Odkrywca - ograniczenie zlomu z piratów także do wartości bezwzględnej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Odkrywca - ograniczenie zlomu z piratów także do wartości bezwzględnej

    Temat znany wszystkim - piraci dają super zyski. Tak super, że flociarze dorabiają lmy na potęgę i latają po 3-4kk lmów na falę. Nawet bez skanowania innych graczy - po co.

    @Art @smoki

    Z tego co pamiętam to na serwerze testowym było ograczenie zlomu z piratów do 40kk metalu i 40kk kr. A więc to by sugerowało, że jest to opcja konfigurowalna - dorzucenie takiego limitu na dane środowisko.
    Oczywiście 40kk to mało (to uzyskujemy przy ok 200k lmach) - limit powinien być dostosowany do wieku uni.

    Jak to nie zostanie zrobione to niektóre floty bardzo urosną - to raz - ale dwa - niedługo jedyna aktywność graczy to będzie latanie na exp. A kto nie lata na exp po piratow to frajer.

    Oczywiscie najlepiej, aby pozostały aktywne oba warunki, czyli 20%, ale nie więcej niz XX.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • To może rozważmy ustawienie ograniczenia dla pozostałych klas?
    Zbieracz - nie może w sumie mieć większego bonusu niż xx mln / dobowo - no bo przecież ma pasywnie 25% i do tego jeszcze z pełzaczy, energię i pojemność trampków..
    Generał - spalanie nie większe niż X% względem ilości pkt strukturalnych? w locie + dok

    Odkrywca jest w stanie wyciągnąć zysk, jeżeli zaryzykuje - ponawiam pytanie - JAKIE ryzyko ponoszą pozostałe klasy dla zysku?
  • Ale nie chodzi o ograniczenie zysków dobowych - tylko pojedynczej bitwy. I tak, uważam, że takie coś jest potrzebne.

    Zbieracz sam się ogranicza - więcej niż XXX kopalni nie postawi. I tyle.

    Nie pisz, że nie widzisz, że zyski odkrywcy są nieporównywalne z innymi klasami. I nie ma tu znaczenia aktywność - aktywny zbieracz i tak nie przeskoczy odkrywcę w zyskach - tym bardziej takiego latającego na piratów.

    Dodatkowo jak pisałem - na serwerze testowym było takie ograniczenie wprowadzone - więc to powinno być możliwe do konfiguracji bez proszenia Niemców - a więc bez zmiany gry. Więc wystarczy ankieta na każdym uni i masz sprawę jasną.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Absurd napisał(a):

    Ależ właśnie zyski są porównywalne do ponoszonego RYZYKA, którego nie ma żadna inna klasa.
    A to akurat nieprawda :)

    Latasz mt/dt + pionier - masz zysków ok 200-300kk dziennie - jakie ryzyko? że raz na tydzień stracisz 30kk (czyli 2k dt)?
    Latasz lmami - z prostych wyliczeń i statystyk wynika, że i tak zyskasz, nawet jak trafisz czarna dziure. Więc gdzie tu ryzyko? Ze trafisz 10 czarnych dziur przez tydzień? Tak mała szansa, że wręcz pomijalna.

    Jak pisałem - grałem miesiąc jako odkrywca, latałem na piratów - więc trochę wiem jak te zyski wyglądają. I wyglądają bardzo ładnie (a mając dużo lmów - jeszcze ładniej niż ładnie).
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Potwierdzam, latam odkrywca LMami na piratow od poczatku stycznia jakos - srednio mialem dziennie ze zlomu minus dex po pare kkk (1-3). Od 2 tygodni piraci sa coraz rzadziej, a w zeszly tydzien mialem 3x dziure (~kolo 14kkk strat) z czego 2x w ciagu dwoch dni. Latam ciagle w ten sam sposob, zmieniam uklady, ale jak widac ewidentnie z kazdym dniem (wersja gry) jest gorzej.
  • @Absurd ale to jest akurat żadne ryzyko, czarna dziura jest statystycznie na tyle rzadko, że jesteś pewien zysku.

    Coraz większa liczba odkrywców na uniach również o tym świadczy. Na przynajmniej dwóch uniach top 1 zmienił klasę ze zbieracza na odkrywcę.

    Tutaj też nie chodzi o to w tej sugestii, żeby zabrać zysk odkrywcy, tylko żeby ograniczyć stawkę tego ryzyka. I odciąć efekt kuli śnieżnej, gdzie coraz większe ilości LM będą robić coraz większe starcia z piratami, a z coraz większych PZ będą powstawać coraz większe stada LM. Jeśli z surowcami jest koniec, tzn. więcej niż 105 kk metalu z jednej cywilnej ekspedycji nie wyciągnę, to może warto podobne ograniczenie nałożyć również na ekspedycje wojskowe?

    Piszesz o ryzyku, ale przecież wysyłając ekspedycję cywilną też ryzykuję, a zysk mam ograniczony.

    Lwica jest boska :)
  • @buleon a pokaż mi statystykę - ile razy cywilną flotę zaatakowali piraci i ile razy wpadła w dziurę - jakie straty z tego poniosłeś.
    Wiem o co Wam chodzi, ale uważam, że żadna pozostałą klasa nie musi niczego ryzykować, żeby otrzymać zysk. Jak ograniczymy ilość PZ, to wskażcie mi proszę zalety (użyteczne i pozwalające osiągnąć cokolwiek) jako Odkrywca.
  • Latając flotą cywilną, na uni z graczem top1 100kk rankingu, na x7 eko - dziennie masz zysku ok 400kk (dużo metalu - ale jest). Liczę jako 6-8 fal po 7 zestawów.
    Jeden zestaw
    1 pionier + sonda + bombowiec + 1500 dt

    Ryzyko - to tyle co 1500 dt = 18kk - czyli tyle co nic - nawet jakbyś codziennie czarna dziure trafiał (a zgodnie ze średnimi moimi - powinna być 1/300 - 1/400)

    Co można osiągnąc - dużo.

    Dobre eko - 200kk pktów rankingu - daje dziennie mniej więcej tyle przyrostu. Także dużo metalu (chyba ze same 15-pozycje). A więc odkrywcą jesteś w stanie z samych expów (czyli 7 slotów z 22-24 posiadanych) podwoić zyski z kopalni. Do tego 75% z idlaków.

    I to wszystko po taniości - jedyne co musisz mieć to kilka tysięcy (a raczej - kilkadziesiąt) dt do wożenia zasobów plus z 20-30 tysięcy mt do farmienia. Oczywiście - wygodniej mieć po 5000 mt na każdej planecie do farmienia - ale to nie jest wymagane.
    @@@@@@@@@@@@@@@
    Zbieracz ma podobne ryzyko - także prawie zerowe. Trochę dt, aby zwózki robić..

    Ale zyski zbieracza - wyjdą dużo niższe. Szczególnie jak nie farmi 13h dziennie. Tyle, że moim zdaniem szybsze mt = 75% z idlaka - więc równoważy to jedynie ten plus.


    A generał - to jak trafi ma zyski - inaczej to tyle co tańszy fs ... czyli tyle co nic :D
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Cywilna flota, 2919 DT + sonda + rozpruwacz + pioniery.

    Dwie czarne dziury miałem, ataki piratów i obcych liczyłem na początku, ale bez topraidera. Szkoda, że ekspy trzymają się max 48 h, nie zawsze miałem czas, żeby wszystko dokładnie spisać. W każdym razie straty pomijalne, nawet czarna dziura z zabierała mi ok. 70 kk surowców. Naturalnie nie "ryzykowałem" więcej niż musiałem. Chętnie "zaryzykowałbym" więcej, gdybym mógł więcej osiągnąć, ale nie mogę, bo mam ograniczenie. Ty go nie masz, a według mnie w ogóle nie ryzykujesz, bo wiesz, że podsumowanie przyniesie Ci zysk.

    Absurd napisał(a):

    Jak ograniczymy ilość PZ, to wskażcie mi proszę zalety (użyteczne i pozwalające osiągnąć cokolwiek) jako Odkrywca.
    PZ przy wojskowych ekspedycjach. To, co robisz teraz, w ograniczonej skali. Czyli możesz zarobić załóżmy 400 kk (minus straty własne) z jednego starcia z piratami/obcymi. Z 10 starć masz 4 kkk, ok - zysk spory, parametr do ustawienia. Ale zarobisz max 4 kkk dziennie i jeśli będziesz miał floty 10 x większe, nie zrobisz w jeden dzień 40 kkk - bo to wypaczyłoby grę, skoro zbieracz ma 25 % z wydobycia, a maksymalne wydobycie nie przekroczyło chyba jeszcze miliarda dziennie bez bonusa.

    Cywilne ekspedycje nadal dadzą Ci jakieś 500 kk zysku dziennie, jeśli będziesz pilnował ładowności.

    Szybsze badania, więcej ekspów, falanga, idlaki. Sporo tego, serio.

    Lwica jest boska :)
  • 1. Szybsze badania mają jakieś znaczenie na młodym uni (max 2 mce).
    2. Więcej ekspów - no powiedzmy że się zgodzę, ale to też na młodym uni - z obecnych ekspedycji jesteś w stanie zasilić za anty dodatkowy slot i jeszcze zbierać am..
    3. Co mi z falangi? Znów - na młodym uni, jak mam rogala to przyda się, bo nie każdy go może mieć do fsów.. na starszych uni całkowicie bezużyteczne.. no chyba że w okolicy pojawi się ktoś nowy - kogo chcesz zniechęcić do gry ;)
    4. idlaki to jedyny sensowny plus, ale na nich nie znajdziesz gór surki i musisz zdążyć przed zbieraczem z jego turbo mt/dt-kami

    Starcia z piratami - nie zawsze wygrywasz :) Wczoraj mi popłynęło sporo, bo walki nie wygrałem.
    Przy samych cywilnych flotach na ekspedycji nie ma co liczyć strat, bo 2 rabunki i wcale nie w dużym evencie, rekompensują to.. (wysyłam nieco mniej DT).
    Sloty militarne + CD / przegrana walka nie da ci odrobienia strat w takim tempie jak cywilne sloty - jednak, muszę ryzykować żeby osiągać zysk.
    Cywilne wcale nie dają (może tylko mi) zysku rzędu 500kk.

    Patrzę na ostatnią stronę ekspedycji i aż / tylko 15 ekspedycji na 50 zakończyło się rabunkiem surowca. 6x AM, 7x opóźnienie, pozostałe wróciły puste.
    Starć z piratami obecnie jest max raz na dobę - i jeszcze musisz to starcie wygrać.
  • "Starcia z piratami - nie zawsze wygrywasz Wczoraj mi popłynęło sporo, bo walki nie wygrałem."

    CO? Pirdolisz głupoty i tyle. Nie da się nie wygrać ... chyba ze duzy obcy - ale to takze wygrywasz, tylko nie jest na plus. Popytaj się tych co latają na expy - dowiesz się co za głupoty pleciesz. Albo lepiej - wrzuć tutaj screena z tej bitwy + co wysłałeś :D

    I prawie każde twoje zdanie to głupota albo mijanie się z prawdą. Owszem, podobno ostatnio zyski z cywilnych poleciały w dół - ale to ciągle dużo więcej niz eko.

    Co do pozostałych cech:
    - szybsze badania są ok (skoro już działają) - zawsze to tydzien czy dwa wczesniej w late game. Wiadomo, astro 26 i tak robisz za anty - ale pozostałe - już nie ma sensu - więc to jest plus. Właśnie na początku to nie ma znaczenia za dużego - tam ci zasobów brakuje na badania.
    - expy - moim zdaniem tylko odkrywcy się opłaca expy wysyłać. Inne klasy - więcej zyskają z farmienia. Chyba że promo x9 / przedmioty.
    - falanga - wiadomo - nikt ogarnięty nie da się tak złapać na fali łatwo - ale jednak to plus. Oszczędzasz CZAS budowy jednego poziomu falangi - bo do tego sprowadza się ten bonus.
    - idlaki na starszych uni, przy aktywnej grze dają mega przyrosty. Kwestia zawsze ile osób farmi - im mniej - tym więcej zysków. Plus ustawiasz planety tam, gdzie są farmy.

    Jak pisałem - pokaż przegraną walkę flotą z piratami - bo nie wierzę :D

    A jedno starcie na dobę z piratami - ale na ile wysłanych. Plus - tylko jeden dzien do próby czy np cały tydzien? Bo jakoś cała Libra lata na piratów i każdy zadowolony.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dexPL ().

  • Jaki zysk dają Ci badania ? Są dwa, trzy - które względnie wpływają na zyski pasywnej gry - tech energetyczna, plazmowa i nadprzestrzenna - żadna z nich nie jest warta przyśpieszania a bonus nie robi (dla mnie różnicy).
    CZAS badania kolejnego poziomu falangi jest żaden.. liczony w godzinach i koszt.. no powiem Ci wybuduje za to nową planetę i wyposażę w kopalnie do 30 każda..
    Na każdym uni są farmerzy, którzy idlaków regularnie farmią i nie wybijesz się na tym.
    Zysk z ekspedycji są tylko 1x większe niż pozostałych - to nic względem pierwotnej konfiguracji. Gdyby tego nie zabrali, to nie miałbym nic przeciwko ograniczenia złomu.. ale jednak nikomu innemu nie zabrano tak istotnych możliwości klasy.





    Podpowiedz, ile zarobiłem..
  • Właśnie falanga bardzo długo się robi - tygodniami. Tylko patrz na poziom 9-10 (czyli 80-99 układów) a nie te pierwsze poziomy ...

    Co do badan - komputerowa, plazowa, tech nadprzestrzenna, tech energetyczna, MSB - i już masz trochę. Do tego szpiegowska i napędy ... trochę tego jest. A jedynie astro wymaga przyspieszania za anty - pozostałe możesz spokojnie robić czekając - więc te 25% dużo daje wtedy.

    Co do expów - serio? Jeżeli tak zmienili, że jedynie x2 - to racja - niewiele tego. Jeszcze w połowie stycznia działało to super :) aż za dobrze.


    A co do obcych - trafiłeś obcych na duzym evencie - czyli jedyny, najrzadszy przypadek. Kazdy inny da ci zysk. Więc wyjątek, a nie reguła.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Duży event obcych, sądząc po niszczycielach. Do trafienia 1 na 100 u obcych, czyli 1 na 3 333 ekspedycje według starego poradnika Zawisza. Strata jest, ok, ale jest do nadrobienia na małym evencie piratów, który trafia się 6-7 razy na 100 ekspedycji.

    Absurd napisał(a):

    Zysk z ekspedycji są tylko 1x większe niż pozostałych - to nic względem pierwotnej konfiguracji. Gdyby tego nie zabrali, to nie miałbym nic przeciwko ograniczenia złomu.. ale jednak nikomu innemu nie zabrano tak istotnych możliwości klasy.
    ? Weź to wytłumacz. Zyski są 10,5 x większe, bo inne klasy (nie wiem czemu) nie mają bonusu prędkości eko przy ekspedycjach.

    Lwica jest boska :)
  • Porównaj zatem taki sam poziom kopalni u odkrywcy i zbieracza - czy nie wydaje się Wam, ze osiągają to samo?
    Zbieracz dostaje energię i 25% wydobycia, a odkrywca może to wyrównać ekspedycjami - wychodzą na to samo?

    TYLKO topy uni w militarce mogą sobie pozwolić na militarne ekspedycje z gigantycznym zyskiem - to ich ryzyko - Generał też może rozkopywać bunkry świadom zwrotu z doku, a Zbieracz (aktywny) wyfarmi zysk dodatkowy z idlaków.

    I.M.H.O klasy są dostatecznie wyrównane i nie ma konieczności kolejnego osłabiania Odkrywcy.
  • TYLKO topy uni w militarce mogą sobie pozwolić na militarne ekspedycje z gigantycznym zyskiem - to ich ryzyko - Generał też może rozkopywać bunkry świadom zwrotu z doku, a Zbieracz (aktywny) wyfarmi zysk dodatkowy z idlaków.

    Kolego, porównujesz rzeczy w ogóle nieporównywalne. Zysk z latania dużą flotą na piratów z lataniem po idlakach i rozbijaniem się w bunkrach :E No kur.... trzymajcie mnie :D Grasz w ogóle coś czy tylko teoretyzujesz na forum?
  • Absurd napisał(a):

    Porównaj zatem taki sam poziom kopalni u odkrywcy i zbieracza - czy nie wydaje się Wam, ze osiągają to samo?
    Nie. Wydaje mi się, że zbieracz osiąga więcej, od tego ma bonus.


    Absurd napisał(a):

    Zbieracz dostaje energię i 25% wydobycia, a odkrywca może to wyrównać ekspedycjami - wychodzą na to samo?
    Nie wychodzą. Odkrywca, wysyłając regularnie ekspedycje, zarabia znacznie więcej.


    Absurd napisał(a):

    TYLKO topy uni w militarce mogą sobie pozwolić na militarne ekspedycje z gigantycznym zyskiem - to ich ryzyko - Generał też może rozkopywać bunkry świadom zwrotu z doku, a Zbieracz (aktywny) wyfarmi zysk dodatkowy z idlaków.
    Tak, zgadzam się. Żeby wysyłać wojskowe ekspedycje, należy mieć flotę bojową. To niezaprzeczalna prawda.


    Absurd napisał(a):

    I.M.H.O klasy są dostatecznie wyrównane i nie ma konieczności kolejnego osłabiania Odkrywcy.
    Nie traktowałbym tego jako osłabienie. Odkrywca ma nadal czesać niesamowite zyski. Ale te zyski (które są w miarę pewne, co wynika ze statystyki) mają mieć granicę. Ona może być daleko, ale powinna istnieć.

    Wiesz dlaczego?

    Dlatego, bo to samonapędzające się koło. Na uniwersum z ładownymi sondami, mając 2 kk sond można wyfarmić dziennie nawet 2 kkk surowca. Jeśli za te 2 kkk surowca postawię kolejne sondy, to nie dadzą mi one większego zysku. Jeśli mam eko, to im wyższy poziom, tym większe wydobycie, ale również koszty. Koszty rosną o 0,5-0,6 na poziom, a wydobycie o ok. 0,15 (jeśli ktoś ma to lepiej wyliczone, proszę o poprawkę, tutaj chodzi mi tylko o rząd kwot), czyli jest coraz trudniej. Tutaj im większe stado LM, tym większy zysk. Niedługo czas będzie jedyną przeszkodą w stawianiu LM...

    Lwica jest boska :)
  • Absurd napisał(a):

    Porównaj zatem taki sam poziom kopalni u odkrywcy i zbieracza - czy nie wydaje się Wam, ze osiągają to samo?
    Zbieracz dostaje energię i 25% wydobycia, a odkrywca może to wyrównać ekspedycjami - wychodzą na to samo?

    TYLKO topy uni w militarce mogą sobie pozwolić na militarne ekspedycje z gigantycznym zyskiem - to ich ryzyko - Generał też może rozkopywać bunkry świadom zwrotu z doku, a Zbieracz (aktywny) wyfarmi zysk dodatkowy z idlaków.

    I.M.H.O klasy są dostatecznie wyrównane i nie ma konieczności kolejnego osłabiania Odkrywcy.
    Gówno prawda, gówno prawda, gówno prawda.

    Stare uni, dowolne w zasadzie - chodzi o to ze nie zaczynamy od zera:
    1. Zbieracz dostaje bonus do energii i pełzacza - ma ok 20% więcej eko od odkrywcy. Top30 (średnio) z samego eko (eko x7) powinien mieć ok 300-400kk dziennie. Wiadomo, top3 więcej, top30 mniej - ale ogarniamy średnio. Podobnie na Q czy U68 będzie więcej, a jakieś młode mniej. Ale należy przyjąc, że tyle to takie standard.

    Więc 20% od 400kk daje 80kk zysku. 80kk więcej ma z kopalni zbieracz od Odkrywcy / generała.

    2. Odkrywca z cywilnymi lotami, robią ok 50 lotów dziennie powinien mieć ok 400kk zysku dziennie. Jasne, czasem więcej, czasem mniej. Część we flocie. Ale ma. Plus troche anty (ok 3k dziennie).

    3. General nie ma nic. Musi liczyć ze trafi flotę. Jak trafi to mogą być miliardy, a moze być zero przez długi czas. Plus zniżka na fsa. Ale to i tak mniej niż 50kk dziennie.

    Dodatkowo każda klasa farmi. Zbieracz z Odkrywca mają bonusy porównywalne, Generał nie ma nic. Farmienie zależy od aktywności, więc nie piszę zysku - w każdym razie Zbieracz równy Odkrywcy, Generał mniej.

    Tak to wygląda. A teraz policz mi - jak farmieniem 7 slotów chcesz nadrobić takie 320kk dziennie. Czyli róznicę miedzy zyskiem z expów a różnicą w eko.


    @@@@@@@@@@@@@@@@@@

    Dla nowego uni jest jeszcze gorzej:
    Odkrywca z miejsca ma większą flotę niż generał, lepsze eko od zbieracza - bo ma wyższe poziomy kopalni. Szczególnie, że zbieracz na poczatku nie stawia pełzaczy. Różnica jest tak duża, że zbieracz (moim zdaniem) NIGDY jej nie nadrobi. Generał ma szansę - ale musi być dobry / mieć szczęście w trafianiu albo się pushować cudzymi flotami.

    @@@@@@@@@@@@@@@@@@@

    A na koniec - w obu wersjach, latając na piratów - przy obecnej konfiguracji - JESZCZE BARDZIEJ zwiększasz zyski z exp. Czyli różnica się powiększa. A przy braku ograniczenia - efekt kuli śnieżnej - im więcej lmów na expie, tym większe zyski - tym bardziej nie-odkrywca jest w plecy.


    Wszystko jasne?
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Odkrywca juz został po cichu okrojony. O zyskach po 400,500kk surowców dziennie można zapomnieć.A to właśnie był duży atut tej klasy.Duze zyski z piratów też juz się skończyły.Nie sugerować się tym co było a co jest w chwili obecnej. A najgorsze są bezczelnie zmiany, o których nikt nawet nie raczy powiadomić.
  • roermond napisał(a):

    Odkrywca juz został po cichu okrojony. O zyskach po 400,500kk surowców dziennie można zapomnieć.A to właśnie był duży atut tej klasy.Duze zyski z piratów też juz się skończyły.Nie sugerować się tym co było a co jest w chwili obecnej. A najgorsze są bezczelnie zmiany, o których nikt nawet nie raczy powiadomić.
    Nie chce mi się już wypisywać, bo dane z przed miesiąca są co najmniej 2 (a może i nawet jeszcze +0,5) razy zawyżone.
    Moja średnia z ostatnich tygodni wychodzi w okolicach 200kk surowca, AM jest tyle samo, a flota która dołącza idzie na śrubki, nie zwraca swojej wartości a jedynie 35%..

    Niech znerfią Odkrywce jeszcze bardziej i będziemy wszyscy mieli to samo, przy różnym nakładzie czasu.
    To będzie nagroda dal tych grających aktywnie - jeden wielki ch...