Odkrywca - ograniczenie zlomu z piratów także do wartości bezwzględnej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • dexPL napisał(a):

    Taaa, 10%. Do tego brak widoczności pza (więc albo liczysz ręcznie, albo wysyłasz za mało / za dużo).
    Rozumiem, że nie grasz i nie masz dostępu do mechaniki gry. Poniższy obrazek powinien wystarczyć jako odpowiedź co do ilości pionierów.


    dexPL napisał(a):

    A najważniejsze:
    - pozostałe niż piraci (poza antymateria) są rząd wielkości mniejsze niż dla Odkrywcy - co czyni je nieopłacalnymi.
    Tutaj nie odkrywca jest problemem tylko zbieracz i generał, także tam powinny być kierowane zmiany. Poprawią zbieracza/generała i będzie ok (odniesieniu co do znalezionej surki/statków). Błąd jest już zgłoszony, czyli będzie szybko naprawiony :E :E

    Co do samych exp polega to raczej na polowaniu na piratów, a następnie polowaniu na dziury. Tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa w liczenie, szczęście i ryzyko. Także założenie że 1/400 eksp to strata całkowita ma tylko znaczenie poglądowe i czysto teoretyczne. Każde oprocentowanie (10/20) ma szansę na zysk, adekwatną do braku pozostałych bonusów.

    Czy ograniczyć % z pz powstający z piratów/obcych? Nie wiem, ponieważ ciężko dojść do tego kto ile zarobił na ekspedycjach, a kto dodatkowo się pushuje/klonuje. Zauważcie, że ponad połowa tych super odkrywców ma przyrostu znacznie przekraczające 1/5 powstałych pkt zniszczeń - tutaj chyba każdy wie o co chodzi.

    Jak dla mnie w pierwszej kolejności trzeba:
    • poprawić błędną formułę dla zbieracza/generała
    • poprawić przeliczniki rynku
    • usunąć boty latające na ekspedycje
    • wyłapać zasiadaczy, którzy ślą ekspy na zmianę przez 24h
    Wtedy można zacząć myśleć nad balansem. Co nie zmienia faktu, że uważam odkrywcę za sztuczną klasę która w ogóle nie powinna istnieć :E A ta gra i tak skończy się na wzbogaceniu górników, bo dają najlepszy stały zysk dla firmy.


    Greed is for amateurs. Disorder, chaos, anarchy: now that's fun!

  • 1. To widzisz, racja. Ja zafiksowałem się, że Odkrywca ma 20%, a inni 10% zlomu na pz ... jeżeli masz rację - to mogą latać i inne klasy - a przy 10% - się nie opłaca.

    2. Art twierdził zawsze, że ten nowy wzór jest tylko dla Odkrywcy - więc nie bądź pewien, że coś się zmieni. A tym bardziej, że szybko. To nie błąd z zakupem anty, aby to szybko robić.

    3. Kto lata na piratow to raczej widać - bo gwałtownie rosną zniszczone pkty militarne (plus mmorpg). Złomu będzie trochę więcej niż te 20% zniszczonych, plus normalne eko + farmienie. Więc przyrosty mogą być nawet x2 większe niż z samych piratow.

    4. Na boty nic nie poradzisz, team nie ma czasu tego śledzić. A nie ma narzędzi, które by umożliwiały wykrycie tego bez śledzenia każdego lotu danego konta. Musisz liczyć na błąd, albo zachowanie tylu ucieczka bota (typu zabranie floty zawsze na planete 30 sec przed atakiem na 100% lotu ... ).

    5. Nad balansem to trzeba myśleć cały czas. Bo tutaj miesiąc istnienia buga i gra zaburzona już do końca.

    Wyobraź sobie, ze ktoś zmienia generała - od teraz Generał dostaje 100% straconych statków w postaci doku. Ot tak.

    Ile czasu potrwa totalne zaburzenie całego uni? tydzień?
    2-3 dni na testy, że rzeczywiście jest 100%. A potem kilka większych bitew i 2-3 dni na odbudowę flot.

    Podobnie z Odkrywca i nielimitowanym pz. Wprowadzic limit i patrzeć - jak odkrywca okaze się zbyt słaby - zdejmować / zwiekszać limit. Jak za mocny - zmniejszać limit / zmieniać inne cechy.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Starrk napisał(a):

    Jestem w trakcie czytania tematu, więc odniosę się do bieżących treści:
    1. Duzi obcy zawsze wygrywają (jeżeli lecisz LM to spuszczają niemiłosierny łomot. Wszystko inne niż LM nie wraca z takiej bitwy)
    2. Średni obcy wychodzą na zero tylko z Lmami, cała reszta przynosi straty
    3. Duzi piraci wychodzą na zero tylko z Lmami, cała reszta dostaje łomot.
    Czarna dziura to zjawisko częstsze niż się większości z was wydaje. Statystycznie 1 na 400. W praktyce dziurę dostałem po 850 expach. Natomiast dwóch sojuszników wyłapało odpowiednio 6 i 5 dziur w okresie 400 exp każdy. Zatem w ich wypadku obydwoje są w piz... stratni na tym :)
    Tyle celem wyjaśnienia kilku kwestii, wracam do lektury.
    Profitability, medium pirates > small aliens > small pirates > large pirates.
    Medium aliens are, on average, slightly profitable with a good ratio. But close to breakeven.
    Large aliens are always unprofitable, but not as bad as a black hole.

    Black hole probability, on a sample size of couple million expeditions, was at about 0.232%, so 1 in 430.
    It is slightly less* frequent than medium aliens.

    Overall, when making an expedition ratio, it is worth it to barely kill/draw medium pirates in 6 rounds.
    Sending more combat ships will not improve your profits(much) from small & medium pirates and small aliens. Medium aliens and strong fleets are too rare, sending more combat ships relative to cargos improves expectation against them, but because the events are so rare it doesn't make up for extra deuterium cost.

    Collector and General obviously cannot expect to make a long-term profit from expedition debris.
    Actually, even simply playing in a 100% deuterium consumption universe, is likely to reduce your amortization from 400 flights to something like 1000. Getting 10% instead of 20% DF would be negative expectation, not overcoming cost of deuterium and black hole losses.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Crvt ().

  • dexPL napisał(a):

    Absurd napisał(a):

    Ależ właśnie zyski są porównywalne do ponoszonego RYZYKA, którego nie ma żadna inna klasa.
    A to akurat nieprawda :)
    Latasz mt/dt + pionier - masz zysków ok 200-300kk dziennie - jakie ryzyko? że raz na tydzień stracisz 30kk (czyli 2k dt)?
    Latasz lmami - z prostych wyliczeń i statystyk wynika, że i tak zyskasz, nawet jak trafisz czarna dziure. Więc gdzie tu ryzyko? Ze trafisz 10 czarnych dziur przez tydzień? Tak mała szansa, że wręcz pomijalna.

    Jak pisałem - grałem miesiąc jako odkrywca, latałem na piratów - więc trochę wiem jak te zyski wyglądają. I wyglądają bardzo ładnie (a mając dużo lmów - jeszcze ładniej niż ładnie).
    nie chce mi sie czytac calosci i nie wiem czy ktos to pisal ale chccialbym wyciagnac jeszcze cos bazujac na wlasnym doswiadczeniu;d otoz odkrywca (z nizszej polki niz top czyli okolo 90% moze) podejmujac taktyke walki z piratami i zwiekszajac swoje floty RYZYKUJA nie tylko strata floty w czarnej dziurze ale tez polowania na te floty przez flociarzy. dodatkowo rozwalka moonow itp. wiec skonczcie plakac juz o tym odkrywcy. kazda klasa ma cos w sobie unikatowego, skupcie sie jak mozecie maksymalnie wykorzystac inne klasy a nie tylko biadolicie jaki to odkrywca jest OP. to se zrobcie odkrywce i grajcie, zobaczycie jak to jest
  • YouAllGoingToDie napisał(a):

    to se zrobcie odkrywce i grajcie, zobaczycie jak to jest
    Jak to jest? ano tak to jest, że niektórzy mają floty po kilka kk statków i poza lataniem na ekspedycje i walkami z piratami nie potrafią robić już nic więcej. Czarna dziura? jedna na 100/200/300 ekspedycji? w tym czasie niech taki gracz trafi na 30 piratów - zysk nieporównywalnie większy niż strata na tej jednej, czy też dwóch czarnych dziurach. jasne - każdy może grać jako odkrywca, nie zmienia to jednak faktu, że gra przestała być rozgrywką między ludźmi, a skupia się na wysyłaniu co dwie godziny ekspedycji składającej się z coraz większej ilości lm.

    Emerytowany lotnik - 856.607,43%

    " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
  • no ok. ale skoro juz poruszasz taki temat... a co robi gornik? wejdzie na konto raz na dobe, przeklika planety do zwozki, fs i nara na kolejne 24h:) poza tym... "narobi sobie LM" no to nastukaj kilka kk lm najpierw zanim cie ktorys flociarz z topki dojedzie. dostalem juz 2 zlomy i rozwalki moonow. wkleic ci raport? poszukaj sobie w ST na virgo. swiezy jest bo z piatku;d

    ludzie wy caly czas mylicie pojecia. byc odkrywca na top 300 a na top 10 to zajebista roznica. topowi gracze nie sa zagrozeni to sobie stukaja floty. ale takich topowych graczy jest garstka. zdecydowana reszta to odkrywcy nizej w rankingu narazeni na ataki topki. od kilku dni zaczalem latac po piratach. zysk? przy 40k LM w fali mam 10kk sury. wczoraj piratow mialem moze 5-6x. jak wysylalem cargo zyski mialem 3x wieksze.

    serio skonczcie biadolic
  • A może Ty zrób matematykę? jeśli Ty przy 40k lm masz 10kk zysku to ktoś mający 40kk lm ma 10kkk zysku, aby lmy bronić i nie tracić kulek wystarcza podstawowa wiedza o grze i jej mechanizmach, a gracze z topki - wręcz przeciwnie, są tym bardziej narażeni na ataki i wykorzystanie błędu przez opozycję.
    OGame to nie tylko Virgo i floty x6, to również x1,x2,x3,x4,x5, na x3+ zdjęcie moona nie jest większym problemem, ale przy x1-x2 zaczynają się szachy. Do tej pory balans klas był zachowany -> górnik rozwijał się wykładniczo, flociarz ze skokami jeśli udało mu się coś trafić, bądź w ogóle jeśli nie chciał poświęcać czasu na szukanie celu, a cel nie zawsze był gwarantowany. Teraz aby wykręcić zysk grając flotą nie potrzeba poświęcać całych godzin na obserwację, tworzenie planów czy pisanie różnych scenariuszy - teraz wystarczy posłać flotę na 16 pozycję przynajmniej kilka razy dziennie aby zarobić tyle, co górnik wydobędzie w tydzień/dwa/miesiąc.
    Wiadomo, ryzykujesz utratą floty wysyłając ją na ekspedycję trafiając na najmocniejszych obcych czy czarną dziurę, lecz one trafiają się tak rzadko, że i tak będziesz na plusie, nawet jeśli eventy przetopią Ci flotę na żyletki. Do gry doszedł element pve - to fajne, tyle że nie powinien on być jedynym prawidłowym stylem gry, od którego będzie zależeć wzrost punktowy.

    Dla porównania:

    14 planet, eko 41/34/38-39 z planetami na 15 pozycjach - w sumie 125kk pkt eko = 362 228 544‬ surowców w 24h


    Konto top 800, punktów eko 5.8kk, wysłane jedynie 30k pc - 191,5kk zysku x2 = 383kk zysku, trafiam takich od 3 do 6 razy dziennie czyli mój zysk dzienny z samych ekspedycji oscyluje między 575kk, a 1.2kkk surowców wysyłając od czasu do czasu ekspedycję z domu czy pracy - nic hardkorowego

    Gracz, który może sobie pozwolić na wysyłanie 60k pc w jednym slocie na ekspedycję i ma tych slotów więcej niż 5 przebija ten zysk dwukrotnie, a wysyłka 60k pc w jednym slocie to wcale nie tak dużo na starszych uniwersach...

    Serio, skończ pisać głupoty
    Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
    Strzel se dagmarkę!
  • Ja tylko dodam, że skoro prawie nie masz floty - to wysyłasz po prostu same dt - na boku robiąc flotę (a flotę trzymasz, bo np polecisz na bunkier czy innego gracza). Na expy opłaca się latać tak od 100k lm (5k panca) w jednym slocie (tzn. matematycznie opłaca się zawsze - natomiast realny zysk z samych piratów porównuje także z wykorzystaniem floty na inne loty).

    Natomiast tematem tutaj NIE JEST zysk odkrywcy top200. Tematem jest OGRANICZENIE zysku odkrywcy top10 - który jest nieporównywalnie większy niż możliwe zyski pozostałych klas. Czytaj - przywrócenie balansu klas.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    Ja tylko dodam, że skoro prawie nie masz floty - to wysyłasz po prostu same dt - na boku robiąc flotę (a flotę trzymasz, bo np polecisz na bunkier czy innego gracza). Na expy opłaca się latać tak od 100k lm (5k panca) w jednym slocie (tzn. matematycznie opłaca się zawsze - natomiast realny zysk z samych piratów porównuje także z wykorzystaniem floty na inne loty).

    Natomiast tematem tutaj NIE JEST zysk odkrywcy top200. Tematem jest OGRANICZENIE zysku odkrywcy top10 - który jest nieporównywalnie większy niż możliwe zyski pozostałych klas. Czytaj - przywrócenie balansu klas.

    Serio top, 10?a co z resztą graczy?. Przez kilka osób z topki reszta ma cierpieć. Gdyby nie zyski z piratów, to odkrywca jest nic nie warty. Ekspedycje zostały okrojone, zysk z idlakow jest tylko dla tego kto pierwszy ten lepszy. Poza tym odkrywca musi spędzać najwięcej czasu przy grze. Jeśli chce latac na piratów, logowanie co godzinę jest nie wystarczajsce Zbieracz nie musi nic robić, tak jak logował się raz na dobę tak może grać dalej w ten sam sposób. I jeżeli porównujemy top 10 to zbieracz ma zysk z całego tygodnia a flociarz ufs raz, dwa razy w tygodniu. A spektakularne czarne dziury też miały juz swoje miejsce. I nie od robi się ich tak szybko grając ufs
  • roermond napisał(a):

    Serio top, 10?a co z resztą graczy?. Przez kilka osób z topki reszta ma cierpieć. Gdyby nie zyski z piratów, to odkrywca jest nic nie warty. Ekspedycje zostały okrojone, zysk z idlakow jest tylko dla tego kto pierwszy ten lepszy. Poza tym odkrywca musi spędzać najwięcej czasu przy grze. Jeśli chce latac na piratów, logowanie co godzinę jest nie wystarczajsce Zbieracz nie musi nic robić, tak jak logował się raz na dobę tak może grać dalej w ten sam sposób. I jeżeli porównujemy top 10 to zbieracz ma zysk z całego tygodnia a flociarz ufs raz, dwa razy w tygodniu. A spektakularne czarne dziury też miały juz swoje miejsce. I nie od robi się ich tak szybko grając ufs
    1. Od kiedy to odkrywca gra ufs?
    2. Odkrywca potrzebuje ok 17 piratów, aby odrobić jedną czarną dziurę. Czyli 2 - 2.5 dnia latania (średnio 7-9 piratów dziennie wychodzi, zakładając 80 lotów dziennie). Czarna dziura to ok 1/400 lotów - czyli raz na 5 dni. Efekt - w długim okresie czasu (a więc tam, gdzie liczysz statystykę) masz ZAWSZE duży zysk. I zysk proporcjonalny do wysyłanej floty ( w ok 400 expach mniej więcej podwajasz flotę wysłaną na pojedynczym slocie - z samych piratów. Do tego zysk z floty / zasobów i anty znalezionych na exp).
    3. Nie wiem czy widzisz - ale im więcej floty wysyłasz na piratów - tym większe masz zyski. Efekt kuli śniegowej. I właśnie ograniczenie zysków z pojedynczych piratów pozwoli dogonić topkę (przy większej aktywności) - co jest niemożliwe w przypadku braku ograniczenia.

    Popatrz na zyski z piratów na poszczególnych uni. Okazuje się, że im więcej masz floty, tym większe masz przyrosty => wniosek - będą coraz większe rozwarstwienia. Topka ucieka szybciej (samymi piratami) niż gracz np top15 floty jest w stanie nadrobić grając 24h. A gracz top200 floty - tym bardziej. Brak ograniczenia na złom z pojedynczej bitwy dość szybko spowoduje mega przyrosty flot topowych, które staną się nieosiągalne nawet zakładając bitwę 5 vs 1.

    Popatrz na Virgo - zapuszczasz bota do expedycji i nawet fsów nie musisz robić za bardzo :) czy o takie uni ci chodzi? Jeżeli tak - to jasna sprawa - popierajcie brak limitu.

    Co do czasu spędzanego - to już dwa miesiące temu pisałem - odkrywca jest dla aktywnie grających. I to nie podlega dyskusji, że powinien mieć większe zyski, skoro większa aktywność (niż np zbieracz). Ale większe - a nie 1000x większe. Bo na tym właśnie polega obecny "balans" klas.

    Martwisz się o idlaki - spokojnie. Obecnie topowe floty nie tracą na to czasu - skoro z jednych piratów mają tyle zysku, co gracz top20 (odkrywca) przez 3-4 dni farmienia 24h ... Więc po co tracić czas na farmienie :)


    Co do rankingu - to dokładnie odwrotnie niż napisałeś. Utrzymując obecny stan (brak limitu) zyskuje top10 flot, pozostali cierpią. Nakładając rozsądny limit - ograniczasz możliwości flot top10, zaczynają się liczyć także inne rzeczy niż wielkość floty (np aktywne farmienie idlaków czy eko). BTW - odkrywca top200 i tak nie przekroczy limitu - bo ma za małą flotę - więc dla niego limit jest korzystny.

    (top10 w przykładzie - zależy od uni. Na jednych to będzie top5, na innych top12 - generalnie patrzysz na różnicę w wielkości flot - łatwo zauważyć punkt graniczny między flotami dużymi a średnimi).
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez dexPL ().

  • YouAllGoingToDie napisał(a):

    no ok. ale skoro juz poruszasz taki temat... a co robi gornik? wejdzie na konto raz na dobe, przeklika planety do zwozki, fs i nara na kolejne 24h:) poza tym... "narobi sobie LM" no to nastukaj kilka kk lm najpierw zanim cie ktorys flociarz z topki dojedzie. dostalem juz 2 zlomy i rozwalki moonow. wkleic ci raport? poszukaj sobie w ST na virgo. swiezy jest bo z piatku;d

    ludzie wy caly czas mylicie pojecia. byc odkrywca na top 300 a na top 10 to zajebista roznica. topowi gracze nie sa zagrozeni to sobie stukaja floty. ale takich topowych graczy jest garstka. zdecydowana reszta to odkrywcy nizej w rankingu narazeni na ataki topki. od kilku dni zaczalem latac po piratach. zysk? przy 40k LM w fali mam 10kk sury. wczoraj piratow mialem moze 5-6x. jak wysylalem cargo zyski mialem 3x wieksze.

    serio skonczcie biadolic
    Jeszcze jedno - jakim cudem dostałeś rozwałki moonów w czasie expa? Widzisz, nawet na flocie x6 exp powinien wrócić wcześniej (1h expa, lot w tą i z powrotem w układ) niz gs leci z układu obok (a w wielu przypadkach - także z tego samego układu). Jak popełniasz błąd wysyłając expy na noc, zamiast fsa - to do kogo pretensje. Jak wysyłasz expa lecąc w układzie z flociarzem - to po prostu zaloguj w połowie - nikt gsów nie wyśle na niszczenie.

    Popełniasz błędy i uważasz, że każdy je popełnia i nie widzisz możliwości obrony przed nimi - i kto jest winien? Każdy, tylko nie ty sam :D

    Poza tym już pisałem - temat w zasadzie nie dotyczy leszczy - bo raz, że nie przekraczają progu, a dwa - limit jest dla nich korzystny. Tak, limit, o którym piszę jest korzystny dla każdego, kto nie ma floty w top5 / top10 / top15 (zależnie od uni). Więc jak ktoś ma ucierpieć - to jedynie ci topowi flociarze - a zyskają wszyscy inni (poprawienie balansu klas oraz balansu w obrębie rankingu).
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    Jeszcze jedno - jakim cudem dostałeś rozwałki moonów w czasie expa? Widzisz, nawet na flocie x6 exp powinien wrócić wcześniej (1h expa, lot w tą i z powrotem w układ) niz gs leci z układu obok (a w wielu przypadkach - także z tego samego układu). Jak popełniasz błąd wysyłając expy na noc, zamiast fsa - to do kogo pretensje. Jak wysyłasz expa lecąc w układzie z flociarzem - to po prostu zaloguj w połowie - nikt gsów nie wyśle na niszczenie.
    Niekoniecznie wysyła się dłuższe expy tylko w nocy... w ciągu dnia też można mieć np. jakieś spotkanie, zajęcia itp więc wysyła się na jakieś 2-3h dłużej. Poza tym są opóźnienia w powrotach przecież.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • wampek napisał(a):

    dexPL napisał(a):

    Jeszcze jedno - jakim cudem dostałeś rozwałki moonów w czasie expa? Widzisz, nawet na flocie x6 exp powinien wrócić wcześniej (1h expa, lot w tą i z powrotem w układ) niz gs leci z układu obok (a w wielu przypadkach - także z tego samego układu). Jak popełniasz błąd wysyłając expy na noc, zamiast fsa - to do kogo pretensje. Jak wysyłasz expa lecąc w układzie z flociarzem - to po prostu zaloguj w połowie - nikt gsów nie wyśle na niszczenie.
    Niekoniecznie wysyła się dłuższe expy tylko w nocy... w ciągu dnia też można mieć np. jakieś spotkanie, zajęcia itp więc wysyła się na jakieś 2-3h dłużej. Poza tym są opóźnienia w powrotach przecież.
    Ok, rozumiem to jako sytuację nadzwyczajną. A kolega pisał o tym, jako o czymś normalnym :)

    Jak wiem, że muszę wysłać 2h expa - a jednocześnie wiem, że Flociarz A poluje na mnie i może wysłać niszczenia - to albo wysyłam to daleko od Flociarza A, albo wysyłam FSa ZAMIAST expa.

    Dokładnie tak samo, jakby ktoś miał pretensję, że odkrywca jest słaby - bo on fsa nie odebrał i jakiś większy flociarz mu flotę rozwalił ... :)

    Już nie pisząc o podstawowym błędzie rozumowania - LIMIT pomaga graczom spoza ścisłej topki - a nie im szkodzi. Ale tego jak widać kilka osób nie potrafi zauważyć. Może kłania się brak umiejętności czytania tekstu pisanego ze zrozumieniem - i myślą, że ja chcę całkowicie zabronić zysków z piratów. Ale to już nie moja wina :)
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Moim zdaniem to się nazywa pazerność , gram odkrywcą , chciałbym mieć jak koledzy po 6-10 piratów dziennie , ale osobiście cieszę się jak w tygodniu mam 1-2 i nie mam czarnej dziury
    gdy wiem że będę musiał być w pracy lub załatwiać sprawy prywatne i jest cień szansy na to że nie przypilnuje expy - nie puszczam , robię FSa
    przez tydzień według top rider zrobiłem 203 expy co daje mi średnią na poziomie 29 expów dziennie
    Metal : 5.839.141.452
    Kryształ : 7.516.814.455
    Deuter : 61.130.488
    13.417.086.395‬ surowca łącznie (po odjęciu strat) które wyniosły -1.025.375.000

    ograniczenie pz do 500kk/700/1000 kk co da ? topowi flociarze dostaną kaganiec, reszta stawki będzie gonić
    no i najważniejsze , ja kto później liczyć ? jaką ilość lm czy pancerników wysłać ? dla małego/średniego/dużego eventu ?
    co jak trafię dużych obcych np i dopiero zebranie całego pz który powstał pozwoliłoby mi na wyjście na 0 lub na - który będzie znośny ?

    prawda jest taka
    Im więcej wyślesz tym więcej możesz dostać ale też stracić
    Tym więcej pali flota
    Tym więcej trzeba odbudować
    a teraz przy możliwości wysłania pionków na pz który wleci np 4 sekundy po ostatniej expie sprawia że trzeba tego pilnować , ponieważ ktoś inny może się zainteresować twoim pztem
    a już znam sytuację przywłaszczenia złomu ;)
  • @Antharas

    I dlatego powinien być wprowadzony limit zasobów (i to mniejszy niż 500kk - nawet na najstarszych uni). Wtedy wysyłanie floty wymaga coś więcej niż "podziel flotę na 7/8 części i wysyłaj" (gdzie "flota" - to albo lm, albo pance, albo cała flota - zależnie od upodoban gracza).

    Już nie powtarzam nawet prostych argumentów o wyrównaniu szans w rankingu, poprawie balansu klas czy zwykły sensie grania.

    Natomiast co z tego - skoro @Art nie może tego wprowadzić bez pozwolenia z góry - a więc nawet jakby miała zapaść taka decyzja - to tak za pół roku. A wtedy to już to nie będzie miało znaczenia.


    Muniek napisał(a):

    Laaadnie :) Ile LM na slot dajesz ?
    jak to ile - wszystko. Dzielisz na tyle slotów ile masz exp i wysyłasz. Kwestia czy latasz lm, pance czy może całą flota (oczywiście nie mieszasz kr i lm wtedy). Im więcej wysyłasz tym większe zyski i tyle historii.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • @Muniek jak widzisz po ilości kryształu to nie są lmy tylko pancerniki
    aktualnie po przemyśleniu expów i tego co się z nich dostaje to sprawa wygląda następująco
    Pancerniki - jeżeli chcesz uzupełnić kryształ, postawić badania typu astro (to robię w tym momencie)
    Lmy - gdy potrzebujesz więcej metalu - budowanie eko

    mój aktualny stan konta mówi jasno - muszę naspawać lmów i puszczać sobie albo full sloty lm albo dać 2-3x panc, tak aby uzupełniać na bieżąco braki danego surowca , za dex trzeba płacić :P
    idealny skład floty na expy powinien być (moim zdaniem) taki by umożliwiać puszczanie full pancy lub full lm w zależności od zapotrzebowania , do czego będę dążył
  • dexPL napisał(a):





    Muniek napisał(a):

    Laaadnie :) Ile LM na slot dajesz ?
    jak to ile - wszystko. Dzielisz na tyle slotów ile masz exp i wysyłasz. Kwestia czy latasz lm, pance czy może całą flota (oczywiście nie mieszasz kr i lm wtedy). Im więcej wysyłasz tym większe zyski i tyle historii.


    Fajne ale ja zapytałem ILE a nie JAK
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • Antharas napisał(a):

    ograniczenie pz do 500kk/700/1000 kk co da ? topowi flociarze dostaną kaganiec
    Odniosę się jedynie do tej kwestii - nie topowi flociarze, tylko gracze z topki flot grający na piratów. Topowy flociarz będzie złomować innych graczy. Nie stawiajcie znaku = między tymi dwoma typami graczy.

    Emerytowany lotnik - 856.607,43%

    " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
  • @dexPL wskaz mi miejsce gdzie napisalem ze dostalem zlom po expedycji... dostalem zloma ogolnego. dosc spora flotka, smakowity kasek no to jazda z nim. tak moze skonczyc flota kazdego odkrywcy ktory nie jest w top. jak jestes w top to kto cie ruszy skoro jestes w top razem z kolegami a reszta uni moze ci naskoczyc? a skoro tez grasz odkrywca to sie ciesz i korzystaj a nie jakies limity chcecie wprowadzac... do ilu 10kk? 100kk? pfff



    Crion napisał(a):

    Antharas napisał(a):

    ograniczenie pz do 500kk/700/1000 kk co da ? topowi flociarze dostaną kaganiec
    Odniosę się jedynie do tej kwestii - nie topowi flociarze, tylko gracze z topki flot grający na piratów. Topowy flociarz będzie złomować innych graczy. Nie stawiajcie znaku = między tymi dwoma typami graczy.
    no to jak dostana kaganiec to znajda sobie inne zajecie, a mianowicie floty slabszych odkrywcow:)
  • Zapomniałem że na forum można każdego urazić i ktoś się może poczuć porównany
    A czy topowy flociarz nie może puszczać w takim razie expow od czasu do czasu?
    Nie musisz odpowiadać na te pytanie bo zaraz powiesz mi że jest pro klasa General xD

    Więc poprawie się, gracze znajdujący się w top 50 flot, powinno brzmieć lepiej
    Chociaż sens wypowiedzi się nie zmienił i wiadomo że chodzi o ilość statków
  • YouAllGoingToDie napisał(a):

    @dexPL wskaz mi miejsce gdzie napisalem ze dostalem zlom po expedycji... dostalem zloma ogolnego. dosc spora flotka, smakowity kasek no to jazda z nim. tak moze skonczyc flota kazdego odkrywcy ktory nie jest w top. jak jestes w top to kto cie ruszy skoro jestes w top razem z kolegami a reszta uni moze ci naskoczyc? a skoro tez grasz odkrywca to sie ciesz i korzystaj a nie jakies limity chcecie wprowadzac... do ilu 10kk? 100kk? pfff
    Czyli dostałeś zwykłego złoma, kompletnie niezależnego od expów - a piszesz to jako argument za / przeciwko expom w temacie o złomie z piratów i jego wpływie na balans klas :) nie ma to jak związek przyczynowo-skutkowy.

    Skoro tak - nie pisz, że to " tak moze skonczyc flota kazdego odkrywcy ktory nie jest w top" - tylko każdego gracza. Plus - nie wiem czy wiesz, ale są uni, gdzie nawet topowe floty padną - ale wtedy (tak, wiem, nieprawdopodobne, że tak się da) gracze SIĘ PILNUJĄ (i np wstają co 2h albo latają na zawrócone stacjonuj). WOW, tak to jest możliwe. I nie ma znaczenia czy jesteś w top, czy poza - każdy gracz może tak robić. WOW jeszcze raz. I wiesz, pewnie to jest jeden z powodów, dla których ci gracze są w topce flot - a ciebie tam nie ma.

    @Antharas Pisz top flot bojowych, bo zaraz ktoś ci wyjedzie z argumentem, że bunkrem na piratów nie polatasz :D No co - jak się czepiać słówek to już do końca. A tak serio - przecież każdy wie co autor miał na myśli - więc dyskutujcie argumentami, a nie czepiając się słówek. Nie róbcie z siebie ciapaka.

    @Crion Topowy flociarz, który przez 2-3 miesiące nie będzie latał na piratów (tzn uczciwy flociarz) zdechnie z głodu - a floty odkrywców będą tak duże, że może im co najwyżej satelitki przeczyścić. Niestety, takie są realia. (Chyba, że ten topowy flociarz teraz ma wielką przewagę we flocie - to zajmie to trochę więcej czasu. Z tym, że sam wiesz jak te "topowe floty" często były budowane).
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • nie zebym sie wpierniczal w watek ale czy to nie jest czasem tak ze wszysci ci ktorzy krzycza ze odkrywca jest przegiety nie wrzucaja przypadkiem wszystkich do jednego wora?

    @dexPL bodajrze chyba pisal cos w sprawie uni roznych predkosci. i powiem wam ze tu jest pies pogrzebany bo w zaleznosci od predkosci uni dana klasa moze dzialac inaczej. wiec generalizowanie np odkrywcy ze jest przegiety bo ktos mowi to z doswiadczen na uni x6 nie znaczy ze odkrywca z uni x2 jest taki sam

    poza tym @YouAllGoingToDie tez ma troche racji. gralem na virgo kiedys i wiem jak tam jest. poza tym mam tam znajomych wiec wiem co sie dzieje. tam jeden sojusz (nie powiem nazwy ale kto ogarnia ogame ten wie napewno;p) ma juz monopol na kasacje wszystkich. kazdy kto mogl im zagrozic juz jest spakowany a oni lataja nawet na 1k%:)

    poza tym chyba kazdy normalny flociaz z krwi i kosci wiedzac ze odkrywcy robia takie numery nie probowalby skorzystac z okazji i dojechac flote kilku odkrywca:) no nie wierze w to:) wiec poniekad to tez jest zagrozenie dla odkrywcy i ryzyko grajac taka strategia.

    kolejna rzecz to czas. ile czasu zajmuje dojscie do poziomu np 1k LM w slocie (a masz ich np 7)? no sporo bo po drodze topowi flociarze skasuja cie kilka razy:)

    podsumowujac. granie odkrywca nie jest takie fajne jak wam sie wydaje. sporo sie zyskuje, sporo sie traci. jak ktos wspomnial wczesniej "ryzykowna zabawa" i to dosc ostro.

    poza tym jeszcze chce dodac ze odkrywca jest dla ludzi AKTYWNYCH. jesli nie masz czasu na gre lub masz go w ograniczonej postaci i dlatego MUSISZ grac zbieraczem, no sory to twoj problem ze masz zycie jakie masz, wiec dlaczego z zazdrosci do innych robisz takie larum izachowujesz sie jak pies ogrodnika. bo on nie moze miec to nikt nie moze miec... no ludzie kochani... (pisze to do kazdego hejtera klasy odkrywcy)

    @dexPL skoro ja zrozumialem content @YouAllGoingToDie odnosnie tego zloma to to juz chyba prosciej nie mozna bylo napisac xD jemu chodzilo o to ze odkrywca budujac flote dodaje sobie kolejne ryzyko jej utraty w postaci przesladowania i zezlomowania przez flociarzy. a wiec tak jak powyzej- to ryzykowna zabawa
    No Sacrifice, No Victory...
    Punish and Enslave

    przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
  • dexPL napisał(a):

    Czyli dostałeś zwykłego złoma, kompletnie niezależnego od expów - a piszesz to jako argument za / przeciwko expom w temacie o złomie z piratów i jego wpływie na balans klas :) nie ma to jak związek przyczynowo-skutkowy.
    Skoro tak - nie pisz, że to " tak moze skonczyc flota kazdego odkrywcy ktory nie jest w top" - tylko każdego gracza. Plus - nie wiem czy wiesz, ale są uni, gdzie nawet topowe floty padną - ale wtedy (tak, wiem, nieprawdopodobne, że tak się da) gracze SIĘ PILNUJĄ (i np wstają co 2h albo latają na zawrócone stacjonuj). WOW, tak to jest możliwe. I nie ma znaczenia czy jesteś w top, czy poza - każdy gracz może tak robić. WOW jeszcze raz. I wiesz, pewnie to jest jeden z powodów, dla których ci gracze są w topce flot - a ciebie tam nie ma.
    ty wez moze zacznij czytac ze zrozumieniem bo poraz kolejny pokazujesz ze z czapy wogole komentujesz moje posty gdzie ja wogole o czyms innym... dostalem zloma bo pobudowalem LM ktore wysylalem na EXPY. w czwartek zbudowalem a w piatek byl zlom. DLACZEGO? no bo skusila ich moja flota NA EXPY ktora wyrosla w ciagu 2h... gdybym jej nie postawil latalbym se dalej. glupi tylko nie chcialby dojechac 120k LM + sura i transy... co do bycia top nie ma mnie tam bo nie mam takiiej potrzeby tam byc. gram dla zabawy, nie dla ambicji. mnie wody chlej


    .:czubulus:. napisał(a):

    @dexPL
    Ty daj już spokój z tym ogame. Niby nie grasz a udzielasz się w każdym temacie i chcesz uchodzić za autorytet.
    Jest jak jest i twoje wieczne płacze nic tu nie poradzą. Dajesz dobre rady na grę a sam wiesz jak skończyłeś pełno jest rw na tobie na wezn.
    Serio odpocznij już.
    buhahha XD x
  • Prędkość uni ma niewielki wpływ na odkrywcę. Powiem nawet więcej - moim zdaniem procentowo odkrywca daje najwięcej i jest najlepszy na uni X1. Dlaczego? Oto dlaczego:
    - exp trwa 1h + 2x lot. Jak widać - szybsze uni (np x6) powoduje, że zamiast 90 min trwa 70min - czyli niewielka różnica, bo 1h jest stałe
    - 1h exp dla wolnego uni oznacza, że nikt ci nie zniszczy moona - czyli możesz zakładać, że logujesz się co 90 min i masz to gdzies, co się dzieje pomiędzy (zakładając fsy z innych planet). Na x6 już tak nie założysz
    - exp daje zyski niezależnie od prędkości uni (poza tym 90 a 70 min) - a np farmienia - już zależą. Wiec z definicji masz przewagę nad graczami farmiącymi innych klas niż odkrywca - im wolniejsze uni - tym większa przewaga zysku
    - dodatkowo na wolniejszych uni możesz dostosować farmienia tak, aby trwały 90min (czyli lot i powrót) - wtedy wystarczy logować co dokładnie 90 min.
    - na x1 łatwiej uniknąć flociarza - szansa na to, że poleci w układzie między odświeżeniami jest mniejsza. A to oznacza także, że generał na x1 będzie miał raczej mniejsze zyski - znów przewaga odkrywcy

    Dla zbieracza prędkość floty ma niewielkie znaczenie (poza farmieniem) - ale zbieracz niefarmiący nie ma podjazdu do odkrywcy bez względu na prędkość uni. A farmiący - ma taką samą prędkość flot jak ty (choć szybsze statki).

    W każdym razie uważam, że Odkrywca na X1 ma więcej zalet i przewag nad innymi klasami niz Odkrywca na X6.

    @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

    Uni Virgo jest specyficzne - nie wyciągaj z niego wniosków rozciągających się na każde uni.

    @KissOfTheDragoon
    A co do flociarzy polujących na odkrywcę (w chwili robienia expów - a nie fsa) - pokaż mi takie ST :D czyżby się okazało, że przez 3 miesiące było ich tak mało? No właśnie ... widocznie wszyscy ci flociarze przeszli już na ciemną stronę Mocy i zostali Odkrywcami - i latają na expy.

    Dodatkowo - to co piszesz o polowaniu na małe floty - nie ma nic wspólnego z balansem klas, nie ma nic wspólnego z piratami - to samo działo się przez 7.0 - więc postaraj się lepiej dobierać argumenty przeciwko Odkrywcy :D
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • przeciwko odkrywcy czy za odkrywca? bo przeciwny tej klasy to jestes chyba ty. ja jestem ZA:)

    nie czytasz chlopie tego chyba co piszemy. albo inaczej, czytasz ale nie rozumiesz. zyski zyskami ale spojrz na to ile trzeba w to wlozyc zeby takie zyski miec? czas, ryzyko, szczescie. to sa trzy aspekty wsod ktorych RYZYKO jest najwiekszym. pitolicie o zyskach ze odkrywca to czy tamto. ok zgodze sie ze mega cyferki wyciaga. nikt tylko nie widzi tego ile trzeba zeby takie zyski miec
    No Sacrifice, No Victory...
    Punish and Enslave

    przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
  • Ja jestem za balansem klas (oczywiście balans uwzględniający czas poświęcony - bo inaczej to byłby socjalizm a nie balans). Tyle, że obecny układ klas powoduje, że balansu nie ma. I powie ci to każdy Generał, który mając topową flotę zmienia klasę na Odkrywca (500k anty - czyli ile - 100pln? ) aby latać na piratów. To skoro balans jest - to dlaczego tak się dzieje? :) no właśnie.

    Osobiście uważam, że po wprowadzeniu rozsądnego limitu (wzór uwzględniający wiek uni, ew. pkt gracza top1) odkrywca mocno nie zbiednieje (nadal będzie najlepszą klasą, a im bardziej aktywny - tym lepszą) - ale pozwoli to lekko wyrównać balans klas oraz balans rankingu (aby gracze spoza ścisłego top flot mieli szanse coś pograć). Zostawienie tak jak jest spowoduje jedynie przyspieszenie wyludnienia uni - i to każdego uni.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • KissOfTheDragoon napisał(a):

    przeciwko odkrywcy czy za odkrywca? bo przeciwny tej klasy to jestes chyba ty. ja jestem ZA:)

    nie czytasz chlopie tego chyba co piszemy. albo inaczej, czytasz ale nie rozumiesz. zyski zyskami ale spojrz na to ile trzeba w to wlozyc zeby takie zyski miec? czas, ryzyko, szczescie. to sa trzy aspekty wsod ktorych RYZYKO jest najwiekszym. pitolicie o zyskach ze odkrywca to czy tamto. ok zgodze sie ze mega cyferki wyciaga. nikt tylko nie widzi tego ile trzeba zeby takie zyski miec
    I press enter a few times every 1.5-2 hours
    Get 30 B+ a day profit
    "risk"
    "effort"
    lol