Rynek - dyskusje

    • LSD napisał(a):

      Ale punkty to nie wszystko, chyba to rozumiesz?
      Rozumiem jednak nadal nie widzę nic złego w rywalizacji, w stawianiu sobie celów w grze. Nie muszę grać żeby mieć kontakt z pewnymi osobami, mogę siedzieć nadal na sojuszowym discu. Nie wiem dlaczego tak dużo osób negatywnie ocenia gdy ktoś ma jakiś cel w grze. :fsmile:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • ciap napisał(a):

      Czy Ty uważasz że to że gram eko znaczy że się loguję na 5 min by zrobić zwózkę? Otóż nie moja gra zajmuje mi dziennie ok 1,5h. W okresie świątecznym było to więcej czasu. Często od innych graczy, również od topowych flociarzy, słyszę że jestem jednym z najaktywniejszych graczy. Jestem bo styl gry który mam wymaga aktywności a podsumowałeś mnie "wejdzie, zrobi zwózkę, wyloguje po 2h zaloguje kliknie kopalnie".
      1,5 h co to jest tyle co nic i nie wiele ci się zmieni a ingerencja w zezłomowane floty makabra a u Ciebie nie wiele się zmieni

      a u flociarzy powstałe floty zezłomowane floty napady mega sura na minus czyli dla nas zmiana na minus przez jakiś błędy mamy mieć mniej sury a eko będzie miało to samo no nie uczciwe Nie zgadzamy się na to

      nie mówię już o poświęconym czasie godziny dziennie kilkanaście czasem stracone badania floty zbudowane zezłmowane na mld sury kto nam to odda

      jakąś kpina jest

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Apofis ().

    • żadne backi mi tu nie dawać ogarną rynek powoli i tyle bany dadzą tym co klonowali sosiki i tyle i zadnego cofania nie dawac i nawet 10 mln anty za to cofnięcie , nie po to zawalałem nocki i żeby kogoś trafiać żeby ten ktoś teraz mial flote spowrotem i się lepiej teraz będzie pilnować nie nie i jeszcze raz nie
    • ciap napisał(a):

      LSD napisał(a):

      Ale punkty to nie wszystko, chyba to rozumiesz?
      Rozumiem jednak nadal nie widzę nic złego w rywalizacji, w stawianiu sobie celów w grze. Nie muszę grać żeby mieć kontakt z pewnymi osobami, mogę siedzieć nadal na sojuszowym discu. Nie wiem dlaczego tak dużo osób negatywnie ocenia gdy ktoś ma jakiś cel w grze. :fsmile:
      Nie, najwidoczniej nie rozumiesz.

      Wyobraź sobie, że celem pewnego gracza było postawienie w ciągu ostatnich 2 tygodni zarąbistego bunkra/floty, udało mu się i to samo w sobie było CELEM, nie patrząc na punkty bo te zawsze mają względną wartość zależnie od Uni i jego warunków w zestawieniu z innymi.

      Teraz nagle okazuje sie, że stażysta w GF zwalił pisany na kolanie kod i na forum wpada ciap mówiąc, że 2 tygodniowy progress zostanie cofnięty i że to w sumie nic złego. Bo.. dalej można siedzieć na sojuszowym discu? :E

      Na litość.
    • Zgadzam się z Ciap. Prosta sprawa. Przez bug ktoś narobi sobie milardy lewych surowców. Teraz ktoś kto gra uczciwie jest stratny i to dużo więcej niż jakby był backup i wyrównanie szans pod warunkiem, że załatają błędy. Chciałbym tylko, żeby gracze dostali w zamian rekompensatę w postaci dużej ilości antymaterii, bo nie są winni temu stanowi rzeczy, a jednak ponoszą nie ze swojej winy stratę.
    • Majs napisał(a):

      żadne backi mi tu nie dawać ogarną rynek powoli i tyle bany dadzą tym co klonowali sosiki i tyle i zadnego cofania nie dawac i nawet 10 mln anty za to cofnięcie , nie po to zawalałem nocki i żeby kogoś trafiać żeby ten ktoś teraz mial flote spowrotem i się lepiej teraz będzie pilnować nie nie i jeszcze raz nie
      A jeszcze nie dawno twierdziłeś, że zakończyłeś granie w ogame, czyżby oszustwo tak weszło ci w krew, że już własnym słowom nie możesz ufać ??

      No w twoim przypadku zarywanie nocek, żeby kogoś trafić faktycznie jest problematyczne bo jak pamiętam kupowałeś "zapomnienie o fs" więc teraz się pewnie obawiasz, że znów by trza było kupić, a płacić dwa razy za to samo mhm to takie nieekonomiczne :)
      Pamiętaj.
      Jeśli spotkasz samotnego wilka uciekaj.
      Za nim stoi stado.
      Jeśli zaś ugodzisz tego wilka,
      do końca życia będziesz oglądał sie przez ramię.
      A pewnego dnia ~ za tobą stanie stado.
      I rozszarpie Cię na strzępy.

      Uni 29 [Jackass] {macierz} top 90
      Uni 41 [MCNE] {pawelos} top 20, top 1 floty
      Uni Quantum [LioN] {pawelos} top 4, top 1 floty (przed UF z Electra)
    • _Pawelos_ napisał(a):

      Majs napisał(a):

      żadne backi mi tu nie dawać ogarną rynek powoli i tyle bany dadzą tym co klonowali sosiki i tyle i zadnego cofania nie dawac i nawet 10 mln anty za to cofnięcie , nie po to zawalałem nocki i żeby kogoś trafiać żeby ten ktoś teraz mial flote spowrotem i się lepiej teraz będzie pilnować nie nie i jeszcze raz nie
      A jeszcze nie dawno twierdziłeś, że zakończyłeś granie w ogame, czyżby oszustwo tak weszło ci w krew, że już własnym słowom nie możesz ufać ??
      No w twoim przypadku zarywanie nocek, żeby kogoś trafić faktycznie jest problematyczne bo jak pamiętam kupowałeś "zapomnienie o fs" więc teraz się pewnie obawiasz, że znów by trza było kupić, a płacić dwa razy za to samo mhm to takie nieekonomiczne :)


      skończyłem na Q na innych też ale daje taki przykład tylko ;D co by inni napisali
    • LSD napisał(a):

      Wyobraź sobie, że celem pewnego gracza było postawienie w ciągu ostatnich 2 tygodni zarąbistego bunkra/floty, udało mu się i to samo w sobie było CELEM, nie patrząc na punkty bo te zawsze mają względną wartość zależnie od Uni i jego warunków w zestawieniu z innymi.
      I tu się nie zgodzę bo CELE w grze mogą być różne np. mogę chcieć jaki pierwsza zrobić 1kk CDL na uni. I to czy je zrobię jako pierwsza nie zależy tylko do tego jak dobrze gra a również od tego jak inni wykorzystali błąd.

      @Majs
      Ty nie grasz! Nie liczysz się! :P
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Mari napisał(a):

      zamian rekompensatę w postaci dużej ilości antymaterii,
      Zapomnij


      kto nam odda stracone surowce? na co mi antymateria ? kpina

      Majs napisał(a):

      10 mln anty za to cofnięcie , nie po to zawalałem nocki i żeby kogoś trafiać żeby ten ktoś teraz mial flote spowrotem i się lepiej teraz będzie pilnować nie nie i jeszcze raz nie
      Dokładnie też tak uważam jak i prawie każdy flociarz który zgarnął niezłe łupy

      kto nam to zwróci pytam się ?
    • Oj ludzie, ludzie... Sam się rzucałem jeszcze 2 dni temu, że nie łyknę żadnego backupa itd. A teraz powiem tak: liczę na backup. Ciul, że się nasiedziałem i straciłem ten czas. To już nie ma znaczenia. Było minęło. Bug jest tak ogromny, że bez backupa chyba nie będzie sensu dalej grać. To tak jakbyście startowali w sprincie. Jesteś Usainem Boltem w najlepszej życiowej formie. I co z tego, twoja trasa to 100m, a twoich przeciwników 5 metrów. Masz szanse? Tutaj bez backupa może być coś podobnego...
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
    • @ciap
      Czyli jeśli ktoś zrobił ST na którym zarobił 50kkk sury, to chcesz mu teraz powiedzieć - trudno, cofamy Ci to wszystko?
      Jeśli ktoś od xxx czasu polował na kogoś i wreszcie się mu to udało, to teraz chcesz mu powiedzieć - trudno, cofamy to starcie, kombinuj od początku?
      W jaki sposób znajdujesz się na obecnej pozycji w statystykach? Nie wykorzystałaś do tego możliwości jakie dawał handel?

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • W samym regulaminie nie ma nic o backupie gry przez to, że są bugi, ale ten punkt:


      12. Wyjątki


      Community Management gry zastrzega sobie w każdej chwili możliwość odstępstwa od niniejszych zasad. Zasady gry mogą być zmienione lub zniesione np. podczas trwania eventu. O zmianach zostaną poinformowane grupy graczy, których te zmiany dotyczą.

      pozwala twórcom na backup w każdej chwili, także jak będą chcieli to i tak zrobią.
    • ciap napisał(a):

      LSD napisał(a):

      Wyobraź sobie, że celem pewnego gracza było postawienie w ciągu ostatnich 2 tygodni zarąbistego bunkra/floty, udało mu się i to samo w sobie było CELEM, nie patrząc na punkty bo te zawsze mają względną wartość zależnie od Uni i jego warunków w zestawieniu z innymi.
      I tu się nie zgodzę bo CELE w grze mogą być różne np. mogę chcieć jaki pierwsza zrobić 1kk CDL na uni. I to czy je zrobię jako pierwsza nie zależy tylko do tego jak dobrze gra a również od tego jak inni wykorzystali błąd.
      Fajna logika. Tzn. zasadniczo jej brak.

      Piszesz, że cele mogą być różne w odniesieniu do mojego, przedstawionego wyżej po czym stwierdzasz, że się nie zgodzisz, więc pytam z czym konkretnie? Są cele lepsze i gorsze? Ktoś dał Ci prawo stanowienia o tym jakie są cele tysięcy graczy i co jest ich priorytetem? Odbywają się w zakresie gry jakieś socjo-badania przez które weryfikujecie motywacje ludzi spędzających w niej czas? Jakaś oficjalna ankieta mnie ominęła?

      Poza tym, jaki błąd? Znowu coś przeoczyłem? Nie widziałem żadnej oficjalnej wiadomości. Jedynie jakieś bajdurzenia na forum a w grze promocja na przenosiny planet za anty. Z tego wnoszę, że żadnego błędu nie ma.
    • Crion napisał(a):

      @ciap
      Czyli jeśli ktoś zrobił ST na którym zarobił 50kkk sury, to chcesz mu teraz powiedzieć - trudno, cofamy Ci to wszystko?
      Jeśli ktoś od xxx czasu polował na kogoś i wreszcie się mu to udało, to teraz chcesz mu powiedzieć - trudno, cofamy to starcie, kombinuj od początku?
      Jak pisałam sytuacja ta nie ma dobrego wyjścia a jest jedynie wybór między mniejszym złem.

      Crion napisał(a):

      W jaki sposób znajdujesz się na obecnej pozycji w statystykach? Nie wykorzystałaś do tego możliwości jakie dawał handel?
      Tak handluję. Tylko mój 11 letni obrót (czyli suma surowców które dostałam i które komuś wysłałam) jest mniejsza od zysku osób korzystających z rynku w jeden dzień (nie obrót a zysk który został po zapłaceniu komuś). Ja w ciągu tych 11 lat wymieniłam się z różnymi graczami prawie 19 tysięcy razy (18.749). Każdy handel wymagał ode mnie umówienia się z kimś na handel, dogadania przelicznika, kordów, godzin. Nikogo nie zmuszałam do handlu ze mną.
      Dlatego porównywanie handlu przez rynek a zwykłej wymiany między graczami jest śmieszne dla mnie.


      edit:


      LSD napisał(a):

      Poza tym, jaki błąd? Znowu coś przeoczyłem? Nie widziałem żadnej oficjalnej wiadomości. Jedynie jakieś bajdurzenia na forum a w grze promocja na przenosiny planet za anty. Z tego wnoszę, że żadnego błędu nie ma.
      Jeżeli gracz zgłasza błąd, ktoś go przyjmuje i przekazuje do programistów to rozumiem że błąd jest > Klonowanie Surowców Rynek
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • LSD napisał(a):

      ciap napisał(a):

      LSD napisał(a):

      Wyobraź sobie, że celem pewnego gracza było postawienie w ciągu ostatnich 2 tygodni zarąbistego bunkra/floty, udało mu się i to samo w sobie było CELEM, nie patrząc na punkty bo te zawsze mają względną wartość zależnie od Uni i jego warunków w zestawieniu z innymi.
      I tu się nie zgodzę bo CELE w grze mogą być różne np. mogę chcieć jaki pierwsza zrobić 1kk CDL na uni. I to czy je zrobię jako pierwsza nie zależy tylko do tego jak dobrze gra a również od tego jak inni wykorzystali błąd.
      Fajna logika. Tzn. zasadniczo jej brak.
      Piszesz, że cele mogą być różne w odniesieniu do mojego, przedstawionego wyżej po czym stwierdzasz, że się nie zgodzisz, więc pytam z czym konkretnie? Są cele lepsze i gorsze? Ktoś dał Ci prawo stanowienia o tym jakie są cele tysięcy graczy i co jest ich priorytetem? Odbywają się w zakresie gry jakieś socjo-badania przez które weryfikujecie motywacje ludfzi spędzających w niej czas? Jakaś oficjalna ankieta mnie ominęła?

      Poza tym, jaki błąd? Znowu coś przeoczyłem? Nie widziałem żadnej oficjalnej wiadomości. Jedynie jakieś bajdurzenia na forum a w grze promocja na przenosiny planet za anty. Z tego wnoszę, że żadnego błędu nie ma.
      Pewnie, że nie ma. Karawana jedzie dalej, a my nadal tkwimy po szyję w gównie :)
    • ciap napisał(a):

      Dlatego porównywanie handlu przez rynek a zwykłej wymiany między graczami jest śmieszne dla mnie.
      Nie zwykłej wymiany, tylko handlu po zaniżanych przelicznikach, a Ty teraz nagle chcesz backupa, bo boisz się, że za xx tygodni ktoś tę surę z rynku wyciągnie i Twoje legalne handlowanie przez tyle lat pójdzie się bujać - szkoda tylko, że GO/SGO nie reagowało i nie naciskało na @Arta wcześniej, żeby blokować aktualizacje, a nie przyjmować wszystko, bo tak GF chce.
      Powiedz swojemu guru, którego tak bronicie o tym, że bawi Cię to:

      Art napisał(a):

      Pozostaje teraz odnaleźć się w nowej rzeczywistości

      ciap napisał(a):

      Jak pisałam sytuacja ta nie ma dobrego wyjścia a jest jedynie wybór między mniejszym złem.
      A kto będzie decydował o tym co jest mniejszym złem - załóżmy, że nie chcę backupa, a Ty tak - czyje zdanie jest ważniejsze?

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • @ciap

      Nie odpowiedziałaś na moje pierwsze pytanie więc pozwolę sobie zacytować sam siebie:

      "Piszesz, że cele mogą być różne w odniesieniu do mojego, przedstawionego wyżej po czym stwierdzasz, że się nie zgodzisz, więc pytam z czym konkretnie? Są cele lepsze i gorsze?"

      I błagam, nie pisz o czymś takim jak "mniejsze zło" bo wchodzisz na cieńki lód posługując się takimi stwierdzeniami, takie bajdy można bardzo łatwo zrelatywizować i obrócić do góry nogami tak aby za chwile najmniejszym złem była kasacja całej gry.

      ciap napisał(a):

      Jeżeli gracz zgłasza błąd, ktoś go przyjmuje i przekazuje do programistów to rozumiem że błąd jest > Klonowanie Surowców Rynek
      Poważnie?

      Nigdzie w regulaminie nie widziałem zapisu o tym, że gracz ma obowiązek wchodzić na forum i na własną rękę takich informacji szukać aby coś zostało mu zakomunikowane. Od tego jest newsfeed w grze. Potencjalny backup dotknie setki jak nie i tysiące graczy, którzy nawet nie będą wiedzieć co się dzieje. Bo o domniemanym bugu nie mają pojęcia do tej pory. Powiedz mi jeszcze kiedy i jak mają się o tym dowiedzieć? Godzinę przed przywróceniem snapshot'a? WCHODZĄC NA FORUM? Do tego czasu mają sobie radośnie klikać i tracić czas? To jest Twoje mniejsze zło?
    • To nie masz wrażenia, że osąd co będzie lepszym rozwiązaniem również może być tak cudowny?
      Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, bo nie w tym rzecz - gra została spieprzona i cokolwiek zostanie zrobione będzie to z krzywdą dla graczy, tak jak wprowadzenie tej cholernej aktualizacji. Żal i niechęć mam do @Arta który każe nam przywyknąć do tego co jest i zmył się nie wiadomo gdzie.

      Emerytowany lotnik - 856.607,43%

      " I'd rather be hated for who I am, than loved for who I'm not... "
    • Crion napisał(a):

      To nie masz wrażenia, że osąd co będzie lepszym rozwiązaniem również może być tak cudowny?
      Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, bo nie w tym rzecz - gra została spieprzona i cokolwiek zostanie zrobione będzie to z krzywdą dla graczy, tak jak wprowadzenie tej cholernej aktualizacji. Żal i niechęć mam do @Arta który każe nam przywyknąć do tego co jest i zmył się nie wiadomo gdzie.
      Może CV wysyła?
    • Ale przyjaciele - gracze, przecież jasne jest, że GF zrobiło i utrzymuje ogame nie dla nas tylko dla pieniędzy. Musimy być realistami. O tym czy będzie backup czy też nie, a także o tym co jest najlepsze dla gry zdecydujemy nie my gracze, nie biegły do spraw gier, który wskaże co będzie najsprawiedliwsze itp. Zdecyduje o tym jakaś analiza rynku, czy inne opracowanie ekonomiczne, dzięki któremu GF obliczy co mu się najbardziej opłaca. To czy zadowolą w ten sposób graczy czy tez ich jeszcze bardziej wkurzą, też będzie jednym z kryterium takiej analizy. Jednym ale nie jedynym. Kasa rządzi. Kapitalizm mamy.
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...
    • Apofis napisał(a):

      Duch Szerszenia napisał(a):

      To tak jakbyście startowali w sprincie. Jesteś Usainem Boltem w najlepszej życiowej formie. I co z tego, twoja trasa to 100m, a twoich przeciwników 5 metrów. Masz szanse? Tutaj bez backupa może być coś
      ja tam na 100 m mogę się z nim ścigać daleko za nim bym nie był hehe na 60 m mam 8;30 :P
      Ty na 100, oni na 5.
      To obok to moje zdjęcie, serio... Z tym, że przed złomowaniem...

      WRÓCIŁEM

      Kynyky

      Ps. Ludzie nie pushujcie się. Psujecie grę, a te punkty tak na prawdę nie cieszą. To tak jak medal na dopingu - żałosne...