Rynek - dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • LSD napisał(a):

      Mari napisał(a):

      bobiczeq napisał(a):

      Pomysł backupu popierają jacyś mentalni Janusze - moge mieć chujowo, ale niech Ci wyżej też mają XD
      Ja wolę żeby zbugowana surka krążyła po lewych kontach i niech sobie robią przyrosty, ale dlaczego ja mam tracić to na co poświęciłem masę czasu.
      Po co mi zwrócona antymateria, której nie będę miał na co wydać, bo zezłomowanych surowców nikt mi nie odda.
      Innymi słowy popierasz Bugusing.
      Tak, bo przecież świat jest czarno biały, nie?
      Nie popierasz naszej opcji więc oznacza to, że stoisz za tymi, którzy exploitują grę i są oszustami? Genialne podejście, tak ostentacyjnie prymitywne, że aż ciekawe.

      „Ja wolę żeby zbugowana surka krążyła po lewych kontach i niech sobie robią przyrosty"

      Pozwolę sobie rozłożyć powyższe zdanie na czynniki pierwsze.

      Ja wolę - oznacza, że jest to jego pogląd/zdanie
      żeby zbugowana surka krążyła po lewych kontach - czyli, żeby surowce pozyskane nielegalnie w wyniku bugusingu(o tym ciągle rozmawiamy) były sobie wykorzystywane przez różne osoby
      i niech sobie robią przyrosty - dajesz przyzwolenie na ten proceder.
      Potem piszesz, że jednak tego nie popierasz. Super logiczna całość tak jak sama idea rynku(odnosząc się do tego pseudorynku co mamy teraz).
    • wampek napisał(a):

      Duch Szerszenia napisał(a):

      A co do wątpliwości Wampka: Jak się krytykuje czyjś pomysł to się przedstawia własny lepszy. Słucham. Twoje rozwiązanie?
      Na początek to poprosiłem o uzupełnienie Twojego pomysłu... jak masz sam tylko zarys bez jakichkolwiek konkretów to nie oczekuj, że ktoś to weźmie na poważnie
      Nie, nie poprosiłeś. Napisałeś, że nie przejdzie i zacząłeś to dowodzić. W dodatku zminusowałeś mój post. Oczywiście, że to jest zarys pomysłu. Od uszczegółowienia jest GF. Ja nie znam się na kodzie gry i nie wiem jak wygląda sytuacja na innych uniwersach niż Kalyke.
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
    • Duch Szerszenia napisał(a):

      W dodatku zminusowałeś mój post
      Jak klikniesz czerwone pole informujące o minusach to się dowiesz kto Cię tak mocno nie lubi ;) ... poprosiłem o parametry, według których chciałeś wyliczyć swoje dopuszczalne przyrosty. Swoją wypowiedzą uświadomiłem Cię tylko, że nie jest to prosta sprawa. Zakładanie że "mój" pomysł jest najlepszy i pozbawiony wad nie jest dobrą praktyką, oraz pogarsza jakość dyskusji.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Mari napisał(a):

      „Ja wolę żeby zbugowana surka krążyła po lewych kontach i niech sobie robią przyrosty"

      Pozwolę sobie rozłożyć powyższe zdanie na czynniki pierwsze.

      Ja wolę - oznacza, że jest to jego pogląd/zdanie
      żeby zbugowana surka krążyła po lewych kontach - czyli, żeby surowce pozyskane nielegalnie w wyniku bugusingu(o tym ciągle rozmawiamy) były sobie wykorzystywane przez różne osoby
      i niech sobie robią przyrosty - dajesz przyzwolenie na ten proceder.
      Potem piszesz, że jednak tego nie popierasz. Super logiczna całość tak jak sama idea rynku(odnosząc się do tego pseudorynku co mamy teraz).
      Wyobraź sobie, że można czegoś nie popierać ale w pewnym sensie dawać na to przyzwolenie, choćby ze względu na bycie w decyzyjnej i sprawczej niemocy dotyczącej takiego procederu.

      Ja na przykład skrajnie nie popieram polityki naszego kraju ale daje na nią przyzwolenie bo nie wyobrażam sobie pójść samemu oblegać sejmu.

      Nie popieram monetyzacji funkcji gry ale daje na nią przyzwolenie samą swoją obecnością, ciągle gram.

      @bobiczeq może nie popierać bugusingu ale daje na nie przyzwolenie bo zakładam, że nie wyciągnie z kodu gry IP tych graczy, nie namierzy ich i nie pojedzie potraktować ich ręką domniemanej, ogejmowej sprawiedliwości. :E
    • wampek napisał(a):

      Duch Szerszenia napisał(a):

      W dodatku zminusowałeś mój post
      Jak klikniesz czerwone pole informujące o minusach to się dowiesz kto Cię tak mocno nie lubi ;) ... poprosiłem o parametry, według których chciałeś wyliczyć swoje dopuszczalne przyrosty. Swoją wypowiedzą uświadomiłem Cię tylko, że nie jest to prosta sprawa. Zakładanie że "mój" pomysł jest najlepszy i pozbawiony wad nie jest dobrą praktyką, oraz pogarsza jakość dyskusji.
      Chłopie? A gdzie ja napisałem, że mój pomysł jest bez wad? Wręcz przeciwnie ma ich bardzo dużo. Tylko, że jak na razie każdy z zaproponowanych pomysłów ma dużo wad. Trzeba wybrać ten najmniej wadliwy.

      Co do minusa faktycznie nie ty;)
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
    • LSD napisał(a):

      Mari napisał(a):

      bobiczeq napisał(a):

      „Ja wolę żeby zbugowana surka krążyła po lewych kontach i niech sobie robią przyrosty"

      Pozwolę sobie rozłożyć powyższe zdanie na czynniki pierwsze.

      Ja wolę - oznacza, że jest to jego pogląd/zdanie
      żeby zbugowana surka krążyła po lewych kontach - czyli, żeby surowce pozyskane nielegalnie w wyniku bugusingu(o tym ciągle rozmawiamy) były sobie wykorzystywane przez różne osoby
      i niech sobie robią przyrosty - dajesz przyzwolenie na ten proceder.
      Potem piszesz, że jednak tego nie popierasz. Super logiczna całość tak jak sama idea rynku(odnosząc się do tego pseudorynku co mamy teraz).
      Wyobraź sobie, że można czegoś nie popierać ale w pewnym sensie dawać na to przyzwolenie, choćby ze względu na bycie w decyzyjnej i sprawczej niemocy dotyczącej takiego procederu.
      Ja na przykład skrajnie nie popieram polityki naszego kraju ale daje na nią przyzwolenie bo nie wyobrażam sobie pójść samemu oblegać sejmu.

      Nie popieram monetyzacji funkcji gry ale daje na nią przyzwolenie samą swoją obecnością, ciągle gram.

      @bobiczeq może nie popierać bugusingu ale daje na nie przyzwolenie bo zakładam, że nie wyciągnie z kodu gry IP tych graczy, nie namierzy ich i nie pojedzie potraktować ich ręką domniemanej, ogejmowej sprawiedliwości. :E


      Dzięki za wyjaśnienie.
    • KAyto napisał(a):

      Zapytam tylko ale po co cała ta dyskusja i wasze domniemania co by kto chciał a kto by czego nie chciał i co mają zrobić albo czego nie zrobić jak ciągle nie widziałem oficjalnej wersji tego co się stało .... ?? Jest jakaś oficjalna wersja już .... ??
      Tutaj chyba nie ma oficjalnej wersji. Dlatego jest jakas dyskusja. Byc moze dyskusja bedzie miala na to jakis marginalny wplyw.

      Nie chcecie backupu ? Ok popieram i rozumiem zale graczy. Tylko ze jak wylapiecie kkkk surowcow zamrozone na kontach ? A jesli nie bedzie backupu, to z zamrozonych surowcow jeden gracz wyciagnie wiecej niz wy razem w topce wzieci. Wystarczy ze nikt go nie zglosil i tyle XD
    • LordOfLights napisał(a):

      KAyto napisał(a):

      Zapytam tylko ale po co cała ta dyskusja i wasze domniemania co by kto chciał a kto by czego nie chciał i co mają zrobić albo czego nie zrobić jak ciągle nie widziałem oficjalnej wersji tego co się stało .... ?? Jest jakaś oficjalna wersja już .... ??
      Tylko ze jak wylapiecie kkkk surowcow zamrozone na kontach ? A jesli nie bedzie backupu, to z zamrozonych surowcow jeden gracz wyciagnie wiecej niz wy razem w topce wzieci. Wystarczy ze nikt go nie zglosil i tyle XD

      Nie wiem jak to wygląda od strony backendu tej gry ale na tyłach działa jakaś baza danych w której te dane muszą być zawarte. Na logikę wystarczy zapuścić jakieś query posługując się zmiennymi czy conditionalami aby wyciągnąć przynajmniej część przypadków bug usingu. Mówiąc "zamrożone" rozumiem, że masz na myśli pewnie w większości świeżo założone konta (na te okazje właśnie) na których wiszą miliardy surowca, bankowo te konta są też potraktowane urlop save'm a ostanimi czasy odbywała sie na nich masa transakcji rynkowych. Priorytetyzujemy warunki i mamy tym samym już jakiś trop, należy to rozbudować, uwzględnić inne czynniki i liczyć się z tym, że 100% wyłapanie oszustów nie będzię możliwe ale jest to już jakis start.

      EDIT: Zapomniałem, że wymagałoby to inicjatywy i trudu oraz chęci.. więc... w sumie nie ważne, mówimy o GF. :E

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez LSD ().

    • Kromak napisał(a):

      backup to chyba jedyne rozsadne rozwiazanie. Mimo ze poswiecilem kilka "nocek" i nawet co nie co wpadlo, to jednak lepsze rozwianie niz by gdzies na jakichs kontach mialy by byc pokrywane lewe surowce tych "bardziej zaradnych". Takie surowce mogly byc juz po kilka razy wyfarmiane z jednego konta na inne i gdzies czekac... spodziewam sie kolosalnych ilosci takich kont i surowcow na nich. pozdro
      Już widzę te kolosalne sumy bo jak na razie to ich nie widać a jak nie ma dowodów to po co psuć grę jeszcze bardziej

      A zdajecie sobie sprawę że jak coś pójdzie nie tak w tym bacupie i komuś wymażą pół floty to co wtedy ludzie odejdą z tej gry żeby potem coś komuś cofać.

      Nie ma dowodów na te lewe surowce a skoro tak to po co buck up robić bezsens to tyle tygodni do tyłu wstyd
    • Apofis napisał(a):

      Kromak napisał(a):

      backup to chyba jedyne rozsadne rozwiazanie. Mimo ze poswiecilem kilka "nocek" i nawet co nie co wpadlo, to jednak lepsze rozwianie niz by gdzies na jakichs kontach mialy by byc pokrywane lewe surowce tych "bardziej zaradnych". Takie surowce mogly byc juz po kilka razy wyfarmiane z jednego konta na inne i gdzies czekac... spodziewam sie kolosalnych ilosci takich kont i surowcow na nich. pozdro
      Już widzę te kolosalne sumy bo jak na razie to ich nie widać a jak nie ma dowodów to po co psuć grę jeszcze bardziej
      A zdajecie sobie sprawę że jak coś pójdzie nie tak w tym bacupie i komuś wymażą pół floty to co wtedy ludzie odejdą z tej gry żeby potem coś komuś cofać.

      Nie ma dowodów na te lewe surowce a skoro tak to po co buck up robić bezsens to tyle tygodni do tyłu wstyd

      a kto ci teraz dowod pokaze by konto mu zbanowali?
      moze jeszcze nick z uni oraz wspolrzedne?
      surowce sa poupychane skrzetnie na zieloniakach lub na slabych topkach
      kto takie konta sprawdza?
      Art1 to moje stare konto
    • Apofis napisał(a):

      Art1` napisał(a):

      to juz wisi na pregierzu
      logiczne chyba
      To zbanować resztę graczy co za problem
      bylo by fajnie
      tylko powodzenia w recznym sprawdzaniu 2-4k kont na kazdym uni
      bo przeciez skryptow banujacych nie maja
      nie wspominajac o automatycznym AI
      ktore mozna wyszkolic by samo to robilo
      teraz jest to niewykonalne
      i nie sadze by bylo
      z reszta oni maja problem z banowaniem multi, pushow, topienia flot
      czy usuniecia rynku na ten czas
      wystarczyloby usunac hyperlink z blokada serwerowa tej podstrony
      Art1 to moje stare konto
    • dostałem odpowiedź na skargę dotyczącą zablokowania mojego konta
      za wystawienie auto ZAPYTANIA na kupno floty.
      chyba z 10 zapytań.

      "jednak to Pan celowo wystawiał oferty w sposób by surowce się mnożyły i widział Pan że tak faktycznie się dzieje."

      1. nie oferty tylko zapytania
      2. w normalny sposób wstawiłem taki jak przewiduje i daje możliwość rynek. a nie w sposób by się mnożyły?!
      3. widziałem że tak się dzieje dopiero po fakcie.
      4. surowce które się mnożyły oczywiście poleciały na konto sprzedawcy floty


      oczywiście złożony został spór w paypal na rok wstecz za antymaterie.
      ponieważ blokujecie mi dostęp do usługi z waszej winy.


      GF napisał(a):

      Witaj viciu,twoje zamówienie Paypal 338000 Antymaterii dla 338000 49.99 PLN z dnia 18.10.2019 16:30:01 zostało zrealizowane, niestety zapłata za transakcję została cofnięta.Jako, że otrzymałeś już Antymaterii w grze, twoje konto zostało zablokowane do czasu rozwiązania tego problemu.

      nie pozdrawiam.
      innym co robili burdel na uni dla zabawy to odblokowaliście kotna i robiliście backup.

      róbcie sobie co chcecie z tą grą.
    • VlClU napisał(a):

      dostałem odpowiedź na skargę dotyczącą zablokowania mojego konta
      za wystawienie auto ZAPYTANIA na kupno floty.
      chyba z 10 zapytań.

      "jednak to Pan celowo wystawiał oferty w sposób by surowce się mnożyły i widział Pan że tak faktycznie się dzieje."

      1. nie oferty tylko zapytania
      2. w normalny sposób wstawiłem taki jak przewiduje i daje możliwość rynek. a nie w sposób by się mnożyły?!
      3. widziałem że tak się dzieje dopiero po fakcie.
      4. surowce które się mnożyły oczywiście poleciały na konto sprzedawcy floty


      oczywiście złożony został spór w paypal na rok wstecz za antymaterie.
      ponieważ blokujecie mi dostęp do usługi z waszej winy.


      GF napisał(a):

      Witaj viciu,twoje zamówienie Paypal 338000 Antymaterii dla 338000 49.99 PLN z dnia 18.10.2019 16:30:01 zostało zrealizowane, niestety zapłata za transakcję została cofnięta.Jako, że otrzymałeś już Antymaterii w grze, twoje konto zostało zablokowane do czasu rozwiązania tego problemu.
      nie pozdrawiam.
      innym co robili burdel na uni dla zabawy to odblokowaliście kotna i robiliście backup.

      róbcie sobie co chcecie z tą grą.

      normalka
      wybiorcze traktowanie graczy
      nasz zespool slynie z wybiorczego traktoawnia graczy
      niestety
      Art1 to moje stare konto
    • Apofis napisał(a):

      VlClU napisał(a):

      dostałem odpowiedź na skargę dotyczącą zablokowania mojego konta
      za wystawienie auto ZAPYTANIA na kupno floty.
      chyba z 10 zapytań.

      "jednak to Pan celowo wystawiał oferty w spos
      Czyli jak widać wyżej da sie wyłapać te osoby więc proste
      wszystko sie da
      nawet da sie by multi wogole nie byly mozliwe do stworzenia
      lub od razu ban z automatu
      wystarczy chciec
      nie wylapia wszystkich a to jest pewne
      tak samo jak nie wylapali wszystkich multi
      bo loguja sie po innym IP ludzie, proxy, VPN czy TOR
      a wystarczylo by wprowadzic sprawdzanie tzw. fingerprinting
      czyli np. rendering z WebGL, Canvas czy AudioContext na kompie daje taki sam rezultat
      Art1 to moje stare konto
    • Art1` napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      Art1` napisał(a):

      to juz wisi na pregierzu
      logiczne chyba
      To zbanować resztę graczy co za problem
      bylo by fajnietylko powodzenia w recznym sprawdzaniu 2-4k kont na kazdym uni
      bo przeciez skryptow banujacych nie maja
      nie wspominajac o automatycznym AI
      ktore mozna wyszkolic by samo to robilo
      teraz jest to niewykonalne
      i nie sadze by bylo
      z reszta oni maja problem z banowaniem multi, pushow, topienia flot
      czy usuniecia rynku na ten czas
      wystarczyloby usunac hyperlink z blokada serwerowa tej podstrony

      A nie można posłużyć się bazą tak jak pisałem wyżej? Do każdego konta musi być przypisane jakieś ID, wystarczyłoby odfiltrować te ID, które spełniają określone warunki i posłużyć się paroma innymi zapytaniami aby mieć pewność.
    • LSD napisał(a):

      Art1` napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      Art1` napisał(a):

      to juz wisi na pregierzu
      logiczne chyba
      To zbanować resztę graczy co za problem
      bylo by fajnietylko powodzenia w recznym sprawdzaniu 2-4k kont na kazdym unibo przeciez skryptow banujacych nie maja
      nie wspominajac o automatycznym AI
      ktore mozna wyszkolic by samo to robilo
      teraz jest to niewykonalne
      i nie sadze by bylo
      z reszta oni maja problem z banowaniem multi, pushow, topienia flot
      czy usuniecia rynku na ten czas
      wystarczyloby usunac hyperlink z blokada serwerowa tej podstrony
      A nie można posłużyć się bazą tak jak pisałem wyżej? Do każdego konta musi być przypisane jakieś ID, wystarczyłoby odfiltrować te ID, które spełniają określone warunki i posłużyć się paroma innymi zapytaniami aby mieć pewność.
      jest to wykonalne
      ale marne szanse na zaimplementowanie tego przez kogos
      gdyz pewnie takie narzedzie jeszcze nie istnieje
      a przetwarzanie takiej bazy danych na komputerach OGame jest malo realne
      jako ze oni maja problem podstawowy z wydajnoscia serwerow nawet przy duzych ST w ACS


      Apofis napisał(a):

      Art1` napisał(a):

      wszystko sie da
      Więc buckup nie potrzebny i nie widzę w tym sensu
      o ile ktos ta prace wykona
      backup jest szybszy i prostrzy
      ale wraz z czasem jego szansa spada
      do tego trzeba bylo by antymaterie kupiona oddac
      a bazujac na jakosc programistyczna kodu
      marnie to widze wszystko
      Art1 to moje stare konto
    • Art1` napisał(a):

      LSD napisał(a):

      A nie można posłużyć się bazą tak jak pisałem wyżej? Do każdego konta musi być przypisane jakieś ID, wystarczyłoby odfiltrować te ID, które spełniają określone warunki i posłużyć się paroma innymi zapytaniami aby mieć pewność.
      jest to wykonalneale marne szanse na zaimplementowanie tego przez kogos
      gdyz pewnie takie narzedzie jeszcze nie istnieje
      a przetwarzanie takiej bazy danych na komputerach OGame jest malo realne
      jako ze oni maja problem podstawowy z wydajnoscia serwerow nawet przy duzych ST w ACS
      Tzn. ja nie wiem jakie bazy oni tam wykorzystują i jak są zbudowane ale na moje to powinien wystarczyć tool, który akurat ten rodzaj baz obsługuje. Tak jak od SQL'a masz SQL studio, trzeba by napisać pare odpowiednich quer, sprawdzić ich działanie w testowym środowisku i zacząć wyciągać dane mając jak na dłoni ID wszystkich, których proceder dotyczył. Wyśledzenie surowca np. farmionego też jest możliwe ale wymagać będzie więcej zachodu. Co do kwestii wydajności, bazy raczej stoją na innych serwerach, wykonywane prace raczej miałyby miejsce na nich a nie maszynach ciągnących Ogejm sam w sobie. Pozostaje ta kwestia, że im dłużej jest takie działanie odwlekane tym więcej danych spływa, lista się wydłuża, surowce rozchodzą się tak, że taka akcja przestaje mieć sens.

      A backup to pójście na łatwizne i warto wspomnieć, że przy nim też się coś może wyłożyć.
    • Backup dla ludzi świadomych błędu i jego zagrożeń jest może jakimś tam "akceptowalnym" rozwiązaniem... ale ilu jest takich graczy? 10%? Zdecydowana większość pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy z tego co się dzieje i dla nich takie nagłe "cofnięcie" się o dwa tygodnie może nie być działaniem możliwym do zaakceptowania. Wszyscy pewnie urlopów nie wrzucą, ale odsetek ludzie którzy zdecydują się jednak zrobić sobie przerwę od gry, może znacząco wpłynąć na frekwencje na uniwersach.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • wampek napisał(a):

      Backup dla ludzi świadomych błędu i jego zagrożeń jest może jakimś tam "akceptowalnym" rozwiązaniem... ale ilu jest takich graczy? 10%? Zdecydowana większość pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy z tego co się dzieje i dla nich takie nagłe "cofnięcie" się o dwa tygodnie może nie być działaniem możliwym do zaakceptowania. Wszyscy pewnie urlopów nie wrzucą, ale odsetek ludzie którzy zdecydują się jednak zrobić sobie przerwę od gry, może znacząco wpłynąć na frekwencje na uniwersach.
      Najśmieszniejsze jest to, że spora część stojąca po stronie opcji "backup" w ogóle tego nie zauważa, w chwili w której jest to przedstawiciel(ka) administracji zaczyna się już robić smutno. Niektórzy chyba dostali parę srogich złomów w między czasie i liczą na to, że ta chora sytuacja da im szansę na magiczny powrót floty "out of fucking nowhere".
    • antymaterie oddac to jedno a sa gracze ktorzy nie beda chcieli nawet 10kkk antymateri bo beda woleli to co maja teraz.
      oddac dokladny stan surowcow i floty(na teraz) jaki maja gracze ktorzy z rynku np nie korzystali a zlomowali , ciekawe jak im to zwrocisz ,a nie sa ta male sumy .
      backup haha , nawet nie chce myslec jak oni by ten backup zrobili , obudzilibyscie sie ludzie w 2010 roku z 1 pancernikiem a niektore uni wogole by nie powstaly :E :E :E powrot do przeszlosci cztery.
      najprostsze rozwiazanie jest najlepsze
      Zamknac rynek bo to on powoduje problemy .A tak wogole to dlaczego on jeszcze dziala?
      Zbanowac tych co to chca po raz setny udowadniac ze tak sie da
      Przesledzic gdzie sa miliardy , to nie jest trudne i kto z tego korzysta i BANOWAC te konta permem zeby nikt nie mogl w to wleciec .
      Tylko trzeba chciec a nie pierdziec w stolek i liczyc ze "jakos to bedzie" .
      Tu jest tak samo wina teamu jak gf , moze mi teraz wmowicic bedziecie chcieli ze nie mozecie
      banowac graczy? widzicie lewa sure to banujcie od razu , zabierac surowce z konta i dodawac umiecie co to za problem ,jakos nigdy z tym problemow nie mieliscie.
      Nad czym wy deliberujecie?
      Uczciwi gracze z rynku nie korzystaja , krzywda im sie nie stanie .A spekulanci dawno blokade powinni otrzymac , bo co robia! wykorzystuja bug . No to macie banowac za bugusing.
      a nie glupoty o backupach wypisywac .
      Backupa nie tylko niechca oszusci ktorzy sobie pochowali konta z surka , ale tez gracze ktorzy grali uczciwie przez ten caly czas , poswiecali swoj czas ,antymaterie i trafiali cele i to spore
      i to wasza rola jest zeby nieuczciwych zbanowac a uczciwym nie zabrac bezsensownym pomyslem backupu z miesiac wczesniej . moze zrobcie ten backu za 3 miesiace? jak nowe promo na anty wyjdzie ?.albo odrazu cofnijcie sie z 2 lata wstecz za handlowa niedziele. nie bedzie wtedy walow z kupowaniem floty , przetapianiem na deuter i handlekiem
      jak backup to porzadny taki o z 5 lat wstecz.

      a to ze sie jakas sura pojawia to jest WINA zarowno gf i jak i teamu bo nie umie zareagowac na taka patologie .od kiedy to nie umiecie banowac?
      sprawa was przerosla? nie przyszly instrukcje z niemiec?
      chyba widzisz jeden z drugim komu sura przybywa a komu nie i w jaki sposob przybywa
      no i chyba mozesz wlepic bana prewencyjne jeden z drugim operatorze.
      tylko trzeba tego chciec miec checi i byc w tym teamie po to zeby lapac oszustow i spekulantow a nie samemu takim byc i odcinac kupony.