Wydłużenie czasu badania (badania trwające przed aktualizacją)

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • szdom1 napisał(a):

    Właśnie kończyło mi się badanie nap ędu spalinowego. Zostało 3,5 h. Chciałem przyspieszyć dopałką 1x2h i 3x0,5h. I przyspieszyłem. Do końca badania pozostało 1 tydzień 5 dni i 41 min.!!!
    Masakra!!! Gdzie mogę zgłosić ten problem??? Poproszę o link do zgłoszenia. Z góry dziękuję.
    EDIT:
    Już zgłoszone.
    Sprawdzałem u siebie i może to u ciebie takze zadziała.

    W chwili uruchomienia badania (jeszcze przed update) miałem uruchomionego technokrate (aby było -25% czasu badania). W chwili użycia dopałki był nieaktywny - i czas mi wydłużyło.
    Potem uruchomiłem technokrate i uzyłem kolejnej dopałki 30m - i o dziwo skróciło - wróciło do czasu takiego jak przed update (minus ~tydzien czy dwa - czyli ok ) . Wygląda na to, jakby zmienił się sposób liczenia czasu badania - kazde użycie dopałki liczy go od nowa (tzn sprawdza bonusy badań (event) , technokrate, klase, pierwotny czas (wynikający z labór) - i dopiero przy tak wyliczonym czasie - sprawdza kiedy uruchomiono i odejmuje czas. Więc jak zabraknie np technokraty albo eventu - to dopałka wydłuża czas badania.

    W skrócie - uruchom technokrate, rzuc dopałke 30m - i badanie się zakonczy od razu
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    szdom1 napisał(a):

    Właśnie kończyło mi się badanie nap ędu spalinowego. Zostało 3,5 h. Chciałem przyspieszyć dopałką 1x2h i 3x0,5h. I przyspieszyłem. Do końca badania pozostało 1 tydzień 5 dni i 41 min.!!!
    Masakra!!! Gdzie mogę zgłosić ten problem??? Poproszę o link do zgłoszenia. Z góry dziękuję.
    EDIT:
    Już zgłoszone.
    Sprawdzałem u siebie i może to u ciebie takze zadziała.
    W chwili uruchomienia badania (jeszcze przed update) miałem uruchomionego technokrate (aby było -25% czasu badania). W chwili użycia dopałki był nieaktywny - i czas mi wydłużyło.
    Potem uruchomiłem technokrate i uzyłem kolejnej dopałki 30m - i o dziwo skróciło - wróciło do czasu takiego jak przed update (minus ~tydzien czy dwa - czyli ok ) . Wygląda na to, jakby zmienił się sposób liczenia czasu badania - kazde użycie dopałki liczy go od nowa (tzn sprawdza bonusy badań (event) , technokrate, klase, pierwotny czas (wynikający z labór) - i dopiero przy tak wyliczonym czasie - sprawdza kiedy uruchomiono i odejmuje czas. Więc jak zabraknie np technokraty albo eventu - to dopałka wydłuża czas badania.

    W skrócie - uruchom technokrate, rzuc dopałke 30m - i badanie się zakonczy od razu
    Serdeczne dzięki za podpowiedź. Niestety już po fakcie bo zmuszony byłem zakończyć badanie i użyłem AM. Ponad 100k AM w plecy! :(
    :fa: :fa: :fa: Badania TOP 2 U43 :fa: :fa: :fa:

    Tech Laserowa 21 lvl Rekord Światowy Ogame
    Astrofizyka 18 lvl Rekord Światowy Ogame

    A w wolnych chwilach: astrofotografiaszymon.blogspot.com
  • Przy czym ja nie jestem na 100% pewien, że taka jest reguła. Zadałem pytanie Artowi, czekam - pewnie po trzech króli dostaniemy odpowiedź.

    Po prostu zacząłem się zastanawiać z czego moze wynikać taka różnica czasów badan - i sprawdziłem kilka rzeczy. U mnie reguła się potwierdziła raz - ale to za mała próba, aby twierdzić, że jest ona prawdziwa zawsze oraz u każdego.

    Po prostu wygląda na to, że użycie dopałki do badań wyzwala przeliczenie czasu na nowo - uwzględniając aktualne bonusy i cechy. Wcześniej po prostu odejmowało 30 min od wyświetlanego czasu - bez przeliczania go na nowo.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Potwierdzam sposób opisany wyżej działa.

    W momencie włączania badania miałem technokrate etc

    Później badanie się wydłużyło po użyciu dopalacza 30 min ( brak technokraty) z 8 tyg do 24 tyg

    Aktualnie włączyłem technokrate + dopalacz 30 min....efekt badanie się zakończyło
    uni [64] - Off [LaMki]
    uni [66] - Off [LaMki]
    uni [Jupiter] - Off [E-X-P]
    uni [Taurus] - ON [SKY]
  • Jedni dostają anty na zakoczenie, a inni, w takim samym przypadku - nic nie dostają - jeszcze Art pisał, że to bugusing (jak jeszcze wczesniej nie miałem pojecia co to za błąd). Wg Arta specjalnie wydłużyłem sobie badanie o tydzien (za pomocą dopałki) aby zyskać na tym ... tylko nie potrafił napisać, ani jaki bug (bo użycie dopałki to raczej standardowa funkcja ogame - a nie bug), ani jaką korzyść ma gracz z wydłużenia badania.

    Tak więc zgłaszaj na support - może coś dostaniesz - choćby bana za bugusing :D co nie, Art?

    (jak na koniec stwierdziłem, że mam gdzieś pomoc suportu i zacząłem sam testować - kosztem własnej anty na technokrate i własnych dopałek - to udało mi się przywrócić pierwotny czas badania - i tak zostawiłem. Ale ze strony suportu dostałem tylko rozgoryczenie - zero pomocy)

    I na koniec - jak ładnie w tym samym tickecie opisałem co i jak sądzę - to co się stało - Art niby to przekazał dalej. Szkoda, że bana nie wlepił ... szkoda, byłoby śmieszniej
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Sobieski napisał(a):

    No ja w dalszym ciągu czekam na rozpatrzenie mojej sprawy.

    Ile maksymalnie się czeka na rozpatrzenie przez GO problemu?
    Ja mam zgłoszenie (w innej sprawie) czekające prawie 2 miesiące.

    Mój ticket w tej sprawie z 2019-12-18 nie został rozwiązany - ale umieściłem tam swój opis, jak ja widzę przyczynę błędu - i Art napisał, że przekazał to do działu technicznego. Ale gra jak działała, tak działa :D
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Zgłosiłem, badanie się skończyło, nie wiem czym to jest spowodowane. Badanie trwało krótko bo na nowym uni - Leda, ale na Quantum boje się teraz dopalacza użyć. Zobaczymy co będzie dalej.
    Quantum [ON] Eomer
    Leda [ON] Quetzalcoatl

    u6 - Telos, kiedyś to byli czasy :!:
  • ale to też dziwne, bo sojusznik jeszcze PRZED aktualizacją, która miała usunąć tenże błąd, użył dopalacza (30 min) i nie wydłużyło mu badania. Badanie miał włączone na klasie generał przy aktywnym technokracie. W momencie używania dopalacza miał oczywiście aktywną klasę ODKRYWCY i nie miał ani technokraty, ani też nie było eventu z krótszymi badaniami


    'Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna...

    S. King
  • Avinashi napisał(a):

    ale to też dziwne, bo sojusznik jeszcze PRZED aktualizacją, która miała usunąć tenże błąd, użył dopalacza (30 min) i nie wydłużyło mu badania. Badanie miał włączone na klasie generał przy aktywnym technokracie. W momencie używania dopalacza miał oczywiście aktywną klasę ODKRYWCY i nie miał ani technokraty, ani też nie było eventu z krótszymi badaniami
    Czyli prawidłowo - tak obecnie działają dopałki.

    Dla wyjaśnienia:
    "Wygląda na to, że zmnieniony został sposób przeliczania czasu badania (względem v 6).
    Wcześniej liczyły się bonusy w chwili uruchomienia badania - tj technokrata / event. Następnie (już poza eventem, bez technokraty) - użycie dopałki nie przeliczało czasu badania. Zawsze było jedynie odejmowanie wartości dopałki od "bieżącego czasu".

    Obecnie każdorazowe użycie dopałki do badań (dowolnej) wyzwala na nowo przeliczenie całego czasu - a więc jeżeli w chwili użycia dopałki nie będzie technokraty / event / klasy odkrywcy - to badanie może ulec wydłużeniu, względem pierwotnego czasu."

    A więc każde użycie dopałki triggeruje na nowo przeliczenie czasu badania - więc jak macie mniej bonusów niż w chwili uruchomienia badania to czas sie wydłuży. Jak tyle samo - to dopałka po prostu odejmie swój czas. Jak więcej - to badanie się skróci.

    Bonusy to:
    - event na uni - -25% czasu badania
    - technokrata - -25% czasu badania
    - odkrywca - -25% czasu badania

    Tak więc jak widać - została zmieniona zasada działania - bez informacji do graczy. Jeżeli to jest błąd (czyli zasada powinna zostać po staremu) - to ok. Ale jezeli po prostu zmienił się sposób użycia dopałek - to błędu nie ma - tylko gapiostwo teamu, że nie potrafił przekazać tej informacji do graczy.

    Jak cos - to @Art od 2019-12-27 19:56:36 podobno dowiaduje się o tym :D może zdąży przed lipcem.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    Avinashi napisał(a):

    ale to też dziwne, bo sojusznik jeszcze PRZED aktualizacją, która miała usunąć tenże błąd, użył dopalacza (30 min) i nie wydłużyło mu badania. Badanie miał włączone na klasie generał przy aktywnym technokracie. W momencie używania dopalacza miał oczywiście aktywną klasę ODKRYWCY i nie miał ani technokraty, ani też nie było eventu z krótszymi badaniami
    Czyli prawidłowo - tak obecnie działają dopałki.
    Dla wyjaśnienia:
    "Wygląda na to, że zmnieniony został sposób przeliczania czasu badania (względem v 6).
    Wcześniej liczyły się bonusy w chwili uruchomienia badania - tj technokrata / event. Następnie (już poza eventem, bez technokraty) - użycie dopałki nie przeliczało czasu badania. Zawsze było jedynie odejmowanie wartości dopałki od "bieżącego czasu".

    Obecnie każdorazowe użycie dopałki do badań (dowolnej) wyzwala na nowo przeliczenie całego czasu - a więc jeżeli w chwili użycia dopałki nie będzie technokraty / event / klasy odkrywcy - to badanie może ulec wydłużeniu, względem pierwotnego czasu."

    A więc każde użycie dopałki triggeruje na nowo przeliczenie czasu badania - więc jak macie mniej bonusów niż w chwili uruchomienia badania to czas sie wydłuży. Jak tyle samo - to dopałka po prostu odejmie swój czas. Jak więcej - to badanie się skróci.

    Bonusy to:
    - event na uni - -25% czasu badania
    - technokrata - -25% czasu badania
    - odkrywca - -25% czasu badania

    Tak więc jak widać - została zmieniona zasada działania - bez informacji do graczy. Jeżeli to jest błąd (czyli zasada powinna zostać po staremu) - to ok. Ale jezeli po prostu zmienił się sposób użycia dopałek - to błędu nie ma - tylko gapiostwo teamu, że nie potrafił przekazać tej informacji do graczy.

    Jak cos - to @Art od 2019-12-27 19:56:36 podobno dowiaduje się o tym :D może zdąży przed lipcem.
    A jak od razu po wstawieniu badania skrócę sobie czas poprzez anty o połowę, a pod koniec okresu oczekiwania użyje dopałki w wyniku czego przywróci mi czas odjęty na początku przez antymaterie, to mam rozumieć, że tak ma być? Nawet jeśli skracanie przez anty również jest dopałką (czyli gdzieś info o użytych skracaczach są przechowywane) to "nowa mechanika" pozbawiałaby całkowicie sensu ewent na krótsze badanie.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • Pytajcie się Arta - a nie mnie - ja tylko wam napisałem jak to obecnie działa - poklikałem kiedyś i w 10 min znalazłem regułę. Ale Art od miesiąca nie potrafi zadać pytania do product ownera - i uzyskać odpowiedzi czy to jest błąd czy zamierzone nowe działanie :P

    A event ma sens - tylko od tego momentu nie możesz użyć dopałek. Albo inaczej - dopałek używasz tylko wtedy, jak jest event -25%. Po prostu musicie się przyzwyczaić, że póki co dopałki do badania działają inaczej (kiedyś czekałeś z uruchomieniem badania na event - teraz uruchamiasz kiedy chcesz - a w czasie eventu uzywasz dopałek).

    Co do skrócenia / zakonczenia - podejrzewam, jak działają - ale się nie wypowiem - szkoda mi było anty na potwierdzanie słuszności podejrzeń - plus - to nie ja pracuje przy projekcie ogame - abym testował za nich ich burdel.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • @dexPL proszę przestań stosować podjazdy w moją stronę. Jest to męczące i w pewnym momencie będę już po prostu kasował posty, które będą zawierały tego typu uwagi. Jeśli to nie pomoże, skończą się Twoje tyrady na tym forum.
    Opisany błąd został zgłoszony, widać jego naprawa nie została przeprowadzona do końca.
    Zgłoszę błąd jeszcze raz.

    PS. to samo dotyczy @justvroum
  • Art napisał(a):

    @dexPL proszę przestań stosować podjazdy w moją stronę. Jest to męczące i w pewnym momencie będę już po prostu kasował posty, które będą zawierały tego typu uwagi. Jeśli to nie pomoże, skończą się Twoje tyrady na tym forum.
    Opisany błąd został zgłoszony, widać jego naprawa nie została przeprowadzona do końca.
    Zgłoszę błąd jeszcze raz.

    PS. to samo dotyczy @justvroum
    @Art nie dość, że nie wykonujesz dobrze swojej pracy, to jeszcze masz pretensje do użytkowników forum, że wypominają Twoją niekompetencje? Wręcz zaczynasz im grozić? Ile ty masz lat chłopie? To ci ludzie opłacają Twoją pensje, a nie ty ich.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°
  • Art napisał(a):

    Powtórzę po raz ostatni. To jest dział zgłaszania błędów, a nie miejsce do wylewania pomyj. Zgadza się, jeśli ktoś mimo upomnień, nadal nie potrafi utrzymać poziomu, to nie będzie się wypowiadał. Nie zamierzam głaskać trolli.
    Owszem, to jest dział zgłaszania błędów, a więc teoretycznie nie miejsce na takie dyskusje... problem w tym, że "dyplomatycznie" unikasz wypowiadania się w miejscach gdzie faktycznie mógłbyś pomóc... przekazać opis błędu wyżej każdy potrafi.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°