Optymalny sklad ekspedycji po 7.1

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • arts napisał(a):

    @dexPL @Starrk

    Wy mówicie o puszczaniu w jednym slocie samych ow lub samych lmow prawda?

    Bo też się bawię w piratów
    Same lmy. tzn, jak pisałem wcześniej

    Dzielisz liczbę lmów na 7 (tyle exp masz) - ew cos zostawiasz w zapasie.

    I wysyłasz:
    lmy
    + 1 pionier
    + 1 sonda
    (+ bombowiec - opcjonalnie - jak chcesz dostawać reapery i niszczarki z floty)

    I taki skład sobie całkiem nieźle radzi nawet z obcymi.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Tak się zastanawiam: jak we flocie mam niszczarkę/bombowiec to trafiając flotę mam szansę na wszystko. Ok, jasne. Potem gra losuje ile floty przywiozę.

    I powiedzmy dostaje:
    100 lm
    50 mt
    20 dt
    20 niszczarek
    10 ow
    Jest to flota o wartości powiedzmy 10 milionów surowców.

    A co w sytuacji jak nie ma niszczyciela we flocie? Czy też przywiozę flotę o wartości 10 milionów surowców, ale w innym składzie? Czy jednak brak niszczyciela powoduje, że efekt surowcowy eventu jest gorszy?
  • @Piciu napisał(a):

    Tak się zastanawiam: jak we flocie mam niszczarkę/bombowiec to trafiając flotę mam szansę na wszystko. Ok, jasne. Potem gra losuje ile floty przywiozę.

    I powiedzmy dostaje:
    100 lm
    50 mt
    20 dt
    20 niszczarek
    10 ow
    Jest to flota o wartości powiedzmy 10 milionów surowców.

    A co w sytuacji jak nie ma niszczyciela we flocie? Czy też przywiozę flotę o wartości 10 milionów surowców, ale w innym składzie? Czy jednak brak niszczyciela powoduje, że efekt surowcowy eventu jest gorszy?
    nie jest gorszy, skład floty będzie inny
  • rozpruwacze to się znajduję a nie niszczy :p
    ale tak na serio to wychodzi na to że na ekspa najlepiej wysyłać
    dt + pionier + rozpruwacz lub bombowiec (rozpruwacz szybszy na x1 jest spora różnica)

    a dla piratów ow i wszystko co jest tańsze jest ok ale co z kr? to też wysyłać czy lepiej nie bo ma szybkie do lm?
    No bo jak samemu wyślesz 10k mt i 10k kr +2k ow to jeżeli obece lub piraty będą mieć lm no to zysk jak się patrzy
  • Możesz w zasadzie słać cokolwiek byleby flota była jednolita. Same LM, same OW, same KR, same pance itd. W przeciwnym przypadku mocniejsze statki piratów będą kosić twoje słabsze i zysk z zabawy będzie niższy. Pomijam już w ogóle kwestię SD.

    Jest tylko taki problem, że deuter ze statków nie ląduje na pz stąd najlepsze są LM i OW (biorąc pod uwagę spalanie). Można też CM - poleci sporo kryształu, ale więcej palą i poza ekspami są zasadniczo bezużyteczne.

    Jak ślesz DT w ekspach to możesz w zasadzie puścić cokolwiek, niszarkę, reapera, bombkę. I tak DT będzie najwolniejszym statkiem.
  • Właśnie cm (jak masz ich duzo) - się idealnie nadają - bo jak trafisz piratów się ucieszysz - lepszy zlom niz cm :D

    Patrząc na zysk najlepiej wychodzą lmy. Prędkość nie ma tak dużej różnicy - 4 min różnicy niewiele dają, skoro i tak lot trwa 75-80 min. Chyba że ktoś ma taki układ dnia, że dzięki tej różnicy prędkości zrobi jedną falę ekspedycji więcej - to można puszczać. Natomiast przy lm masz zawsze najmniejsze koszty (najmniejsze straty vs piraci, najtanszy lot)
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Ktoś z Was widział tą tabelkę? Znalazłem ją na forum ogame.en

    Opisuje ilość DT jaką należy wysłać by uzyskać max. ilość statków. Gram na Kalyke i obecnie wysyłam 200DT+ss+pionier+reaper. W tym przypadku musiałbym wysłać 10x więcej DT (2016 jednostek) by uzyskać ew. max znalezionej floty. Działa to na naszym ogame? Niezależnie od klasy?
  • To jakiś badziew jest, ta tabelka.

    Max znalezionej floty masz przy 417dt. I to się nie zmieniło. To co się zmieniło to pojemność i zasoby.
    Aby przywieźć max zasobów (czyli 120kk metalu) musisz mieć więcej pojemności niż 417 dt. I prawdopodobnie tego dotyczy ta tabelka - tylko nie uwzględnia ona technologii nadprzestrzennej.

    Wysyłasz tyle dt / mt - aby mieć pojemność 120kk - tak jest na starszych uni. Na młodszych - licz max metal do znalezienia i tyle wysyłasz. I to jest tylko dla klasy odkrywcy. Inne klasy - wysyłasz 834 dt i po sprawie (bo maja tylko bonus x2 z pioniera).
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon