Błąd tolerancji w autozapytaniu

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Błąd tolerancji w autozapytaniu

    Nie jestem pewny czy to błąd, czy koncepcja.

    Oferta 1k LM za 1,5 kk deuteru. Kupiłem używając autozapytania na 25 % za 1,3 kk, czyli gra ma gdzieś cenę ustaloną przez oferenta, a wydaje się, że to sprzedawca powinien decydować o cenie przy zwykłej (nie-auto) ofercie.
    Wersja 7.1.0-rc16, brak etykiety do niej.

    Lwica jest boska :)
  • dodatkowo da się sklonować surowce wystawiając rozbitą finalną ofertę, dostając pełną zapłatę finalnie rozbitej oferty na 5 części, co daje 5 pełnych zapłat od kupna, pozdrawiam arcik
    są do tego potrzebne określone okoliczności, ale jakie to już sobie potestuj z szefem projektu :E
    Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
    Strzel se dagmarkę!
  • buleon napisał(a):

    Nie jestem pewny czy to błąd, czy koncepcja.

    Oferta 1k LM za 1,5 kk deuteru. Kupiłem używając autozapytania na 25 % za 1,3 kk, czyli gra ma gdzieś cenę ustaloną przez oferenta, a wydaje się, że to sprzedawca powinien decydować o cenie przy zwykłej (nie-auto) ofercie.
    Wersja 7.1.0-rc16, brak etykiety do niej.
    Tag do wersji już jest.
    Nie znam szczegółów wystawionej auto oferty. Ale jeśli sprzedawca wystawił ofertę za 1,5kl deu i zaznaczył 25% tolerancji, to w przypadku kupca, który także kieruje się tolerancją może przecież dojść do sparowania oferty prawda? Tutaj ważne jest aby tolerancja ostatecznie uwzględniła ilość surowców, czyli sprzedający dostaje 1.3kk bo na to się pisał, a kupujący płaci tyle ile musiał.

    justvroum napisał(a):

    dodatkowo da się sklonować surowce wystawiając rozbitą finalną ofertę, dostając pełną zapłatę finalnie rozbitej oferty na 5 części, co daje 5 pełnych zapłat od kupna, pozdrawiam arcik
    są do tego potrzebne określone okoliczności, ale jakie to już sobie potestuj z szefem projektu :E
    Potem dziwisz się, że 'zgłaszasz' błędy, a Twoje posty można po prostu wrzucić do kosza. Pozostawię to bez dalszego komentarza.
  • Źle mnie zrozumiałeś Art albo ja czegoś nie rozumiem. Autoofert przecież nie widzę na rynku. Sprawdzałem to z Shadem. On wystawił zwykłą ofertę na 1k LM za 1,5 kk deuteru. Zwykłe oferty są bez tolerancji. Ja to zdjąłem z rynku autozapytaniem "kupię 1k LM za 1,3 kk deuteru".

    Ostatecznie wyszło tak:
    Przybył statek handlowy.

    Możesz odebrać następujący towar na planecie Novocastro [4:270:15] 1.000 Lekki myśliwiec.

    Zapłacona cena: 1.306.666 Deuter

    Myślę, że ważna jest tutaj kolejność wstawiania ofert. Gdybym ja wstawił moje autozapytanie jako pierwszy, mógłbym ściągnąć jego ewentualną późniejszą ofertę, ale mógłbym też ściągnąć ofertę kogoś, kto wystawił 1k LM za 1,7 kk deuteru i wtedy przepłaciłbym. Coś takiego opisał pl1 w zamkniętym przez Ciebie temacie.

    W omawianej sytuacji Shade wystawił najpierw 1k LM, następnie ja wstawiłem autozapytanie z ceną celowo niższą, żeby sprawdzić czy da się kupić to taniej.

    Lwica jest boska :)
  • Art napisał(a):

    Pozostaje kwestia ile dostał Shade z tej oferty. Czy 1.3kk czy 1.5kk
    Jeżeli 1.5 to masz generowanie nieskonczonych zasobów.
    Jezeli 1.3 to masz generowanie przeliczników niższych niż minimalne - czyli legalny push większy niż push zwykły.

    Jak by nie patrzeć - rynek działa prawidłowo, gwarantuje mega legalne przyrosty - czyli to po co został wprowadzony. Bo chyba po to został wprowadzony - czyż nie?

    PS. A ile czasu zajmuje sprawdzenie tego na serwerze testowym - 5 min? bo chyba nie dłużej, skoro masz opis sytuacji i 3 ścieżki do przetestowania.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Art napisał(a):

    Pozostaje kwestia ile dostał Shade z tej oferty. Czy 1.3kk czy 1.5kk



    ShadeDziś o 02:07
    Dostawa:Deuter: 1.241.333

    Czyli to, co mu wysłałem minus podatek. Tutaj wszystko działa poprawnie, tylko ja nie powinienem móc kupić taniej niż on sprzedawał, przy ofercie zwykłej.

    dexPL napisał(a):

    Jeżeli 1.5 to masz generowanie nieskonczonych zasobów.
    Jezeli 1.3 to masz generowanie przeliczników niższych niż minimalne - czyli legalny push większy niż push zwykły.
    Pierwsza opcja odpada, nie widzę (przynajmniej tutaj) exploita. Ale to, co pisał Wrum i aduch niepokoi. Pewnie znaleźli coś, czego ja nie znalazłem.

    Druga opcja - w tym konkretnym przypadku push to nie jest, bo Shade jest wyżej. Ogólnie tak, można by było to nawet jeszcze bardziej podkręcić, bo Shade sprzedał LM po cenie stoczniowej przeliczonej na deuter po 1:2:3. Mógł sprzedać taniej, mógł też drożej. Ja mogłem wystawić zapytanie jeszcze bardziej podkręcone w dół, policzyć dokładnie 25 % tolerancji. Ale nie o to mi chodziło. Sprawdzałem czy nie ma exploita ze starej wersji + sprawdzałem, które działanie ma priorytet.

    Przeliczniki niższe niż minimalne - tutaj piszesz o przelicznikach z IZG, prawda? One mają się nijak do rynku, bo to jest zasada niezapisana w GF, którą wypracowaliśmy wspólnie w Polsce. Jeśli piszesz o rynkowych, to nie sprawdzałem tego jeszcze. Sprawdzę i jeszcze raz wpiszę się w temat.

    Lwica jest boska :)
  • Z punktu widzenia sprzedającego to chyba nie bardzo, bo zamiast otrzymać 100 procent otrzymuje nie wiadomo dlaczego tylko 80% a wystawia zwykłą ofertę, bez żadnej tolerancji.
    Jak chcę sprzedać 50kk deu za 100kk kryształu to dlaczego mam dostać tylko 80? bo ktos wystawił takie autozapytanie?.
    Moja oferta nie ma tolerancji więc to autozapytanie powinno się dostosować do niej a nie odwrotnie.
  • Ale ja mam na mysli zwykłą ofertę a nie autoofertę, sprzedajacy nie ma żadnych widełek i wystawiając 50kk deu za 100kk kryształu oczekuje że dostanie te 100kk kryształu minus opłata a nie 80kk minus opłata.
    Rynek jest źle zaprojektowany po prostu.
    Jesli czyjeś autozapytanie obejmuje tą ofertę to powinno dostosować się do tej oferty, kupujący deklaruje przeciez że kupi deuter w granicach podanej tolerancji, tymczasem juz przy wystawianiu autozapytania pobiera mu dokładnie tyle surowców ile sam zaproponował a jak trafia na ofertę droższą lub tańszą to już tego nie reguluje wcale. Kupujący płaci w rzeczywistości bez tolerancji żadnej, tyle ile zadeklarował a sprzedający dostaje mniej, został przez rynek oszukany.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Selene ().

  • Koloc napisał(a):

    Ale tak to wymyślili :P jak ktoś chce dostać 100 % to powinien mieć możliwość ustawienia tolerancji 0% a takiej nie ma jest tylko 1 % i to w autoofercie czy autozapytaniu więc i tak nikt nie zobaczy co kto wystawił
    a za wystawienie takiej oferty dostaniesz perma XD witaj w ogame 2020
    Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
    Strzel se dagmarkę!
  • justvroum napisał(a):

    Koloc napisał(a):

    Ale tak to wymyślili :P jak ktoś chce dostać 100 % to powinien mieć możliwość ustawienia tolerancji 0% a takiej nie ma jest tylko 1 % i to w autoofercie czy autozapytaniu więc i tak nikt nie zobaczy co kto wystawił
    a za wystawienie takiej oferty dostaniesz perma XD witaj w ogame 2020

    This Is @Art World ;)

    A tak naprawdę - ktoś kto wymyślił tolerancje na potrzeby tego rynku i procesy jej dotyczące - nie miał w ogóle pojęcia o swojej pracy. Zapisał dwie zasady na krzyż jak to ma działać - a w ogóle nie rozpisał i nie sprawdził pozostałych możliwości. I stąd problemy. Najgorsze jest to, że to nie zostanie naprawione - tylko będzie łatane. Błąd po błędzie. Jeden mniejszy (dostajesz 20% zasobów mniej niż chcesz), inny większy (exploit - generowanie miliardów zasobów ot tak - w kilka kliknięć - ciągle aktualny - i zero reakcji). I to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo ... powiedział architekt rozwiązania.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Jedyna opcja żeby sprzedający dostał tyle ile chce to wystawianie oferty o 25 % większej. Wtedy z tolerancją na minus dostanie te 100% (edit: niecałe :P)

    No chyba, że zmienią to i dają możliwość ustawienia tolerancji w zwykłych ofertach a nie w auto i to na 0% wtedy sprzedający dostałby dokładnie tyle i w żaden sposób nie możnaby tego ominąć

    A jeszcze biorąc pod uwagę to co ART pisał o naprawieniu tolerancji to widocznie tak to miało działać. Korzysta wystawiający autooferty lub autozapytania bo on mam możliwość jej ustawienia. A pozostali na chwilę obecną muszą się dostosować no bo co innego zrobić? :D
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Koloc ().

  • Jest wreszcie chwila czasu więc może krok po kroku jak to wygląda.

    Sprzedający zamieścił ofertę na sprzedaż 10.000.000 kryształu za 19.999.999 metalu. Zamieścił kilka takich ofert.


    Ja dałam autozapytanie na zakup 10.000.000 kryształu za 16.000.000 metalu z tolerancją 25%. Ściągnęło mi jedną z jego ofert.


    Moja wiadomość z rynku:
    Przybył statek handlowy01.01.2020 18:12:12
    Od: Statek handlowy
    Przybył statek handlowy.


    Możesz odebrać następujący towar na planecie

    Księżyc[]: 10.000.000 Kryształ.

    Zapłacona cena: 16.000.000 Metal

    Odbierz

    Jesli sprzedawca wklei mi swoją wiadomość to edytuję, na razie ciężko się porozumieć :/

    Wiadomośc jaką otrzymał sprzedający:

    Wymiana zakończona.01.01.2020 18:12:12
    Od: Rynek
    Handel został ukończony.
    Sprzedano: 10.000.000 Kryształ
    Na planecie Księżyc [] otrzymano 15.200.000 Metal.
    Opłata rynkowa: 800.000 Metal

    Towar został już odebrany

    Chyba nie o to chodziło sprzedawcy?
    Ja otrzymalam towar zgodnie ze swoim autozapytaniem ale on poniżej swojej oferty.
    Wyszlo na to że to u niego zadziałała tolerancja a nie u mnie. Autozapytanie zachowuje sie jak bez tolerancji a oferta jakby ta tolerancję ceny miała ^^.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Selene ().

  • Ja wiem o co Ci chodzi Sel :D ale Art napisał że obecnie tolerancja działa jak należy :D a że obniżyli przeliczniki na rynku zbyt wiele to tak to wygląda:
    Popatrzmy na sprzedaż sond
    100 sztuk kosztuje 100k krissu (wystawić można od 80 do 120 ) - jak ktos wystawi to za max czyli 120k to moja tolerancja 25 % pozwala mi to kupić za 96 i jeszcze sprzedający płaci prowizję :E

    Edit: Gracz co go opisałaś jakby użył autooferty to by mógł ustawić tolerancje, czego w zwykłej nie może, tyle że za to jest ban jak komus namnoży :E

    Na mój chłopski rozum to powinno być tak, że zwykłe oferty mogą mieć ustawioną tolerancję i autozapytania albo odwrotnie auooferty i zwykłe zapytania bo tak jak teraz to prowadzi do niekorzystnego handlu (jesli sie sprzedaje)

    Obecnie wszyscy wystawiający na sprzedaż są w plecy :E
    Niektóre rzeczy się nie zmieniają, inne ulegają zmianom.

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Koloc ().