Rynek - dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • LordOfLights napisał(a):

      Nonick napisał(a):

      Ja wychodzę z założenia, że u GO są jakieś resztki zdrowego rozsądku. (jestem urodzonym optymistą :P)
      Generalnie tylko sprzedaję statki. Bez użycia dziurawych autoofert i autozapytań.
      Wydaje mi się, że skoro w historii handlu na rynku nie mam jakiś miliardów i dziwnych sum z czapy, to jestem bezpieczny. Chyba, że macie inne informacje, to dajcie znać. ;)
      Dlaczego piszesz "bez uzycia dziurawych ..." Przeciez sa one zgodne z zasadami nowej aktualizacji. Wiec o co chodzi ? Rynek przeciez jest zgodny z zasadami gry, inaczej nie zostalby wprowadzony.
      Lord, Ty jesteś jakiś nie do ro bio ny ? Człowieku jak wychodziło ogame to też było mnóstwo błędów, mozna było kantować i dodawać surowców i statków. Gra się rozwija, ludzie są tylko ludźmi i popełniają błędy. Regulamin jasno określa sytuacje gdzie występuje błąd i ktoś go wykorzystuje to zasługuje na bana, wykrycie błędu powinieneś zgłosić administracji a nie wykorzystywać i mieć pretensje do całego świata. Jesteś tępy czy tylko udajesz ?
      Quantum x5 - Top 2/2 END (BOSS, newLK, DobrySen)
      Eridanus x5 - Top 5/2 END (Klinika, ZŁY SEN)
      Himalia x5 Top 1/1 END (REC,EVIL)
    • @ArtNaprawcie to gówno, bo szlak człowieka trafia, jak wystawiam statki na rynku w normalnej ofercie to nie ustawiam tam pieprzonej tolerancji i jak sprzedaje za 53kk to chcę tyle otrzymać, a nie 10kk mniej. Kto mi teraz odda te towary? 3 oferty i 40kk mniej do mnie leci, a kupujący zadowolony, bo znów sobie tanio kupił stateczki. Powinna być możliwość anulowania transakcji, jeżeli sprzedający jest w banbuko robiony

      Sygnatura by Madzia
    • wSCIEKŁY napisał(a):

      @ArtNaprawcie to gówno, bo szlak człowieka trafia, jak wystawiam statki na rynku w normalnej ofercie to nie ustawiam tam pieprzonej tolerancji i jak sprzedaje za 53kk to chcę tyle otrzymać, a nie 10kk mniej. Kto mi teraz odda te towary? 3 oferty i 40kk mniej do mnie leci, a kupujący zadowolony, bo znów sobie tanio kupił stateczki. Powinna być możliwość anulowania transakcji, jeżeli sprzedający jest w banbuko robiony
      Nie. Po prostu tolerancja powinna działać tylko na inne transakcje z tolerancją :) takie to proste. Wystawiasz ofertę / zapytanie to podajesz konkretną cenę, bez targowania się. Wystawiasz autoofertę / autozapytanie - podajesz tolerancje (obie strony podają) - jak się dopasują kwoty - to jest parowanie transakcji i cena może się różnić.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • wampek napisał(a):

      Jak dla mnie to za każdym razem jak biorą się za "naprawianie" rynku, to w efekcie jest jeszcze gorzej ;P
      To nie tak. Oni kierują zgłoszony błąd do dev-a, który go poprawia. Ale tylko i wyłącznie tą ścieżkę. Potem sprawdza happy path dla zgłoszonego przypadku - i cyk, prosto na produkcję. Brakuje im dwóch rzeczy:
      a) testy po poprawkach - ale całości rozwiązania (nie każdy błąd tego wymaga - ale akurat rynek - tak)
      b) analizy zależności i procesów - bo to powinno być zrobione jeszcze przed wrzuceniem tego na proda. Tutaj ktoś pokazał, że nie nadaje się do tej pracy. Wygląda to tak, jakby sprawdzili 4-5 najprostszych przypadków - i tyle, nic więcej, Nikt nie rozpisał tych rzadziej spotykanych sytuacji (więc nawet nie wiedzą jaki jest pożądany efekt), nikt się nie zastanowił jak to ma działać. Po prostu jakoś działa. I dopiero gracze testują na prodzie co jest dobrze, a co źle.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • LordOfLights napisał(a):


      Roznica polega na tym ze to nie jest blad ktory gdzies tam jest jakims skryptem, programem, klikaniem, otwieraniem osobnych okienek czy cos w tym stylu. Ten blad zostal legalnie wprowadzony !!! Tyle mam do powiedzenia na ten temat. Nie chce mi sie tego dalej tlumaczyc. Juz bylo to walkowane wielokrotnie.

      Widzę poziom dyskusji jest wprost proporcjonalny do długości skoków Roberta Mateji :D
      Dobrze chłopak mówi - to żadne błędne skrypty, błędne zapytania, błędne funkcje i procedury, błędne beginy i endy, błędne ify elseify, błędne założenia i testy.

      Powiedzmy wreszcie prawdę - żeby dostać miliony na rynku trzeba uderzyć 2 razy patelnią w monitor i wcisnąć jedną ręką lewy ctrl i p na klawiaturze (kto ma za krótkie palce ten odpada !!!)

      Ale to będzie nauczka na przyszłość.
      Jak będę szukał konta w banku to sprawdzę czy na stronie nie ma czasem tej grafiki

    • KONIEC

      To mój ostatni post na tym forum :) Fajnie było ostatni raz pograć 6 miesięcy, z świetną ekipa na uni indus. :D
      Dwa dni przed wejściem tego nowego sytemu na wszystkie uni, zakończyłem przygodę na moje szczęście :)

      To co teraz się dzieję, to jest parodia po prostu ; ) Polowa populacji ogejme na pewno odejdzie więc tylko gratulować .
      Taka prosta przeglądarkowa gra, a jednak można i to spartaczyć :D
      Graczy powinno się szanować,wybiórcze fale banów nie załatają buga ;)
      The heart is always only remain Ronin
    • wSCIEKŁY napisał(a):

      Koloc napisał(a):

      Przykro mi Wściekły, że Cię wykorzystałem ale już będziesz wiedział :) oferty na rynku to jedynie max bo ktoś i tak to kupi za 80 % ceny
      Luzik, pomnożę sobie trochę surki tak z 1kkk i będę na plusie, skoro rynek mi zabiera, to rynek też mi odda
      rynek raz odbiera raz dodaJE trza robic tak by bylo no 0 ... da sie xd
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu
    • Mefist napisał(a):

      Polowa populacji ogejme na pewno odejdzie więc tylko gratulować
      Ta ,odejdą setki tysiące graczy
      Bez urazy nikt się nie przejmie tym czy ty czy ktoś inny odejdzie od tej gierki , ani GF ani reszta graczy ,która po załataniu błędów dalej będzie grać.
      Za każdym razem ta sama śpiewka , należy się przyzwyczaić do tego że tą grę i pewnie inne gry GF , tworzą amatorzy i potrzebują trochę czasu na naukę i poprawę błędów.
    • ale cios antynazista napisał(a):

      wSCIEKŁY napisał(a):

      Koloc napisał(a):

      Przykro mi Wściekły, że Cię wykorzystałem ale już będziesz wiedział :) oferty na rynku to jedynie max bo ktoś i tak to kupi za 80 % ceny
      Luzik, pomnożę sobie trochę surki tak z 1kkk i będę na plusie, skoro rynek mi zabiera, to rynek też mi odda
      rynek raz odbiera raz dodaJE trza robic tak by bylo no 0 ... da sie xd
      DA się da:) poprostu się nie korzysta haha :) Rynek=koniec gry jaką znamy... a team zamiast wydawać bany wprowadza eventy... kpina:)
    • dexPL napisał(a):

      19dawid45 napisał(a):

      DA się da:) poprostu się nie korzysta haha :) Rynek=koniec gry jaką znamy... a team zamiast wydawać bany wprowadza eventy... kpina:)
      To nie Team wprowadza eventy - tylko GF.
      Tak dla porządku.
      Dzięki za poprawke...ale sam fakt nie ma czasu na naprawę nie ma czasu na zablokowanie rynku...nie ma czasu na banowanie ale jest czas na wprowadzanie ewentów i kasowanie postów:)
    • Apofis napisał(a):

      niech banują i naprawią rynek a nie backa robić do zeszłego roku
      Nie chcesz bakcupa bo to strata Twojego czasu? Hmm

      Żadne rozwiązanie obecnej sytuacji nie jest dobre. To wybór między mniejszym złem.
      Jako gracz (tak jestem aktywnym graczem) mam do wyboru skasować mój czas który poświęciłam na grę w świątecznym okresie lub grać nadal. Tylko ile moje punkty, które wyrobiłam w święta, obecnie są warte? Odpowiem Ci > NIC. Więc różnica nie jest w straconych punktach/ czasu który poświęciłam na grę, w obu wyjściach tracisz swój czas/punkty. :fsmile:

      Im więcej czytam o tym jak niektórzy gracze specjalnie rozwalają serwery i jeszcze są z tego dumni.... :roll:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • hmm łagodniej musze pisac posty znikaja ....
      sabutujcie serwery dalej ... niech lewa sura kraży . niech kazdy dołozy cegiełke na fundamenty rynku . \
      dac backupa i 1mln anty w rekompensacie .. a ogame 2 przeniescie na nowa platforme i robcie co chcecie z rynnkiem ... oddac stare ogame

      anarchia panuje od 13 grudnia .. idzie sie przyzwyczaic ,,,

      ps ja dzisiaj z @Mihusz sprubuje rynek rozliczyc ... ciekawe ile czasu to zajmie i ile do odsylki e
      padaka nie ogame ../...
      top1 wydobycia świata
      graczu z Quantum kupie tanio deu

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez ale cios antynazista ().

    • ciap napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      niech banują i naprawią rynek a nie backa robić do zeszłego roku
      Nie chcesz bakcupa bo to strata Twojego czasu? Hmm
      Żadne rozwiązanie obecnej sytuacji nie jest dobre. To wybór między mniejszym złem.
      Jako gracz (tak jestem aktywnym graczem) mam do wyboru skasować mój czas który poświęciłam na grę w świątecznym okresie lub grać nadal. Tylko ile moje punkty, które wyrobiłam w święta, obecnie są warte? Odpowiem Ci > NIC. Więc różnica nie jest w straconych punktach/ czasu który poświęciłam na grę, w obu wyjściach tracisz swój czas/punkty. :fsmile:

      Im więcej czytam o tym jak niektórzy gracze specjalnie rozwalają serwery i jeszcze są z tego dumni.... :roll:
      Dokładnie. Dawać mi tu 2 kk anty, back i po problemie. Ja jak coś spierdolę w robocie to nie dość, że dostanę pół godziny kazania to jeszcze po premii i bywa, że trzeba zapłacić za całą pomyłkę. Niektórzy mają za dobrze.
    • ciap napisał(a):

      Odpowiem Ci > NIC. Więc różnica nie jest w straconych punktach/ czasu który poświęciłam na grę, w obu wyjściach tracisz swój czas/punkty.
      Twoje nic ok ale ja uważam swoje za cenne i dlatego nie chcę wole mieć to co zrobiłem niż się cofać do zeszłego dziesięciolecia ze wszystkim, takie coś to się robi od razu kilka dni po błędzie a teraz to ja mam wywalone na to
      normalna anarchia a za 3 tygodnie znowu znajdą błąd i tak w kółko ja podziękuje za taką grę. Ludzie czas poświęcają floty rw badania 3 co czeka się 2 miechy, itd.

      Ja rozumiem Ciebie bo ty robisz eko i tracisz ale bo back up nic nie musisz robić dla ciebie to nie wiele zmieni ale ja mam na to wywalone, ktoś kto gra jako flociarz i zgarnia 1 mln krychy ze złomu to już nie jest mu do śmiechu albo przywraca komuś flotę ze złomowaną ludzie ogarnijcie się to powinno być max 2 dni po awarii a nie to budowanie floty itd. od początku ludzie trochę logiki

      dla ekowca to żaden problem nie jest ale dla flociarza to jest kupa rzeczy w tył nie odwracalna a nie jak dla eko
    • @Apofis
      Czy Ty uważasz że to że gram eko znaczy że się loguję na 5 min by zrobić zwózkę? Otóż nie moja gra zajmuje mi dziennie ok 1,5h. W okresie świątecznym było to więcej czasu. Często od innych graczy, również od topowych flociarzy, słyszę że jestem jednym z najaktywniejszych graczy. Jestem bo styl gry który mam wymaga aktywności a podsumowałeś mnie "wejdzie, zrobi zwózkę, wyloguje po 2h zaloguje kliknie kopalnie".
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • @Apofis podaj gdzie grasz to sie tam zaloguje i ci pokarze co znaczy uciążliwy gracz, chyba jeszcze nie spotkałeś takiego na swojej drodze
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • ciap napisał(a):

      Apofis napisał(a):

      niech banują i naprawią rynek a nie backa robić do zeszłego roku
      Nie chcesz bakcupa bo to strata Twojego czasu? Hmm
      Żadne rozwiązanie obecnej sytuacji nie jest dobre. To wybór między mniejszym złem.
      Jako gracz (tak jestem aktywnym graczem) mam do wyboru skasować mój czas który poświęciłam na grę w świątecznym okresie lub grać nadal. Tylko ile moje punkty, które wyrobiłam w święta, obecnie są warte? Odpowiem Ci > NIC. Więc różnica nie jest w straconych punktach/ czasu który poświęciłam na grę, w obu wyjściach tracisz swój czas/punkty. :fsmile:

      Im więcej czytam o tym jak niektórzy gracze specjalnie rozwalają serwery i jeszcze są z tego dumni.... :roll:
      Ale punkty to nie wszystko, chyba to rozumiesz?

      Osobiście mam to gdzieś ile lewego surowca poszło na rynku i jakie kto będzie miał przyrosty, ja swoje zrobiłem bez bug usingu i jeśli ktoś teraz mi to odbierze to będę namawiał każdego kogo tylko się da aby dał sobie spokój z tą pseudo grą samemu szukając nowych bugów (wierz mi, jeszcze trochę ich jest) i nadużywając ich ile tylko się da. Już nie będzie mi zależało a jedyną, ewentualną przyjemnośćią jaka mi w OGame zostanie będzie podkopywanie tego całego syfu.

      Gracze specjalnie rozwalają serwery? GF powinno im dziękować odpalając za darmo anty i traktować lepiej niż Was bo dobrzy beta testerzy wcale tani na rynku game devu nie są. To po stronie developera leży rola zadbania o fair play, security, odpowiednio funkcjonujący support i właściwą komunikację ze swoimi KLIENTAMI.

      Niech rozwalają ile się tylko da i z góry daruj sobie potencjalne wzmianki o "uczciwości" bo jak słyszę, że graczowi czegoś nie wolno dlatego, że developer jest niekompetentnym błaznem nie potrafiącym nawet oficjalnie zakomunikować problemu to nie wiem czy się śmiać czy płakać.