Rynek - dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Wydaje mi się, że GF na nowych uni dąży do zbilansowania ekonomii (przy wyeliminowaniu handlarza), tylko że zabiera się za to trochę nie od tej strony co powinno.

      Kryształu moim zdaniem w tej grze zawsze było za mało - potrzebny jest zarówno ekowcom (badania - plazmowa, astrofizyka) jak i flociarzom (pancerniki?). Deuter ma swoją cenę tylko dlatego, że a) nie ma go na PZ b) ekowcom przy obowiązujących na starych uni przelicznikach najłatwiej przewozić olbrzymie ilości deuteru - zajmuje najmniej ładowności.

      Nadmiar metalu wynika na nowych uni przede wszystkim z tego, że przywozi się go kilkakrotnie razy więcej z ekspedycji niż innych surowców, oraz kilka razy częściej. Gdyby prawdopodobieństwo znalezienia danego surowca zależało np. od stosunku niewydanych surowców na danym uni (puli surowców wszystkich graczy) w taki sposób, żeby kompensowało niedobory danego surowca w danym momencie gry - to takie rozwiązanie dobrze bilansowałoby ekonomię danego uni. Gracze nie mają pełnej informacji o stanie danego uni, więc niejednokrotnie inwestują w nie te kopalnie, co trzeba. Poza tym zwrot z inwestycji z kopalni już po miesiącu gry na danym uni jest nieproporcjonalnie długi, żeby gospodarka danego uni miała szansę normalnie działać.

      To tak posługując się trochę teorią ekonomii :P.
    • Winter napisał(a):

      Problem zalegania metalu będzie tylko na nowych uniach bo na starych jest handlarz więc nie wiem o czym ty mówisz

      Na równoległym do Mensy zagranicznym uni zbieram własnie na astro 19 , mam 600kk mety co jest 1/5 wa
      Gościu to źle widocznie grasz. Na początku uni gdzie zaczynasz rozbudowywać konto to non stop metal potrzebny do kopalń, obrony i badań, Nie gadaj mi głupot, że w pierwszym roku metal jest na zbyciu bo to totalna bzdura, - trzeba się umieć budować. Jak kolega wyżej powiedział umiejętnie strategicznie. Widocznie nie potrafisz skoro ci tyle zostaje.
    • Apofis napisał(a):

      Winter napisał(a):

      Problem zalegania metalu będzie tylko na nowych uniach bo na starych jest handlarz więc nie wiem o czym ty mówisz

      Na równoległym do Mensy zagranicznym uni zbieram własnie na astro 19 , mam 600kk mety co jest 1/5 wa
      Gościu to źle widocznie grasz. Na początku uni gdzie zaczynasz rozbudowywać konto to non stop metal potrzebny do kopalń, obrony i badań, Nie gadaj mi głupot, że w pierwszym roku metal jest na zbyciu bo to totalna bzdura, - trzeba się umieć budować. Jak kolega wyżej powiedział umiejętnie strategicznie. Widocznie nie potrafisz skoro ci tyle zostaje.
      no źle gram sorry, zapytam z ciekawości grałeś może na Ledzie albo Mensie ?
    • @Apofis Na nowych uni jako Odkrywca (jeżeli grasz w miarę aktywnie - powyżej 5 fal dziennie) zdobywasz z ekspedycji dziennie kilka razy więcej surowców, niż z wydobycia. Metal, którego znajdujesz na moje oko 10x więcej niż kryształu, nie ważne co zaczniesz robić, zacznie Ci zalegać. Komu go sprzedasz, jeżeli 3/4 uni to Odkrywcy i robią dokładnie to samo co Ty?

      Na Leda widziałem bunkry po 200k WR. Standard to opancerzenie powyżej 17 poziomu.
    • Latajacy Gornik napisał(a):

      @Apofis Na nowych uni jako Odkrywca (jeżeli grasz w miarę aktywnie - powyżej 5 fal dziennie) zdobywasz z ekspedycji dziennie kilka razy więcej surowców, niż z wydobycia. Metal, którego znajdujesz na moje oko 10x więcej niż kryształu, nie ważne co zaczniesz robić, zacznie Ci zalegać. Komu go sprzedasz, jeżeli 3/4 uni to Odkrywcy i robią dokładnie to samo co Ty?

      Na Leda widziałem bunkry po 200k WR. Standard to opancerzenie powyżej 17 poziomu.


      Musisz wydać jak nie wydasz to źle grasz , postaw se kopalnie kryształu na 38 to będzie dobrze .

      Niestety metalu nie da się wydać bo jest go za dużo , lub kryształu za mało na to by wydać to na coś innego niż magazyn metalu , opancerzenie lub wrki , nie każdy umie grać i wydawać surowce ja nie umiem i nie wiem co mam zrobić z metalem
    • Winter napisał(a):

      no źle gram sorry, zapytam z ciekawości grałeś może na Ledzie
      Grałem na ledzie i nie miałem takiego problemu i grałem zbieraczem.

      @Latajacy Gornik
      Jeśli tyle metalu jest w pierwszych tygodniach gry to idzie na rozbudowę kopalń i obronę i nie ma problemu. Przez kolejne miesiące to samo i badania + flota, nie ma problemu z metalem tylko trzeba umiejętnie go wykorzystywać. 2 mld czy 3 metalu zawsze można wozić na wszelki wypadek w późniejszym etapie gry. -

      metal zgromadzony na potem nadaje się na budowę Lm i krazkow i ow nawet bo one metalu zabieraja

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

    • Ty nie starasz się zrozumieć problemu

      Nie każdy jest takim dobrym graczem jak ty i mądrze wydaje surowce w obronę niektórzy jak ja nie budują obrony
      Nie każdy jest takim dobrym graczem jak ty i wydaje METAL w badania czyli opancerzenie ? czy jako Ekus mam badać opancerzenie na 20+ ? po co ?

      Niestety zaczynając zbierać na astro musimy zacząć od budowania DT gdyż potrzebna jest nam ich spora ilość zaczynamy odkładać deuter i metal bo naturalnie są nie wydawane , jak już nazbieramy odpowiednią ilość DT pomniejszoną o to co pochowamy w budynkach/badaniach (aktualnie sporo mniejszą przez rynek) okazuje się że mamy już sporą nadwyżkę metalu , myśląc ekonomicznie wstawiamy to na rynek po minimalnym przeliczniku za kryształ i deuter , zaczynamy zbieranie zajmie to powiedzmy 3 tygodnie, gramy aktywnie wysyłamy Ekspy , farmimy idlaki czyli to co ekusy robią najlepiej , po 3 tygodniach mamy już bardzo dużo metalu bo nikt nie kupił go na rynku po minimalnym mimo to żeby nie budować więcej dtków wystawiamy go na rynek ponownie i ponownie od czasu do czasu ktoś kupi jakąś śmieszną ilość więc ciągle mamy nadzieje . Niestety ci którzy budowali budynki i obronę też zaczeli zbierać na astro i już nikt nie kupuje metalu bo każdy ma go za dużo . Pętla się zamyka nie ma co zrobić z metalem możemy go co najwyżej mądrze wydać w WR
    • No to ja gram na Leda od początku Odkrywcą (bowiem grając na Bermudzie bardzo szybko zobaczyłem jego przewagę nad innymi klasami) i przez długi czas moje eko wyglądało tak, że kopalnia metalu była 4-5 poziomów niżej niż pozostałe kopalnie - czy o to chodziło GF? Nie sądzę.

      Ja sobie jeszcze jakoś tam radzę z tym metalem, bo wychodzę z założenia, że mogę za niego kupić na rynku statki - choć od kilku tygodni jest z tym coraz ciężej, rynek zaczyna naprawdę być przesycony metalem.

      Poza tym sytuacja na Leda jest jeszcze o tyle zniekształcona, że przed którąś z poprawek istniał handlarz - tylko że jednorazowo, z misji - ten skupujący metal. Dlatego ludzie sprzedawali i sprzedają cokolwiek za metal, bo mają pobudowany niebotycznie wysoko magazyn kryształu i zbierają ten metal, by go później sprzedać za np. pełny magazyn kryształu na 20 poziomie. Ale na jak długo takie rozwiązanie wystarczy?
    • Winter napisał(a):

      ? czy jako Ekus mam badać opancerzenie na 20+ ? po co ?
      No bo to nie jest gra pod samo eko i dlatego macie problemy. Wasz wybór. Gra polega na tym, że inwestuje się we wszystko proporcjonalnie. Flota,eko i badania
      Ja robie 3 rzeczy naraz i nie mam takiego problemu i gram bez użycia handlarza - kryształu mam w pyte a brak metalu i dexu. Mam sporą flotę i badania. Eko sporo moge podciągnąć i metal i poszedł by na mld, mam ddeficyt metalu serio
      można jak kolefa wyzej kupowac statki
    • Apofis napisał(a):

      Winter napisał(a):

      ? czy jako Ekus mam badać opancerzenie na 20+ ? po co ?
      No bo to nie jest gra pod samo eko i dlatego macie problemy. Wasz wybór. Gra polega na tym, że inwestuje się we wszystko proporcjonalnie. Flota,eko i badaniaJa robie 3 rzeczy naraz i nie mam takiego problemu i gram bez użycia handlarza - kryształu mam w pyte a brak metalu i dexu Mam sporą flotę i badania. eko sporo moge podciągnąć i metal i poszedł na mld mam ddeficyt metalu serio


      Czy ja narzucam ci swój styl gry ?
      Ogame jest grą strategiczną moją strategią na dany moment jest budowa Eko i tego co jest do niego potrzebne, a nie floty czy technologi które są potrzebne dla ludzi którzy flotą graja.
    • Czarna Owca napisał(a):

      Nadmiar kryształu... Ktoś tu chyba troluje
      na starych uni sporo ludzi ma. Zdziwko? a jednak.
      :D

      Winter napisał(a):

      Czy ja narzucam ci swój styl gry ?
      Ogame jest grą strategiczną moją strategią na dany moment jest budowa Eko i tego co jest do niego potrzebne, a nie floty czy technologi które są potrzebne dla ludzi którzy flotą graja.
      No dlatego masz problemy, jak byś zostawił metal na potem i budował flote to by ci metal zszedł szybko twoja strata, ja tylko , nie narzucam, mówię jak się powinno grać efektywnie, a każdy gra jak chce ale potem ma problemy i się żali
    • Winter napisał(a):

      Wydaje na obronę i statki i mu nie zostaje a nawet brakuje
      Na obronę już nie , bo szkoda bo mi brakuje na statki metalu.
      Tak jak czarne czasem nie jest czarne taka prawda. Bo wy sami stwarzacie problemy no to muszą wam pomagać GF

      :D

      Muniek napisał(a):

      czyli źle inwestujesz surowce bo masz braki
      Tak to prawda mam za słabe eko i można je podciągnąć grubo, mam braki metalu bo inwestuje we flotę a za pozostały metal kupuje statki i brakuje tego metalu dlatego i wyłąćżnie no coś za coś mam ale mam coś dodatkowo , ale nie jęcze na forum że mi metalu brakuje i GF zróbcie coś no to GF wychodzi na przeciw oczekiwaniom i robi
    • Apofis napisał(a):

      Winter napisał(a):

      Wydaje na obronę i statki i mu nie zostaje a nawet brakuje
      Na obronę już nie , bo szkoda bo mi brakuje na statki metalu.Tak jak czarne czasem nie jest czarne taka prawda. Bo wy sami stwarzacie problemy no to muszą wam pomagać GF

      :D

      Muniek napisał(a):

      czyli źle inwestujesz surowce bo masz braki
      Tak to prawda mam za słabe eko i można je podciągnąć grubo, mam braki metalu bo inwestuje we flotę a za pozostały metal kupuje statki i brakuje tego metalu dlatego i wyłąćżnie no coś za coś mam ale mam coś dodatkowo , ale nie jęcze na forum że mi metalu brakuje i GF zróbcie coś no to GF wychodzi na przeciw oczekiwaniom i robi


      był już kiedyś taki na discordzie weber czy jak mu tam jak próbowałem złapać arta żeby ruszył się i zrobił coś z rynkowymi bugami (znało je może 10 osób) to też stwierdził że mam ból dupy do GF i że się nie znam bo on żadnych błędów nie widzi . Widzę pewne zależności ale co mi tam nie znam się .
      Przypominam że nowe serwery są jeszcze jako tako aktywne więc rynek i jego przeliczniki trochę działają , uważam że nie wykonalne jest zrobienie 14 a nawet 13 planety na nowych uniwersach ale ludzie tacy jak Apofis pewnie to zrobią bo wiedzą jak budować żeby kryształ zostawał
    • Apofis, niestety gadasz jak potłuczony.

      Na Leda metal jest bez wartosci. Obecnie sram szczęściem bo znalazłem kogoś kto skupuje za deuter, 4:1. Kryształ za deuter chodzi w zasadzie 1:1. Oferty 1:1,5 wisza niechciane.

      Planowanie eko? Robię to. Obecnie anowych planetach nie mam kopalni metalu w ogóle. Na planetach już rozbudowanych mam je wyłączone, energia idzie tylko w dex/criss. A i tak tonę w metalu.

      Tylko dziś z ekspow przywiozlem 90kk metalu, i tylko 12kk krissu.

      No nijak nie mam jak wpłynąć na zmniejszenie podazy.
    • Constable Vesta napisał(a):

      Apofis, niestety gadasz jak potłuczony.

      Na Leda metal jest bez wartosci. Obecnie sr
      Grałem na ledzie i gadasz farmazony, wszystko super było, gadanie sranie -grać nie umiesz

      Crion napisał(a):

      @Apofis
      Tak z ciekawości - jak dużą obronę budujesz i po co? I na jakim uni grasz?
      na starym uni gram, obrone nie zbyt dużą aby na pełzacze było i lot nieoplacalny i tyle


      Winter napisał(a):

      był już kiedyś taki na discordzie weber czy jak mu tam jak próbowałem złapać arta żeby ruszył się i zrobił coś z rynkowymi bugami (znało je może 10 osób) to też stwierdził że mam ból dupy do GF i że się nie znam bo on żadnych błędów nie widzi . Widzę pewne zależności ale co mi tam nie znam się .
      Przypominam że nowe serwery są jeszcze jako tako aktywne więc rynek i jego przeliczniki trochę działają , uważam że nie wykonalne jest zrobienie 14 a nawet 13 planety na nowych uniwersach ale ludzie tacy jak Apofis pewnie to zrobią bo wiedzą jak budować żeby kryształ zostawał
      ja nie mowie ze sie nie znasz tylko ciezko sie gra samym eko jak Ty

      nie twierdze ze krysztalu nie potrzeba bo zawsze potrzeba i skoro robia cos to fajnie i ok nie mam nic przeciwko XD
    • Apofis napisał(a):

      Jimmy napisał(a):

      po 20kk bo nie mam czasu.
      Limit zniesiony jest, może flotę buduj - tu nie ma problemu typy nadmiar metalu
      Ludzie narzekacie, że macie nadmiar metalu i handlarza nie będzie,

      kiedyś handlarza nie było i się grało,

      mnie tam brakuje non stop metalu, trzeba wszytko budować flotę eko i badania to problem znika. Na tym polega gra strategiczna. ;]
      w kwesti handlarza się uspokoiłem :)
      a więc w tym rzecz że wszystkiego nie buduję i nie będę... jeszcze nie spotkałem zawodnika który by tak podwyższał poprzeczkę we wszystkich kategoriach byle surowce wykorzystać :ocb:
    • @Art

      Propozycja 2
      Ponieważ mało ludzi ma planety na pozycjach od 1-3, podnieść wszędzie na każdej pozycji o jakiś %, malejąco od pozycji 1.

      Propozycja 3, jedynie pozycje 1-3 ale ze znacznym %

      Poz. 1 - 50%
      Poz. 2 - 35%
      Poz. 3 - 25 %,

      a minimum myślę to
      Propozycja 1 wcześniejsza
      1 - 30%
      2 - 20%
      3- 15%
      ostatecznie.
    • Teoretyczną korzyścią rynku oraz braku handlarza jest to, że ludzie budować będą kopalnie dla surowców, a nie dla wymiany. W pewnym sensie może to urozmaicić trochę grę, bo na dzień dzisiejszy istnieje jeden optymalny schemat rozwoju dla górnika... identyczny dla każdego. Rynek w teorii trochę urozmaica rozrywkę i dodaje elementy taktyki i planowania. Niestety by to zadziałało myślenie graczy musi się przestawić z podejścia 3:2:1 na wolnorynkowe. Co niestety nie jest łatwe, bo jak się czyta co ciekawsze komentarze to ma się wrażenie, że bez stałego przelicznika niektórym świat wali się na głowę (mówię o nowych uniwersach... wiadomo, że na starych już za późno na tak drastyczne zmiany).
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez wampek ().

    • Sam stawiam ekstraktory deuteru z myślą o wymianie go na kryształ. I każda oferta na rynku szybko schodzi, nawet szybciej, niż pioniery. A flociarze zawsze kupią deuter bez względu na to, czy cena jest w metalu, czy krysztale. Oni i tak mają te surowce z napadów, więc im to nie robi różnicy, a paliwo jest im potrzebne.
      Natomiast handlarz z pewnością był, a w zasadzie nadal jest, jednym z głównych rynków zbytu antymaterii. Więc nie wiem co planują, żeby zarabiać jak na handlarzu.
      Możliwe, że później po opanowaniu rynku zamierzają wprowadzić jakieś oferty premium za antymaterię. np. bez podatku w postaci surowców, lub lepsze przeliczniki.
    • No dex na rynku schodzi bardzo ładnie ale nie wiem czy przelicznik 1.5:0,5:1 kogoś satysfakcjonuje . za 10 kk deuteru mozesz dostać tylko 5 kk kryształu i jeszcze musisz zapłacić opłatę rynkową , śmieszne ,.

      Daj mi minutę, a będę dobry.
      W godzinę - będę świetny.
      Daj mi rok a będę niepokonany !
    • Water napisał(a):

      No dex na rynku schodzi bardzo ładnie ale nie wiem czy przelicznik 1.5:0,5:1 kogoś satysfakcjonuje . za 10 kk deuteru mozesz dostać tylko 5 kk kryształu i jeszcze musisz zapłacić opłatę rynkową , śmieszne ,.
      Widać za dużo osób stawia ekstratory... planując dalszy rozwój powinni uwzględnić to, że obecnie łatwo przesadzić z ich poziomem
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Water napisał(a):

      No dex na rynku schodzi bardzo ładnie ale nie wiem czy przelicznik 1.5:0,5:1 kogoś satysfakcjonuje . za 10 kk deuteru mozesz dostać tylko 5 kk kryształu i jeszcze musisz zapłacić opłatę rynkową , śmieszne ,.
      Nie wiem skąd wziąłeś taki przelicznik, bo ja za 1kk deuteru mam przedział 1.2kk do 1.8kk kryształu, i nie ma problemów ze sprzedażą przelicznikiem 1.5 kryształu do 1 deuteru.