Równowaga klas

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • @Ecc0,
    Wzrosły, ale dla każdego.
    Odkrywcy dostają tylko 50% więcej, niż Ci którzy nie są odkrywcami. (tak z tego rozumiem)

    EDIT:
    Albo opcja druga:
    Odkrywca mnoży zyski z ekspedycji przez [Eco speed], a potem jeszcze przez 50%.
    Czyki dla uni x7, odkrywca dostaje 350% tego co nie odkrywcy.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Das140 ().

  • tereth2 napisał(a):

    roermond napisał(a):

    Nie wiem czy tak nadrabia.Zbieracz ma dwa dodatkowe sloty, większa pojemność i szybsze transportery. Przy rannych lotach na idlaki, gdzie liczy się kto pierwszy ten lepszy jest to duży bonus.U odkrywcy zysk jest losowy, może nic nie znalesc, zablokować sobie sloty przez opóźnienia w expach. No i co godzinę musi się logować, żeby wysłać kolejnego expa.
    zamieniłem na odkrywce z zbieracza efekt ?
    trzymałem sie top 50-55 przez 5 dni cały czas tracąc do czolowki

    mam odkrywce 3-ci dzien

    top 36 ... i gdybym skracał teraz za anty cokolwiek top 20 bez problemu bo z sura nie mam co robic ... wszystko zapchane
    nie ma wgl porownania

    zbieracz vs odkrywca
    Chyba Ciebie bardziej teraz zdenerwują :) +2% do zysku z pomyślnych ekspedycji
    Uni65/66 - Top1
    Górnicy OGame - Top10
  • kermit napisał(a):

    Muniek napisał(a):

    Nie grałem na 7.0 i nowszych wiec dopytam:
    miałeś najwięcej do powiedzenia odnośnie pełzaczy a nawet nie grasz?

    W ogame ktore ma kilkanascie lat grać od zera ? nie dzieki....przygotowuje swoje konto którym gram od dawna. No i prosze tutaj nie spamowac takimi tekstami, pisz na prv jak masz pytania tego typu.
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • zabrali 2 sloty zbieraczowi... dali niższe opłaty na rynku i +2 oferty...bzdura!!!


    a co do rynku to też coś zepsuli... wystawiam przedmiot który ma rozpiętośc od 95 k deu do 272k deu daje te 272k deu a finalnie cena rynkowa to 95k lub po 2 podejsciu 113 k....

    co dokladnie oslabia pioniera a co zbieracza? Pełzacz zamiast śmiesznych 0,03 daje 0,02...
  • -Usunięto bonus klasy Odkrywcy na ekspedycjach za Antymaterię.
    Ciekawe dlaczego?, ja na zbieraczu na evencie dałem rade uzbierać 15k anty(najwięcej dostałem 3600), nie mówcie że Odkrywcy otrzymali za friko po 100k anty w evencie, no nie mówcie...
    Może dla zbieracza też jakiś event wymyślą, bo też chciałbym komandora na 3 miechy...

    O ile nie będzie jakiegoś prawdziwego balansu, to śmiem twierdzić, że przy kolejnym uni 90% ludzi wybierze odkrywce. Sam bym wybrał, gdybym wiedział że to takie OP.

    OP Odkrywca PLUSY:
    -Pionier - 40k kryształu na rynku, 20 sztuk za ponad 1kk kryształu - znajdziesz na ekspedycjach setki.
    -OP ekspedycje (spoglądając na ekspedycje kolegów z sojuszu, to tak jakbym dostawał za swoje 1/10 ich zysku)
    -mało? łup z nieaktywnych 75%
    -mało? 25% szybszy czas badań
    -miała być antymateria, ale pacza dali (50k anty vs 3.6k za jedną ekspedycję, odkrywca vs zbieracz)

    Plusy zbieracz
    -25% produkcji kopalń
    -10% produkcji energii ??? - WOW
    -25% przestrzeni ładunkowej - niby spoko, ale na odkrywcy znajdziesz tych MT oraz DT tyle, że będziesz z nich próby moonowe robić.
    -pełzacze - nieruchliwe małe bestie co żrą 50 energii i g dają, aby coś dawały musisz mieć bunkier oraz mały legion pełzaczy plus satelit DWA RAZY tyle.

    Nie wiem, może ktoś zna jeszcze jakieś plusy dla zbieracza?

    Parodia z tego GF, chcieli dodać nowy content, a niechcący zbalansowali sobie giere.

    Może coś pominąłem, nie chce mi się już grać, bo to trochę takie niesmaczne.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez bastard ().

  • Podstawowa zaleta zbieracza - bonus jest pasywny. Możesz (przy odpowiednio przygotowanym koncie) logować się raz dziennie na 5 min - i zgarniasz cały przewidziany bonus. Aby odkrywcą coś dostać musisz logować się co chwila, pilnować, sprawdzać - a zbieracz w tym czasie śpi najebany :D
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • dexPL napisał(a):

    Podstawowa zaleta zbieracza - bonus jest pasywny. Możesz (przy odpowiednio przygotowanym koncie) logować się raz dziennie na 5 min - i zgarniasz cały przewidziany bonus. Aby odkrywcą coś dostać musisz logować się co chwila, pilnować, sprawdzać - a zbieracz w tym czasie śpi najebany :D

    Tym oto postem kolegi kończę swój pobyt w tym temacie.
    Wybieram zbieracza, wybieram swój styl życia, wybieram siebie :E
    Sprzedam metal na Quantum.
    Nick w grze: Muniekk
  • @bastard
    chyba nie rozumiesz natury odkrywcy.
    Jest to klasa bardzo dobra na początek gry. Zbieracz dopiero błyszczy kiedy masz jakie takie eko.

    btw:

    bastard napisał(a):

    -10% produkcji energii ??? - WOW

    bastard napisał(a):

    pełzacze - nieruchliwe małe bestie co żrą 50 energii
    Narzekasz na to, że pełzacz zjada energie i jednoczesnie pytasz się po co Ci bonus do energii? ja tak to zrozumiałem :)


    bastard napisał(a):

    Nie wiem, może ktoś zna jeszcze jakieś plusy dla zbieracza?
    -Dodatkowe 2 sloty na rynek
    -zwiększona szybkosć trampków o 100% bazowej wartosci.
    -Możesz uzyskać większy bonus z pełzaczy niż inne klasy o 50%.
  • bastard napisał(a):

    -Usunięto bonus klasy Odkrywcy na ekspedycjach za Antymaterię.
    Ciekawe dlaczego?, ja na zbieraczu na evencie dałem rade uzbierać 15k anty(najwięcej dostałem 3600), nie mówcie że Odkrywcy otrzymali za friko po 100k anty w evencie, no nie mówcie...
    Może dla zbieracza też jakiś event wymyślą, bo też chciałbym komandora na 3 miechy...

    O ile nie będzie jakiegoś prawdziwego balansu, to śmiem twierdzić, że przy kolejnym uni 90% ludzi wybierze odkrywce. Sam bym wybrał, gdybym wiedział że to takie OP.

    OP Odkrywca PLUSY:
    -Pionier - 40k kryształu na rynku, 20 sztuk za ponad 1kk kryształu - znajdziesz na ekspedycjach setki.
    -OP ekspedycje (spoglądając na ekspedycje kolegów z sojuszu, to tak jakbym dostawał za swoje 1/10 ich zysku)
    -mało? łup z nieaktywnych 75%
    -mało? 25% szybszy czas badań
    -miała być antymateria, ale pacza dali (50k anty vs 3.6k za jedną ekspedycję, odkrywca vs zbieracz)

    Plusy zbieracz
    -25% produkcji kopalń
    -10% produkcji energii ??? - WOW
    -25% przestrzeni ładunkowej - niby spoko, ale na odkrywcy znajdziesz tych MT oraz DT tyle, że będziesz z nich próby moonowe robić.
    -pełzacze - nieruchliwe małe bestie co żrą 50 energii i g dają, aby coś dawały musisz mieć bunkier oraz mały legion pełzaczy plus satelit DWA RAZY tyle.

    Nie wiem, może ktoś zna jeszcze jakieś plusy dla zbieracza?

    Parodia z tego GF, chcieli dodać nowy content, a niechcący zbalansowali sobie giere.

    Może coś pominąłem, nie chce mi się już grać, bo to trochę takie niesmaczne.
    we wszystkim masz racje ... ja zmienilem z zbieracza na odkrywce ... chcialem sam zobaczyc .. i oszalalem :)

    z top 55 na zbieraczu gdzie gralem 12h dziennie farmilem i nie moglem sie przebic ... obecenie jestem top 26 a sury mam tyle w zapasie ze do top 15 lekko wchodze teraz ... ale nie klikam nic za anty wiec trzeba czekac haha

    a wiec fakt odkrywca jest w chlere op

    nawet jak by zlaczyli generala + zbieracz vs odkrywca ... i tak odkrywca miazdzyl by te 2 klas razem wziete :)
  • Przy rozpoczęciu nowego uni ten pasywny bonus nic nie daje, przy rozwiniętym koncie jak najbardziej, ale nie wtedy jak każdemu brakuje 50k kryształu.

    Mój 25% przyrost kopalń powiedzmy na jednej planecie to około 20k surowców więcej(wiem to kupa kasy) ale popatrzmy na ekspedycje

    Jedna z moich lepszych ekspedycji dzisiaj:
    Sonda szpiegowska: 139
    Okręt wojenny: 1
    Pancernik: 2
    Lekki myśliwiec: 7
    Pionier: 1

    Kolega - odkrywca:
    Duży transporter: 220
    Niszczyciel: 3
    Krążownik: 3
    Pionier: 2

    Ktoś tu wcześniej trafnie powiedział, może tylko to rozwinę.
    Zbieracz jako klasa, jest dla ludzi którzy mają mniej czasu na grę i nie zamierzają go więcej dla gry poświęcać, z reguły to ludzie którzy lubią sobie postawić kopalnie, lubią jak starcza im surowców na codzienne badania, czasem sobie wyślą te 10 DT na fsa a czasem nie...

    Z pewnością nie jest to klasa dla ludzi którzy lubią tą grę i mają dużo czasu, bo wtedy, widzą że tracą czas w jakimś bagnie, a nie na międzygwiezdnym porcie.

    @Das140
    Bo te 10% więcej energii to straszna lipa, jak masz te 1000 pełzaczy i bunkier na nie, to te 10% ani Cie ziębi ani grzeje.
    Aha i już widzę jak ja ze swoim top200 buduję bunkier i stawiam powiedzmy 500 pełzaczy, ile to wytrzyma przy graczach top10 ? dzień - dwa ?
    i mówisz mi o 50% bonusie...

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez bastard ().

  • @bastard
    szybsze trampki = szybszy farming, więc więcej wyfarmisz.
    zauważ, że jesli wyslesz trampki w tym samym czasie, a nawet trochę później niż odkrywca, to twoje dolecą szybciej, więc zgarniesz 50% łupu, a odkrywca 50% * 75%, czyli 37,5%.
    Oczywiscie akurat ten bonus maleje wraz z rozwojem napędów.

    Taka jest specyfika klas. Pasywny odkrywca ma zero bonusów. Równie dobrze mógłby go dezaktywować.
    Zbieracz zawsze i wszędzie ma bonus w postać chociażby 25% do wszystkich kopalni, którego nikt mu nie zabierze.
  • Powinno być 2 klasy zbieracz i generał, a potem może podklasy, gdzieś tam bym wrzucił odkrywcę.

    Możecie mi pisać, że zbieracz jest taki fajny itd, ale i tak i tak spotkamy się w tej samej klasie na kolejnym uni...

    I czuje, że dopiero wtedy GF ruszy zadek i zbalansuje rozgrywkę.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez bastard ().

  • Zależność jest prosta... odkrywca na początek, zbieracz w późniejszym etapie. Nie do końca jednak jeszcze wiadomo jakie zmiany nastąpiły w bazowej mechanice ekspedycji, bo to słowo klucz w kwestii wyboru klasy... na dzień dzisiejszy klasa zbieracza da mi jakieś niecałe 70kk dodatkowego wydobycia, a ekspedycje do tej pory może z jakieś 10kk dziennie, a trzeba je regularnie co kilka godzin wysyłać by dawały zyski (ale to w odniesieniu do starej mechaniki tychże)... Ja bym na miejscu co niektórych również tak nie cieszył się z tych 75% łupu, bo jakby nie patrzeć zyskuje tylko osoba która wleci w idlaka jako pierwsza... dla pozostałych mało co zostaje. Efekt końcowy może więc być taki, że rzadko kiedy w ogóle uda się coś upolować.
    Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°