowy, powiedziałbyś że to deszcz pada, tak zwyczajnie nie jest.
      Pytanie nie powinno brzmieć czy i w jaki sposób użytkownicy sobie zasłużyli na szacunek firmy, dzieki której mogą grać w grę. Pytanie powinno brzmieć jak firma może w ogóle dać powód użytkownikom wypowiadać się w tak czarnych barwach o nich.

      To nie jest tak, że użytkownicy tak o, bez powodu wylewają na nich falę hejtu, hejt jest słuszny i zapracowany ciężką pracą. To, że oni się starają łatać grę ja, jako użytkownik mam głęboko w poważaniu, ponieważ tych efektów nie widać. Jak już pisałem wyżej - jest 14 luty, a błędy, które istniały blisko dwa miesiące temu przy wprowadzeniu przez nich aktualizacji na serwery live nadal istnieją i mają się dobrze.
      Jeśli ktoś nie wykonuje swojej pracy należycie to powinno się mu pokazywać przez kilka lat w którym miejscu popełnia błąd i klepać go po pleckach, że następnym razem będzie dobrze? Czy może wyegzekwować od niego zmian chociażby kadrowych aby coś faktycznie się ruszyło ku lepszemu?




      dexPL napisał(a):

      Art miał udawać, że filmiku nie ma?
      Wskazałbym miejsca w których coś w innych społecznościach było, a u nas było udawane, że nie ma ale się powstrzymam :E
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • Wrum napisał(a):

      Odnoszę wrażenie, że w momencie którym ktoś by Ci splunął z GF na czubek głowy, powiedziałbyś że to deszcz pada, tak zwyczajnie nie jest.
      Nie, po prostu zamiast wylewać żale na forum, działam. W tym wypadku poszła decyzja o wstrzymaniu płatności.

      Bardzo mi się podobała Twoja akcja z aduchem z końcówki 2019 r. - nie biadoliłeś, tylko działałeś. Nieoficjalny kanał discord - świetna inicjatywa. Po prostu nie płacz, działaj. To Ci wychodzi.

      Wrum napisał(a):

      Pytanie nie powinno brzmieć czy i w jaki sposób użytkownicy sobie zasłużyli na szacunek firmy, dzieki której mogą grać w grę. Pytanie powinno brzmieć jak firma może w ogóle dać powód użytkownikom wypowiadać się w tak czarnych barwach o nich.
      Dużo wymagasz. Ile dajesz?

      Wrum napisał(a):

      To nie jest tak, że użytkownicy tak o, bez powodu wylewają na nich falę hejtu, hejt jest słuszny i zapracowany ciężką pracą. To, że oni się starają łatać grę ja, jako użytkownik mam głęboko w poważaniu, ponieważ tych efektów nie widać. Jak już pisałem wyżej - jest 14 luty, a błędy, które istniały blisko dwa miesiące temu przy wprowadzeniu przez nich aktualizacji na serwery live nadal istnieją i mają się dobrze.
      Nie widzisz efektów? Ja widzę - błąd, który znalazłem, jeden, drugi, oba zostały naprawione. I pozostałe też będą naprawione. Gramy w to od 15 lat, chyba możemy dać im jeszcze kilka tygodni :)

      Wrum napisał(a):

      Jeśli ktoś nie wykonuje swojej pracy należycie to powinno się mu pokazywać przez kilka lat w którym miejscu popełnia błąd i klepać go po pleckach, że następnym razem będzie dobrze?
      Wskazywać błąd, nalegać na jego naprawę, chwalić za to, co wykonał poprawnie.

      Wrum napisał(a):

      Czy może wyegzekwować od niego zmian chociażby kadrowych aby coś faktycznie się ruszyło ku lepszemu?
      Egzekwować to sobie możesz polecenie "siad" u psa. Wyobrażasz sobie w jakiejkolwiek innej firmie, że idziesz do prezesa i mu mówisz: "Ej, prezes, ci dwaj pracują słabo, masz ich zwolnić!"? Ja sobie tego nie wyobrażam. Czegoś takiego po prostu nie można żądać. Nawet gdyby Cię imiennie obrazili, możesz wymagać zadośćuczynienia/odszkodowania od nich samych lub od firmy, ale nie masz żadnego prawa do regulowania węzła prawnego między nimi. Jesteś osobą trzecią, możesz co najwyżej złożyć uniżoną suplikę w tej sprawie :)

      Sorry za moją kąśliwość, ale "egzekwowaniem" zrobiłeś mi dzień :D

      Wrum napisał(a):

      Wskazałbym miejsca w których coś w innych społecznościach było, a u nas było udawane, że nie ma ale się powstrzymam
      Nie powstrzymuj się. Wskazuj fakty, zwracaj uwagę na różnice. Inaczej Twoje zdanie będzie wyłącznie figurą retoryczną. Doceniam umiejętność, ale do dyskusji to nic nie wnosi.


      dexPL napisał(a):

      @buleon

      Wiele rzeczy pięknie - tyle, że połowa z tego to twoja nadinterpretacja. Owszem, wspominają, że nad czymś pracują - ale cały czas brak konkretów. Maybe, flexible, posible ...
      A to jest przykład samozaorania akurat :P Piszesz "brak konkretów" w stosunku do GameForge, a formułując zarzuty w stosunku do mojego komentarza, piszesz: "połowa" i "wiele". Także ten, no, konkretność na poziomie :D Poziomie GameForge :)

      Lwica jest boska :)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez buleon ().

    • Apofis napisał(a):

      Void napisał(a):

      Bo nie musisz koniecznie ich kupować za antymaterię.
      W 2006 nie było antymaterii i było to dla wszystkich równe a teraz kto kupuje ma tam jakąś przewagę plus handlarz itd. :D Jedyny plus tamtej wersji, że szanse każdy miał równe i tyle. :D
      Chyba, że ktoś grał na bugach :P Siła starej 'excelowej' wersji tkwiła raczej w samych graczach- lepsza zabawa jest przy kilkunastu tysiącach graczy na uni, niż przy kilkuset (w tym jedynie kilkudziesięciu aktywnych) ;)

      buleon napisał(a):

      Nawet gdyby Cię imiennie obrazili, możesz wymagać zadośćuczynienia/odszkodowania od nich samych lub od firmy, ale nie masz żadnego prawa do regulowania węzła prawnego między nimi
      Zadośćuczynienie... Obawiam się, że wszystkich najbardziej boli nie to, że są straszne bugi, które niemal wyeliminowały zdrową rywalizację, a to, że GF za przeproszeniem zje...ło i teraz nie ma w sobie dość siły by uderzyć się w pierś i zwyczajnie, po ludzku przeprosić, przyznać się do błędu. Nie potrzeba wcale zadośćuczynienia, wystarczyłoby, żeby GF potraktowało graczy jak ludzi, a nie jak cyferki.
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez jibrill ().

    • A gdzie ja pisałem o jakimkolwiek egzekwowaniu przeze mnie czy przez użytkowników? Niby czytasz, ale chyba nie do końca rozumiesz co czytasz. Polemika z Tobą nie ma najmniejszego sensu - zupełnie jak ciapka, rozbijasz całą wypowiedź, która razem jest spięta i wnosi całkiem sporo do dyskusji na pojedyncze słowa/zdania wyjęte z kontekstu i interpretujesz je po swojemu. Zupełnie jak z filmikiem, dopisujesz im i nadinterpretujesz. Zastanów się. :)

      Rób im dalej za darmowego testera, który przekazuje feedback - ja nie mam zamiaru wykonywać pracy, która winna leżeć w rękach kogoś innego za darmo, nie jestem jeleniem ;)
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Wrum ().

    • Wrum napisał(a):

      Jeśli ktoś nie wykonuje swojej pracy należycie to powinno się mu pokazywać przez kilka lat w którym miejscu popełnia błąd i klepać go po pleckach, że następnym razem będzie dobrze? Czy może wyegzekwować od niego zmian chociażby kadrowych aby coś faktycznie się ruszyło ku lepszemu?
      Masz cały akapit.

      Wrum napisał(a):

      A gdzie ja pisałem o jakimkolwiek egzekwowaniu przeze mnie czy przez użytkowników?
      Zacytowałem wyżej. Jeśli nie miałeś na myśli graczy lub siebie, to kogo miałeś na myśli?

      Wrum napisał(a):

      Niby czytasz, ale chyba nie do końca rozumiesz co czytasz. Polemika z Tobą nie ma najmniejszego sensu - zupełnie jak ciapka, rozbijasz całą wypowiedź, która razem jest spięta i wnosi całkiem sporo do dyskusji na pojedyncze słowa/zdania wyjęte z kontekstu i interpretujesz je po swojemu. Zupełnie jak z filmikiem, dopisujesz im i nadinterpretujesz. Zastanów się.
      Jeśli coś źle zrozumiałem, to wytłumacz. Rozbijam wypowiedź na akapity, żebyś mógł zrozumieć, do czego się odnoszę. Gdybym pisał tekst pod tekstem, zajmowałoby to czytelnikom znacznie więcej czasu.

      Do ciap mnie nie porównuj. Ja odnoszę się zazwyczaj do całości treści. Ona jak widzi niewygodny dla niej post, to atakuje najsłabszą linijkę, resztę zostawia. Pamiętam jak atakowała jakiś poradnik, chyba Qwant-holona odnośnie temperatur na 15.

      Tak, ten: board.pl.ogame.gameforge.com/i…-i-elek-fuzyjne/?pageNo=1

      Czepiła się jednego nawet nie błędu, tylko ustawienia w poradniku (które można było zmienić), żeby shejtować. Oczywiście nie chwaląc autora za kawał świetnej roboty, bo po co.

      Lwica jest boska :)
    • Apofis napisał(a):

      W 2006 nie było antymaterii i było to dla wszystkich równe a teraz kto kupuje ma tam jakąś przewagę plus handlarz itd. :D Jedyny plus tamtej wersji, że szanse każdy miał równe i tyle. :D
      A jak wtedy Ogame na siebie zarabiał? Może nawet GF działał charytatywnie, żeby się zareklamować i zdobyć popularność. Ale każdy kiedyś chce zapłaty za swoją pracę. Mi antymateria nie przeszkadza. Handlarz nie jest drogi, na niego można szybko uzbierać anty z samych ekspedycji, i niekoniecznie odkrywcą. Można sobie kupić oficerów, ale co z tego? Jak ktoś jest niedzielnym graczem to oni mu w niczym nie pomogą. Sam też przez krótki czas grałem z wykupionymi oficerami żeby się szybciej rozwinąć. Za antymaterię można skracać czas budowy, czas badań. Można zapełniać magazyny, zacząć budowę za antymaterię kiedy nie brakuje surowców. Ale to jest praktyczne i tak na początku. Bo zapełnij sobie magazyny na rozwiniętym koncie, wtedy jednego dnia pójdziesz z torbami. Te ceny są niezrównoważone względem zapotrzebowania na rozwiniętych kontach.
    • Jak lubisz pracę charytatywną dla firmy, która za Twoją pracę zbiera hajs, a i tak ma Cie za nic to proszę bardzo, ale nie obrażaj innych użytkowników ze względu na to, iż mają inną, mniej ascetyczną filozofię od Ciebie. Jeżeli zaczynasz się czuć kimś ważnym w swoim smutnym życiu, tylko dlatego, iż firma słucha Twojego darmowego feedbacku, którego normalnie nie dostają ze względu na kładzenie lachy na grę, to Twoja broszka. GF leci w garbate aniołki i pora zdać sobie z tego sprawę, a nie poświęcać swój czas i mówić innym, aby go również poświęcali tylko dlatego, iż boisz się stracić swój dorobek życia w grze ze względu na zamknięcie projektu, kiedy takiego feedbacku nie będzie - no bo przecież nie mają testerów. Albo wóz, albo przewóz - nie dno i cztery metry mułu, z wmawianiem, że wcale tak źle nie jest. W rzeczywistości jest jeszcze gorzej, skoro błędy nadal istnieją :)

      ps. wybacz za ukąśliwość - w końcu zrobiłeś mi dzień.


      edit; gdyby to jeszcze było małe indie studio, które nie posiada pod sobą kilku tytulów MMO oraz kilkunastoletniego doświadczenia w prowadzeniu gier przeglądarkowych to nawet może bym się z Tobą zgodził, że zbyt duży hejt, że trzeba pomóc itd. ale to jest kurde całkiem sporawa firemka, która po prostu w każdym możliwym aspekcie kładzie na nas lachę, a Ty się cieszysz jak gwizdek bo słuchają Twojego feedbacku, gdzie inne tytuły mają po prostu swoich testerów i ludzi od wyłapywania tych błędów przez co nawet nie chce im się otwierać maili od Ciebie z feedbackiem :E
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Wrum ().

    • jak słyszę, że typ prawie tydzień pracował nad cargo = baseCargo + (baseCargo * hyperspaceLvl * someValueFromUniConfig) to ja się dziwie, że wersja 7.0 w ogóle trafiła na serwery. To pewnie przez tego jednego freelancera, którego zatrudnili.

      co do samego filmu, bardzo dobry. Tak samo jak ogame 7

    • Pamiętaj, że jeszcze testy ....bardzo dokładne, zgodnie z jego słowami

      Inna sprawa, że akurat to wyliczanie pojemności pewnie jest zdublowane w wielu miejscach. Ale i tak - odpowiedź albo z dupy albo pokazująca, że nie mają kompetencji. Obie wersje tak samo prawdopodobne - z dupy, bo widać, że nie mieli czasu przygotować się na konkretne pytania (serio? nagrywacie odpowiedź do klienta i nikt nawet nie raczył zrobić statystyk w 5 minut? ) albo brak kompetencji (błędy to jasno pokazują).
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Przyjmijmy że gdzieś kiedyś jakiś kod widziałem. Nie wyobrażam sobie jak coś musiałoby być źle zrobione żeby to zajęło więcej niż dzień. Z testami ofc. Czas implementacji czegoś takiego dla middle deva we wmiare dobrze napisanym kodzie to pewnie 1-2h
    • Obejrzałem kilka minut tego filmu i widać że film na zasadzie "jest bo jest".
      Sam fakt nieaktualizowania changelogu w grze bo za długo to olewaliśmy i trzeba by było dużo się napracować żeby go zaktualizować(ctrl+c/ctrl+v) pokazuje jak olewają sprawę.
      Wisienką na torcie jest "zawsze możecie zadawać pytania na forum". Będziecie olewani przez parę tygodni jak z rynkiem i dublowaniem flot. Prawda @Art?
    • buleon napisał(a):

      A czym użytkownicy zasłużyli sobie na szacunek ze strony GF
      Żartujesz czy o drogę pytasz,to klienci mają walczyć o szacunek producenta czy odwrotnie,nie no dobre jutro skasują mi konto bo nie zasłużyłem sobie na ich szacunek , w salonie samochodowym nie sprzedadzą mi merca bo raczej nie zasługuję na szacunek producenta:) Nie no dobra filozofia ,taka życiowa.
      Jeśli chodzi o sam filmik,rozumiem jakby przedstawiali coś o czym nie wiemy,a tam nie ma nic ,praktycznie żadnych ciekawych informacji nic o czym byśmy nie wiedzieli wcześniej .W świetle błędów nowej wersji ,pokazywanie że zajmują się głównie graniem w minera jest mało śmieszne.
      Co do samej nowej wersji ,moim zdaniem jest fajna wprowadza sporo ciekawych możliwości-tylko te błędy , chowanie głowy w piasek i zamiast info co robią żeby naprawić błędy dostajemy jakiś głupi filmik o niczym.
      Mnie mimo wszytko gierka się podoba,zdaję sobie sprawę ,że gierkę tworzą amatorzy nie wymagam zbyt dużo i tyle.
      Pozdrawiam
    • Mirmir napisał(a):

      dostajemy jakiś głupi filmik o niczym
      No nie wiem. Na kanale YT jest tyle treści, że aż zasubskrybowałem. Czekam na kolejny filmik za dwa lata, bo wolę takie jak ten, niż żadne.

      Mnie się wydaje, że co niektórzy z naszych forumowiczów wykorzystują po prostu kolejną okazję do wylania swoich frustracji typu "kiedyś to było, kurła". Jakby myląc konteksty. Może i film z dupy, ale co z tego? W ubiegłym roku udało się dzięki kilku osobom przeforsować zmiany w regulaminie gry - o co tym razem chodzi?

      Może byście tak skrzyknęli się na bilet grupowy Sindbada i pojechali sobie do tego Karlschuhe pokrzyczeć na nich bezpośrednio? Palenie opon, zboże na tory - jak za Andrzeja.

      P.s. Czy tylko ja zauważyłem, że ich biura są urządzone w strasznie surowym stylu? Takie mało feng-shui, i w ogóle... Co się dziwić, że ta gra upada...
    • Bearded napisał(a):

      W ubiegłym roku udało się dzięki kilku osobom przeforsować zmiany w regulaminie gry - o co tym razem chodzi?
      Przybliżysz proszę, jakie to były zmiany i jak bardzo były istotne dla gry? A jakbyś je jeszcze zestawił z błędami, które powstały w grze + filmik który powstawał od października, a wygląda jakby powstał w 3 dni (bo się Peppa musiała przebrać), to dostaniemy obecny obraz podejścia GF do OGame. To NIE JEST narzekanie - to stwierdzenie faktów.

      PZ.: Innym faktem jest to, że kilka Twoich ostatnich postów, to prostackie bucowanie.
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • Staram się ogarnąć czemu trzeba dopiero filmu na YT, żeby (w konsekwencji i tak) nie rozwiązać problemów, które chcecie rozwiązać, - bo jak zgaduję, ten wątek umrze śmiercią naturalną.

      E: E tam. Nie mam jedynej słusznej racji, ani nic ciekawego do dodania, więc lepiej jeśli wycofam się z "dyskusji".

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bearded ().

    • Cóż, ironicznie to Ty nas nazywasz januszami pt "kurla kiedys to było". Lepiej siedzieć w piątym rzędzie z kiełbasą w otworze gębowym, śmierdzieć cebulą, kiełbasą i czosnkiem na raz i cieszyć się z filmiku, który jest po prostu poniżej pewnego poziomu i nie przystoi firmie, która prowadzi kilka tytułów MMO plus kilkanaście gier przeglądarkowych, nie licząc kilkunastoletniego doświadczenia w branży, wypuszczać takiego chłamu. Ostatnimi czasy wiele firm idzie w ślady blizzarda i wypuszcza chłam, który i tak się sprzeda, no bo przecież lepsze to niż nic podążając Twoim tokiem rozumowania.
      Nie do nas należy rozwiązywanie problemów, my możemy - jako użytkownicy, wskazać co nam się nie podoba. Wątek stworzyłem przede wszystkim aby się dowiedzieć, czy filmik jest swoistym żartem i winniśmy czekać na ten prawidłowy, ale jak niestety się domyślam - to jest ten filmik na który czekaliśmy przez przeszło pół roku.
      My jako użytkownicy (jak już pisałem) możemy pokazać co nam się nie podoba, a nie podoba nam się (piszę tutaj w imieniu swoim oraz znajomych, którzy wyrażają podobne poglądy) traktowanie nas w taki sposób, jaki próbuje uskuteczniać GF od kilku ostatnich miesięcy. Czy kiedyś "kurła to było" no też nie było, wiadomo że od zarania dziejów ten kontakt nie był na najwyższym poziomie, jednakże czasy się zmieniają, gracze dorastają, zmieniają im się priorytety i nie będą nadal trwonić pieniędzy/czasu na tytuł, który nie przynosi już nawet frajdy ze względu na multum błędów, którymi nikt się należycie nie zajmuje.

      Jednakże poprzez właśnie wątki takie jak ten, z negatywnym feedbackiem od społeczności mamy większą szansę, iż GF to dostrzeże i zmieni coś w swoich działaniach, choćby odrobinę, choćby za dwa miesiące, ale coś. Nie wiem, nie pamiętam czy ogame kiedykolwiek był w takim dołku jak teraz, pomimo zmian które tak głupie nie są i dodają powiew świeżości, tak wszechobecne błędy, które psują rozgrywkę ludziom, którzy zdają sobie z nich sprawę zwyczajnie uśmierca grę. Zawsze zostanie kilku fanatyków, lecz dla tych fanatyków nie będzie się już opłacało utrzymywać serwerów.

      Jeśli do dyskusji masz jedynie wprowadzać pasywnie-agresywne nastawienie i posty to może faktycznie lepiej, abyś się z niej wycofał, nie ze względu na to, iż masz inną wizję, a ze względu właśnie na nastawienie, które jest ewidentnie pasywno-agresywne.
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • @buleon w celu spisania takich pytań trzeba by było się skontaktować z innymi społecznościami najlepiej, aby wspólnie przeprowadzić akcję, bądź stworzyć listę np. 50 pytań, które nurtują każdą społeczność - mnie niestety pozbawiono możliwości kontaktu z innymi społecznościami poprzez oficjalny kanał ogame na discordzie, ale uważam, że to właściwa droga i w więcej osób z różnych społeczności osiągniemy więcej, niż we dwóch ;)
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • idąc tropem rozumowania GF polecam również nagrać filmik z pytaniami i zarzutami od społeczności polskiego ogame w odpowiedzi na ich film. Pytanie czy ktokolwiek ma jaja i chęć tak zrobić to już zostawię dla was :E a nóż ktoś zobaczy i weźmie sobie do serduszka, a nawet odpowie <3 Tego nie usuną jak postów na forum :ocb:
      Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
      Strzel se dagmarkę!
    • Bombowy Bomberman napisał(a):

      idąc tropem rozumowania GF polecam również nagrać filmik z pytaniami i zarzutami od społeczności polskiego ogame w odpowiedzi na ich film. Pytanie czy ktokolwiek ma jaja i chęć tak zrobić to już zostawię dla was :E a nóż ktoś zobaczy i weźmie sobie do serduszka, a nawet odpowie <3 Tego nie usuną jak postów na forum :ocb:
      Oj kusisz kusisz... :E Jeszcze jakbyś inaczej sformułował zdanie " Mogę się założyć, że nikt z was... " to zaraz by było, "potrzymaj mi piwo" :E :E :E
      Co jak co pomysł bardzo ciekawy ;)
    • człowiek po latach wrócił do ogame z ciekawości i sentymentu...
      sporo zmian, sporo rzeczy bez zmian...

      ja się dziwie ze wy macie jakieś oczekiwania po tylu latach, bo jak burdel był tak jest, jak dało się kombinować tak dalej się da, ja go sprzedawali info tak sprzedają, jak niemiaszki miały nas w dupie tak maja...

      gejmforg, arta i jego tim to ja mam w pupie, nie robią dosłownie nic żeby zmienić moje nastawienie... beton jak za komuny, jak za czasow po, jak za Kaczogrodem

      gram bo lubię, dla zabawy i przede wszystkim dla paru typów z sojuszu :uhuh: - to lata temu i dziś jest najlepszym aspektem tej porypanej gry :bicz: :komp:

      Jgf
      Buc - inaczej cham, prostak, burak - może służyć też jako zamiennik dla slow: wafel, popapraniec, palant

      pis Pierd Oli My [SZAMBO] - Uni 18 :bicz:

      NOOB level PRO - jestem jak świeże gówno na Twoich białych sandałach ]:-D

      stary oGame ;(
      nowy game <X