Generał - zmiana zasad działania doku

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Nie masz zysku nie lecisz - proste. Idąc za tym pomysłem czekam, aż ktoś zaproponuje, aby generał odzyskiwał wszystkie stracone statki w bitwie.. no bo przecież nie ma na co latać i trzeba orać bunkry. To może, żeby było na co latać, to zmieńmy zasadę ufsu w grze. Za dużo jest graczy co tak grają.

    Moja propozycja: obniżyć spalanie dexu na generale do jakiegoś małego poziomu, np 1/100 tego co jest teraz i wprowadzić limit wejść na urlop w roku np 10. Na pewno to ożywiłoby rozgrywkę ;)
  • Ile grałeś generałem ? Wiesz jak to wygląda w praktyce przy większych ilościach flot ? 60kk ? 100kk ?

    Więc już tłumaczę. Nie każdy kto ma flotę chce grać odkrywcą bo nie wszystkich jarają loty na ekspedycje mimo że na ten moment są najkorzystniejsze jeżeli chodzi o nabijanie punktów. Nie każdy kto ma flotę gra z doskoku. Twój punkt widzenia naturalnie sprawdzi się w części przypadków ale nie mierz wszystkich jedną miarą.

    Debatujemy tu o zarobkach typu 1.08% zysku z rozbitej własnej floty. Tyle więcej zarobi generał. Przy czym bardziej niż o zarobek chodzi mi o - i tutaj to podkreślę żeby @Art nie musiał czytać całego wątku bo i tak przeczyta tylko jeden post, daj Boże w całości:

    Efektem obniżenia progu straconej floty będzie przejrzystość w funkcjonowania doku. OBECNIE przy wysłaniu floty muszę ręcznie sprawdzić czy PW się pojawi czy nie. Przy dużych flotach jest to serio uciążliwe, polecam spróbować. Najpierw trzeba wrzucić do sima, potem przeliczyć w excelu wartości wysłanej floty i sprawdzenie czy wychodzi 5% ze straconych jednostek czy nie.

    Jest nieakceptowalny fakt że PW w jednym starciu może powstać albo nie w zależności od tego w jaki sposób wyślę flotę, wymaga to ręcznego obliczenia zależności % - jakie spadną w jednym slocie lub w dwóch osobnych slotach. Jeżeli pole wrakowe nie powstaje, muszę obniżyć ilość jednostek co z kolei wpływa na zysk z RW bez uwzględnienia PW. Całość wymaga czasu a biorąc pod uwagę coraz częstsze korzystanie z urządzeń mobilnych do gry jest nie praktyczne i męczące. Gra ma być prosta, przejrzysta i przyjemna.

    Ja tu walczę tylko i wyłącznie zmianę progu działania funkcji którą mam przypisaną do klasy. Progu który sprawdza się na nowym Uni, na starych Uni jest bezużytecznym zapisem bo po prostu powstaje tylko przy ogromnych starciach. A i to nie zawsze, w poniższym RW straty mam na poziomie 2.3kkk a PW nie powstało:

    board.pl.ogame.gameforge.com/i…-SLY-OO2-ARMADA-55740-35/

    Ta zmiana to nie jest nic skomplikowanego, wpłynie na wygodę gry, nie zaburzy balansu, BA nawet go nie poprawi.


    PB Solo | PB ACS | Top 1 ACS Uni28
    :top1: Top1 Złomiarzy Uni28 :top1: