"Za co?!" "Za jajco!" "A tam było to samo i nie ma bana" "Eee ee ee za jajco!"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • "Za co?!" "Za jajco!" "A tam było to samo i nie ma bana" "Eee ee ee za jajco!"

    Czuję się źle. Mam dysonans poznawczy. Ja już jestem stary i mi świat ucieka do przodu coraz bardziej i może dlatego porównuję zasady gry Ogame do zasad panujących w realu co odbija się na moim postrzeganiu, ale może po kolei:


    Siedzę sobie skanuję, nic nie ma. No to siedzę dalej i też nic nie ma. Myślę, spoko, nie wolno ustawać w trudzie. Walnę dwa browary dla spokojności i się wszystko ułoży. skanuje dalej. nagle patrzę, leci na mnie 20 misji na szpieguj. ja w szoku! straciłem głowę! po zwolnieniu slotów lecą następne! łącznie chyba koło dwustu w odstępie sekundy lub dwóch z jednej sondy szpiegowskiej. Jakiś Asguard. tutaj screeny:

    prntscr.com/przjzu
    prntscr.com/przk71
    prntscr.com/przkcr
    prntscr.com/przkhu
    prntscr.com/przkn2
    prntscr.com/przr4s

    Jako, że z Asguardem się średnio lubimy to już mi się humor poprawił i wysmarowałem ticketa. jak widać miało to miejsce 3 listopada.

    6 listopada zezłomowałem Torq'a i faktycznie lagowałem recki. Nie ma co się wypierać bo tak było. Nic to nie dało bo oczywiście Torq sroce spod ogona nie wyleciał i wiedział jak to obejsć.

    7 listopada czyli całkiem szybko dostałem odpowiedź na ticketa dotyczącego Asguarda o następujacej treści:


    Witaj Yossarian,

    Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia. Niezwłocznie rozpoczniemy dochodzenie w sprawie zgłoszonego gracza.
    Jeśli posiadasz dodatkowe informacje lub dowody, które mogłyby pomóc nam w rozwiązaniu tej sprawy możesz nas o tym poinformować odpowiadając na tą wiadomość.
    Możemy zapewnić, że sytuacja ta nie zostanie przez nas zbagatelizowana, niemniej jednak ze względu na konieczność ochrony danych nie będziemy w stanie udzielić żadnych informacji na temat toczącego się postępowania.


    Standard. Przystąpili do gruntownego i rzetelnego sprawdzania. Sprawdzali i sprawdzali i bana nie dali. Git, myslę sobie. Mi też nie dadzą.
    13 listopada dostałem bana na tydzień za spam sondami. "Eeeee pomyłka, która da się wyjasnić przecież" i uderzyłem na support:



    Witaj Yossarian,

    blokada dotyczy akcji z 11.11. i rzeczywiście jest związana z kontem Torquemada i jego próbami zebrania PZ.
    Nie ma znaczenia w tej sytuacji czy Pana działania odniosły sukces.

    Zgodnie z wyjaśnieniem ZG:
    Spam, bez względu na formę (np. poprzez wiadomości, raporty szpiegowskie bądź też spam zakładki 'Podgląd' lecącymi flotami, reklamę innych gier lub treści) mający na celu utrudnianie gry graczowi jest niedozwolony. W przypadku akcji organizowanych przez większą ilość osób ukarane mogą zostać wszystkie zamieszane konta.

    Pana działania były celowe i nie służyły do pozyskania raportu szpiegowskiego stąd tymczasowa i ostrzegawcza blokada. Kolejna taka akcja spotka się z naszym bardziej zdecydowanym działaniem.

    Niestety, ale nie mogę się odnieść do Pana zgłoszenia dotyczącego gracza Asguard,gdyż nie znam szczegółów sprawy. Zapewniam jednak Pana, że każda sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie i wszelkie decyzje są podejmowane w zależności od wielu czynników.


    I tutaj jak śpiewał Grzesiuk, "ciut zalała mnie zła krew". A mówiąc kolokwialnie szlag jasny mnie trafił. "Skoro spam bez względu na formę jest niedozwolony to dlaczego Asguard nie dostał bana? O nie tak być nie będzie!" powiedział mój wewnętrzny głos sprawiedliwości i napisałem odpowiedź:

    Dziękuję za odpowiedź.
    Powołuje się Pani na ZG. Przestudiowałem dokładnie zmiany w ZG i nie widzę wzmianki o zmianie zasad dotyczących spamu w grze.

    board.pl.ogame.gameforge.com/i…K-KLIK-PZ-ZNIK%C5%81-TOP/

    Tutaj jest bitwa top1 World. Po tej bitwie także mialo miejsce spamowanie obroncy sondami podczas zbiórki reckow. Pomijam fakt, że tam lagowanie się powiodło bo zgadzam sie z twierdzeniem że liczy się zamiar. Natomiast nie widzę powodu dlaczego ja mam miec blokadę a gracze którzy robili to samo jej nie mieli. Uprzedzając Pani odpowiedź, że to było dawno dopiszę jeszcze, że mam dwa inne sytuqcje gdzie nastepował spam sondami i takze nie było banów. Jedno mialo miejsce 3 dni po mojej blokadzie a drugie 3 dni przed moja blokadą. W obu sytuacjach dexyzję podejmowal inny operator niż Pani. Wnioskuję, że decyzja nie mieści się w ramach ZG tylko punktu widzenia operatora. Czy tak to wygląda?


    [ciach]


    I tutaj jakbym dostał grubym nieheblowanym kijem w ... powiedzmy w głowę. "Ktoś cię Yoss chce ostro bez nawilżania wykochać!" powiedział głos. I tym razem się z głosem zgodziłem.Postanowiłem uderzyć na oficjalny discord. I tam od razu emocje mi opadły. To znaczy moze nie opadły, ale zostały zmienione z nieziemskiej wściekłości w wstyd, smutek i lekką dozę melancholii, którą musiałem zapić bo:

    Nie chciałem robić od razu bardachy na ogólnym kanale więc pogadałem z kolesiem z .org, który ma bardzo wysoki top na jednym z tamtejszych uni i był przez pewien czas teamleaderem czyli odpowiednikiem GO albo SGO, nie wiem nie dopytałem o to. Opisałem mu sytuację, ale najpierw musiałem mu wytłumaczyć, ze na .pl nie ma uszczegółowionego punktu w ZG na temat magicznych 6 sekund. Nie mógł tego zrozumieć, ale w koncu do wiadomosci przyjał. Potem opisałem mu bitwe top1 Marysia i moją z Torqiem. I wtedy koleś zaczął się śmiać. Autentycznie się śmiał przez kilka chwil. Dlatego właśnie porzuciłem pomysł z pokazywaniem światu jak wygląda ogame.pl.

    Zastanawiałem się, czy przywołać do tego tematu Kasię, Arta lub Kruszynkę ale uznałem że to się mija z celem.
    Swego czasu był bardzo głośny temat, który miał chyba 15 stron? Coś koło tego. I nic się nie zadziało. nawet nie dopisano jednej linijki do ZG. Nie zrobiono nic. W temacie udzielał się Art, ale co postanowił tez nie wiem. Uważam to za działanie na szkodę Gameforge. Firma wydała masę kasy na promocję ogame, widać reklamy na największych portalach bo wchodzi aktualizacja. Tylko, ze po pewnym czasie ludzie zaczną czytac forum , sami dostaną lagowanie i odejdą.
    I tutaj pojawia się pytanie, że może o to chodzi Artowi?
    Moderator kruszynka:
    Usunięto odpowiedź z Supportu

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez NowyLepszyYossarian: zły link ().

  • To ja przytocze swoja sytuacje. Kilka razy mialem takie samo zdarzenie - sciagam moona/y i tam sie pojawia stacjonuj. Klikam fale i pojawia sie spam na ta planete roznymi misjami. Atakuj, transportuj ... i najbardziej uciazliwe zatrzymaj, bo pojawia sie 2 razy. Powiedzmy, ze 50-100 misji spamujacych utrudnia wyklikanie zawroconej stacji. Pomijajac fakt, ze trzeba przewijac i szukac stacjonuj w tym spamie, to jeszcze falanga ponownie laduje sie z 5sek.

    W zasadach gry jest taki zapis:
    "Spam, bez względu na formę (np. poprzez wiadomości, raporty szpiegowskie bądź też spam zakładki 'Podgląd' lecącymi flotami, reklamę innych gier lub treści) mający na celu utrudnianie gry graczowi jest niedozwolony. W przypadku akcji organizowanych przez większą ilość osób ukarane mogą zostać wszystkie zamieszane konta"

    Pisalem tickety i co ? Odpowiedz, ze nie lamie to regulaminu. GO/SGO sami tego regulaminu nie znaja, albo poprostu robia co chca :)
  • @NowyLepszyYossarian

    A nie dostałeś bana za push kryształem od konta Asquard? Kurcze, powinieneś :) i efekt połowicznie osiągnięty - Asquard na banie :P jak chciałeś

    @@@@@@@@@@@

    Co do tematu na 15-stron - był on z Wezn i skończył się tygodniowym banem dla atakujących. Natomiast nie poszły z tym żadne zmiany regulaminowe. Więc ciągle masz uznaniówkę SGO/GA.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • No dobra a jak bym mi sie udało zlagowac recki to bym mial odsyłke? Czy tez interpretacja SGO? Na innym uni na ktorym gram atakujacy zeskanowal na 2 sek przed atakiem i mimo zgloszenia i screenow nie było bana. Tez uznaniowka? Spoko z tym, że uznaniowka wbrew ZG. To jak mam grac. Ja nie poluję na ludzi, ktorzy dopiero zaczynaja bo mnie to nie bawi. Musze miec jakies wytyczne. A teraz nie wiem, jak laguje sondami to jest ban? Czy nie ma? Mam poczekac kiedy Kasia ma urlop bo ona banuje i wtedy mozna lagowac bo Kruszynka nie banuje? Tak ma to wygladac?
  • O to pytaj @Art. Przecież Team stosuje te same zasady i nie ma potrzeby zmian tych zasad. No, chyba, że ostatnio dodali coś o "indywidualnych predyspozycjach" :D Nie chcą dodawać wyjaśnień w FAQ / Regulaminie - co powoduje uznaniówkę - widocznie taka ich wola. I nie nam, graczom, znać zasady gry. Inaczej się okaże, że postępujesz zgodnie z regulaminem zlomując flotę znajomego Teamu - i nici z backupu i bana dla ciebie ....
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon