Klasa Odkrywcy - dyskusja

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      ---Webber--- napisał(a):

      Muniek napisał(a):

      ---Webber--- napisał(a):

      dlaczego wadliwe? bo dają za dużo? :D
      tak
      może tak to ma działać, GF od lat promuje mniej aktywny styl gry :) kalkulator powstał na wzorze podanym przez team z .org, także nie jest to "bug"
      Jezeli takie zostaną to ok, nie ma problemu, klikne pyk cyk i jestem Odkrywcą, 500k anty to nie problem, nie będzie przez tydzień Indian Pale Ale po 9 zł tylko Tyskie po 2.5 zł :E i też da radę. Nie chodzi mi o to że on ma a ja nie. Chodzi mi o zachwianie tego balansu - ja farmie all day i mam mniej.
      ja tam po rozmowach z ludzmi widze ze jakis balans jest. odkrywca lata jak szalony po galaktyce i zbiera zlom jak taki zul puszki, general ma turbo statki i +2 do badan bojowych (no umowmy sie jak ktos ma techy 20/20/20 to to jest duzy kop bo w teori ma 22/22/22 - policzcie sobie ile to zaoszczedzonej sury, czasu i AM) a gornik kopie sobie w najlepsze majac do dyspozycji pelzacze, BA nawet zarabiac na nich moze i to grubo bo pelzacze kazdy chce miec:), dodatkowo turbo trampki wiec i po idlakach moze poszalec bardziej efektywnie niz wczesniej.
      jak zwykle kazdy placze ze ten ma to a tamten tamto ale nikt tak naprawde nie przeanalizuje jaki potencjal drzemie w danej klasie... plytko wszyscy myslicie

      AMAV napisał(a):

      a także nad "korzyściami" między poszczególnymi frakcjami, bo np flociarz - generał teraz dostaje najmniej , zaraz będzie oczywiście oburzenie...
      wyzej obalilem twoje teorie
      ludziki- myslenie nie boli. polecam wszystkim skorzystac z tego "czegos" co ma pod kopulka
      no właśnie myślenie nie boli przestań obrażać , tylko dawaj argumetny

      taa mt latają jak szalone to sobie zobacz jakie prędkości mają pioniery i nimi można farmić 25 % więcej tego co inni, więc Twój argument co do farmienia leży i kwiczy, nie pisze teraz o kopulce kolegi....

      korzyści z badań na początku tak, ale potem te badania zje "inflacja" bo przyrosty surowców pozwolą na wybudowanie kilku poziomów tych badań co zyskuje flociarz... teraz, o ile zrozumiesz co mam na myśli,
    • Wynik ekspedycji [X:X:X]15.12.2019 13:30:06
      Od: dowódca floty
      Ekspedycja donosi o znalezieniu ogromnego wraku obcego statku kosmicznego. Nie udało się poznać ich technologii ale zdołano podzielić statek na podstawowe elementy i odzyskać z nich surowce.


      Zrabowano: 34.014.815 Kryształ.


      Wpis z dziennika pokładowego oficerów komunikacyjnych: Zdaje się, że ta część wszechświata jeszcze nie była badana.
      :D
    • @ackra

      Też dziś znalazłem 34kk. Tylko surowiec inny ;)

      Ekspedycja donosi o znalezieniu ogromnego wraku obcego statku kosmicznego. Nie udało się poznać ich technologii ale zdołano podzielić statek na podstawowe elementy i odzyskać z nich surowce.
      Zrabowano: 34.300.000 Deuter.


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • ciap napisał(a):

      ackra napisał(a):

      @zefir ile DT i pionierów wysyłasz, bo ja 800 DT i 1 pioniera, może za mało ;)
      Za mało 2,1k DT chyba trzeba ;)
      mviv.hebergratuit.net/expe71_prod.htm?i=2

      wg tego kalkulatora wychodzi, że maks to 4200 DT (edit - przy tech nad na 0) i wtedy można znaleźć 105.000.000 mety lub 52.500.000 krisu lub 35.000.000 dexu..


      Czy inne klasy będą miały odświeżony wzór na ekspedycję, bo takie wielkości to chyba o wiele więcej niż miało być...
    • cichah2o napisał(a):

      Czy inne klasy będą miały odświeżony wzór na ekspedycję, bo takie wielkości to chyba o wiele więcej niż miało być...
      Szansa, na znalezienie dużego event-u i jednocześnie surowców to jakieś 0.32%.
      Ten kalkulator pokazuje tylko najwięcej co możemy znaleźć, a szanse na takie ogromne łupy są bardzo malutkie.
      jak dla mnie ten kalkulator coś jest zrypany.
      Wydaje mi się, że pokazuje dwa razy więcej floty maksymalnej do znalezienia niż jest to możliwe oraz pokazuje, że pionier nie może znaleźć okrętu wojennego, co jest nieprawdą.
    • ja pier... ludzie... najpierw plakaliscie ze odkrywca to gowno a teraz placzecie ze moze znalesc tyle i tyle sury..

      owszem, ale kluczem tu jest slowo >>> MOZE <<<, a nie ze znajduje za kazdym razem. poza tym wartosci statkow w tym nowym kalkulatorze to wartosci MAKSYMALNE i nie jest powiedziane ze za kazdym razem tyle bedzie sie znajdowalo. tak jak bylo wczesniej na expach sa 3 rodzaje eventow: maly, sredni i duzy i na kazdy z nich jest odp % szans...

      poza tym czym ma sie ten odkrywca wyrozniac na tle innych klas? 3% bonusem do znalezisk...? no k... prosze was... co to jest 3%???

      balans jest i ja go widze. nie mam zamiaru znowu kilku dni tracic na tlumaczenie wam wszystkiego bo i tak macie w to wywalone. kazdy tylko widzi cyferki... ooo bo on zwizl 50m krychy... tak trafilo sie... raz na dzien... ci co najwiecej szczekaja, prosze wezcie odkrywce i sobie polatajcie. zobaczycie co, jak i ILE tak naprawde bedzie wam wpadac... a potem porozmawiamy.

      gornik ma mega wydobycie, flociarz szybkie stateczki a odkrywca zbiera puszki po smietnikach co by miec chociaz na jedno piwo dziennie. jak komus nie pasuje taki balans to wy... grac w tetris

      :grr: :grr: :grr:

      ale mnie grzejecie wszyscy... :grr: :grr: :grr:


      Qnick napisał(a):

      ciap napisał(a):

      ackra napisał(a):

      @zefir ile DT i pionierów wysyłasz, bo ja 800 DT i 1 pioniera, może za mało ;)
      Za mało 2,1k DT chyba trzeba ;) mviv.hebergratuit.net/expe71_prod.htm?i=2
      wg tego kalkulatora puszczając pioniera DT i SS mogę znaleźć max krążowniki, a znalazłem 11OW. Bug czy błąd kalkulatora?
      blad kalkulatora.
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Qnick napisał(a):

      ciap napisał(a):

      ackra napisał(a):

      @zefir ile DT i pionierów wysyłasz, bo ja 800 DT i 1 pioniera, może za mało ;)
      Za mało 2,1k DT chyba trzeba ;) mviv.hebergratuit.net/expe71_prod.htm?i=2
      wg tego kalkulatora puszczając pioniera DT i SS mogę znaleźć max krążowniki, a znalazłem 11OW. Bug czy błąd kalkulatora?
      w nim chodzi bardziej o pojemności jakie można mieć i co wysłać,aby osiągnąć maxa niż to,że pokaże dokładnie jaki typ statku wyciągniesz.
      co z tym zrobi właściciel,ciul wie. nie jest to zabawka GF,więc ><>
      Art to żart.



      Stare, niesłuszne zbanowane konto


      I am not a king, I am not a god, I am... worse...
    • wampek napisał(a):

      Osobiście uważam, że system ekspedycji jest zbugowany (jak większość elementów) ponieważ ma się on nijak do wcześniejszych zapowiedzi, więc nie zdziwię się jeśli w poniedziałek, wtorek dostanie on aktualizacje.
      Jak się nie zgadza jak się zgadza?

      piink napisał(a):

      When you have an active Discoverer class, the formula works as follow: (Baseloot + Classbonus) * ecospeed.
      On default values in a speed 5 universe: (1 + 0.5) * 5.

      The Pathfinder gives a boost of *2 on the base loot of an expedition.
      Both can be combined, so if you are a Discoverer and are flying with Pathfinders: (Baseloot + Classbonus) * ecospeed * 2
      Dla eko x7:
      (1 + 0.5) * 7 * 2 = 21
      czyli odkrywca dostaje 21 razy więcej loot-u niż sprzed aktualizacji.
    • Das140 napisał(a):

      wampek napisał(a):

      Osobiście uważam, że system ekspedycji jest zbugowany (jak większość elementów) ponieważ ma się on nijak do wcześniejszych zapowiedzi, więc nie zdziwię się jeśli w poniedziałek, wtorek dostanie on aktualizacje.
      Jak się nie zgadza jak się zgadza?

      piink napisał(a):

      When you have an active Discoverer class, the formula works as follow: (Baseloot + Classbonus) * ecospeed.
      On default values in a speed 5 universe: (1 + 0.5) * 5.

      The Pathfinder gives a boost of *2 on the base loot of an expedition.
      Both can be combined, so if you are a Discoverer and are flying with Pathfinders: (Baseloot + Classbonus) * ecospeed * 2
      Dla eko x7:(1 + 0.5) * 7 * 2 = 21
      czyli odkrywca dostaje 21 razy więcej loot-u niż sprzed aktualizacji.
      Odkrywca może i tak... ale pozostałe klasy miały również dostawać 2/3 z tego i jakoś tego nie dostrzegam
      Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
    • Das140 napisał(a):

      wampek napisał(a):

      Osobiście uważam, że system ekspedycji jest zbugowany (jak większość elementów) ponieważ ma się on nijak do wcześniejszych zapowiedzi, więc nie zdziwię się jeśli w poniedziałek, wtorek dostanie on aktualizacje.
      Jak się nie zgadza jak się zgadza?

      piink napisał(a):

      When you have an active Discoverer class, the formula works as follow: (Baseloot + Classbonus) * ecospeed.
      On default values in a speed 5 universe: (1 + 0.5) * 5.

      The Pathfinder gives a boost of *2 on the base loot of an expedition.
      Both can be combined, so if you are a Discoverer and are flying with Pathfinders: (Baseloot + Classbonus) * ecospeed * 2
      Dla eko x7:(1 + 0.5) * 7 * 2 = 21
      czyli odkrywca dostaje 21 razy więcej loot-u niż sprzed aktualizacji.
      czyli zbieracz z pionierem powinien dostać 1*7*2 = 14 czyli jakieś 2/3 tego co znajduje odkrywca.. a 32kk metalu do 2kk metalu ma inne proporcje ;(
    • cichah2o napisał(a):

      Das140 napisał(a):

      wampek napisał(a):

      Osobiście uważam, że system ekspedycji jest zbugowany (jak większość elementów) ponieważ ma się on nijak do wcześniejszych zapowiedzi, więc nie zdziwię się jeśli w poniedziałek, wtorek dostanie on aktualizacje.
      Jak się nie zgadza jak się zgadza?

      piink napisał(a):

      When you have an active Discoverer class, the formula works as follow: (Baseloot + Classbonus) * ecospeed.
      On default values in a speed 5 universe: (1 + 0.5) * 5.

      The Pathfinder gives a boost of *2 on the base loot of an expedition.
      Both can be combined, so if you are a Discoverer and are flying with Pathfinders: (Baseloot + Classbonus) * ecospeed * 2
      Dla eko x7:(1 + 0.5) * 7 * 2 = 21czyli odkrywca dostaje 21 razy więcej loot-u niż sprzed aktualizacji.
      czyli zbieracz z pionierem powinien dostać 1*7*2 = 14 czyli jakieś 2/3 tego co znajduje odkrywca.. a 32kk metalu do 2kk metalu ma inne proporcje ;(

      Tak juz to wyliczyyłem po otrzymaniu wzzoru.

      wzor zbieracz x 14
      wzor odkrywca x 21


      w praktyce:
      zbieracz x2 do ogame 6.0
      odkrywca x bóg wie
      Sprzedam metal na Quantum.
      Nick w grze: Muniekk
    • Das140 napisał(a):

      wampek napisał(a):

      Osobiście uważam, że system ekspedycji jest zbugowany (jak większość elementów) ponieważ ma się on nijak do wcześniejszych zapowiedzi, więc nie zdziwię się jeśli w poniedziałek, wtorek dostanie on aktualizacje.
      Jak się nie zgadza jak się zgadza?

      piink napisał(a):

      When you have an active Discoverer class, the formula works as follow: (Baseloot + Classbonus) * ecospeed.
      On default values in a speed 5 universe: (1 + 0.5) * 5.

      The Pathfinder gives a boost of *2 on the base loot of an expedition.
      Both can be combined, so if you are a Discoverer and are flying with Pathfinders: (Baseloot + Classbonus) * ecospeed * 2
      Dla eko x7:(1 + 0.5) * 7 * 2 = 21
      czyli odkrywca dostaje 21 razy więcej loot-u niż sprzed aktualizacji.
      no i kalkulator tak pokazuje. loot x21 (nawias pod wyborem pkt najsilniejszego gracza) wiec sie zgadza

      @wampek bo widze ze chyba pominales linijke


      KissOfTheDragoon napisał(a):

      poza tym czym ma sie ten odkrywca wyrozniac na tle innych klas? 3% bonusem do znalezisk...? no k... prosze was... co to jest 3%???

      zamien sobie "3%" na twoje 2/3


      zapewne jestes gornikiem wiec powiem ci tak. nikt sie nie wpiernicza w doladowane wydobycie gornikow, wiec niech nikt sie nie wtraca w ekspedycje odkrywcy... najlepiej, miec mega wydobycie i jeszcze sobie dobijac to mega farmingiem z ekspow nie? nie ma tak dobrze:)
      No Sacrifice, No Victory...
      Punish and Enslave

      przed zlomem nie ucieknie nikt, nawet Hitler xDDD ---> youtube.com/watch?v=B1v_YTE5dOg
    • Das140 napisał(a):

      @wampek
      jak dla mnie na razie balans między odkrywcą zbieraczem jest zachowany.
      "na razie" ponieważ jeszcze nie miałem czasu kombinować z walkami z piratami/obycmi.
      Zgodnie z kalkulatorem walk wysyłanie wielkich flot lm nie ma sensu - zysk żaden (a nawet strata). Czasem zyskam drobne (2-3kk) jak spotkam piratów, a w mojej flocie jest 3k pionierów. Ale to raczej przy okazji zwykłych ekspedycji niż jako cel główny.

      Być może okaże się, że np 100k pionierów wysłane na ekspedycje daje duży zysk - ale wtedy dorzuć koszt paliwa - i lepszy zysk masz z małych ekspedycji.
      Rentier
      TOP1 Wezn (po UF)
      TOP1 Oberon
    • KissOfTheDragoon napisał(a):

      osobiscie chcialbym przypomniec ze wyliczenia Starka byly do wersji 7.0. kiedy robilem wlasne do wersjii 7.1
      Nieprawda, starrk robił wyliczenia dla wersji 7.1

      KissOfTheDragoon napisał(a):

      poza tym obecnie jesli chodzi o "zdobywanie" zlomu z piratow i alienow to jest to 20% ze starcia- TYLKO. powtorze sie chyba 5 raz- jesli tracisz cos a potem oddaja ci 20% straty to czy jestes na plus czy na minus?
      A ja Ci powiem, że to 20% jest z floty piratów/obcych jak i twojej. Ty uważasz, że tylko z twojej, co jest błędnym założeniem.
    • cichah2o napisał(a):

      czyli na speed 1 jest tylko 1,5 raza więcej - odkrywca się nie opłaca, ale na speed 7 mamy już 10,5 raza więcej - i tu odkrywca bardzo się opłaca <- tak wynika z raportów z ekspedycji tu zamieszczanych - szkoda, że takie informacje dostajemy po wprowadzeniu klas a nie przed ich wyborem...
      Powiedziałbym raczej, że szkoda, że opisy klas jawnie wprowadzają graczy w błąd, a dla osób dopiero zaczynających zabawę będzie to właściwie pierwszy wybór jakiego dokonają po rejestracji.
      Uni1: Maki Maki vel Gin [ETREA] - RIP