Odkrywca - ograniczenie zlomu z piratów także do wartości bezwzględnej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • ja zmienilem klase ze zbieracza na odkruwce ok 1 miesiaca temu, mialem 1 mln lmow, mam dosc mocne eko 165 kk pkt wiec spore wydobycie, zyski z odkrywcy sa , to prawda, na poczatku sadzilem ze te klasy to kicha i ze gra sie psuje ale po 3 miesiacach smiem stwierdzic ze barszo dobrze ze je wprowadzili...szczegolnie dla bardzo wyludnionych uni jak moje....gdzie top 10 flot ma 4 kk pkt wojska...zal patrzec, nie ma na kim robic przyrostow, latanie za ekonomami to porazka, raz na 2 miesiace cos trafisz,wzieli klasy zbieracza i robia przyrosty a na kim ma robic przyrost flotowiec na takim uni? wiec masz wybor w tej chwili albo latac na ekspy i na piratow po zyski albo klepac sobie dalej eko i byc w tyle....wg mnie ci ekowcy ktorzy sie zczaili ze zyski z odrywcy sa duzo wieksze zaczsli budowac lmy i zmieniac klase a tym samym stswiac flote i stajac sie potencjalnym zrodlem polowan flotowcow...wg mnie barszo uczciwy uklad ktory powienien zostac kontynuowany w wersjo jakiej jest bo dzieki temu ludzie na wyludnionych uniwersach jak moje aquarius zaczeli budowac floty....to.tyle w temacie!
    % SOLO~~45814,26 w 58ST
    % ACS~~33293,47 w 22 ST

    25.03.2010

    uni 26 top 1 pkt - eko/flota

    uni 50 top 24 -potezne eko+ gs
  • Niezniszczalny^ napisał(a):

    ja zmienilem klase ze zbieracza na odkruwce ok 1 miesiaca temu, mialem 1 mln lmow, mam dosc mocne eko 165 kk pkt wiec spore wydobycie, zyski z odkrywcy sa , to prawda, na poczatku sadzilem ze te klasy to kicha i ze gra sie psuje ale po 3 miesiacach smiem stwierdzic ze barszo dobrze ze je wprowadzili...szczegolnie dla bardzo wyludnionych uni jak moje....gdzie top 10 flot ma 4 kk pkt wojska...zal patrzec, nie ma na kim robic przyrostow, latanie za ekonomami to porazka, raz na 2 miesiace cos trafisz,wzieli klasy zbieracza i robia przyrosty a na kim ma robic przyrost flotowiec na takim uni? wiec masz wybor w tej chwili albo latac na ekspy i na piratow po zyski albo klepac sobie dalej eko i byc w tyle....wg mnie ci ekowcy ktorzy sie zczaili ze zyski z odrywcy sa duzo wieksze zaczsli budowac lmy i zmieniac klase a tym samym stswiac flote i stajac sie potencjalnym zrodlem polowan flotowcow...wg mnie barszo uczciwy uklad ktory powienien zostac kontynuowany w wersjo jakiej jest bo dzieki temu ludzie na wyludnionych uniwersach jak moje aquarius zaczeli budowac floty....to.tyle w temacie!
    Discoverer would still be very strong / better than collectors when active, even with a fairly low limit on expedition debris.
    Currently in late game stage discoverer is 100+ times more profitable than Collector, and that is too much.
  • Zgadzam się z dexPL.

    Odkrywca posiada zbyt duże możliwości jeśli chodzi o zysk z ekspedycji. Widziałem raporty gdzie na pz leży 1,2 MILIARDA surowców z jednej ekspedycji. Kilka takich lotów dziennie generuje kolosalne zyski - nieosiągalne dla innych klas. Ani zbieracz tego swoim eko nie nadrobi ani generał latając na inne floty. Z resztą na którym wymarłym uni gdzie gra po 200 kont można tyle zarobić w 2h i to we własnym układzie? Gdzie nie trzeba opóźniać lotu, nie trzeba obawiać się kontry na flotę i recki, gdzie nie trzeba obserwować wroga albo nawet liczyć na farta. Wszyscy "flotowi" gracze z topki mają aktywnego odkrywcę, zarabiają krocie to wiadomo, że będą przeciwni wszelkim ograniczeniom swoich zysków - nie będę tutaj pokazywał palcem o kogo chodzi w tym temacie.

    Co to za skill wysłać statki na 16 pozycję w układzie z księżyca i przypilnować powrotu ?
    W dobie internetu mobilnego, tabletów, komórek, Wi-Fi itd. ?
  • KissOfTheDragoon napisał(a):

    to ze wiekszosc ludzi zna angielski i istnieje google tlumacz nie oznacza ze mamy tu zmieniac jezyk. z tego co pamietam na forum oobowiazuje JEZYK POLSKI. wgl co to za gosciu ten Crvt...?
    I thought it was allowed because of the post here
    If that is incorrect, I will stop posting here.

    As for why I am posting here, this is one of the only still active communities, and it tolerates English. No point discussing anything in dead communities, and I can't post English on DE...


    Wszyscy "flotowi" gracze z topki mają aktywnego odkrywcę, zarabiają krocie to wiadomo, że będą przeciwni wszelkim ograniczeniom swoich zysków - nie będę tutaj pokazywał palcem o kogo chodzi w tym temacie.
    I am profiting a lot from the expeditions, and I speak against it. The fact that it is profitable doesn't mean it is fun, or that some of can't see what it does to the game.
  • Crvt napisał(a):



    Wszyscy "flotowi" gracze z topki mają aktywnego odkrywcę, zarabiają krocie to wiadomo, że będą przeciwni wszelkim ograniczeniom swoich zysków - nie będę tutaj pokazywał palcem o kogo chodzi w tym temacie.
    I am profiting a lot from the expeditions, and I speak against it. The fact that it is profitable doesn't mean it is fun, or that some of can't see what it does to the game.

    Akurat ziomeczku nie miałem Ciebie na myśli jednak cieszę się że wykazujesz zdrowe podejście do tej zgniłej gierki :)
    Kiedyś to człowiek się cieszył przy wysyłce ekspedycji, że wpadło kilka milionów surowca albo handlarz albo że nie ma czarnej dziury. Trafili się piraci albo obcy to smuteczek bo straty,bo w plecy, bo trzeba jeszcze raz wysyłać.

    Teraz Niemcy wymyślili to tak, że ludzie cieszą się na widok obcych i piratów bo lepiej na tym zarobią niż na innym wyniku.

    P A R O D I A

    To już lepiej wymyśliliby, że surowce z niszczenia księżyca idą na pz. Powiedzmy ileśtam milionów metalu i kryształu za każdy 1000 średnicy. Ryzyko zniszczenia GS większe, dłuższe loty itd.

    Ale patrząc na to jaki beton panuje w tej grze w każdym jej aspekcie to wszystko marzenie ściętej głowy. Teraz widzę że na forum że szykują dopalacza surowca 40% =)
  • to nawet nie wiedzialem ze Art o takim czyms informowal;d

    @Muniek niby tak ale jak kiedys wkleilem RW bo nie zmienilem jezyka w konwertere i byl angielski to mi go usuneli tlumaczac ze na forum obowiazuje jezyk polski. dlatego sie zdziwilem

    @El Baaboollo ale powiedz jaki fun jest z wysylania ekspa blokujac ci 7 slotow na minimalnie ~1h 20 min (flo x6) i nieprzywiezienie z tego NIC. gdybys ten czas lotu i sloty poswiecil na farmienie idlakow wyciagnabys okolo 50kk surki... do tej pory exp byly kompletnie nieoplacalne. dopiero od wersji 7.0 nabraly sens gdzie mozna bylo zebrac 105kk mety np lub polowe mniej krychy. ALE to bardzo rzadko. srednio bylo to 15-20 kk surowca ale i tak to nic w porownaniu do poswiecenia tego czasu na regularna farme.

    @Crvt where you from?
    No Sacrifice, No Victory...
    Punish and Enslave

    przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez KissOfTheDragoon ().

  • KissOfTheDragoon napisał(a):

    @El Baaboollo ale powiedz jaki fun jest z wysylania ekspa blokujac ci 7 slotow na minimalnie ~1h 20 min (flo x6) i nieprzywiezienie z tego NIC. gdybys ten czas lotu i sloty poswiecil na farmienie idlakow wyciagnabys okolo 50kk surki... do tej pory exp byly kompletnie nieoplacalne. dopiero od wersji 7.0 nabraly sens gdzie mozna bylo zebrac 105kk mety np lub polowe mniej krychy. ALE to bardzo rzadko. srednio bylo to 15-20 kk surowca ale i tak to nic w porownaniu do poswiecenia tego czasu na regularna farme.
    Ok, i te wartości są w porządku. Nie mam nic przeciwko temu, żeby odkrywca przy cywilnych ekspach walił po 100 kk na falę 7 czy 8 ekspów. Ba, uważam, że przy rozwijających się uniach powinniśmy już mieć ze 2 poziomy więcej, bo 100 kk to już mają prawie wszystkie unie, a na starych każdy lata po PZ, bo cywilne ekspedycje uważane są za mało wartościowe.
    Przy TOP 1 - 500 kk i przy TOP 1 - 1 kkk poziom i kolejny wzrost zysków z ekspedycji.

    Chciałbym natomiast, żeby była poprawa wzoru u generała i zbieracza, tak, żeby oni też mieli prędkość uni wliczoną w wynik. Żeby mieli 50 % dochodów odkrywcy, a nie niecałe 10 %. Mam bonus pasywny (pełzacze) w odkrywcy większy niż oni aktywny w zbieraczu i generale z cywilnych ekspedycji, uważam to za niepoprawne.

    Co do PZ, uważam, że bicie piratów w nieskończoność i ciągłe podnoszenie ilości wysyłanych statków mocno zaburza grę PvP. Widzę dwa rozwiązania:
    - pierwsze to czapeczka, czyli ograniczenie max PZ na poziomie kilka razy wyższym niż maksymalny zysk z cywilnej ekspedycji;
    - drugie to podniesienie % PZ dla pozostałych klas do przyjmijmy 15 %. Może wtedy będzie trudniej i ciekawiej, choć to wyłącznie wyrównanie szans, bo samo wysyłanie ekspedycji będzie nadal warunkiem poprawnej gry.

    Lwica jest boska :)
  • odkrywca ma flote ktora bije piratow (oczywiscie najpierw musi ja z czegos nastrugac i przy okazji nie dac sie wydymac generala z okolicy)

    general ma 2x szybsze statki do polowania na flote odkrywcy (i nie tylko ale w obecnym czasie nie ukrywajmy jest to teraz wiekszosc poszukiwan)

    zbieracz ma 2x szybsze cargo wiec wiecej nafarmi+ prad (mniejsze koszty do pokrycia zapotrzebowania dla pelzaczy) + pelzacze

    jak dla mnie jakis tam balans jest. odkrywca oprocz tych piratow to ma jednego wielkiego ch... nie bonusy. poza tym jak flociaz trafi taka flote na kilka kk LM to co nie bedzie mial miliardow sury z tego? za bardzo wam wszystkim zazdrosc oczy przeslonila i pitolicie od rzeczy.

    poza tym caly czas mylicie pojecia bo podajecie przyklady TOPOWYCH odkrywcow. zacznijcie patrzec od strony szarego kissowskiego ktory dziennego przychodu ma np 200kk tylko...
    No Sacrifice, No Victory...
    Punish and Enslave

    przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
  • KissOfTheDragoon napisał(a):

    odkrywca ma flote ktora bije piratow (oczywiscie najpierw musi ja z czegos nastrugac i przy okazji nie dac sie wydymac generala z okolicy)

    general ma 2x szybsze statki do polowania na flote odkrywcy (i nie tylko ale w obecnym czasie nie ukrywajmy jest to teraz wiekszosc poszukiwan)

    zbieracz ma 2x szybsze cargo wiec wiecej nafarmi+ prad (mniejsze koszty do pokrycia zapotrzebowania dla pelzaczy) + pelzacze

    jak dla mnie jakis tam balans jest. odkrywca oprocz tych piratow to ma jednego wielkiego ch... nie bonusy. poza tym jak flociaz trafi taka flote na kilka kk LM to co nie bedzie mial miliardow sury z tego? za bardzo wam wszystkim zazdrosc oczy przeslonila i pitolicie od rzeczy.

    poza tym caly czas mylicie pojecia bo podajecie przyklady TOPOWYCH odkrywcow. zacznijcie patrzec od strony szarego kissowskiego ktory dziennego przychodu ma np 200kk tylko...

    Wrzuć sobie generała i zobacz jaka jest różnica w prędkości :D zawiedziesz się (te 100% to jest od podstawy - co przekłada się na na ok 1.5 poziomu badania napędu - czyli niewiele). Podobnie szybsze statki zbieracza.

    A wiesz czemu piszemy o TOPOWYCH? Bo limit w odpowiedniej wysokości NIE DOTYCZY słabszych odkrywców. Tak, WOW, odkrycie roku. Dyskutujesz i wtrącasz się w temat, który ciebie nie dotyczy, pozwala dodatkowo nawiązać "walkę" w rankingu z tymi topowymi graczami, a także w przyszłości - mieć szansę na obronę floty (bo topowy gracz mniej urośnie) - oczywiście z pomocą kolegów.

    Co do obecnego balansu - podam ci proste przykłady przyrostów :D średnie dzienne z pewnego uni - wcale nie max
    zbieracz nic nie robiący - 300kk (topowy)
    zbieracz farmiący 24h - 1kkk (topowy - bot albo 24h)
    odkrywca nic nie robiący (czyli 3-5 fal expa dziennie + eko) - ok 500kk (eko średnie)
    odkrywca wysyłający expy cały dzien - expy cywilne - ok 800kk
    odkrywca z flota 1kk panca - 4-10 kkk dziennie - i będzie coraz więcej
    odkrywca wysyłający całą flotę - ok 20% wartości floty w 4-5 dni.

    a generałów brak - bo każdy już zmienił klasę na odkrywcę.

    I jakim cudem zbieracz ma mieć szanse dogonić kogokolwiek - nawet farmiąc na maxa 24h? Albo inny odkrywca? No właśnie.

    Zrozumcie - ja chciałbym uniknąć sytuacji, gdy 2-3 konto są totalnie nieosiągalne dla nawet sumy innych flot - a jednocześnie same mogą bez problemu zaorać dowolnego innego gracza. Masz taką sytuację na Virgo - zapraszam tam do popytania, jak przyjemnie się gra na tym uni :)
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dexPL ().

  • Gram na generale i jedyny plus tej klasy to obnizone spalanie, predkosc stakow nic nie daje tak naprawde różnica 2 minut na lot przez 30 us to jest nic. Gdybym wiedział o zaletach odkrywcy tj. wygrywanie bitew z obcymi czy piratami i generowanie mega zysków na nich to bym wybral odkrywce. Ale wybralem generała i nie mam zamiaru zmieniać za kase na odkrywce. Co do topowych kont na odkrywcy z topki Wezn prawie wszyscy sa odkrywcami, top 1,2,3 flot to odkrywcy, na Galatei podobnie.
  • nie. to jest od przedwczoraj znajomki mowia. czyli od mniej wiecej zalozenia tematu przez naszego wspanialego kolege dexa:) dziekujemy:)

    szkoda ze GF tak z dnia na dzien nie reaguje na inne wazniejsze rzeczy. konfia na byle co ale jak jest powazny problem z gra to poprawek doczekujemy sie po miesiacach i to jeszcze takich ktore rozwalaja gre jeszcze bardziej... no poprostu zajebiscie;d
    No Sacrifice, No Victory...
    Punish and Enslave

    przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez KissOfTheDragoon ().

  • A czy ktos z teamu podawal przed wejsciem klas, że zmieniaja wyniki starc z piratami/obcymi na korzyść graczy? Nie. Więc nie ma sie co dziwić, że teraz zmieniają w druga stronę, a może to nie oslabienie odkrywcy, tylko fakt że coraz wiecej na nim osób gra i wszystko zalezy od szczęścia, bo nie sądzę że @dexPL miał tyle władzy
  • tu nie chodzi o wladze tylko o pomysl. nie gra a sie wpiernicza i miesza. poza tym informacja byla podana ze zostaje wprowadzona PZ z obcych/piratow, a to ze ludzie wpadli na pomysl jak wykorzystac ta mechanike gry bylo tylko kwestia czasu. TAK walka z piratami i obcymi to MECHANIKA GRY a w zasadzie jej jedna z wielu iwc wciaz nie rozumiem skad te lamenty. poza tym nigdy nikt ci nie powie ze cos zostaje znerfione tak samo jak nie powiedzieli ze znerfia czestotlowosc i ilosc znajdywanej surki na expo. a wprowadzili to tydz po wprowadzeniu v7 bo ludzie plakali ze odkrywca tyle sury sciaga na dzien.

    najlepiej wgl niech usuna ta klase bo wszystkim wam przeszkadza i znajdujecie to kolejne powody zeby ja nerfic, a te barany z teamu was sluchaja i leca opierdzielac galki niemcom zbierajac za wasze pomysly premie:) banda debili na tym forum nic wiecej... koncze z tym durnym forum. nara
    No Sacrifice, No Victory...
    Punish and Enslave

    przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez KissOfTheDragoon ().

  • @KissOfTheDragoon
    Ty mu nie tłumacz on nie wiedział co to kolejkowanie.

    Korzystając z dozwolonego scryptu.
    Łatwo zobaczyć że na 100% ekspedycji 10,5% to rw z czego nie wszystkie są zyskowne, należy doliczyć dex który idzie jak papier toaletowy z lidla.
    Do tego zaliczyłem Expedition loss i wcale nie jest tak fajnie jak to opisujesz @dexPL



    W skali roku może nie być kolorowo.
    Proponuje dodać klasą losowe bonusy np:
    Odkrywca za wygrana walkę bonus w postaci safrmionego deuteru tyle ile mieszczą statki udział w rw
    Generał przyspieszenie lotu albo badania na 100
    Zbieracz losowa planeta +100% do produkcji

    I to wszystko losowo bo bug Ogame tak chciał.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez .:czubulus:. ().

  • KissOfTheDragoon napisał(a):

    odkrywca ma flote ktora bije piratow (oczywiscie najpierw musi ja z czegos nastrugac i przy okazji nie dac sie wydymac generala z okolicy)

    general ma 2x szybsze statki do polowania na flote odkrywcy (i nie tylko ale w obecnym czasie nie ukrywajmy jest to teraz wiekszosc poszukiwan)

    zbieracz ma 2x szybsze cargo wiec wiecej nafarmi+ prad (mniejsze koszty do pokrycia zapotrzebowania dla pelzaczy) + pelzacze

    jak dla mnie jakis tam balans jest. odkrywca oprocz tych piratow to ma jednego wielkiego ch... nie bonusy. poza tym jak flociaz trafi taka flote na kilka kk LM to co nie bedzie mial miliardow sury z tego? za bardzo wam wszystkim zazdrosc oczy przeslonila i pitolicie od rzeczy.

    poza tym caly czas mylicie pojecia bo podajecie przyklady TOPOWYCH odkrywcow. zacznijcie patrzec od strony szarego kissowskiego ktory dziennego przychodu ma np 200kk tylko...

    Masz tutaj swój balans klas :D :D :D


    Jest zadanie dla Ciebie z matematyki. Jakie eko powinien mieć zbieracz aby osiągnąć takie surowce w ciągu 24h ?? :D :D
  • El Baaboollo napisał(a):

    KissOfTheDragoon napisał(a):

    odkrywca ma flote ktora bije piratow (oczywiscie najpierw musi ja z czegos nastrugac i przy okazji nie dac sie wydymac generala z okolicy)

    general ma 2x szybsze statki do polowania na flote odkrywcy (i nie tylko ale w obecnym czasie nie ukrywajmy jest to teraz wiekszosc poszukiwan)

    zbieracz ma 2x szybsze cargo wiec wiecej nafarmi+ prad (mniejsze koszty do pokrycia zapotrzebowania dla pelzaczy) + pelzacze

    jak dla mnie jakis tam balans jest. odkrywca oprocz tych piratow to ma jednego wielkiego ch... nie bonusy. poza tym jak flociaz trafi taka flote na kilka kk LM to co nie bedzie mial miliardow sury z tego? za bardzo wam wszystkim zazdrosc oczy przeslonila i pitolicie od rzeczy.

    poza tym caly czas mylicie pojecia bo podajecie przyklady TOPOWYCH odkrywcow. zacznijcie patrzec od strony szarego kissowskiego ktory dziennego przychodu ma np 200kk tylko...
    Masz tutaj swój balans klas :D :D :D


    Jest zadanie dla Ciebie z matematyki. Jakie eko powinien mieć zbieracz aby osiągnąć takie surowce w ciągu 24h ?? :D :D
    Ty i dex dalej nie rozumiecie.
    to wysyłasz 70-80 exp dziennie ze by ci się takie coś trafiło może raz lub dwa razy dziennie
  • Szczerze to mam to gdzieś - ci co mnie lubią to grają ze mną na tygodniu w piłkę nożną pod Decathlonem :D

    Pokazuję tylko jaka tutaj jest patologia - zaczynając od tych partaczy programistów, pełzacza Arta który nic nie może, nieogarniętych administratorów i GO, kończąc na oszustach i cwaniaczkach grających na 15 kont i ostatecznie kończąc na zwykłych szarych graczach naiwnie wierzących że ta gra jest uczciwa itd itp etc inne bzdety :D

    pozdrawiam wszystkich serdecznie ]:-D

    jakby trzeba było komuś dojechać po pajdzie to proszę o kontakt na PW
    El Baaboollo prawdę wam powie :D