Klasa Odkrywcy - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • cichah2o napisał(a):

      W obecnym evencie z nagrodami na koniec możemy wybrać darmowego odkrywcę.
      Obecnie gram zbieraczem i daje mi on taką przewagę nad odkrywcą:

      od 104,16 kk do 172,46 kk metalu na dobę
      od 30,12 kk do 49,82 kk kryształu na dobę
      od 45,41 kk do 75,11 kk deuteru na dobę

      Ile średnio dostanę surowców z ekspedycji na eko x7? Ciekawy jestem ile ekspedycji dziennie musiałbym wysłać, żeby przekroczyć zysk ze zbieracza.
      Licz 2.5kk deu na expa jako średni zysk (ew. 2.0 - 2.2 jak floty nie sprzedasz / rozbijesz).

      Czyli 50 expów dziennie da ci ok 125kk deu zysku (oczywiście zasoby różne - kwestia przeliczenia na deuter po 3:2:1).

      Jasne, mogą być lekkie wahania - ale jak policzysz po takiej średniej to będzie ok. Oczywiście dla eko x7 - ale takie jest praktycznie wszędzie.
    • ackra napisał(a):

      cichah2o napisał(a):

      Ciekawy jestem ile ekspedycji dziennie musiałbym wysłać, żeby przekroczyć zysk ze zbieracza.
      Ja wysyłam ponad 70 dziennie, ile na tym zarabiam nie liczę.
      Fajnie że napisałeś ile wysyłasz ale chyba nie licząc zysków nie jesteś w stanie odpowiedzieć na zagwozdkę @cichah2o :ffreak:
      Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
      Fuzja a temperatury > Klik
    • Ja przy normalnym dniu na zbieraczu wysyłam 5-6 fal ekspów, więc z chłodnego rachunku wychodzi mi przewaga zbieracza. Nie dość, że kopalnie wydobywają same, to te moje mierne ekspy dokładają do wyniku, co przy odkrywcy jest podstawą zysku.
      "The circus is gone, all that's left is the clowns..."
      Robbie Williams "Ego a go go "
    • cokolwiek napisał(a):

      cichah2o napisał(a):

      W obecnym evencie z nagrodami na koniec możemy wybrać darmowego odkrywcę.
      Obecnie gram zbieraczem i daje mi on taką przewagę nad odkrywcą:

      od 104,16 kk do 172,46 kk metalu na dobę
      od 30,12 kk do 49,82 kk kryształu na dobę
      od 45,41 kk do 75,11 kk deuteru na dobę

      Ile średnio dostanę surowców z ekspedycji na eko x7? Ciekawy jestem ile ekspedycji dziennie musiałbym wysłać, żeby przekroczyć zysk ze zbieracza.
      Licz 2.5kk deu na expa jako średni zysk (ew. 2.0 - 2.2 jak floty nie sprzedasz / rozbijesz).
      Czyli 50 expów dziennie da ci ok 125kk deu zysku (oczywiście zasoby różne - kwestia przeliczenia na deuter po 3:2:1).

      Jasne, mogą być lekkie wahania - ale jak policzysz po takiej średniej to będzie ok. Oczywiście dla eko x7 - ale takie jest praktycznie wszędzie.
      Trochę inny przelicznik wymiany zastosowałem. Wyszło mi, że obecnie nad odkrywcą mój zbieracz ma od 99,3 do 164,4 kk deuteru przewagi, zależne od pełzaczy.
      Czyli mi się nie opłaca zmieniać klasy bo 50bdziennie to u mnie maks tych ekspedycji
    • Zależy jeszcze czy liczysz odkrywcę z pełzaczami czy bez. Do czasu rynku zawsze liczyłeś z pełzaczami (jak stracił to kupił przez rynek). A teraz - ciężka sprawa, zależnie od uni, aktywności przeciwników, umów itp ... a akurat to dużo zmienia, bo odkrywca często ma bardzo dobre eko, lepsze od zbieracza - i u niego owe pełzacze dają całkiem niezły zysk.
    • Tak jak napisałem, od 99,3 kk do 164,4 kk deuteru przewagi ma zbieracz. 99,3 kk gdy na odkrywcy są pełzacze i 164,4 kk gdy ich nie ma. Optymistyczna wersja zakłada, że ma, ale z każdym lvl kopalni ta przewaga będzie rosła.
      Może przy następnym evencie, jak znowu będzie do wygrania klasa, to zrobię zamianę i sprawdzę na "żywo" co jest lepsze
    • cichah2o napisał(a):

      Tak jak napisałem, od 99,3 kk do 164,4 kk deuteru przewagi ma zbieracz. 99,3 kk gdy na odkrywcy są pełzacze i 164,4 kk gdy ich nie ma.
      Ciekawe jak to policzyłeś skoro ekspy są losowe, raz wpadnie 7kk metalu a raz 100kk, raz wpadnie 5kk kryształu a innym razem 52kk, raz 3kk dexu a innym razem 25kk. Czasami na 11 eksp jest 8-9 z surowcami a czasami 2-3. Żeby takie obliczenia były wiarygodne trzeba by przez rok wszystkie ekspy zapisywać i sprawdzić ile średnio miesięcznie zysków z ekspedycji wchodzi, nie wierzę, żeby co miesiąc kwoty surowców były podobne. Poza tym wpadają jeszcze dość spore ilości statków (przez roknp. około 550k MT mi wpadło bo pamietam ile miałem przed wersją 7). Samych pionierów 136k i pewnie podobna ilość krążków. Sond nie liczę bo regularnie je złomuję lub rozbija, i surka się zwraca.
    • ackra napisał(a):

      cichah2o napisał(a):

      Tak jak napisałem, od 99,3 kk do 164,4 kk deuteru przewagi ma zbieracz. 99,3 kk gdy na odkrywcy są pełzacze i 164,4 kk gdy ich nie ma.
      Ciekawe jak to policzyłeś skoro ekspy są losowe, raz wpadnie 7kk metalu a raz 100kk, raz wpadnie 5kk kryształu a innym razem 52kk, raz 3kk dexu a innym razem 25kk. Czasami na 11 eksp jest 8-9 z surowcami a czasami 2-3. Żeby takie obliczenia były wiarygodne trzeba by przez rok wszystkie ekspy zapisywać i sprawdzić ile średnio miesięcznie zysków z ekspedycji wchodzi, nie wierzę, żeby co miesiąc kwoty surowców były podobne. Poza tym wpadają jeszcze dość spore ilości statków (przez roknp. około 550k MT mi wpadło bo pamietam ile miałem przed wersją 7). Samych pionierów 136k i pewnie podobna ilość krążków. Sond nie liczę bo regularnie je złomuję lub rozbija, i surka się zwraca.

      Zacznij korzystać z Topridera, wtedy będziesz miał średnia wyliczoną ile na expie masz dziennie :)

      cichah2o napisał(a):

      Tak jak napisałem, od 99,3 kk do 164,4 kk deuteru przewagi ma zbieracz. 99,3 kk gdy na odkrywcy są pełzacze i 164,4 kk gdy ich nie ma. Optymistyczna wersja zakłada, że ma, ale z każdym lvl kopalni ta przewaga będzie rosła.
      Może przy następnym evencie, jak znowu będzie do wygrania klasa, to zrobię zamianę i sprawdzę na "żywo" co jest lepsze
      Szkoda anty na to. To wszystko jest policzalne, a jak widać całkiem dobrze Ci to idzie :) na Janicy robiłem dziennie oko 80 expow z 8 slotami exp. srednio dawalo to dziennie 150kk mix sury. ( uwzglednione w tym przelicozne statki po cenie rynkowej )
    • @ackra
      Poszukaj postów Zefira - on publikuje swoje statystyki z ostatniego roku. Albo notuj swoje expy.

      Jak byś nie liczył - to wychodzi 2-2.5kk deu średnio z jednego exp. I tak, uwzględnia zarówno te 100kk mety, 500 panca - ale także czarne dziury, piratów (cywilnych), opóźnienia i pustki. Co więcej - podobne wartości pokrywają się także u innych graczy - a różnice wynikają głównie z przeliczników metal/kr/deu oraz przeliczników dla floty. Ale i tak średnia z jednego exp wychodzi ok 2-2.5kk deu.

      Czyli dla uproszczenia - jak dziennie wysyłasz 50 exp - to możesz liczyć różnicę na 115kk deu. Jak 100 exp - to 230kk deu. Twój zysk z expów w długim czasie zależy tylko od liczby wysłanych exp - bo się uśrednia.

      Tak więc dość łatwo policzyć ile musisz expów dziennie wysyłać, aby zyskiwać tyle samo co zbieracz. Liczysz dla swojego eko, może uwzględniasz inne rzeczy (jak co noc tracisz satki i pełzacze - to eko trochę mniejsze :D ) - ale to policzyć bardzo łatwo. I już wiesz co ci się bardziej opłaca.

      Oczywiście dochodzi jeszcze kwestia zmiany klasy - bo nawet jak zbieracz wyjdzie 2kk więcej dziennie - to może nie ma sensu kupować anty na zmianę klasy. Podobnie odkrywca - jakl idziesz na 2 tyg urlopu i będziesz wysyłał 150 exp dziennie to jeszcze nie jest powód, aby zmieniać na ten czas klasę. Ale to już i tak każdy sam sobie zadecyduje.
    • @cokolwiek rozumiem że statystycznie może wychodzić zbieracz lepiej od odkrywcy, natomiast ja mam porównanie graczy z mojego uni którzy mają klase zbieracza i nie widzę takiej różnicy w stosunku do moich przyrostów przez ostatnie pół roku (teraz zostało to trochę zakłócone przez doki w nagrodach) wręcz wyprzedzałem ich w statystykach. Dlatego uważam że statystycznie nie zawsze jest miarodajnie dla danego przypadku.
    • ackra napisał(a):

      @cokolwiek rozumiem że statystycznie może wychodzić zbieracz lepiej od odkrywcy, natomiast ja mam porównanie graczy z mojego uni którzy mają klase zbieracza i nie widzę takiej różnicy w stosunku do moich przyrostów przez ostatnie pół roku (teraz zostało to trochę zakłócone przez doki w nagrodach) wręcz wyprzedzałem ich w statystykach. Dlatego uważam że statystycznie nie zawsze jest miarodajnie dla danego przypadku.
      Nie porównuj psa z kotem ...

      W ostatnich X postach mowa jest o dwóch rzeczach:
      Warunki początkowe: eko (czyli kopalnie + badania plazmowe + dopałki - na określonym poziomie - czyli takie same).

      i teraz rozpatrujemy dwie rzeczy:
      a) zbieracz ma zyski z eko większe niż odkrywca (bo ma).
      b) odkrywca wysyła dodatkowo expy.

      I zadanie (na poziomie gimnazjum czy podstawówki) - ile trzeba dziennie wysyłać expów, aby zrównoważyć przewagę zbieracza z eko, jeżeli średni zysk z expa = 2.5kk deu.

      I ty tego zadania nie potrafisz rozwiązać ...

      Nikt nie pisze o zyskasz z ostatniego roku. Nikt nie pisze o piratach, aktywnym farniemie, złomowaniu. Tylko i wyłącznie porównanie zyski z a) i b) przy założeniu stałego poziomu eko. Rozwiąż to zadanie. Dopiero potem można się zastanawiać jak zmienia się eko w czasie i zysk zbieracza w czasie (trudny termin - całkowanie). Ale póki co dyskusja tylko na poziomie równania - gdzie po jednej stronie masz pkt a), po drugiej - pkt b)
    • cokolwiek napisał(a):

      I zadanie (na poziomie gimnazjum czy podstawówki) - ile trzeba dziennie wysyłać expów, aby zrównoważyć przewagę zbieracza z eko, jeżeli średni zysk z expa = 2.5kk deu.
      40 (mam pełzacze na planetach), ja wysyłam średnio teraz między 75 a 80,. jak nie miałem dodatkowych slotów wysyłałem około 55-60 więc więcej niż te wyliczone 40
    • ackra napisał(a):

      cichah2o napisał(a):

      Tak jak napisałem, od 99,3 kk do 164,4 kk deuteru przewagi ma zbieracz. 99,3 kk gdy na odkrywcy są pełzacze i 164,4 kk gdy ich nie ma.
      Ciekawe jak to policzyłeś skoro ekspy są losowe, raz wpadnie 7kk metalu a raz 100kk, raz wpadnie 5kk kryształu a innym razem 52kk, raz 3kk dexu a innym razem 25kk. Czasami na 11 eksp jest 8-9 z surowcami a czasami 2-3. Żeby takie obliczenia były wiarygodne trzeba by przez rok wszystkie ekspy zapisywać i sprawdzić ile średnio miesięcznie zysków z ekspedycji wchodzi, nie wierzę, żeby co miesiąc kwoty surowców były podobne. Poza tym wpadają jeszcze dość spore ilości statków (przez roknp. około 550k MT mi wpadło bo pamietam ile miałem przed wersją 7). Samych pionierów 136k i pewnie podobna ilość krążków. Sond nie liczę bo regularnie je złomuję lub rozbija, i surka się zwraca.
      To co napisałem tyczy się przewagi zbieracza nad odkrywcą, przy tych samych poziomach budynków i badań. Pierwsza wartość uwzględnia bonus zbieracza gdy odkrywca ma u siebie pełzacze, a druga gdy ich nie ma.
    • Gangster z Afryki napisał(a):

      Nie zapominajcie brać pod uwagę w tej kłótni szybkości uni w eko i locie floty :) - to kluczowe aby dyskutować , więc jesli mowa o 2 kontach jedno odkrywcy drugie zbieracza to mozna sobie analizować , ale jesli mowa o 2 innych parametrach uni to szkod czasu na zbędną rozmowae
      Nie - bo to nie ma znaczenia. Zasada jest ta sama.

      Po jednej stronie masz dobową różnicę w eko na korzyść zbieracza - czyli X (przeliczona na deuter, aby łatwiej operować)
      Po drugiej stronie równania masz zysk odkrywcy z exp - czyli Y * k - gdzie Y = liczba wysłanych expów dziennie, a k = 2.5 kk deu (czyli średni zysk z jednego expa)

      X = Y * k

      I tyle. Rozwiązanie na poziomie podstawówki.

      A prędkość floty wpływa tylko na czas jednego expa - więc może się okazać, że np musisz wysłać 200 exp - a dziennie wyślesz tylko 190 ... Trudno. Ale zasada liczenia się nie zmienia.
      Podobnie prędkość eko. Tu jest jeszcze łatwiej - bo obie strony równania rosną wraz z eko - i to prawie identycznie. A więc prędkość eko praktycznie nie ma znaczenia - czy x1 czy x10 - wynik będzie podobny (nie ma znaczenia = pomijalnie niewielka różnica).
    • A gdzie w równaniu farmy??? Zbieracz już nic nie robi tylko patrzy na wykresy i 'all time high' ??? No tak farmy zależą od uni, jak wieć to policzyć? Zainstalujcie top ridera a sprawdzicie.
      Więc tak:
      Expy: 2,25kk (uśredniłem)
      Farmy: 1,35kk (u mnie)
      Różnica: 0,9kk więc jak wysyłam powiedzmy 150rw to żeby się zgadało trzeba tyle samo wysłać expów, wydaje mi się że to 25/5=5 razy, a czasowo 5x/(40min-10min)=1,66x trudniejsze. To się trzeba zdecydować czy latać po te 0.9kk więcej tym kosztem. Patrząc na staty Zefira zTR się opłaca ale trzeba nieprzerwanie naparzać expami.
    • No pisałem, że farmy zależą od uni ale z tymi expami to myślałem że się da na 0h ustawić jak się jest odkrywcą dlatego dałem 10min na expa, a 40 na farmę (uni 5x). W takim razie trzeba to łączyć czyli będąc odkrywcą wysyłamy np 6 ekspów i 20 farm. Wtedy rachunek wyjdzie na korzyść odkrywcy. Przy zbieraczu ekspy to strata slotów z moich statystyk z top ridera, ale dla odkrywcy będą podnosić średni zysk. A co z piratkami?
    • Chciałem porównać bonus zbieracza do bonusu odkrywcy tylko z samym ekspedycji cywilnych, bez farm, bez piratów itp. Interesowało mnie to, ile ekspedycji muszę wysyłać codziennie, aby zyskać zmieniając klasę. Wtedy będę wiedział, ile czasu dziennie będę potrzebował na grę. Jakbym miał czas na farmienie, to bym się nie zastanawiał tylko wybrał odkrywcę za pierwszym razem. Dostałem odpowiedź a wy się czepiacie "Cokolwiek", że źle tłumaczy.. Każdy ma swoją strategię gry i liczy według swojego schematu. Ja otrzymałem odpowiedź i klasy w tej chwili nie zmienię.