Klasa Odkrywcy - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • cichah2o napisał(a):

      wampek napisał(a):

      ciap napisał(a):

      Ekspedycje mają bonus x speed eko.
      Tego zwykłe nie mają więc dlatego taka różnica.
      Innym słowem ja oraz zapewne połowa tego forum mylnie przyjęła że bonus x eko liczony jest dla wszystkich, a nie tylko dla odkrywcy?
      czyli na speed 1 jest tylko 1,5 raza więcej - odkrywca się nie opłaca, ale na speed 7 mamy już 10,5 raza więcej - i tu odkrywca bardzo się opłaca <- tak wynika z raportów z ekspedycji tu zamieszczanych - szkoda, że takie informacje dostajemy po wprowadzeniu klas a nie przed ich wyborem...
      informacje byly, wzor w tym watku walkowano kilka razy, poza tym byly aktualizowane posty przez Arta w dziale o wersjach i zmianach.

      przez ponad miesiac chyba jak nie dluzej opserwuje ten watek i ogolnierzadko kiedy widac tu kogos nowego (piszacego cos). przewaznie jest to 10-15 osob ktore sa tu aktywne. nie wiem ile ludzi to czyta tylko dla informacji ale sie nie wypowiada bo tego nie widac ale jak sie przychodzi i mowi "szkoda, że takie informacje dostajemy po wprowadzeniu klas a nie przed ich wyborem..." swiadczy tylko o tym ze nie sledzi sie tego co sie dzieje na forach a tacy ludzie sa sami sobie juz winni. brak wiedzy nie zwalnia z poniesienia odpowiedzialnosci za wlasne czyny
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Można liczyć, że bonusy takie jak widzimy na odkrywcy zostaną utrzymane czy przy jakimś widzimisię nagle ktoś to zmieni? Czy ktoś z Adminów / Operatorów mógłby napisać coś w stylu "Ten bonus nie ulegnie zmianie przez najbliższy rok"? To bym sobie zaplanował granie, bo jak zaraz zmienię klasę, a za tydzień jakiemuś Misiowi na górze się odwidzi, to mam problem.

      P.s. Wołacie 500 000 anty za zmianę, a macie opis wprowadzający w błąd - wyraźnie jest napisane, że odkrywca ma 3% więcej zysku. A ma jak piszecie jakieś 10,5x
    • Das140 napisał(a):

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      osobiscie chcialbym przypomniec ze wyliczenia Starka byly do wersji 7.0. kiedy robilem wlasne do wersjii 7.1
      Nieprawda, starrk robił wyliczenia dla wersji 7.1

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      poza tym obecnie jesli chodzi o "zdobywanie" zlomu z piratow i alienow to jest to 20% ze starcia- TYLKO. powtorze sie chyba 5 raz- jesli tracisz cos a potem oddaja ci 20% straty to czy jestes na plus czy na minus?
      A ja Ci powiem, że to 20% jest z floty piratów/obcych jak i twojej. Ty uważasz, że tylko z twojej, co jest błędnym założeniem.
      moze. pamietam tylko ze sie mylil.

      nie uwazam ze to tylko z mojej floty. 20% jest brane z calego zlomu jaki sie wygeneruje podczas starcia. ogarniasz expo wiec powinienes wiedziec ze w zaleznosci jaki event trafisz i czy to event z piratow lub obcych to w takiej zaleznosci dostaniesz lomot. i uwierz mi malo kiedy wyjdziesz na "plus" bo jest to plus szczatkowy. przewaznie bedziesz na 0 lub minus w zaleznosci ile flo ci dojada

      na logike. wysylasz expo, dochodzi do walki. tracisz 20% swojej floty, agresorzy tez. starcie konczy sie remisem. straciles powiedzmy 10kk sury, ze starcia wyszlo 20kk surki /20% daje ci 4kk surki na pz. jestes 6kk surki w dupe.

      dziekuje
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Nonick napisał(a):

      Można liczyć, że bonusy takie jak widzimy na odkrywcy zostaną utrzymane czy przy jakimś widzimisię nagle ktoś to zmieni? Czy ktoś z Adminów / Operatorów mógłby napisać coś w stylu "Ten bonus nie ulegnie zmianie przez najbliższy rok"? To bym sobie zaplanował granie, bo jak zaraz zmienię klasę, a za tydzień jakiemuś Misiowi na górze się odwidzi, to mam problem.

      P.s. Wołacie 500 000 anty za zmianę, a macie opis wprowadzający w błąd - wyraźnie jest napisane, że odkrywca ma 3% więcej zysku. A ma jak piszecie jakieś 10,5x
      Nikt nie da Tobie gwarancji, że bonusy nie zostaną odwrócone do góry nogami w ciągu najbliższej godziny, a co dopiero roku.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • wampek napisał(a):

      Ja śledzę wątek, a też zostałem wprowadzony w błąd, więc nie piernicz. Było cały czas mówione że dla odkrywcy bonus będzie wynosił 4x a następnie podano informacje że zmniejszono go do 0.5... ani słowa o mnożniku prędkości ekonomii. Dopiero jak się kilka razy przeczyta post Arta z wzorem to faktycznie można odnieść wrażenie że kwestia bonusu nie jest taka oczywista.

      1) 9 grudnia

      Art napisał(a):

      Wynik ekspedycji Odkrywcy powiązany jest z prędkością ekonomii serwera.

      2) piatek godzina 13:37 toz za gownoburza o pelzaczach i rynku

      Art napisał(a):

      Otrzymałem kolejną korektę do wzoru na zysk z ekspedycji:

      Art napisał(a):

      +X% do zysku z pomyślnych ekspedycji


      Gdy posiada się aktywną klasę wzór obliczający zysk z ekspedycji jest następujący:
      (Podstawowa wartość łupu + bonus klasy) * prędkość_ekonomii


      Wartości domyślne dla prędkości eco 5 wygląda to tak: (1+0,5) * 5

      Pionier daje bonus w wysokości x2 dla podstawowej wartości łupu na ekspedycji

      Oba bonusy można łączyć, zatem w przypadku Odkrywcy i Pioniera we flocie: (Podstawowy łup + bonus klasy) * prędkość_eko * 2

      Bez żadnego bonusu, podstawowy łup to 1.


      widac slabo sledzisz ten watek...



      Muniek napisał(a):

      @KissOfTheDragoon Chłopie czy ty nie rozumiesz ze wyslesz expy co 2h i masz tyle sury co inny ktory gra i ciuła caly dzien ?
      Zaloz juz to konto bo wprowadzasz w błąd innych.
      na jakim speed eko grasz? jesli na 1 lub 2 to sie z toba zgodze. jesli na speed uni tak jak jest na virgo to:

      -expa wysylasz w sumie na 1h 10min
      -chlopaki farmia i wyciagaja przez 5h nawet 120kk sury (przed aktualizacja), teraz ziomek wyciaga odkrywca 200kk ale nie robi expow.

      jutro moze nie ale po jutrze dam ci staty ziomka. dla porowniania gole expo caly dzien, mix expo/farma i farma. moze wtedy sie w koncu uciszysz
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez KissOfTheDragoon ().

    • Korzystając z chwili "spokoju" w temacie, mam jeszcze pytanie takie ogólne odnośnie ekspedycji- wystarczy wysyłać pojedynczego pioniera (nie licząc reszty statków), czy bonus się w jakiś sposób kumuluje? Bo nic takiego nie kojarzę, a widzę, że niektórzy wysyłają pioniery całymi stadami.
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      wampek napisał(a):

      Ja śledzę wątek, a też zostałem wprowadzony w błąd, więc nie piernicz. Było cały czas mówione że dla odkrywcy bonus będzie wynosił 4x a następnie podano informacje że zmniejszono go do 0.5... ani słowa o mnożniku prędkości ekonomii. Dopiero jak się kilka razy przeczyta post Arta z wzorem to faktycznie można odnieść wrażenie że kwestia bonusu nie jest taka oczywista.
      1) 9 grudnia

      Art napisał(a):

      Wynik ekspedycji Odkrywcy powiązany jest z prędkością ekonomii serwera.
      2) piatek godzina 13:37 toz za gownoburza o pelzaczach i rynku

      Art napisał(a):

      Otrzymałem kolejną korektę do wzoru na zysk z ekspedycji:

      Art napisał(a):

      +X% do zysku z pomyślnych ekspedycji


      Gdy posiada się aktywną klasę wzór obliczający zysk z ekspedycji jest następujący:
      (Podstawowa wartość łupu + bonus klasy) * prędkość_ekonomii


      Wartości domyślne dla prędkości eco 5 wygląda to tak: (1+0,5) * 5

      Pionier daje bonus w wysokości x2 dla podstawowej wartości łupu na ekspedycji

      Oba bonusy można łączyć, zatem w przypadku Odkrywcy i Pioniera we flocie: (Podstawowy łup + bonus klasy) * prędkość_eko * 2

      Bez żadnego bonusu, podstawowy łup to 1.

      widac slabo sledzisz ten watek...
      Za to mam coraz większe wrażenie że rozmawiam z kretynem... ktoś podał informacje, że wszystkie ekspedycje mają zostać powiązane z prędkością serwera. Swoją drogą wytłumacz proszę panie mądry jak mają się do tego komunikaty, że bonus odkrywcy będzie wynosił x 4 (następnie zmniejszony do x0.5) oraz informacja o 3% widniejącą przy wyborze klasy odkrywcy?
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • roermond napisał(a):

      Ktos moze odpowiedzieć, czyvte zyski z expedycji takie maja byc czy to tylko bug.Nie wybralem jeszcze klasy i nie chce, zeby nagle sie okazało ze jestem w czarnej dupie.
      Po dokładnym przeanalizowaniu wzoru (a raczej jego niejasnego opisu stworzonego przez Arta) doszedłem do wniosku że tak ma jednak być... tyle że nijak się to ma do pozostałych informacji. Ja też jeszcze nie wybrałem, ale raczej jeszcze poczekam.
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • @KissOfTheDragoon,
      nie piernicz.
      Przeprowadziłem symulacje dla floty ekspedycyjnej 100k lm-ów 2400 DT-ków (techy 20/20/20):

      mały event piraci: od +18.701.600 do +27.488.800 | średni wynik: +23.197.600
      średni event piraci: od +34.630.600 do +38.505.800 | średni wynik: +37.181.000
      duży event piraci: od -8.333.600 do +30.203.200 | średni wynik:+15.905.600

      mały event obcy: od +26.570.800 do +27.037.200 | średni wynik: +27.322.000
      średni event obcy: od -8.368.400 do +19.410.800 | średni wynik: +8.681.200
      duży event obcy: od -259.894.400 do -95.044.800 | średni wynik: -180.446.400

      szansa na mały/średni/duży event: 90%/9%/1%
      szanca na pirató/obcych: 8%/3.5%

      mówiąc od X do Y mam namyśli, że X jest zyskiem/stratą dla jak najmniejszej ilości statków przeciwnika, a Y największą ilością, zaś "średni wynik" dla średniej ilości statków dla danego event-u. Dlatego maksymalny lub minimalny zysk dla danego event-u nie koniecznie musi być wartością X lub Y.

      Dane oparte na board.pl.ogame.gameforge.com/i…dycje-kompletny-poradnik/
    • Das140 napisał(a):

      @KissOfTheDragoon,
      nie piernicz.
      Przeprowadziłem symulacje dla floty ekspedycyjnej 100k lm-ów 2400 DT-ków (techy 20/20/20):

      mały event piraci: od +18.701.600 do +27.488.800 | średni wynik: +23.197.600
      średni event piraci: od +34.630.600 do +38.505.800 | średni wynik: +37.181.000
      duży event piraci: od -8.333.600 do +30.203.200 | średni wynik:+15.905.600

      mały event obcy: od +26.570.800 do +27.037.200 | średni wynik: +27.322.000
      średni event obcy: od -8.368.400 do +19.410.800 | średni wynik: +8.681.200
      duży event obcy: od -259.894.400 do -95.044.800 | średni wynik: -180.446.400

      szansa na mały/średni/duży event: 90%/9%/1%
      szanca na pirató/obcych: 8%/3.5%

      mówiąc od X do Y mam namyśli, że X jest zyskiem/stratą dla jak najmniejszej ilości statków przeciwnika, a Y największą ilością, zaś "średni wynik" dla średniej ilości statków dla danego event-u. Dlatego maksymalny lub minimalny zysk dla danego event-u nie koniecznie musi być wartością X lub Y.

      Dane oparte na board.pl.ogame.gameforge.com/i…dycje-kompletny-poradnik/
      sa nieaktualne:)



      wampek napisał(a):

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      co mnie interesuje co jest napisane przy obrazku klasy? mnie interesuja fakty. zapytaj sie GF czemu podaja zle informacje. ja bazuje na tym co znalazlem i porownuje do tego co gra nam daje.
      Aaa... informacje o 4x oraz 0.5x to nie na forum się pojawiły? Powiedz mi jedno... skoro nie grasz, to po co się tu udzielasz i się tak "denerwujesz"? Przecież nie lubisz czytać tego spamu?
      juz nie bede. grajcie sobie dalej, szczekajcie na forum dalej itp:) wejde tylko czasem posmiac sie z tego co wypisujecie:)
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez KissOfTheDragoon ().

    • Das140 napisał(a):

      Skąd pomysł, że % wartości floty piratów/obcych się zmieniły?faktem jest, że szansa na piratów/obcych mogła się zmienić, bo dodano nowe zdarzenie "znajdowanie itemu".
      Jednak podejrzewam, że jest to % zabrany z zdarzenia "nic".
      sory ja juz sie nie bede udzielac. mam za maly staz w ogame, za male doswiadczenie, nie gram i co tam jeszcze mi zarzucali.

      grajcie sobie sami w ciszy i spokoju bez mojego "wymadrzania" sie

      moze @Muniek albo @wampek ci powie
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      wampek napisał(a):

      Ja śledzę wątek, a też zostałem wprowadzony w błąd, więc nie piernicz. Było cały czas mówione że dla odkrywcy bonus będzie wynosił 4x a następnie podano informacje że zmniejszono go do 0.5... ani słowa o mnożniku prędkości ekonomii. Dopiero jak się kilka razy przeczyta post Arta z wzorem to faktycznie można odnieść wrażenie że kwestia bonusu nie jest taka oczywista.
      1) 9 grudnia

      Art napisał(a):

      Wynik ekspedycji Odkrywcy powiązany jest z prędkością ekonomii serwera.
      2) piatek godzina 13:37 toz za gownoburza o pelzaczach i rynku

      Art napisał(a):

      Otrzymałem kolejną korektę do wzoru na zysk z ekspedycji:

      Art napisał(a):

      +X% do zysku z pomyślnych ekspedycji


      Gdy posiada się aktywną klasę wzór obliczający zysk z ekspedycji jest następujący:
      (Podstawowa wartość łupu + bonus klasy) * prędkość_ekonomii


      Wartości domyślne dla prędkości eco 5 wygląda to tak: (1+0,5) * 5

      Pionier daje bonus w wysokości x2 dla podstawowej wartości łupu na ekspedycji

      Oba bonusy można łączyć, zatem w przypadku Odkrywcy i Pioniera we flocie: (Podstawowy łup + bonus klasy) * prędkość_eko * 2

      Bez żadnego bonusu, podstawowy łup to 1.

      widac slabo sledzisz ten watek...

      1) Tak punkt o którym mówisz wczoraj brzmiał dokładnie:
      "Wynik ekspedycji powiązany jest z prędkością ekonomii serwera."
      Informacja o Odkrywcy pojawiła się dziś? wczoraj późnym wieczorem? Wpunkcie nic nie było o większych ekspedycjach tylko dla Odkrywcy co wprowadzało wszystkich w błąd

      2) W tym temacie jest taki spam że ciężko wyłapać tak istotne informacje. Obowiązkiem gracza nie jest czytać tematu który ma 20-30 stron. GF (a głównie Art jako przedstawiciel GF) powinien przedstawić dokładne informacje przed wprowadzeniem wersji, a jeśli tego nie mogli / nie potrafili zrobić, to wprowadzanie wersji powinno być wstrzymane. W normalnej pracy, gdybym wdrożył klientowi system, który ma się nijak do tego co wcześniej zapowiadałem dostałbym wypowiedzenie na biurko od mojego szefa.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Zawisz ().

    • Następujące statki dołączyły do floty:
      Okręt wojenny: 6
      Sonda szpiegowska: 97
      Mały transporter: 50
      Duży transporter: 3
      Lekki myśliwiec: 1



      Następujące statki dołączyły do floty:
      Pionier: 11
      Mały transporter: 188
      Krążownik: 3
      Lekki myśliwiec: 23
      Duży transporter: 1


      Następujące statki dołączyły do floty:
      Okręt wojenny: 2
      Mały transporter: 79
      Duży transporter: 19
      Krążownik: 3
      Sonda szpiegowska: 134
      Lekki myśliwiec: 5


      wysłąne 417 dt + 1 pionier - klasa zbieracz
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      Skąd pomysł, że % wartości floty piratów/obcych się zmieniły?faktem jest, że szansa na piratów/obcych mogła się zmienić, bo dodano nowe zdarzenie "znajdowanie itemu".Jednak podejrzewam, że jest to % zabrany z zdarzenia "nic".
      sory ja juz sie nie bede udzielac. mam za maly staz w ogame, za male doswiadczenie, nie gram i co tam jeszcze mi zarzucali.
      grajcie sobie sami w ciszy i spokoju bez mojego "wymadrzania" sie

      moze @Muniek albo @wampek ci powie
      A skąd mamy wiedzieć jak wpadłeś na pomysł że wartości % się zmieniły?
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • @KissOfTheDragoon,
      za przeproszeniem, jak dziecko.
      Nie dość, że podałeś mi jakieś dane z dupy na temat walk z piratami/obcymi to później się jeszcze obrażasz, bo chciałem nawiązać rzetelną dyskusje (jako tako, bo działasz mi na nerwy, więc trochę negatywnych emocji jest).
      Podaj mi proszę RW do starć ekspedycyjnych, które są na minusie lub te starcia, które odbiegają od danych zawartych w board.pl.ogame.gameforge.com/i…dycje-kompletny-poradnik/.
      Z chęcią się im przyglądnę.
    • Das140 napisał(a):

      @KissOfTheDragoon,
      za przeproszeniem, jak dziecko.
      Nie dość, że podałeś mi jakieś dane z dupy na temat walk z piratami/obcymi to później się jeszcze obrażasz, bo chciałem nawiązać rzetelną dyskusje (jako tako, bo działasz mi na nerwy, więc trochę negatywnych emocji jest).
      Podaj mi proszę RW do starć ekspedycyjnych, które są na minusie lub te starcia, które odbiegają od danych zawartych w board.pl.ogame.gameforge.com/i…dycje-kompletny-poradnik/.
      Z chęcią się im przyglądnę.
      napiszę Tobie tak, gram na Ledzie, przed wprowadzeniem 7.1 latało się na walki z piratami bo były kolosalne starcia, prawdopodobnie szło 60% zniszczonych statków na PZ i można było zebrać maks 20kk metalu i kryształu. Obecnie nie opłaca się tego robić, na PZ idzie 20% dla Odkrywcy i 10% dla innych klas, są to informacje z changeloga z angielskiego forum. Oczywiście testowałem to, raz jak trafiłem na obcych to wyszedłem na 0 gdzie przy analogicznym starciu przed aktualizacją było ponad 12kk do przodu :)
      ~650 ST na uni x1, #1 KFZ
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      nie pisalem ze wartosci % sie zmienily. napisalem tylko ze to co jest w tym poradniku jest nieaktualne.
      Skorzystałem tylko z % wartości piratów/obcych od naszej floty oraz szansę na ich znalezienie, więc moje wyliczenia są wciąż poprawne, a twoje "nieaktualne" nijak odnosi się do tematu. Karcisz innych za "nie logiczne myślenie", a u Ciebie w tym przypadku to myślenie zawodzi.
      Nie wszystko jest nieaktualne w tym poradniku. Powiem więcej, tylko drobna cześć jest nieaktualna (jak na razie mi się zgadza).

      ---Webber--- napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      @KissOfTheDragoon,
      za przeproszeniem, jak dziecko.
      Nie dość, że podałeś mi jakieś dane z dupy na temat walk z piratami/obcymi to później się jeszcze obrażasz, bo chciałem nawiązać rzetelną dyskusje (jako tako, bo działasz mi na nerwy, więc trochę negatywnych emocji jest).
      Podaj mi proszę RW do starć ekspedycyjnych, które są na minusie lub te starcia, które odbiegają od danych zawartych w board.pl.ogame.gameforge.com/i…dycje-kompletny-poradnik/.
      Z chęcią się im przyglądnę.
      napiszę Tobie tak, gram na Ledzie, przed wprowadzeniem 7.1 latało się na walki z piratami bo były kolosalne starcia, prawdopodobnie szło 60% zniszczonych statków na PZ i można było zebrać maks 20kk metalu i kryształu. Obecnie nie opłaca się tego robić, na PZ idzie 20% dla Odkrywcy i 10% dla innych klas, są to informacje z changeloga z angielskiego forum. Oczywiście testowałem to, raz jak trafiłem na obcych to wyszedłem na 0 gdzie przy analogicznym starciu przed aktualizacją było ponad 12kk do przodu :)
      Wiem, jak było z ekspami w wersji 7.0. Grałem również na Ledzie. Również przeczytałem sporą ilość wątków na form EN w sprawie aktualizacji.
      Tutaj masz wyliczenia co zrobiłem kilka postów wyżej:

      Das140 napisał(a):

      Przeprowadziłem symulacje dla floty ekspedycyjnej 100k lm-ów 2400 DT-ków (techy 20/20/20):

      mały event piraci: od +18.701.600 do +27.488.800 | średni wynik: +23.197.600
      średni event piraci: od +34.630.600 do +38.505.800 | średni wynik: +37.181.000
      duży event piraci: od -8.333.600 do +30.203.200 | średni wynik:+15.905.600

      mały event obcy: od +26.570.800 do +27.037.200 | średni wynik: +27.322.000
      średni event obcy: od -8.368.400 do +19.410.800 | średni wynik: +8.681.200
      duży event obcy: od -259.894.400 do -95.044.800 | średni wynik: -180.446.400

      szansa na mały/średni/duży event: 90%/9%/1%
      szanca na pirató/obcych: 8%/3.5%

      mówiąc od X do Y mam namyśli, że X jest zyskiem/stratą dla jak najmniejszej ilości statków przeciwnika, a Y największą ilością, zaś "średni wynik" dla średniej ilości statków dla danego event-u. Dlatego maksymalny lub minimalny zysk dla danego event-u nie koniecznie musi być wartością X lub Y.

      Dane oparte na board.pl.ogame.gameforge.com/i…dycje-kompletny-poradnik/
      Jak widać dramatu nie ma. Jeszcze tylko uśrednić wyniki, odjąć koszty paliwa, odjąć czarne dziury i wyjdzie czy się opłaca, czy nie.
      Oczywiście zestawienie floty, które tutaj przedstawiłem nie musi być najbardziej optymalne, może są lepsze zestawy flot pod ekspy.
      Zważ na to, że zysk (jeśli po wszystkich podliczeniach będzie na plus) będzie skalował się liniowo wraz z flotą, którą wysyłamy. Przy 7.0 był limit, co mocno hamowało zyski odkrywcy w późniejszych etapach gry.

      EDIT:

      ---Webber--- napisał(a):

      w wersji v7.0 na PZ byłoby 60%
      to "60%" jest parametrem uni, na np. Zibalu byłoby 80%.
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      @Das140 zeby nie bylo ze jestem goloslowny...

      ifotos.pl/zobacz/Beztytulu_qararhx.png

      pokaz mi zysk... te kilka k? zapewne byl to jeszcze maly event. przy srednim i duzym flo w drzazgi i gruby minus

      Spoko a na ekspach masz po 10 - 55 mln zysku za slot :xsmile:
      Nie wiesz tego bo nie grasz i na forum nie ma wzoru.
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Muniek napisał(a):

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      @Das140 zeby nie bylo ze jestem goloslowny...

      ifotos.pl/zobacz/Beztytulu_qararhx.png

      pokaz mi zysk... te kilka k? zapewne byl to jeszcze maly event. przy srednim i duzym flo w drzazgi i gruby minus
      Spoko a na ekspach masz po 10 - 55 mln zysku za slot :xsmile:
      Nie wiesz tego bo nie grasz i na forum nie ma wzoru.
      buhahah XD rozbawiles mnie ;d

      ifotos.pl/zobacz/Beztytulu_qararhq.png

      expy od piatku po wyborze klasy do teraz

      objasnic tabelke czy nie trzeba?


      a tu dla odmiany calodzienny farming drugiego kolegi rowniez odkrywca- 0 expa

      ifotos.pl/zobacz/Beztytulu_qararrx.png
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg