Generał - zmiana zasad działania doku

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Generał - zmiana zasad działania doku

    Czy byłaby możliwość podjęcia dyskusji w sprawie działania doku dla Generała ? Jak powszechnie wiadomo jest to najbardziej uboga klasa jeżeli chodzi o profity. Myślę że zmiana zasady funkcjonowania doku mogłaby pozytywnie wpłynąć na ocenę tej klasy podczas wyboru.

    Moja propozycja to powstawanie pól wrakowych w ataku bez uzyskania minimalnych 5%. Np:


    Dnia 05-02-2020 następujące floty spotkały się w walce:


    Agresor XXX [ X ]
    ________________________________________________

    Lekki myśliwiec 5.000.000
    Pancernik 10.000
    _________________________________________

    Obrońca YYY [ Y ]
    ________________________________________________

    Mały transporter 3
    Duży transporter 302
    Sonda szpiegowska 30
    Satelita słoneczny 3.012
    Crawler 1.065
    Wyrzutnia rakiet 300.000
    Lekkie działo laserowe 60.000
    Ciężkie działo laserowe 30.000
    Działo Gaussa 3.080
    Wyrzutnia plazmy 15.258
    Mała powłoka ochronna 1
    Duża powłoka ochronna 1
    _________________________________________


    Po bitwie...

    Agresor XXX [ X ]
    ________________________________________________

    Lekki myśliwiec 4.938.753 ( -61.247 )
    Pancernik 9.974 ( -26 )
    _________________________________________

    Obrońca YYY [ Y ]
    ________________________________________________

    Zniszczony!
    _________________________________________


    agresor wygrał bitwę!

    Agresor przejął:
    201.986.411 Metalu, 59.480.801 Kryształu i 35.228.052 Deuteru

    Agresor stracił łącznie 247.198.000 jednostek.
    Obrońca stracił łącznie 3.074.141.000 jednostek.
    Na polu zniszczeń unosi się 75.387.600 metalu i 28.915.600 kryształu.
    Agresor przejął łącznie 296.695.264 jednostek.

    Szansa na powstanie księżyca 20%.
    Złom zebrany przez atakującego/atakujących.



    Podsumowanie zysków/strat:



    Podsumowanie agresor

    Metal: 92.853.011
    Kryształ: 26.109.401
    Deuter: 34.838.052
    agresor zyskał łącznie 153.800.464 jednostek.


    Podsumowanie obrońca

    Metal: -1.900.494.411
    Kryształ: -968.642.801
    Deuter: -501.699.052
    obrońca stracił łącznie 3.370.836.264 jednostek.



    Powered by Konwerter RW OGotcha 4.3.1

    Przykładowo. Przy takim RW Agresor traci 61k LM. Dok oddałby ~18k LM co generowałoby dodatkowy zysk w ilości 72kk. Obecnie dok nie oddał nic i gdyby nie fakt że agresorowi z całkiem dużą dozą prawdopodobieństwa się nudzi to pewnie by nie poleciał bo koszty lotu, szansa że obrońca się zaloguje, inne ryzyka zawodowe 0_o

    Prawdopodobieństwo zezłomowania kogokolwiek jest dużo mniejsze niż trafienie piratów czy obcych a o stałym 25% proficie nawet nie wspomnę :E W dobie rosnących bunkrów w które nie opłaca się wlatywać może to by był jakiś powód żeby zdecydować się na klasę Generała. W końcu jest dedykowana dla graczy grających flotą, więc może wypadałoby wyposażyć ją w coś co na serio powodowałoby że jest opłacalna bo parę badań to kropla w morzu surowców u Odkrywcy i Zbieracza.


    PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
    :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


  • Jak Ty wtopisz 68 gąsek na swojej planecie to też dostaniesz 22. A ja w ataku nie lecę żeby przegrać :E

    Zwykle :E

    Kolejny przykład: ostatnio wysyłając 500k panca i 150k OW straciłem 20k panca i 10k OW. Dok mi nic nie oddał bo miałem jakieś 4.5% strat a nie wymagane 5%. A chętnie bym przytulił 7k panca i 3k OW.

    Ktoś powie że po co tyle wysłałem. Jaki jest sens tej funkcji jeżeli wyśle 300k panca, skoro stracę ich jeszcze więcej w ataku i zysk z doku nie zrekompensuje mi tych strat. Żeby zadziałał dok to ja muszę działać na swoją niekorzyść.


    PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
    :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


  • Nie ma większego eliminatora graczy z rozgrywki niż GF :E

    Generał nawet ze zmienionym dokiem byłby najsłabszy. Zbieracz nie potrzebuje graczy żeby generować zyski, zwiększa zyski przez podnoszenie kopalń, tak samo jak odkrywca który zwiększa zyski przez wysłanie większej ilości floty. Dochód Generała jest zależny całkowicie od innych graczy.


    PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
    :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


  • buleon napisał(a):

    Dokładnie. Więc im więcej zbieracz i odkrywca wyciągną, tym więcej generał od nich przejmie... Gra generała powinna być trudna, bo mamy niedobór, nie nadmiar graczy :)
    Gra powinna być dla gracza, a nie gracze dla gry. Bonusy powinny wynikać ze stylu gry, a nie styl gry z bonusów.

    Chyba nikt nie zaprzeczy, że gra flotowa jest znacznie bardziej skomplikowana - trzeba skanować uni, przepalać nieraz astronomiczne ilości paliwa na cele, zdejmować moony itd. Odkrywca wysyła ekspę i na półtorej godziny ma spokój. Zbieracz w zasadzie klika sobie w spokoju. Musi tylko robić dobre fsy - ale to akurat wspólny mianownik wszystkich 3 klas. Ale floty w ataku już nie wtopi- bo jej nie ma. A flociarz podejmuje znacznie większe ryzyko. A więc skoro flociarz ma najtrudniej, to jego klasa powinna być NAJMOCNIEJSZA, żeby mu wynagrodzić włożony trud. High risk- high reward.


    Klasa wymagająca od gracza najmniej wysiłku powinna "dawać mu za darmo" również najmniej - bo, nie obrażając nikogo, byle leszcz może sobie te profity wynikające z klasy odebrać.

    Tymczasem GF kontynuuje to, co robi od dawna. Na topie jest bylejakość. Wynika to dokładnie z tego co powiedziałeś- nie ma graczy to próbują zaorać jeszcze chociaż maleńki kawałek pola, póki ten ślepy koń ze złamanymi nogami i syfilisem jest w stanie uciągnąć ten płóg, bo jakimś cudem jeszcze nie padł z wycieńczenia. Nie zmienia to faktu, że to smutne.
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.
  • Tak, warto wspomnieć jeszcze o bonusie "Niewielka szansa (raz na walkę) na natychmiastowe zniszczenie Gwiazdy Śmierci za pomocą lekkiego myśliwca".

    Ktoś widział już jak to działa ? Jest jakiś komunikat typu "Lekki myśliwcu ! Użyj Manewru Hamilla !" Albo "Niech mocz będzie z Tobą" ?

    Naturalnie, największe bonusy to jest spalanie + ten dok. Przy czym dok działa w słaby sposób, można z tego wyjść. Prędkości flot ? Jak coś ma wejść to i tak wejdzie. Wolałbym chyba zrezygnować z tych bojowych +2 na rzecz doku przy każdej walce.


    PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
    :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Leonidas ().

  • 1 . @Art zaproponuj ten pomsyl niemiaszka , prosze mi rowniez wytlumaczyc jakie warunki musza byc spelnione zeby taki dok powstal obecnie .

    DUDEUSZ napisał(a):

    buleon napisał(a):

    Dokładnie. Więc im więcej zbieracz i odkrywca wyciągną, tym więcej generał od nich przejmie... Gra generała powinna być trudna, bo mamy niedobór, nie nadmiar graczy :)
    Gra powinna być dla gracza, a nie gracze dla gry. Bonusy powinny wynikać ze stylu gry, a nie styl gry z bonusów.
    Chyba nikt nie zaprzeczy, że gra flotowa jest znacznie bardziej skomplikowana - trzeba skanować uni, przepalać nieraz astronomiczne ilości paliwa na cele, zdejmować moony itd. Odkrywca wysyła ekspę i na półtorej godziny ma spokój. Zbieracz w zasadzie klika sobie w spokoju. Musi tylko robić dobre fsy - ale to akurat wspólny mianownik wszystkich 3 klas. Ale floty w ataku już nie wtopi- bo jej nie ma. A flociarz podejmuje znacznie większe ryzyko. A więc skoro flociarz ma najtrudniej, to jego klasa powinna być NAJMOCNIEJSZA, żeby mu wynagrodzić włożony trud. High risk- high reward.


    Klasa wymagająca od gracza najmniej wysiłku powinna "dawać mu za darmo" również najmniej - bo, nie obrażając nikogo, byle leszcz może sobie te profity wynikające z klasy odebrać.

    Tymczasem GF kontynuuje to, co robi od dawna. Na topie jest bylejakość. Wynika to dokładnie z tego co powiedziałeś- nie ma graczy to próbują zaorać jeszcze chociaż maleńki kawałek pola, póki ten ślepy koń ze złamanymi nogami i syfilisem jest w stanie uciągnąć ten płóg, bo jakimś cudem jeszcze nie padł z wycieńczenia. Nie zmienia to faktu, że to smutne.

    i w pelni sie zgadzam.
    Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO
  • Obecnie żeby powstało pole wrakowe agresor musi stracić minimum floty za 150.000 surowców i minimum 5% wartości floty którą wysłał. Przykładowo wysyłając 100.000 pancerników musisz ich stracić 5.000 . Mieszając flotę obliczasz wartość tak jak powyżej dawałem przykład pancerniki + ow.

    (20 000×85 000+10 000×60 000)÷(500 000×85 000+150 000×60 000) x 100% = 4,46%

    Do doku trafia 27% zniszczonej floty. I tylko tyle niezależnie od tego na jakim lvl masz dok. Trzeba lecieć z planety żeby np mieć 33% przy doku na 11 lvl. Z planety. Rozumiesz tą aronię losu :E


    Faktycznie przy uniwersach gdzie lata 100 LM i spadnie 5 LM to jest pikuś tak :E Jest wręcz niemożliwe żeby przy takich ilościach 5% nie zachować. Ale na takim Uni68 5% z 10kk LM to się robi 500k :D

    Może dałoby się wprowadzić jakieś progi np zależne od ilość pkt Top 1 jak było z ekspedycjami, im więcej pkt ma Top 1 tym więcej z ekspedycji można przywieźć. I tak im więcej pkt ma Top 1 tym mniejsze straty potrzebne do powstania pola wrakowego 1kk 4%, 10kk 3%, 100kk 2% 500kk% 1% 1kkk 0% (nie ma przypadku :E ).


    PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
    :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


  • wszystko fajnie , tylko chcilbym jeszcze uslyszec stanowisko teamu w tej sprawie gdzie jest podany dokladny wzor oraz jakie warunki musza byc dokladnie spelnione jak to dziala ,chodz pewnie sami nie wiedza .
    czy np cos jeszcze poza 5% musi byc na ta chwile spelnione , nie wiem czy musi , wiem natomiast ze nie mam paru pol wrakowych ze starc gdzie flota przekroczyla 5% wartosci , coprawda nie sa to nowe starcia
    a sporo starsze (ale na nowej wspanialej wersji) , wiec moze cos sie zmienilo.
    a pomysl popieram jak najbardziej i uwazam ze @Art powinien go przedstawic wyzej.

    edit:
    i nie zgadzam sie z buleonem ze klasa generala powinna byc najslabsza - niby dlaczego taka ma byc?
    ta klasa wymaga najwiecej tak zwanego "skila" i granie flota jest nieporownywalne do wysylanie eksp czy robienia zrzutki i klikania ulepsz , wiec powinna miec najwieksze bonusy .
    pozatym zobacz sobie jak % to wyglada ilu ludzi gra odkrywca ilu gra tym ekowcem a ilu gra generalem .
    chyba jasnym jest ze klasy powinny byc zbilansowane
    a nie tak ze jedna jest OP czy tam dwie a 3cia wogole praktycznie nie istnieje .
    general powinien miec unikalne bonusy , wlasnie z uwagi na to ze jest "najtrudniejszy" .
    wiec poza tym dokiem ktory wogole powinein miec zniesione ograniczenie , powinein miec jeszcze tansze , badz szybsze loty :) i bedzie SI:)
    Marys znowu CI sie cos pomieszalo tu masz :TOP1 WORLD SOLO

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez pl1 ().

  • pl1 napisał(a):

    i nie zgadzam sie z buleonem ze klasa generala powinna byc najslabsza - niby dlaczego taka ma byc?
    Wg mnie bardziej chodziło mu o to, że fakt, że generał jest najsłabszą klasą jest korzystne dla GF - ludzie odchodzą z gry w większości przez dostawane złomy- więc postanowiono utrudnić życie flociarzom- poprzez wprowadzenie odkrywcy który jest OP. Efekt jest taki że ludzie zamiast złomować wysyłają ekspy, bo to się zwyczajnie bardziej opłaca. Mniej ludzi złomujących -> mniej osób traci flotę -> mniej graczy rezygnuje. Czyli dokładnie to, co chcieli uzyskać.


    Z punktu wydawcy jak najbardziej ma to sens. Niestety.
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.
  • Dla zobrazowaniu beznadziejności funkcjonowania tego doku dla Generała:

    board.pl.ogame.gameforge.com/i…X-vs-Belcot-UNI-21183-44/

    Wysyłając krążowniki osobno a LMy osobno dok by nie powstał. Musiałem wysłać w jednym slocie i to i to rośnie ryzyko kontry z tego tytułu. Do tego dok z księżyca działa tylka dla 1lvl, każdy wyższy poziom działa tylko dla lotów z planety.

    @Art zapraszam.


    PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
    :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


  • Jedynym argumentem jak tu zauważyłem, to 'dej mi PW od 1% strat bo się nie opyla latać'

    To wg mojej skromnej oceny za mała siła przebicia. Ale przy okazji zapytam jak to wygląda w innych krajach.

    Tak jak zostało tu wspomniane, jakiś próg trzeba było przyjąć. A że komuś nie wsmak, że generał nie trzepie kokosów jak Odkrywca, to za mało na zmiany :p
  • @Art to jest według Ciebie słaby argument żeby chociaż ciut wyrównać klasy ? Ja wiem że najlepszym rozwiązaniem według Ciebie jest "DLA WSZYSTKICH KTÓRYM NIE PASUJE WYBRANA KLASA ,NIE PODOBA SIĘ TO ZMIEŃ KLASĘ" ale nie tylko ja grając generałem stwierdzam że to syf, wyciągam pomocną dłoń żebyś mógł to ogarnąć u kolegów z zachodu.

    Ogólna zasada działania doku jest zwalona. W zamieszczonym RW musiałem wysłać LM i KrK w jednym slocie żeby uzyskać w sumie 5% strat bo jakbym wysłał osobno (a z różnych względów jest to sensowniejsze żeby wysłać w osobnych slotach) to nie otrzymałbym PW dla straconych krążowników bo wynosiły "tylko 3%". Ta sama flota ale wysłana w różny sposób powoduje straty te same a jak różne zachowanie Doku, nie czujesz że to trochę słabe ?

    Wspomniałem, 5% jest super na nowym Uni gdzie spada te 5% w każdym starciu, wprost nie ma możliwości nie uzyskania tego. Przy 100kk pkt floty musisz stracić 5kk żeby dok zadziałał, jak dla mnie to żaden bonus bo to się robi 5% ale konta w niektórych przypadkach :E

    Z innej beczki to dok dalej działa na zasadach z 1 lvl lecąc z księżyca. Z tym jesteś wstanie coś załatwić ?


    PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
    :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1:


  • Art napisał(a):

    A że komuś nie wsmak, że generał nie trzepie kokosów jak Odkrywca, to za mało na zmiany :p

    Czyli tłumacząc w prostszych słowach, na fali rozprzestrzeniającego się ostatnio wirala "Jak wam nie pasuje Nasze zmiany, to wy..... wydajcie 500k anty i zmieńcie klasę"

    @Art Czy w ogóle w kolejnych wersjach gry przewidziane są zmiany w klasach, czy skupiacie się aktualnie na łagodzeniu i usuwaniu błędów? Pytam, bo jakbym zmienił klasę, to nie chcę, żeby po kilku dniach została osłabiona.
    Czy moderatorom płacą za każdy usunięty post??
  • Art napisał(a):

    A że komuś nie wsmak, że generał nie trzepie kokosów jak Odkrywca, to za mało na zmiany :p
    A. To spoko.
    Czy uważasz, że obecnie klasy są dobrze zbalansowane? Że powinno być tak, że klasa obiektywnie najprostsza jest jednocześnie najbardziej OP, klasa natrudniejsza zaś najsłabsza?
    Pytam całkowicie serio, o Twoje zdanie.
    This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
    Now is the time for action.
  • DUDEUSZ napisał(a):

    Gra powinna być dla gracza, a nie gracze dla gry. Bonusy powinny wynikać ze stylu gry, a nie styl gry z bonusów.
    Bonusy wynikają z klasy. Wybór klasy zależy od stylu gry. Jeśli grasz casualowo, bierzesz zbieracza, jeśli aktywnie - odkrywcę, jeśli grasz aktywnie po parę godzin/dni w miesiącu - generała.

    DUDEUSZ napisał(a):

    Chyba nikt nie zaprzeczy, że gra flotowa jest znacznie bardziej skomplikowana - trzeba skanować uni, przepalać nieraz astronomiczne ilości paliwa na cele, zdejmować moony itd. Odkrywca wysyła ekspę i na półtorej godziny ma spokój. Zbieracz w zasadzie klika sobie w spokoju. Musi tylko robić dobre fsy - ale to akurat wspólny mianownik wszystkich 3 klas. Ale floty w ataku już nie wtopi- bo jej nie ma. A flociarz podejmuje znacznie większe ryzyko. A więc skoro flociarz ma najtrudniej, to jego klasa powinna być NAJMOCNIEJSZA, żeby mu wynagrodzić włożony trud. High risk- high reward.
    Na pewno trudniej osiągnąć zysk za pomocą floty niż za pomocą eko - ale tak ma pozostać. Eko jest stabilną formą zysku, powolną, ale pewną. Flota to zysk niepewny, za to znacznie większy.

    Odnośnie czasu poświęconego - ekonom (zbieracz) może wejść raz na tydzień i jeśli nie miał wlotów, miał miejsce w magazynach, to nic nie stracił. Odkrywca musi siedzieć cały dzień w grze, żeby czerpać zyski ze swojej klasy. Flociarz może wejść raz na miesiąc, ściągnąć urlop i zarobić więcej niż pozostali, czyli jego zysk w odróżnieniu od odkrywcy nie zależy od poświęconego czasu na aktywną grę, ani od czasu bez urlopu w odróżnieniu od zbieracza.


    pl1 napisał(a):

    i nie zgadzam sie z buleonem ze klasa generala powinna byc najslabsza - niby dlaczego taka ma byc?
    ta klasa wymaga najwiecej tak zwanego "skila" i granie flota jest nieporownywalne do wysylanie eksp czy robienia zrzutki i klikania ulepsz , wiec powinna miec najwieksze bonusy .
    Jest nieporównywalna. Przy poprawnej grze jesteś nietykalny. Kończysz grę, włączasz urlop i wracasz, kiedy znów masz chwilę. Nikt nie może Ci nic zrobić, a Ty możesz coś zrobić każdemu, kto nie gra tak jak Ty. Jedyną szansą odkrywców z flotą i zbieraczy z flotą jest to, że w czasie Twojego urlopu zrobią tyle punktów, że nie nadążysz. Masz bonus +2 do każdej technologii militarnej, czyli trochę mniej niż 10 % do ataku, osłony i opancerzenia, jeśli dobrze liczę (przyjmuję, że techy na uniach typu Quantum, 68, Nekkar czy Libra u topki to mniej więcej 23-24 lvl). W dodatku Twoje statki lecą szybciej, masz więcej slotów, na koniec jesteś chroniony, jeśli przy ataku umoczysz. I twierdzisz, że Twoja ochrona jest zbyt słaba...


    pl1 napisał(a):

    pozatym zobacz sobie jak % to wyglada ilu ludzi gra odkrywca ilu gra tym ekowcem a ilu gra generalem .
    chyba jasnym jest ze klasy powinny byc zbilansowane
    a nie tak ze jedna jest OP czy tam dwie a 3cia wogole praktycznie nie istnieje .
    Zbalansowane, tak - ale nie oznacza to, że równe liczebnie. Popatrz sobie na dowolny ekosystem. Ilu masz roślinożerców, ilu drapieżników. Tak samo powinno być z generałami i zbieraczami/odkrywcami. Zauważ też, że roślinożerny słoń jest większy od lwa. Teraz popatrz na swoje konto i konto aleciosa, kto ile ma punktów i kto dla kogo może być teoretycznie zagrożeniem :)


    Art napisał(a):

    A że komuś nie wsmak, że generał nie trzepie kokosów jak Odkrywca, to za mało na zmiany :p
    Bo generał nie jest od zarabiania. Jak mi kiedyś @pl1 powiedział: "Liczą się tylko zniszczone floty".

    Lwica jest boska :)