Rynek - dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Nie znacie się, rynek działa super. Co prawda jest jakiś mały błąd (to podobno z tolerancją? tak? bo nie ogarniam do konca) - ale Art twierdzi, że jest ok - wiec o co ten cały szum.

      Macie wątpliwości - zgłaszajcie tickety - w marcu nie mam planów, wtedy się nimi zajmę.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Gram w OGame od chyba samego początku ale takiego burdlu jeszcze nie widziałem!
      Ciap piszesz o zasadach gry ok- ja wyslalem ticket i zero odpowiedzi zero oficjalnego stanowiska.

      A skąd gracz ma wiedzieć że ten cały wasz twór jakim jest rynek to jeden wielki bug ? skad ma wiedzieć że ten cały rynek nie ma po prostu płacic takich niebotycznych kwot? SKAD JA SIĘ PYTAM ?

      Nigdzie nie dostalismy instrukcji kożystania z tego rynku, nigdzie nie było wytycznej ani regulaminu, zakresu widełek NIC!
      Więc skoro wasza nowość tyle płaci i nie ma ofcjlanego stanowiska to my mamy za was sie domyslać że to jest jakiś błąd gry? Na litość Boską ale to już nie róbcie z nas wariatów bo to wstyd z waszej strony, wstyd i hańba drodzy Państwo.

      Zaznaczam że firma GF może wprowadzać aktualizację zgodnie z regulaminem i OWU - ok każdy się z nas na to zgadzał ale na jakiej podstawie wy teraz chcecie kogokolwiek banować skoro ani suport nie odpowiada ani @Art ani nikt inny nie wydał jakiegokolwiek stanowiska w tej kwestii ?

      Wiecie jak jest w polskim prawie? Napisane jest jasno że to co nie jest zabronione jest dozwolone.

      Napisane jest :
      6. Bugusing/ Skrypty
      Celowe wykorzystywanie błędów w grze jak również ich nie zgłaszanie jest surowo zabronione.

      Jak udowodnicie celowość komuś kto to zrobił tylko 1 jedyny raz a ten jeden raz w zupelnosci wystarczy do osiągnięcia niebotycznych zysków.
      I co ma biedny gracz zrobić? Wozić te surowce przez miesiąc aż cokolwiek mu odpiszecie? A ja się pytam czym ma to wozić, bo chyba na taczkach.

      Doskonale wiem co zrobicie - Berlin wam napisze banować i bedziecie banować bo taki jest ten system, a przecież graczom i tak przejdzie i tak w końcu przestaną się rzucać a anty i tak kupią.

      Jeszcze na koniec dodam że jestem na miliard % pewny że co cwańsi już dawno wyprali te surowce po 100kkkk poszło na idlaki z idlaków wyfarmione i siedzi gdzies i sie kisi na urlopie, bo opieszałość programisty który miał zablokować skrypt jednym kliknięciem jest po prostu genialna, ktos tam powinien stracic robotę.
    • zamknąć jeden temat:
      board.pl.ogame.gameforge.com/i…nek/?pageNo=5#post8705032

      aby otworzyć drugi.
      Tu nie ma co dyskutować, nie jestem ani adminem gry ani programistą. My nie chcemy dyskutować tylko dostać info co z tym wszystkim zrobi GF i co my mamy zrobić, bo wszystko to jedna wielka kpina. Wielu graczy grubą kase wykłada na udogodnienia w grze. w ciągu roku 1000 zł smiało sie nazbiera. A tak jak @Freez napisał juz pewnie sura wyprana .... i to tak w całym siecie ogame. zróbcie backa na dzien wprowadzenia tego G...wna. Trudno stracę farmingi mase spedzonych godzin. starć itp. ale bede miał pewność ze wszyscy są na równym poziomie . i nie mają "zaplecza". Żałuje ze wróciłem do tej gry. To wszystko pokazuje czym dla Was jesteśmy MY , Gracze. Juz nie bede sie czepiałtego ze wprowadziliscie anty , bo kazda gra musi z czegos czerpac zyski. Ale usunięcie Historii Forum ? To była NASZA Historia ! nie wiem jak Wy koledzy ale ja jestem sentymentalny. a teraz to zero odpowiedzi jakiej kolwiek.
      Uni 1, 3, 6, 10, 11, 25, 29, 32, 35, 37, 44, 50, 55, 60, Nekkar, Orion... .. Rhea
      :lm: St przez te wszystkie lata nie zliczę . :ow:
      top 4 ACS ogame pl 54k % na uni 32 sojusz COMA
      obecnie emeryt-górnik
    • Nie macie nawet co pisać o backupie - bo takiej możliwości nie ma.

      Jedyne za co można trzymać kciuki, to aby zbyt wielu niewinnych nie poleciało na bana. Bo to, że większości surki nie znajdą - to pewne. To, że tylko nieliczni dostaną bana - to pewne. I to, że @Art będzie zadowolony z wykonanych działań - to pewne.

      A jak mod (@Ruda) skasuje jeszcze trochę postów - to nawet nie będzie śladu po problemie - czyż nie :)

      I wszyscy będą zadowoleni.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • tak nie ma to jak handel życia... inni wala przyrosty rzedu 100kk na 1h dzieki temu co sie dzieje na rynku a czlowiek chcial sobie zwykly handel zrobic a i tka go wydymało ^^ ale co tam karyuzela chula - przywyknijmy do nowej rzeczywistości jak już ostało to dziś przywołane
      gyazo.com/a8e28223ba78dc687ac1168d76561e34



      gyazo.com/bf36a6768676b47474e8bef44c74b7c2
      Sojusz: [SCS] - StarCraft Soldiers

      Universum: Wezn

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez angelsin ().

    • angelsin napisał(a):

      tak nie ma to jak handel życia... inni wala przyrosty rzedu 100kk na 1h dzieki temu co sie dzieje na rynku a czlowiek chcial sobie zwykly handel zrobic a i tka go wydymało ^^ ale co tam karyuzela chula - przywyknijmy do nowej rzeczywistości jak już ostało to dziś przywołane

      gyazo.com/a8e28223ba78dc687ac1168d76561e34
      A może to jest właśnie poprawiona wersja rynku :D wcześniej dawało za dużo - to teraz wyrównali.

      Co by nie było - zgłaszaj buga - w marcu może ci zwrócą (bo widełki zaniżone jak nic) - będziesz miał na święta co wydawać
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      angelsin napisał(a):

      tak nie ma to jak handel życia... inni wala przyrosty rzedu 100kk na 1h dzieki temu co sie dzieje na rynku a czlowiek chcial sobie zwykly handel zrobic a i tka go wydymało ^^ ale co tam karyuzela chula - przywyknijmy do nowej rzeczywistości jak już ostało to dziś przywołane

      gyazo.com/a8e28223ba78dc687ac1168d76561e34
      A może to jest właśnie poprawiona wersja rynku :D wcześniej dawało za dużo - to teraz wyrównali.
      Co by nie było - zgłaszaj buga - w marcu może ci zwrócą (bo widełki zaniżone jak nic) - będziesz miał na święta co wydawać
      to tylko pokazuje ile warta jest gra... ale utrzymują się z rzeszy antymateriowiczów i to im wystarcza.

      I żeby było jasne, jestem świadom że team PL niewiele może - mamy okres noworoczny i poświąteczny, aczkolwiek rad bym byl nie za oddanie mi strat bo w sumie po starcie uni też już miałem jakieś problemy z rynkiem ale za to by uczciwie ukarać tych którzy grubo się wzbogacą na tym bugu... gdyż ich działania są celowe od paru dni i to nie na jednym uni... bo jak np na Indusie ktos wali przyrost rzędu 100kk w 1h... albo na Ledzie 1,1kk pkt w nocy co by mało osób widziało , inni 400k ... to chyba coś jest na rzeczy :) ja oszukiwac nigdy nie umiałem i chyba rynek wogóle jest zbędny... juz lepszym rozwiązaniem byl handlarz. Wtedy chociaz interakcja miedzy graczami była większa
      Sojusz: [SCS] - StarCraft Soldiers

      Universum: Wezn

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez angelsin ().

    • ja wystawiłem aukcje, w której było 1kk deuteru za kryształ 1.5kk z tolerancja uwaga 20% nie jak robią cwaniacy 1% , i dostałem to co widać, mi porało 1kk wody w momencie założenia oferty
      dziękuję za uwagę, @---Webber--- wiem żeś nie w ciemię bity, znam Twój nik i Twój skill od czasów uni cyferkowych na starym interfejsie, ale i ja już podstawy ogarniam i wiem ile surowca mi zabrało
      Sojusz: [SCS] - StarCraft Soldiers

      Universum: Wezn

    • Tak żeby była jasność i pełna dyskusja na temat w/w problemu oto piękna odpowiedź ze strony suportu.

      Chronologicznie najpierw moje zgłoszenie błędu :


      Konta / powiązane nazwy postaci, których dotyczy błąd:

      OldSpice

      Czas wystąpienia błędu:30,12,2019 ok 20.00

      Szczegółowy opis problemu:

      Witam,

      zgłaszam wystąpienie błędu w grze, rynek nalicza niebotyczne surowce za sprzedawaną flotę. Nie wiem w jaki sposób oraz jaka jest tego mechanika- zostało to naliczone przypadkowo bez czynnego zamiaru. Nie wiem czy tak powinno być i czy takie opłaty są dopuszczalne dlatego zgłaszam ale system sam jakby wysłał zapłatę za wystawianą flotę.


      Dzisiaj już się wnerwiłem bo skala problemu jest niebotyczna, więc napisałem kolejną wiadomość :



      I co ja mam zrobić ?
      Dlaczego nie ma żadnego oficjalnego stanowiska w tej kwestii ? Dlaczego niczego nie napiszecie na forum tylko wszyscy milczycie jak zaklęci! potem uczciwi gracze ładujący kasę w te grę jak ja dostaną bana na amen bo nic nie napisaliscie co mamy w takiej kwestii zrobic to paranoja !


      Ja rozumiem że brak odpoweidzi też jest odpowiedzią, rozumiem że może mój problem był dla was nic nie znaczacy. Ale to mogliście przynajmniej napisać - że spoko takie są opłaty w rynku i proszę się nie martwić i grać sobie dalej. Bo skad ja mam wiedzieć jak to powinno wyglądać? Napisaliście gdzieś jakie są opłaty, widełki? jakakolwiek instrukcja lub zasady kożystania z rynku? NIE NIC ZERO ! a uczciwi gracze tylko cierpią przez wasze nieudolstwo. Na litość boską to jest problem GLOBALNY i nie macie ani jednego programinsty , który by wam mógł wyłączyć jeden skrypt ? wyłączcie ten rynek w cholerę i po problemie.

      Jak dostane bana to pierwsze co zrobię to polecę do UOKIKu z tą kwestią bo wydałem tu kupę pieniędzy a to WY łamiecie OWU nie JA !

      Skandal drodzy Państwo SKANDAL !

      Na całe szczęście dostałem profesjonalną odpowiedź w formie kopiuj wklej aż chce się żyć!

      Witaj OldSpice,


      Zgłoszenie zostało przyjęte. Surowce proszę odesłać na dowolną planetę GO/SGO/GA w ciągu 48 godzin, a raport z doręczenia surowców proszę wkleić w niniejszym zgłoszeniu.
      Jeżeli nie ma Pan wystarczającej ilości dt to prosze o info to zgłoszę Pana do ręcznej odpiski surowców przez administratora

      Z poważaniem,
      Migotka

      Super Operator Gry




      Oraz moja odpowiedź :

      Szanowna Migotko,


      1. Nie wiedziałem czy to był błąd czy realna zapłata wynikająca z narzędzia jakim jest rynek

      2. Długo oczekiwałem odpowiedzi i nie było żadnej możliwości aby w jakikolwiek sposób zabezpieczyć w/w surowiec przez atakami innych graczy dlateg oteż cały surowiec wrzuciłem do stoczni. Niestety mie miałem ani informacji zwrotnej z suportu ani nie było nigdzie oficjalnego stanowiska firmy GameForge na forum ba ! nie było wzmianki o błędzie ani co wtedy należy zrobić.

      3. Nigdzie nie złamałem zasad gry ponieważ niezwłocznie wysłałem zawiadomienie o podkreślam " podejrzewaniu " że mogł to być błąd gry.

      4. Co mam odesłać ? Ile ? i w jaki sposób ? flotę wam moge wysłać ale napisz ile mam jej wysłać bo jak inaczej mogłem chronić surowce czyli wasaz błąd przed rozprzestrzenieniem się i nieuczciwym zarobkiem graczy postronnych ? potem by mnie przefarmili i napisałabyś że mam odesłac towar więc?

      5. Najważniejsze i ostatnie dlaczego mam cokolwiek odsyłać ? Czy w takim razie tak jak podejrzewałem był to błąd gdy ? Proszę o oficjalną odpowiedź gdyż jak rozumiem jestem podejrzewany o złamanie :

      6. Bugusing/ Skrypty
      Celowe wykorzystywanie błędów w grze jak również ich nie zgłaszanie jest surowo zabronione.
      Używanie programów jako interfejs pomiędzy graczem a grą jest niedozwolone. Zakazane są również każde inne formy automatycznie generowania informacji w celu uzyskania niedozwolonych korzyści przez grupę graczy. Lista wyjątków jest umieszczona na Oficjalnym Forum gry.

      Jeśli tak proszę o informacje w którym miejscu miała miejsce celowość moich działań? Jeśli nie było celowości, bo tego rynku po zgłoszeniu do was już nie dotykałem to czy nie złamałem w takim razie pkt. 6 ? Również proszę o potwierdzenie bądź zaprzeczenie.




      I ja się pytam czy to my mamy pracować za suport czy to suport pracuje dla nas ? Uczciwi będą oddawać surowce, odsyłać, plaszczyć się a ile surowca jest już zgubionego lub rozlokowanego na szarych kontach z wrzuconym juz urlopem ? KPINA !!!

      Liczę że w końcu dostanę jakąś profesjonalną odpowiedź z uczciwymi i jasnymi argumentami bo zaklinam się ja tego tak nie zostawie!
    • Dostaniesz odpowiedz - "Zasoby odpisane" - i zginie ci trochę twojej floty. Inna sprawa, że oczywiście zapomną zostawić tyle, co powinno na legalu przyjść z handlu (czyli np przyszło 500kk, prowizja 40kk - czyli dostałes 460 kk - a powinno być np 10 kk).

      Więc ja stawiam tak:
      - odpiszę flotę o wartości 500 kk (nawet nie patrząc jaki zasób kupiłeś).
      - ty się wkurzysz - bo wychodzisz na minus na tym
      - po odwołaniu dopiszą ci 40kk - czyli odpiszą 500 - prowizja
      - ty się odwołasz jeszcze raz
      - dostaniesz dodatkowe 10kk z przykładu

      I tym oto sposobem, już po dwóch miesiącach, sprawa zostanie profesjonalnie wyjaśniona (a raczej jej skutki). TADAM
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Handel został ukończony.
      Sprzedano: 100.000 Kryształ
      Na planeci xxxx otrzymano 5.719.000 Deuter.
      Opłata rynkowa: 301.000 Deuter

      Handel został ukończony.
      Sprzedano: 1.700.000 Kryształ
      Na planecie xxxx otrzymano 5.652.500 Deuter.
      Opłata rynkowa: 297.500 Deuter

      No to klawo. Poszedł ticket. Dobrze, że to groszowe sprawy.
    • Mam pytanie . Czy komus sklonowało surke przy zwykłej ofercie ? Czy tylko przy autooferty/zapytania ?
      Bo mam wrażenie , że powoli wszyscy chcą z siebie zrobic bohaterów , a w gruncie rzeczy odwracają uwagę od samych siebie kosztem oszustw. Skoro Ci tak bardzo uczciwi wiedzą jak działa rynek , wiedzą jak działa błąd to po co dalej korzystają z autoofert i piszą co im wyszło ? Na 3 przykłady te dwa mniejsze zgłoszą , a jeden większy zostawią. Poźniej napiszą : " przeciez zgłaszałem , a nie moja wina , ze wszystkiego nie wyłapałem ". Jak można dalej korzystać z autooferty jednocześnie walcząc na forum o nieuczciwych ?
      Jeżeli się myle prosze mnie poprawić , nie wiem jak jest na starszych uni , gram tylko na nowym a tam ofery są normalnie realizowane.

      EDIT. Jak ktoś wystawia 100k kryształu , śmiem wątpić , że ma dobre intencję.
    • Tylko autooferty i autozapytania powodują problem. A to dlatego że mechanizm matchowania nadaje się tylko do wyrzucenia i napisania od nowa. Tylko najpierw porządnie trzeba go zaprojektować. Ale tego nikt nie zrobi - będą łatać tego potworka ile się da.

      Btw - na discordzie oficjalnym jest lepszy bug - jeżeli to prawda, to znaczy, że to pisali hindusi na niezłym rauszu:

      @duraj pisze:
      "jedna osoba od nas zmieniła nick na kamikaze i Twoje autooferty do niej leca XD bo nic na rynku nie kupowała i nie sprzedawała na rynku od Bożego narodzenia a surka zaczęła jej spływać XD"
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • GramBoLubie napisał(a):

      Mam pytanie . Czy komus sklonowało surke przy zwykłej ofercie ? Czy tylko przy autooferty/zapytania ?
      Bo mam wrażenie , że powoli wszyscy chcą z siebie zrobic bohaterów , a w gruncie rzeczy odwracają uwagę od samych siebie kosztem oszustw. Skoro Ci tak bardzo uczciwi wiedzą jak działa rynek , wiedzą jak działa błąd to po co dalej korzystają z autoofert i piszą co im wyszło ? Na 3 przykłady te dwa mniejsze zgłoszą , a jeden większy zostawią. Poźniej napiszą : " przeciez zgłaszałem , a nie moja wina , ze wszystkiego nie wyłapałem ". Jak można dalej korzystać z autooferty jednocześnie walcząc na forum o nieuczciwych ?
      Jeżeli się myle prosze mnie poprawić , nie wiem jak jest na starszych uni , gram tylko na nowym a tam ofery są normalnie realizowane.

      EDIT. Jak ktoś wystawia 100k kryształu , śmiem wątpić , że ma dobre intencję.
      Co sugerujesz kolego? :) Oferta poszła dużo większa, tylko fragmentarycznie została zrealizowana na 100k. I nie kitram nigdzie wiecej ;)
    • Nic nie sugeruje. Zauważam tylko , że coraz więcej osób sprawdza jak to działa ( nie pisze wprost do Ciebie ).
      Ciekawość czy chytrość ? A może po prostu sami gracza zaczynają nie wierzyć ze ktoś coś z tym zrobi i postanawiają : " skoro inny może to ja też sobie coś pochowam " . Jest wyjaśnione na czym błąd polega , jak sklonować surkę i coraz więcej postów pojawia się ( czy to na forum , czy na discordzie czy innych komunikatorach ) patrz : " dalem 100 jednostek , mam 50kk deuteru hahahahahahahahaha ".
      Nie wiem z czego tu się śmiać ... no ale dalej nie ma reakcji , więc skala i tak ogromnego problemu nadal się powiększa.
      I coraz więcej osób zamiast się odwrócić od gry to do niej wraca. Co pożniej zrobić z taką ilością surki ? Kupić anty i przetopić.
      A co jeślli o to w tym wszystkim chodziło ? Najciemniejsze scenariusze bywają czasami najłatwiejsze.
    • KristoXYZ napisał(a):

      Czy może ktoś mi odpowiedzieć na pytanie, czy na serwerze testowym też występował błąd z klonowaniem surowców?
      Występował problem pierwszy - dotyczący tolerancji. Ale nie został poprawiony - tylko wersja z błędem została wgrana na proda.

      Co do obecnego błędu - ja się nigdzie z tym nie spotkałem - co nie znaczy, że błędu nie było. Moim zdaniem także był - bo mechanizm jest taki sam.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Bo najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że błąd może dotknąć gracza nawet nieświadomie. Nie każdy czyta forum i nie każdy wie z czego można korzystać, a z czego nie. Kilka osób, które wypowiadają się przeciwko graczom, którzy korzystają z tego błędu, porównuje do różnych sytuacji w życiu, gdzie sugerują, że nie powinno się z tego korzystać. Problem polega na tym, że tutaj mamy sytuację, że ktoś coś stworzył i oddał to z wpisem MACIE KORZYSTAJCIE. Teraz jeden robi 500kk dziennie, a drugi 100kk i jest praktycznie niezauważalny, że coś tam sobie zbiera. Gra straciła sens, ponieważ mamy do dyspozycji coś, z czego nie wiadomo, czy można korzystać, a niektórzy korzystają i teraz loteria kto i kiedy dostanie bana oraz czy wszyscy. Wczoraj widziałem wpis gościa, który dostał bana za to, że był stroną w handlu, gdzie nic nie zyskał z tego... Paranoja.
      Dla mnie jedyną alternatywą na rozwinięcie tej sytuacji jest wgranie BACKUPU ze stanem sprzed wprowadzenia tej wersji oraz naprawienie tego rażącego błędu. Cofnie to wszystkie bany i będzie owca cała i wilk syty.

      Druga rzecz, która gdzieś tu mi strasznie wpada w oczy to podejście naszego @Art.
      Wiesz Art, mam nadzieję, że to czytasz i czy mi odpiszesz, czy też nie to już Twój problem, ale jak ja widzę Twoje teksty typu NIE CHCESZ NIE GRAJ, NIC WIĘCEJ NIE MAM DO POWIEDZIENIA, JAK WAM SIĘ COŚ NIE PODOBA TO WASZ PROBLEM, TO MÓJ JEDYNY WPIS etc, to wybacz, ale nie powiem czym to wieje i śmierdzi.
      Karma powraca, prędzej czy później, godności brak, bo jakby była to byś podjął decyzję, na którą tu większość użytkowników Cię nakierowuje.
      Pozdrawiam