Klasa Odkrywcy - dyskusja

    • zaczyna się od początku uni i później też, musisz policzyć ile masz z eko jako zbieracza , pamiętaj że inne klasy też mogą mieć pełzacze
      ja przy eko 43/36/39 (planety na 15 poz) miałem wzrost wydobycie może o jakieś 200kk surowca (dokładnie już nie pamiętam. ale to była całość bez liczenia ile dała mi zmiana na odkrywce - pełzacze)
      przy jednym slocie 500k lm jak trafisz małego pirata masz 120kk surowca na pzcie

      Wszystko zależy od ilości puszczania expów
      czasu
      ilości paliwa
      szczęścia - jak trafisz dziurkę to boli
      ale ogólnie moim zdaniem mimo wszystko na +

      osobiście dziennie mam 110kk deuteru. na expy przepalam około 200kk
      czasem są lepsze dni , czasem gorsze, ostatnio miałem złą passe i poszło w piach 600k pancy
      możesz też zaobserwować skoki na swoim uni zapewne w top 100
    • Jestem w top 40 na swoim uni i właśnie się zastanawiam nad opłacalnością latania na piratów, tym bardziej, że mam klasę odkrywcy, ale konto budowane raczej w stronę mocnego eko(top 24).
      Właśnie z tego względu pytam jak to wygląda.
      Pance się opłacają latać, biorąc pod uwagę deuter do budowy, którego nie odzyskam z PZ?
    • Supreme napisał(a):

      Bez sensu, tylko dt + lm
      Ale ściemniają :D

      Opcji jest kilka - zależnie co posiadasz i jak często latasz.
      1. przy eko - na już możesz wysyłać expy cywilne - czyli dt albo mt. (+1pionier). Jak chcesz mieć więcej expów dziennie - to mt szybsze będą. Jak expów nie odbierasz za każdym razem to wystarczą dt (mniej ich trzeba, więc mniejsza strata jak nie odbierzesz). wybierz sam
      2. zaczynając od zera masz dwie opcje do wyboru - lmy + mt albo pance + mt. I teraz po kolei:
      a) lmy się dłużej robi, dłużej odbudowuje stratę, plus nie zarabiasz za dużo kr (więc ciężko np o badania). Plus - latanie lmami daje mniej problemów z paliwem (kupisz coś, własne wydobycie, farmienie - i paliwa nie zabraknie długo).
      b) pance wymagają więcej paliwa (na etapie budowy/odbudowy - sam lot jest tanszy), więc w zasadzie raz na jakis czas musisz liczyć się z koniecznością wymiany zasobów (pewnie metalu) na deuter w magazynie - a więc budując flotę pancy - musisz mieć gdzieś postawione wysokie magazyny deu.

      Co do pioniera - dla małych flot - wysyłasz także pioniera. Przy ok 200-300k panca / 4kk lmów w slocie - już warto rezygnować z pioniera i wysyłać same pance czy lmy. Mt wysyłasz zawsze tyle, aby mieć 105kk pojemności - więc im większa flota - tym mniej mt potrzeba. Wysyłasz mt, bo lecą szybciej niż dt.

      No i tyle. Dt nie mają sensu, bo zazwyczaj są zbyt wolne i exp trwa te kilka minut dłużej - i przez to jedną falę mniej wyślesz w ciągu dnia. Chyba, że ci strasznie paliwa brakuje ... (ale to wtedy magazyn i po problemie).

      A opłacać się opłaca - i nie czytaj tych tematów o czarnych dziurach, gdzie marudzą, że przez rok nie mieli czarnej - a teraz trafili ... czarna się zdarza i tyle - ważne, że z latania jest zysk większy, niż ta czarna wciągnie. Mi wychodziło, że po ok 400 lotach powinieneś podwoić flotę (czyli zysk z samych piratów po 400 lotach jest taki, jak flota wysyłana w jednym slocie). Wysyłasz 100k lm - zarobisz (po odliczeniu czarnej) na nowe 100k lm. Wysyłasz 200k panca - zarobisz na nowe 200k panca. Im więcej wysyłasz - tym większy zysk.

      PS. I pamiętaj o pionierach - część dostaniesz z expów - ale i tak musisz je budować - tak, aby móc zebrać mniej więcej złom z połowy wartości wysłanej floty. I uważaj na to, aby nikt ci złomu nie podebrał.

      PS2. I oczywiście latasz tylko w układzie - przenosząc się z moona na moona co falę (albo dwie).
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • dexPL napisał(a):

      Supreme napisał(a):

      Bez sensu, tylko dt + lm
      Ale ściemniają :D
      Opcji jest kilka - zależnie co posiadasz i jak często latasz.
      1. przy eko - na już możesz wysyłać expy cywilne - czyli dt albo mt. (+1pionier). Jak chcesz mieć więcej expów dziennie - to mt szybsze będą. Jak expów nie odbierasz za każdym razem to wystarczą dt (mniej ich trzeba, więc mniejsza strata jak nie odbierzesz). wybierz sam
      2. zaczynając od zera masz dwie opcje do wyboru - lmy + mt albo pance + mt. I teraz po kolei:
      a) lmy się dłużej robi, dłużej odbudowuje stratę, plus nie zarabiasz za dużo kr (więc ciężko np o badania). Plus - latanie lmami daje mniej problemów z paliwem (kupisz coś, własne wydobycie, farmienie - i paliwa nie zabraknie długo).
      b) pance wymagają więcej paliwa (na etapie budowy/odbudowy - sam lot jest tanszy), więc w zasadzie raz na jakis czas musisz liczyć się z koniecznością wymiany zasobów (pewnie metalu) na deuter w magazynie - a więc budując flotę pancy - musisz mieć gdzieś postawione wysokie magazyny deu.

      Co do pioniera - dla małych flot - wysyłasz także pioniera. Przy ok 200-300k panca / 4kk lmów w slocie - już warto rezygnować z pioniera i wysyłać same pance czy lmy. Mt wysyłasz zawsze tyle, aby mieć 105kk pojemności - więc im większa flota - tym mniej mt potrzeba. Wysyłasz mt, bo lecą szybciej niż dt.

      No i tyle. Dt nie mają sensu, bo zazwyczaj są zbyt wolne i exp trwa te kilka minut dłużej - i przez to jedną falę mniej wyślesz w ciągu dnia. Chyba, że ci strasznie paliwa brakuje ... (ale to wtedy magazyn i po problemie).

      A opłacać się opłaca - i nie czytaj tych tematów o czarnych dziurach, gdzie marudzą, że przez rok nie mieli czarnej - a teraz trafili ... czarna się zdarza i tyle - ważne, że z latania jest zysk większy, niż ta czarna wciągnie. Mi wychodziło, że po ok 400 lotach powinieneś podwoić flotę (czyli zysk z samych piratów po 400 lotach jest taki, jak flota wysyłana w jednym slocie). Wysyłasz 100k lm - zarobisz (po odliczeniu czarnej) na nowe 100k lm. Wysyłasz 200k panca - zarobisz na nowe 200k panca. Im więcej wysyłasz - tym większy zysk.

      PS. I pamiętaj o pionierach - część dostaniesz z expów - ale i tak musisz je budować - tak, aby móc zebrać mniej więcej złom z połowy wartości wysłanej floty. I uważaj na to, aby nikt ci złomu nie podebrał.

      PS2. I oczywiście latasz tylko w układzie - przenosząc się z moona na moona co falę (albo dwie).
      Prosił o odpowiedzi kogoś z doświadczeniem w lataniu exp, a dostał ścianę tekstu od Ciebie.
    • Panowie - człowiek zaczyna od zera i takich rad potrzebuje. Ja nie mam zamiaru doradzać wam, bo wy i tak wszystko wiecie (pewnie i lepiej niż ja :) ). Zachowujecie się jak człowiek z flotą top1 świata, który radzi noobkowi bez floty na nowym uni "wiesz, warto wysłać 200 gsów na niszczenie, wtedy moon padnie". Rozróżniajcie poziomy wtajemniczenia i przydatność rad.

      Co z tego co napisałem nie jest prawdziwe? Konkretnie. I tak jak ktoś zacznie latać większymi flotami to będzie musiał zacząć sam kombinować (np odbudowę) - i zależnie od uni będzie to inaczej robione. W miarę ładnie rozpisałem co potrzeba dla której opcji i tyle. Na początek to wystarczy. Gracz polata, popatrzy jak mu to pasuje do rozkładu dnia i sam będzie już wiedział co i jak.

      A doświadczenie jakieś w lataniu na expy mam - w końcu jako jedyny zacząłem na Wezn latać na expy - dopiero później niektórzy się zorientowali, że to się jednak opłaca (ale ich nie pozdrawiam :D )
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Sir Xelox napisał(a):

      Na nowych uni (gram na Octans) nie ma handlarza surowcami, więc pozyskać dex na budowę/odbudowę panców nie tak prosto ;D Wiadomo, flot po 200k panca jeszcze tu nie ma, ale wszystko w swoim czasie
      Dlatego każde nowe uni jest z góry skazane na wymarcie. Jasne, póki co fajnie się gra - ale im dalej w las tym gorzej. Floty żadnej nie zbudujesz - bo na dowolnym starszym uni (dzięki handlarzowi) masz większe możliwości. Plus - dystansu do starszych uni nie ma szansy NIGDY nadrobić (zakładając, że latanie na piratów będzie aktywne).
      Jedyne co ratuje nowe uni (i tak właśnie cała topka działa) - to dużo kont, które służą tylko do przerzucania kr i deu przez rynek na główne konto (w zamian za bezużyteczny metal). Z tym, że starsze uni mają to samo - ale dzięki handlarzowi nie trzeba z tego korzystać.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • Tak, i te konta zwykle mają na tyle mało punktów, że są zielone dla powiedzmy nawet top 200/300, żeby nie dało się przyfarmić takiego multikontowca. No zobaczymy, pamiętam jeszcze czasy, kiedy handlarza nie było, i się grało.
      Krychy brakuje i widać to po rynku, dlatego lata się czym się da, 2 sloty lm, 2 cm, pionki też dają radę (tu złom metal<kryształ)
      Uni 50 (RIP) top 30 OFF, Uni 60 (RIP) top 80 OFF, Merkur top 80 OFF
      Octans - Namietny Endriu - bawimy się :D
    • Pierwotny opis odkrywcy mówił zdaje się o 3% większych zyskach z ekspów. Naiwni, którzy dali się oszukać i wybrali inną klasę nie dostali darmowej możliwości zmiany na odkrywcę, więc po ewentualnych zmianach również nie liczyłbym na prezenty. Z resztą z jakiej racji, "gwiazdka" odkrywców trwa już od kilku miesięcy więc może pora na wzmocnienie klasy Generała i i niech inna grupa graczy wreszcie się pobawi :P
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • Ja od siebie dodam, że nie ma znaczenia (dla starych uni) co pozmieniają w klasach - obecnie generał (na większości uni) jest nikim w topce flot (cała topka to odkrywcy) - więc już jest popsute i nie da się tego odwrócić. Jedyne co może się zmienić to przegięcie w drugą stronę - wtedy po prostu topka flot wyda anty i zmieni klasę na generała - co nic nie zmieni, jedynie zmieni znaczek.

      A kwestia zbieracz vs odkrywca latający na piratów - popatrz na przyrosty uni virgo (90% wartości kont jest z piratów i ew. klonowania) - nie wiem jak chcesz zmienić klasę zbieracza, aby miał chociaż cień szansy na konkurowanie. Widać to także po rankingach topki ogólnej - gdzie zbieracze z mega mocnym eko nagle stają się planktonem i spadają w dół rankingu z tygodnia na tydzień.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • to co się stało z Ogame, to jakaś groteska - ja już otworzyłem oczy, terraz wystarczy mame posadzić a będzie się topowym graczem, że też ludziom się to podoba zwiększające się cyferki dzięki piratom :) żemła tak spierdzielić grę :)
      skazani na ekspe bądźcie pozdrowieni!

      Imperare sibi maximum imperium est



      ST#262 NEKKAR ON
      ST#2 WASSAT- OFF

      ST#87 Uni69 - OFF
      ST#67Fenrir - OFF
      ST#3 Dorado - ON
      ST łącznie - 421
    • dexPL napisał(a):

      Ja od siebie dodam, że nie ma znaczenia (dla starych uni) co pozmieniają w klasach - obecnie generał (na większości uni) jest nikim w topce flot (cała topka to odkrywcy) - więc już jest popsute i nie da się tego odwrócić. Jedyne co może się zmienić to przegięcie w drugą stronę - wtedy po prostu topka flot wyda anty i zmieni klasę na generała - co nic nie zmieni, jedynie zmieni znaczek.

      A kwestia zbieracz vs odkrywca latający na piratów - popatrz na przyrosty uni virgo (90% wartości kont jest z piratów i ew. klonowania) - nie wiem jak chcesz zmienić klasę zbieracza, aby miał chociaż cień szansy na konkurowanie. Widać to także po rankingach topki ogólnej - gdzie zbieracze z mega mocnym eko nagle stają się planktonem i spadają w dół rankingu z tygodnia na tydzień.
      Trochę za bardzo mędrkujesz. W top 3 flot na U68 jest jeden taki, co wybrał generała, potem zmienił na odkrywcę, zabolało go kilka "dziurek" i znowu jest generałem. Jak ktoś nie ma cierpliwości i dużej ilości czasu, to odkrywcą nie pogra - wydaje mi się że w najbliższym czasie ci zapaleńcy zaczną się wypalać.

      Z planktonem też się nie zgodzę. Ja jestem od zawsze górnikiem i wybrałem zbieracza od początku. Przez dłuższą nieobecność topka mi trochę odjechała, ale żebym nagle się stał mało znaczącym drobnoustrojem, to nie zauważyłem. I w rankingach to idę do góry...
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • dexPL napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Nic nie bedzie zmieniane w klasach obudzcie sie.
      Będą zmiany, ale niewielkie i nie szybko. Ale nic to nie zmieni w balansie.
      szansa na utratę floty na ekspedycjach znacząco wzrosla

      GF @Art jaka jest aktualnie szansa na utratę floty w ekspach i jaka jest historia zmian wraz z aktualizacjami.?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez gonsior667 ().

    • gonsior667 napisał(a):

      dexPL napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      Nic nie bedzie zmieniane w klasach obudzcie sie.
      Będą zmiany, ale niewielkie i nie szybko. Ale nic to nie zmieni w balansie.
      szansa na utratę floty na ekspedycjach znacząco wzrosła
      Nic nie wzrosło, bo nic nie było zmieniane. To, że nie miałeś dawno czarną i dostałeś nic nie znaczy. Patrz na ogół graczy - na mmorpg ładnie widać piratów / obcych i czarne dziury - i na większości uni nic nowego się nie dzieje. Więc panikarze niech skupią się na 2-3 tygodniowych statystykach - i wtedy zaczną komentować. Co update czy jakaś zmiana to znajdzie się jakiś leszcz co krzyczy "Zmienili szanse na piratów i czarną dziurę" .... tylko jakoś ci co latają na piratów mega flotami dalej latają i mają mega przyrosty .... dziwne.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon