Rynek - dyskusje

    • I po rynku a taki był dobry ryneczek i bułki się kupiło i kapustę i ziemniak na święta. :D

      Łatwo i wygodnie się handlowało. Można było kupić statki których nie można budować. Teraz nie można statków budować jeszcze tak nie było w ogame, zawsze każdy mógł każdy rodzaj :( dziwne trochę.
    • Apofis napisał(a):

      Teraz nie można statków budować
      Na proste rozumkowanie, można jeśli zmienia się klasę. Nie krytykuję ani nie pochwalam decyzję GF, ale z punktu widzenia marketingowego ma to sens, gdy chcemy zbudować sporą ilość danego statku. Gracz nie będzie wydawał około miliona anty, żeby zbudować kilka statków, więc nie będzie z tego nawet średniego zysku. Ludzie przyzwyczaili się do tego, że można kupić statki na rynku. Teraz brak takiej możliwości bez wydania anty czyni klasy bardziej osobliwymi i mylę się czy nie, z tego powodu zostawią to jak jest.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Aurora Borealis ().

    • Aurora Borealis napisał(a):

      Gracz nie będzie wydawał około miliona anty, żeby zbudować kilka statków, więc nie będzie z tego nawet średniego zysku. Ludzie przyzwyczaili się do tego, że można kupić statki na rynku. Teraz brak takiej możliwości bez wydania anty czyni klasy bardziej osobliwymi i mylę się czy nie, z tego powodu zostawią to jak jest.
      Ktos juz rzucil pomyslem by zamiast tego rynku dac mozliwosc budowania kazdego rodzaju statku, niezaleznie od klasy. I jestem za. Urozmaici to rozgrywke.
    • Gdyby nie dawali tego w rynek, każda klasa byłaby bardziej unikatowa i gracze byliby bardziej skorzy do wydania 850k-1kk anty żeby zrobić sobie konkretną liczbę danego statku. W tym kierunku pewnie to zmierza, ale czas pokaże. Ja też jestem za tym by można było zrobić w ten sposób by każdy miał wszystko, ale nie jestem socjalistą i drugą nogą lubię prywatny klimat. Masa ludzi tego chce i nie jest to pomysł jednostki. Może wejdzie, ale nie nastawiałbym się na to. Klasy są jak silniki, nie w każdym wszystko można zamontować i chyba w tym kierunku to idzie. GF miało dość czasu żeby to rozkminić, więc nie napalałbym się tak.
    • Aurora Borealis napisał(a):

      Gdyby nie dawali tego w rynek, każda klasa byłaby bardziej unikatowa i gracze byliby bardziej skorzy do wydania 850k-1kk anty żeby zrobić sobie konkretną liczbę danego statku.
      Nie wydalem ani zlotowki na zmiane klasy ze zbieracza a pomimo to prawie 200k pionierow przeciagnalem na swoje konto przez ten rynek. Jak sie ma znajomosci w grze to mozna wszystko. Trzeba tylko dobrze zaplacic za statki by chcial ktokolwiek handlowac w ten sposob.
    • Aurora Borealis napisał(a):

      Ludzie biorą dane rzeczy jako stricte, i chcą coś w zamian, gdy dawca wycofuje się z danej rzeczy.
      Dlaczego wiec ludzie przestali narzekac kiedy przeliczniki na rynku unormowaly sie? Wycofali sie z opcji legalnego pushowania i nie bylo pretensji a teraz sa pretensje bo trzeba sobie handlowac w sposob tradycyjny? Litosci. Od lat tak ludzie grali, graja i konta buduja. Ale za dobrze widocznie bylo i lenistwo wychodzi.
    • I am back napisał(a):

      Dlaczego wiec ludzie przestali narzekac kiedy przeliczniki na rynku unormowaly sie?
      Dlatego że zapracowali sobie na to na forum .en. Podobnie było z przetapianiem floty na multi w kwestiach przeliczników dwa lata temu, na .pl. Wycofanie rynku to podobna mechanicznie, ale osobna kwestia. Wniosek taki, że GF ma wyrąbane na mechanikę gry w przelicznikach, multikontach i jak jest trąbione od dawna, tak do dzisiaj nie chce stworzyć narzędzi, które odciążyłyby pracę GO/SGO. Może masz ciekawszy argument.

      I am back napisał(a):

      teraz sa pretensje bo trzeba sobie handlowac w sposob tradycyjny? Litosci
      Byłbym raczej za tym żeby legalny handel był dostępny wyłącznie w sojuszach. Również z przelicznikami 3/2/1, biorąc pod uwagę wiek uni, dystans punktami między handlującymi (żeby nie szukać frajerów), itp. Wszystko się da, ale GF szczyci się, że OGame jest ich kolebką, ale wolą się skupiać nad świeższymi projektami.

      I am back napisał(a):

      i konta buduja
      Przeczytałem i konta kupują :quasi:

      Możemy sobie dywagować, bo sprawa jest świeża. Już są pierwsze bugi z nowej aktualizacji, a kilka dni temu było zamieszanie o cmentarz i nieco dawniej o fuzje. Jak już grasz eko+farmy, nie powinieneś się martwić o pioniery i żniwiarki.

      Ja ani razu nie skorzystałem z rynku, bo mam w potylicy te całe multi, parcie na topkę. Przeliczniki w rynku przekładały się w przyrosty z rutynowej pracy mojego eko. Wolałbym puścić surkę na tradycyjny handel (ale puszczam przez handlarza optymalizując), niż śledzić dwa cztery na siedem rynek, na którym ktoś w podobnym skupieniu uwagi szuka frajera.

      Przeliczniki po prostu nie zdały egzaminu i na tym polega zmiana. Tak uważam, może jestem w błędzie, nie wiem, ale się wypowiadam.

      Inna sprawa. Na początku myślałem, że dobra rzecz, bo można opylać za "byleby poszło" dopałki energii. Nie od razu rozkminiłem, że można ich używać do smyrania fuzyjnych, żeby ustawiać niższy % produkcji w ustawieniach surowców > żeby oszczędzać pobierany dex do fuzji. Także dla ekowca który naprawdę chce optymalizować zyski z samego eko, naprawdę nie ma krzywdy w tym, że rynek fiknął kopytami w kalendarz.
    • I am back napisał(a):

      Co z graczami, takimi jak ja, ktorzy od lat graja bez soja a maja znajomych do handlu?
      Nie wykluczam tego. Wybacz, zapomniałem się - chodzi mi o to, że sojusz mógłby mieć taki mechanizm, który wykorzystywałby wolny slot do wymiany surki. Poza tym oczywiście ogólnie wymiany powinny być widełkowane przez serwer, między wszystkimi graczami. Kurde, wszystko można by było robić automatycznie, tylko im się nie chce. Wszystko, byleby uciąć granie na multi.
    • Aurora Borealis napisał(a):

      Na proste rozumkowanie, można jeśli zmienia się klasę. Nie krytykuję ani nie pochwalam decyzję GF, ale z punktu widzenia marketingowego ma to sens, gdy chcemy zbudować
      Jak zmienisz czyli zapłacisz a nie o to chodzi w budowaniu. :D Zawsze można było każdy statek budować a teraz nie, chyba, że zapłacisz.

      I am back napisał(a):

      Ktos juz rzucil pomyslem by zamiast tego rynku dac mozliwosc budowania kazdego rodzaju statku, niezaleznie od klasy. I jestem za. Urozmaici to rozgrywke.
      Wtedy nie było by klas. To po co ta cała aktualizacja, poprawki. Pomysł dobry ale gf nie zarobi więc lipnie, nie wprowadzą.


      I am back napisał(a):

      Aurora Borealis napisał(a):

      Byłbym raczej za tym żeby legalny handel był dostępny wyłącznie w sojuszach.
      To jedno z mojej strony prosi o komentarz. Co z graczami, takimi jak ja, ktorzy od lat graja bez soja a maja znajomych do handlu?
      (tak jak napisalem - maja znajomych - a nie znajome konta)
      Flociarze by stracili bo by nie mieli dostawców dexu :D

      Aurora Borealis napisał(a):

      Poza tym oczywiście ogólnie wymiany powinny być widełkowane przez serwer, między wszystkimi graczami. Kurde, wszystko można by było robić automatycznie, tylko im się nie chce. Wszystko, byleby uciąć granie na multi.
      Po to był rynek, żeby handlować przez wolne sloty. :D
    • Apofis napisał(a):

      Aurora Borealis napisał(a):

      Na proste rozumkowanie, można jeśli zmienia się klasę. Nie krytykuję ani nie pochwalam decyzję GF, ale z punktu widzenia marketingowego ma to sens, gdy chcemy zbudować
      Jak zmienisz czyli zapłacisz a nie o to chodzi w budowaniu. :D Zawsze można było każdy statek budować a teraz nie, chyba, że zapłacisz.
      Przecież o tym napisałem.

      Apofis napisał(a):

      Aurora Borealis napisał(a):

      Poza tym oczywiście ogólnie wymiany powinny być widełkowane przez serwer, między wszystkimi graczami. Kurde, wszystko można by było robić automatycznie, tylko im się nie chce. Wszystko, byleby uciąć granie na multi.
      Po to był rynek, żeby handlować przez wolne sloty. :D
    • I am back napisał(a):

      Chwileczke. Klasy zostaja a tylko rynku juz nie ma. Jedno bez drugiego nie ma prawa bytu?
      A czy ja napisałem o rynku, nie.
      Jak każda klasa będzie mogła budować każdy statek to będą to dalej klasy? Chyba nie. Chyba na tym polega wyjątkowość klas.


      Aurora Borealis napisał(a):

      Przecież o tym napisałem.
      Ja o tym samym mówię cały czas, ale to nie to samo.


      Tam były wolne sloty, które umożliwiały handel bez straty flot własnych, więc tak handel przez dodatkowe sloty handlowe. Nie wiem gdzie tu widzisz problem.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

    • Apofis napisał(a):

      Tam były wolne sloty, które umożliwiały handel bez straty flot własnych, więc tak handel przez dodatkowe sloty handlowe. Nie wiem gdzie tu widzisz problem.
      Ja juz Was nie ogarniam. Piszecie o wolnych slotach do handlu. Spoko. Ale bylo pisane, ze przez brak rynku bedzie utrudniony handel bo trzeba bedzie znowu umawiac transporty i przeliczniki.

      Czy Wam sie juz czasem wszystko nie zaczyna mieszac? Skoro macie czas na zapychanie slotow przez co odczujecie brak wolnych slotow rynkowych do handlu to jaki macie problem z czasowym odbieraniem handlowych transportow z surowcami?
    • I am back napisał(a):

      Czy Wam sie juz czasem wszystko nie zaczyna mieszac? Skoro macie czas na zapychanie slotow przez co odczujecie brak wolnych slotow rynkowych do handlu to jaki macie problem z czasowym odbieraniem handlowych transportow z surowcami?
      Wróci po prostu tradycyjny handel transportuj. Rynek był łatwiejszy w realizacji i praktyczniejszy i tylko tyle. No i tyle. :D Raczej sloty to żaden problem jest.
    • Apofis napisał(a):

      Chyba na tym polega wyjątkowość klas.
      Trochę uogólniasz. Nawet bardzo.
      Pokaż spoiler

      Zbieracz
      • +25% produkcji kopalni
      • +10% produkcji energii
      • +100% do prędkości transporterów
      • +25% do przestrzeni ładunkowej transporterów
      • Oferty: +2
      • +50% bonus Pełzacza
      • +10% więcej Pełzaczy do użytku z Geologiem
      • Przeładowanie Pełzaczy do 150%
      • +10% rabatu na przyspieszenie (budynki)


      Generał

      • +100% do prędkości statków bojowych
      • +100% do prędkości recyklerów
      • -25% zużycia deuteru dla wszystkich statków
      • +20% przestrzeni ładunkowej dla Recyklerów i Pionierów
      • Niewielka szansa (raz na walkę) na natychmiastowe zniszczenie Gwiazdy Śmierci za pomocą lekkiego myśliwca
      • Pole wrakowe przy ataku (transport do planety startowej)
      • Poziomy badań bojowych: +2
      • +2 miejsc(a) na flotę
      • +5 dodatkowe pola księżycowe
      • Szczegółowe ustawienie prędkości floty
      • +10% rabatu na przyspieszenie (stocznia)


      Odkrywca

      • -25% do czasu badania
      • Wyższy zysk z pomyślnych ekspedycji
      • +10% do wielkości planet podczas kolonizacji
      • Pola zniszczeń powstałe na ekspedycjach będę widoczne w podglądzie galaktyki.
      • Ekspedycje: +2
      • -50% szansy na przeciwników na ekspedycji
      • Zasięg falangi: +20%
      • Łup z nieaktywnych: 75%
      • +10% rabatu na przyspieszenie (badania)



      Apofis napisał(a):

      Nie wiem gdzie tu widzisz problem.
      W tym, że piszesz o rzeczach, które nie są zawarte ani w regulaminie gry, ani w przysposobieniu GF do "im się należy to, skoro usunęliśmy tamto". Syndrom małpy, palca i księżyca. Skrótem - w tym, że nie gracze narzekający na usunięcie rynku nie widzą tego, że skoro coś zniknęło, nie znaczy że coś w zamian musi się pojawić. Piszesz, że rynek powstał dla wolnych slotów - wiem, że nie o to Ci chodzi, więc uważaj co piszesz.
    • Apofis napisał(a):

      Raczej sloty to żaden problem jest.
      Ale tak czy inaczej flote musiales miec pod reka by surowce z rynku przejac. Chyba, ze inaczej ogarniales i szlo na planete, po czym od razu przetop to nie mam uwag.

      Aurora Borealis napisał(a):

      W tym, że piszesz o rzeczach, które nie są zawarte ani w regulaminie gry, ani w przysposobieniu GF do "im się należy to, skoro usunęliśmy tamto".
      Bo on pisze o tym, co by chcial miec dla siebie. Nie patrzy obiektywnie na reszte spolecznosci ogame tylko przez pryzmat wlasnego ego.
    • Aurora Borealis napisał(a):

      W tym, że piszesz o rzeczach, które nie są zawarte ani w regulaminie gry, ani w przysposobieniu GF do "im się należy to, skoro usunęliśmy tamto". Syndrom małpy, palca i księżyca. Skrótem - w tym, że nie gracze narzekający na usunięcie rynku nie widzą tego, że skoro coś zniknęło, nie znaczy że coś w zamian musi się pojawić.
      Ale piszesz o slotach a ja o budowaniu wszystkich statków za darmo a nie za anty a to co innego jest. Ja tak uważam bo tak było od początku gry. To jest tylko moje zdanie.


      Aurora Borealis napisał(a):

      rochę uogólniasz. Nawet bardzo
      Może tak może nie. W każdym razie jak sobie to realnie zbierzesz do kupy, to zbieracz ma większe eko, generał rozpruwacze i szybkość a odkrywca trochę szybciej bada i ma większe expy z tych ważniejszych spraw a statki dodawały klasie znaczenia. Ale to tylko moja opinia. Więc myślę, że dlatego nie wprowadzą statki dla każdego, gdzie tu sens gdzie zarobek. :D

      Ale jestem za tym, żeby każda klasa mogła budować wszystkie statki. :D


      I am back napisał(a):

      o on pisze o tym, co by chcial miec dla siebie. Nie patrzy obiektywnie na reszte spolecznosci ogame tylko przez pryzmat wlasnego ego.
      Ale o czym konkretnie? bo wydaje mi się, że chce dobrze dla ogółu jednak.


      I am back napisał(a):

      le tak czy inaczej flote musiales miec pod reka by surowce z rynku przejac. Chyba, ze inaczej ogarniales i szlo na planete, po czym od razu przetop to nie mam uwag.
      Nie no jasne masz racje w tej kwestii, tylko chodziło o to, że będzie zajęty slot na misje transportuj w tym sensie. Bo to, że można było odebrać sure kiedy się chciało to był luksus. : D No ale już tego nie będzie.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Apofis ().

    • Apofis napisał(a):

      generał rozpruwacze i szybkość
      I lepsze techy bojowe bez koniecznosci wydawania sury i klikania badan za antymaterie. Strzel gornicze dt kiedy gornik jest na klasie generala i ma do tych dt rozpruwacze do oslony. Mialem takie starcie jako zbieracz. Mala ilosc rozpruwaczy, troche dt a straty ponioslem duze.

      Kamil vs. Hipek ~ 11351.47% Kamil vs. Hipek ~ 1681.01%

      Zbieracz ma wydobycie, odkrywca szybsze badania itd a general tez ma swoje plusy i minusy. Polaczysz jedno z drugim i trzecim i masz mieszanke wybuchowa ozywiajaca rozgrywke.
    • I am back napisał(a):

      I lepsze techy bojowe bez koniecznosci wydawania sury i klikania badan za antymaterie. Strzel gornicze dt kiedy gornik jest na klasie generala i ma do tych dt rozpruwacze do oslony. Mialem takie starcie jako zbieracz. Mala ilosc rozpruwaczy, troche dt a straty ponioslem duze.
      Teoretycznie można techy zrobić poziomy a tu chodzi właśnie o takie rzeczy, które inne klasy mieć nie mogą. Odkrywca może mieć lepsze techy od generała. :D widziałem. i to z dużą flotą. :D

      Ale może masz rację, że suma drobnych rzeczy daje klasę. I tak nie zrobią statków dla każdego hehe więc możemy sobie pogadać. :D
    • Aurora Borealis napisał(a):

      Nie w przypadku trzech nowych statków po 7.0+. Zamieszanie dotyczy trzech - póki co nie zaoferowano innej alternatywy niż zmiana klasy, więc póki co, nie ma o czym dyskutow
      Klasy jak klasy mają swoje cechy charakterystyczne itd. jak pisał kolega wyżej. Ale statki czy obrona budynki w tym zawsze każdy miał to samo. I uważam, że to jest fundament gry bez względu na klasy.

      Nowy statek zawsze był dla każdego mp. pancernik. I to jest moje stanowisko w tej sprawie. Przywrócić budowanie statków każdemu. :D :bdb: