Rynek - dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Rynek a legalny push

      Witam, @Art kiedy zostanie usunięty z gry błąd legalnego pushu?
      Ludzie skupują konta po czym transferują floty przez rynek na swoje konta po minimalu, odsprzedają po maxie itd.
      Na każdym nowym UNI jest to samo, ludzie mają kilka kont na których działają BOTy, po zgłoszeniu BOT dostaje bana, ale chyba powinno to działać również w drugą stronę. Osoba która czerpała korzyści z bota też powinna zostać zbanowana (tak, wiele osób mogło kupować/sprzedawać od tego konta ale nie oszukujmy się, tylko jedno konto skupuje flotę z BOTa po minimalu w 99% przypadków) - zmiana regulaminu może, jeżeli GF nic z tym nie robi to przecież sami możecie o ile komukolwiek się jeszcze chce.

      Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez LA PUTIN LABAMBA ().

    • LA PUTIN LABAMBA napisał(a):

      Witam, @Art kiedy zostanie usunięty z gry błąd legalnego pushu?
      Ludzie skupują konta po czym transferują floty przez rynek na swoje konta po minimalu, odsprzedają po maxie itd.
      Na każdym nowym UNI jest to samo, ludzie mają kilka kont na których działają BOTy, po zgłoszeniu BOT dostaje bana, ale chyba powinno to działać również w drugą stronę. Osoba która czerpała korzyści z bota też powinna zostać zbanowana (tak, wiele osób mogło kupować/sprzedawać od tego konta ale nie oszukujmy się, tylko jedno konto skupuje flotę z BOTa po minimalu w 99% przypadków) - zmiana regulaminu może, jeżeli GF nic z tym nie robi to przecież sami możecie o ile
      Nie można karać graczy, którzy kupują czy sprzedają statki po minimalu bo tu każdy zyskuje i jeden i drugi, a że ktoś kupuje taniej a sprzedaje drożej na tym polega handel i cały czas tak jest czy na rynku czy w handlu tradycyjnym o co szum
    • LA PUTIN LABAMBA napisał(a):

      W przypadku gdzie rzeczywiście mamy do czynienia z dwójką graczy, w 99% przypadków jest to jeden gracz i jego 10 kont które są prowadzone na botach.
      Ale często jeden gracz ma swojego dostawcę czy dwóch stałych gdzie cały czas się wymieniają. Więc nie wiem jak to rozwiązać, niektórym też się nie chce grać a jedynie pomagają innym graczom. Ale jeśli ktoś faktycznie ma po 10 kont i to się dzieję identycznie to nie wiem
    • Apofis napisał(a):

      LA PUTIN LABAMBA napisał(a):

      W przypadku gdzie rzeczywiście mamy do czynienia z dwójką graczy, w 99% przypadków jest to jeden gracz i jego 10 kont które są prowadzone na botach.
      Ale często jeden gracz ma swojego dostawcę czy dwóch stałych gdzie cały czas się wymieniają. Więc nie wiem jak to rozwiązać, niektórym też się nie chce grać a jedynie pomagają innym graczom. Ale jeśli ktoś faktycznie ma po 10 kont i to się dzieję identycznie to nie wiem

      Jezeli nie rozumiesz skali problemu to nie wypowiadaj się. Jeżeli ktoś ma dostawców dexu to niech robią to tradycyjną drogą. Rynek to jest jeden wielki żart w chwili obecnej, GO sami przyznają że jest to śmiech na sali ale to co mogą zrobić jak GF ma to w dupe. @Art jako Community Manager czy jakoś tak powinien chociaż spróbować przemówić im do rozumu albo dać info, że coś w tej sprawie się dzieje. No ale standardowo - cisza.
    • LA PUTIN LABAMBA napisał(a):

      Jeżeli ktoś ma dostawców dexu to niech robią to tradycyjną drogą.
      Skoro jest rynek to mogą robić to także przez rynek - nie będziesz nikomu dyktował jak ma grać nie bądź śmieszny. - Tradycyjnie też można zarabiać na handlu - od lat się to dzieje- koniec tematu - więc w czym problem teraz ?

      Będę się wypowiadał bo mogę , co ty dyktatorem jesteś, że tu rozporządzać chcesz. ty masz jakieś pojęcie o skali problemu? niby skąd? nie pisz bzdur, nie masz takich danych o graczach na całym ogame Pl więc może Ty nie siej paniki niepotrzebnie.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Apofis ().

    • Ojczyznoslaw napisał(a):

      Tak zakaz kontaktu flot = zakaz kontaktu flot handlowych, flota to flota, ma być brak kontaktu tychże.
      Kwestia czy pośrednik (rynek, dysponujący własnymi transportowcami) liczony jest jako kontakt bezpośredni.
      Plus - pragnę także przypomnieć, że można złożyć zapytanie z tolerancją (a wiadomo - to jest ulubiony mechanizm jakiegos managerka) - które zostanie sparowane z ofertą. I może się zdarzyć (umyślnie albo i nie), że sparuje z osobą z tego samego IP - ale paruje mechanizm rynku, a nie gracz.

      Dlatego fajnie by było, jakby ktoś władny odpowiedział na proste pytanie Wampka ...(a potem do tej odpowiedzi sam się stosował).

      (przy czym wiadomo, jedni wykorzystują to perfidnie, inni rzeczywiście grają jako małżeńństwo / para z jednego IP - natomiast zasady powinny być przynajmniej jasne i klarowne - a nie takie hasło rzucone w eter i zero wyjaśnien. Takie kobiece "Domyśl się").
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Wiem, że teraz ja się słówek czepiam ale tak to jest z regulaminami/zasadami. Co nie jest zabronione jest dozwolone. Ale tutaj zabrania się kontaktu flot (wszystkich flot, nie pośrednio/bezpośrednio czy przez szmatę). Więc dopóki nie doda się wyjątków nie widzę innej interpretacji takiej formy zapisu.
    • Ojczyznoslaw napisał(a):

      Wiem, że teraz ja się słówek czepiam ale tak to jest z regulaminami/zasadami. Co nie jest zabronione jest dozwolone. Ale tutaj zabrania się kontaktu flot (wszystkich flot, nie pośrednio/bezpośrednio czy przez szmatę). Więc dopóki nie doda się wyjątków nie widzę innej interpretacji takiej formy zapisu.
      Jesteś pewien swojej interpretacji?

      To lecimy:
      a) Gracz Ojczyznoslaw zezłomował Gracza A (pancami, wszystkimi jakie miał). Następnie tego samego dnia, bez spawania nowych pancy poleciał także pancami na gracza B (który jak się okazało grał z tego samego IP co gracz A). Kontakt był czy nie? Pytanie dodatkowe - czy pośrednik (gracz Ojczyznoslaw) także powinien dostać bana
      b) podobnie jak w a) - tylko dorobiłeś pancy - więc część pancy miała kontakt z graczem A, a część nie.
      c) podobnie jak w a) - tylko na drugi atak poleciałeś np rozpruwaczami (ale wylot z tego samego moona - więc rozpruwacze miały kontakt z wracającymi pancami).

      d) handel - handlujesz (via dt) z graczem A, czasem także z graczem B. Czy wszystkim trzem kontom należy się ban?
      e) handel - handlujesz via dt z graczem A, a z graczem B przez rynek. Czy wszystkim trzem kontom należy się ban? Rynkowi również ban?

      Wymyślać dalej? Jak napisałem - potrzebna jest jasna deklaracja od osoby władnej (decyzyjnej) - i potem stosowanie tej deklaracji. A nie zrzucenie wszystkiego na graczy, niech się domyślają jakie zasady ich obowiązują - a potem różne decyzje w podobnych sprawach, bo zależy na którego GO trafisz, czy cię lubi czy nie.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • @dexPL chyba za daleko popłynąłeś z interpretacją, przecież napisałem jasno, co nie jest zabronione jest dozwolone.

      smoki napisał(a):

      Wprowadzono zakaz kontaktu flot pomiędzy kontami współdzielącymi IP

      Czego tu nie rozumieć? Gracz A ma te samo IP zgłoszone z graczem B, oni nie mogą się "kontaktować" flotami. Gracz Ojczyznosław może zaorać panckami jednego jak i drugiego i jeszcze 8 expów lecieć w tym samym czasie :E
    • Hmm, rzeczywiście - trochę źle zrozumiałem twój pierwotny zamysł. I się z nim teraz zgadzam.

      Obecnie wygląda to tak, jakby handel via dt był zabroniony (jest kontakt flot), natomiast handel via rynek - dopuszczalny (tam nie ma kontaktu flot - jest pośrednik). Kwestia tylko, czy to jest zwykłe niedopowiedzenie (nie pierwsze, nie ostatnie), czy nie. Okaże się pewnie przy pierwszych banach za rynek (choć nie spodziewam się ich wielu).
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Void napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      poleciał także pancami na gracza B (który jak się okazało grał z tego samego IP co gracz A)
      Ale bądź poważny. Jak to "się okazało"? To ktoś nie wie, że z jego internetu korzysta inny gracz Ogame? Bez przesady. Jeśli ktoś gra ze swojego domowego internetu to nie ma się czego obawiać, bo takich sytuacji nie będzie.
      Choć prawdopodobieństwo nadal znikome, to jednak dość łatwo znaleźć sytuację gdzie możemy nie wiedzieć, że ktoś gra na takim samym ip jak my np. akademiki studenckie... albo po prostu sieć uczelniana, szkolna, szpitalna itp, itd.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Void napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      poleciał także pancami na gracza B (który jak się okazało grał z tego samego IP co gracz A)
      Ale bądź poważny. Jak to "się okazało"? To ktoś nie wie, że z jego internetu korzysta inny gracz Ogame? Bez przesady. Jeśli ktoś gra ze swojego domowego internetu to nie ma się czego obawiać, bo takich sytuacji nie będzie.
      W moim przykładzie gracz Ojczyznoslaw może nie wiedzieć o powiazaniu. Tak samo, jak lecąc na atak nie zawsze wiesz, że to jest akurat pushówka gracza X (szczególnie na początku uni - po jakimś czasie gracze już w większości wiedzą czyje są poszczególne konta).

      Ale jak pisałem później - to był przykład, głównie chodziło o pokazanie, że mogą istnieć niebezpośrednie kontakty flot - a przecież kontakt to kontakt - i teoretycznie mogliby chcieć za takie coś karać. I brak jasnej informacji od strony osób decyzyjnych ( @Art ) właśnie może prowadzić do takich a nie innych absurdów. Oczywiście w powyższych przykładach założyłem, że gracz A i gracz B doskonale wiedzą o powiązaniu IP.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • miało być wczoraj wieczorem doprecyzowane, co można a czego nie można, ale nie widziałam. Może jest gdzieś, nie wiem.
      W każdym razie to nic nie wolno. Nawet handlowac przez rynek nie wolno. Głupota, ale jakie GF takie zasady...


      'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

      S. King
    • Doprecyzowanie zostało dodane:


      Art napisał(a):

      Wyjaśnienie


      Po zgłoszeniu wspólnej gry, należy unikać podobnego nicku, adresu e-mail, nazw planet itp.
      Kontakt flot pomiędzy kontami współdzielącymi IP jest zabroniony.


      Konta te nie mogą:
      • atakować się wzajemnie
      • handlować tradycyjnie
      • wykonywać prób moonowych
      • brać udziału w ACS
      • brać udziału w łączonej obronie
      • udzielać pożyczki recyklerów
      • handlować przez Rynek
      • udzielać darowizn






      [13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

      :xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • I takie wyjaśnienie powinno być dostępne od początku - jako jasna deklaracja co jest dozwolone, a co nie. Jak widać zabroniony jest także handel przez rynek (co nie wynikało z pierwotnego zapisu). I teraz kwestia czy i kiedy ktoś zostanie za to ukarany.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Niektóre punkty są przesadzone. Jeśli ktoś gra razem z domowego IP, nie żadnego publicznego, to oczywiste, że grają razem i będą się wspierać. Czy to pomoc w obronie, czy ataku, próby moonowe albo przesyłanie surowców na słabsze konto.

      Chociaż z drugiej strony znam co najmniej 2 graczy, którym na pewno takie zmiany są bardzo nie na rękę :E
    • bobro napisał(a):

      Na Taurusie gra małżeńśtwo, które jest w jednym soju - oboje są wysoko w statach - szkoda by było, żeby musieli przestać grać :/
      nie wiem czy chodzi o mnie i o Agnieszkę ale fakt zastanawiamy się co zrobić w tej sytuacji porzucić grę czy jedno z nas odda konto. Pewne jest, że jeśli będzie trzeba to polecę bronić a jak to GO będzie interpretować to już jego sprawa. Pewne jest że nie będę kombinować z IP.
      Gramy tak jak do tej pory.
      Jeśli Gameforge nie przeszkadzają przelewy bankowe z jednego IP na dwa konta to wara od nas :juzpotobie:
      "Amor Patriae Nostra Lex"
    • Mh ciekawe zmiany ale nie wiele wniosą .. a tylko utrudnią grę uczciwym graczom co grają razem . Wystarczy że 1 gracz kupi konto 2 gracza i dalej może się pushować na potęgę wystarczy kupić karte sim i zalogować się z telefonu czy tableta i już jest inne ip ... niby jest zmiana w regulaminie ale bardzo łatwa do obejścia przez nie uczciwych graczy .
    • Zależy jak na to spojrzeć.
      Zakładając, ze team sprawdził ilu graczy faktycznie gra na jednym IP i oba konta się równomiernie rozwijają, a odsetek takich kont był zwyczajnie bardzo niski, to wzmożone wyłapywanie botów na uniwersach dałoby realna zmianę polskiego Ogame na lepsze, wszak ludziom faktycznie normalnie grającym można iść na pewne ustępstwa.
      Niestety to tylko teoria, na papierze wyglada to może i ładnie ale sadzac po sytuacji na u68 i GO Ciap będą równi i jeszcze równiejsi. Otwiera się kolejna furtka dla kombinatorów, co, przynajmniej moim skromnym zdaniem, jest błędnym kierunkiem.