Klasa Odkrywcy - dyskusja

• Muniek wrote:

Gram odkrywcą wiem jakie są zyski na starym uni z idlakami i puszczaniem ekspów.
      Zbieracz w tyle.
      Ja gram zbieraczem na Librze i odkrywcow mijam w tabeli. Oczywiscie tych latajacych na ekspy cywilne.

Ale w sumie luz. Jesli to Twoje konto w linku ponizej to faktycznie, ze slabym eko masz prawo jak najbardziej, do twierdzenia, ze zbieracz sie chowa do odkrywcy.

mmorpg-stat.eu/0_fiche_joueur.…r=166374.dat&univers=_117
    • I am back wrote:

Muniek wrote:

Gram odkrywcą wiem jakie są zyski na starym uni z idlakami i puszczaniem ekspów.
      Zbieracz w tyle.
      Ja gram zbieraczem na Librze i odkrywcow mijam w tabeli. Oczywiscie tych latajacych na ekspy cywilne

To mało znaczy, ja grałem na tym samym uni (te same warunki) zbieraczem i odkrywcą, oczywiscie na tym samym koncie.
      Polecam pograc odkrywcą i nie ograniczac sie do jednej klasy to bedziesz miał wieksze doswiadczenie.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • I am back wrote:

Ale w sumie luz. Jesli to Twoje konto w linku ponizej to faktycznie, ze slabym eko masz prawo jak najbardziej, do twierdzenia, ze zbieracz sie chowa do odkrywcy.

mmorpg-stat.eu/0_fiche_joueur.…r=166374.dat&univers=_117
      @Muniek ja mam kilkukrotnie wieksze konto niz Twoje obecnie tak wiec porownywanie nie ma sensu. Ty w poczatkowej fazie z mizernego eko malo co wyskrobiesz dlatego czujesz powera dzieki odkrywcy.
    • Muniek wrote:

jasne ze tak, ja np używam kalkulatora eko do tego bez konieczności budowania tych kopalnii ale kazdy gra po swojemu....
      Pobuduj konto, nie wylap za wiele zlomow i jak juz bedziesz na tym poziomie, ze te kopalnie beda dawac Ci kopa lepszego niz cywilne ekspy to wtedy pogadamy ;)

@erAse gral odkrywca i wrocil na zbieracza a konto ma w scislym top wiec wniosek prosty :D
    • I am back wrote:

@ackra z calym szacunkiem ale mysle, ze moglbys sie chyba wypowiedziec co do eksp cywilnych.
      Ty mnie nie wywołuj do tablicy bo ja nie sledzę za bardzo tego wątku, w zasadzie klikam żeby powiadomienia zlikwidować a nie czytam wszystkich mądrości. Latam sobie na ekspy, zbieram surkę z nich latajki i tych latajek uzbierałem już tyle że mi ostatnio zaczęli moony ściągać.Ostatnio skasowałem 800k sond, żeby liczbowo chociaż ta moja flotka nie kłuła tak w oczy. Nic więcej nie mam do powiedzenia. Wybrałem odkrywcę bo na ekspy dużo latam i na pewno mam większe zyski niż z klasy zbieracza.
    • I am back wrote:

Muniek wrote:

jasne ze tak, ja np używam kalkulatora eko do tego bez konieczności budowania tych kopalnii ale kazdy gra po swojemu....
      Pobuduj konto, nie wylap za wiele zlomow i jak juz bedziesz na tym poziomie, ze te kopalnie beda dawac Ci kopa lepszego niz cywilne ekspy to wtedy pogadamy ;)
      @erAse gral odkrywca i wrocil na zbieracza a konto ma w scislym top wiec wniosek prosty :D
      Moim skromnym zdaniem , gracz grający na odkrywcy aktywnie ,nawet teraz ,nawet bez floty bojowej pod piratów (mln lmow dtki itd) wyciągnie wiecej z ekspow , niż ja na tym samym top eko,mając zbieracza , bonus z pełzaczy ,geolog... Nie notuje tego w kajet jak co niektórzy ,ale wymieniając sie spostrzeżeniami ze znajomym z innego uni , śmiało moge powiedzieć,że odkrywca dla aktywnych jest bardziej opłacalny.
    • Ja to podsumuję w ten sposób... odkrywca jest opłacalny pod warunkiem, że korzysta się ze wszystkich jego bonusów jednocześnie (ekspy + idlaki). W pozostałych przypadkach wybór tej klasy przestaje być oczywisty.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Muniek wrote:

To mało znaczy, ja grałem na tym samym uni (te same warunki) zbieraczem i odkrywcą, oczywiscie na tym samym koncie.
      Polecam pograc odkrywcą i nie ograniczac sie do jednej klasy to bedziesz miał wieksze doswiadczenie.

Muniek wrote:

zgadza sie - grajac aktywnie odkrywca mamy duzo wiekszy zysk od zbieracza . tłumacze to od wczoraj
      Tak sobie pomyślałem, że skoro gram dość aktywnie zarówno odkrywcą, jak i zbieraczem, to porównam sobie zyski, które miałem przez rok na dwóch kontach.

Na Xanthus zaczynałem ten rok ze 118 kk punktów, kontem typowo ekonomicznym, z klasą zbieracza. Do tej pory uzbierałem ponad 315 kk punktów, więc przyrost na poziomie 197 kk. Za wiele w tym roku nie farmiłem, natomiast sporo grałem siecią, trochę handlowałem i sprzedawałem statki z prowizją. Reszta to ekonomia konta. Jeśli chodzi o uniwersum, to skok o 28 miejsc, z 51 na 23.

Na Bellatrix zaczynałem rok z 16 kk punktów, z klasą odkrywcy. Do tej pory uzbierałem ok. 142 kk punktów, więc przyrost na poziomie 126 kk (+15 kkk surki w stoczni, więc nawet 141 kk). Konto składało się z bunkra i floty do ekspedycji cywilnych. Puszczałem ekspedycje cywilne, następnie wojskowe, następnie po zmianie znów cywilne. Miałem nawet kilka zyskownych starć. Jeśli chodzi o uniwersum, to skok o 30 miejsc, z 37 na 7.

Dodam, że na Bellatrix spędziłem znacznie więcej czasu w tym roku.

Nie można wprost napisać, że klasa odkrywcy jest lepsza od klasy zbieracza czy odwrotnie. Z pewnością obie klasy są aktualnie ograniczone - odkrywca nie zwiezie więcej surowców dziennie niż pozwala mu na to ekspedycyjne maksimum, natomiast zbieracza po staremu ogranicza amortyzacja idąca w lata. Obiema klasami da się przyjemnie grać, im kto więcej czasu poświęca na grę, tym bardziej powinien iść w stronę odkrywcy, im mniej - w zbieracza.

Lwica jest boska :)
    • buleon wrote:

klasa odkrywcy jest lepsza od klasy zbieracza czy odwrotnie. Z pewnością obie klasy są aktualnie ograniczone - odkrywca nie zwiezie więcej surowców dziennie niż pozwala mu na to ekspedycyjne maksimum, natomiast zbieracza po staremu ogranicza amortyzacja idąca w lata. Obiema klasami da się przyjemnie grać, im kto więcej czasu poświęca na grę, tym bardziej powinien iść w stronę odkrywcy, im mniej - w zbieracza.
      Jak grasz aktynie a raczej na tym gra polega w miarę możliwości to odkrywcą zarobisz więcej. Ludzie już to udowodnili.
    • Apofis wrote:

Jak grasz aktynie a raczej na tym gra polega w miarę możliwości to odkrywcą zarobisz więcej. Ludzie już to udowodnili.
      Grałem bardziej aktywnie odkrywcą niż zbieraczem, pomimo tego konto ze zbieraczem zarobiło więcej niż konto z odkrywcą.

• Apofis wrote:

To źle grałeś się okazuje haaha bo ludzie mld flot na odkrywcy zebrali a Ty nic czyli nie umiałeś wykorzystać najwyraźniej tej klasy odpowiednio i tyle dowiodłeś jedynie.
      Oczywiście, że zebrali - przed nerfem odkrywcy militarni mieli ogromną przewagę nad zbieraczem, przy czym w tym momencie jest to niemożliwe, z uwagi na nerfa. Dlatego moje wyliczenia, bo niektóre osoby uważają, że odkrywca ma nadal jakąś przewagę nad zbieraczem. Przewagę mieć oczywiście może, ale wymaga to aktualnie albo bota, albo totalnego podporządkowania życia grze.

Porównywałem wyłącznie odkrywcę cywilnego i zbieracza. Każdy odkrywca wojskowy jest jednocześnie cywilnym (większe spalanie deuteru równoważyły u mnie zbiórki z PZ), czyli latałem cały rok na cywilnych i mam o 50 kkk mniej na odkrywcy niż na zbieraczu, na którym poza eko miałem jedynie handel i produkcję statków.

• buleon wrote:

Apofis wrote:

Grałem bardziej aktywnie odkrywcą niż zbieraczem, pomimo tego konto ze zbieraczem zarobiło więcej niż konto z odkrywcą.
      "Na Xanthus zaczynałem ten rok ze 118 kk punktów,
      (...)
      Na Bellatrix zaczynałem rok z 16 kk punktów"

Ponad 7 razy więcej punktów miał zbieracz. Odkrywca też może mieć jakiś bonus do eko więc dla mnie za duża różnica żeby porównywać.

Mój zbieracz daje mniejsze zyski od odkrywcy @zefir. :)
      Top1 badań PL & World (na uni x1x7), top4 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top8 badań World (wszystkie prędkości) :ffreak:

Astrofizyka stanowi 30,6% wartości konta :fgrin: