Lista sytuacji nadzwyczajnych - dodanie do regulaminu

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Dobrygracz napisał(a):

    TheSnacker12 napisał(a):

    ciap napisał(a):

    TheSnacker12 napisał(a):

    Czyli mogę bezproblemowo puścić atak na jakiegoś gracza z topki i się rozbić, a potem powołując się na ''Sytuację nadzwyczajną(np: urodziny kota)'' ubiegać się o zwrot pz'ta?
    Jeżeli Twój sojusznik zbierze złom to wystarczy że napisze normalną pożyczkę recków i nie ma tutaj nic nadzwyczajnego.Powtórzę że jeżeli jest jak piszecie i doszło do oddania PZ to...
    Władza jedynie połączyła fakt posiadania floty przez gracza X i odesłania surowców powstałych z tej floty.
    Rozumiem że nie były to surowce z eko, ataku lub czego innego a konkretne surowce z konkretnej floty którą gracz X budował ileś tam lat. Nie odesłał ani grama więcej niż zebrał.
    A co w sytuacji gdy złom zbierze agresor?Szczęście przechyliło się na jego strone?

    Art napisał(a):

    Wymuszenie Pushu
    Jeśli nieoczekiwanie otrzymujesz surowce od gracza słabszego może to być próba wymuszenia pushu. Jest to niedozwolone, należy więc takie postępowanie zgłosić do Operatora Gry w ciągu 72h załączając raport z dostarczenia surowców przez obcą flotę. Operator zdecyduje, czy niechciany transport należy zwrócić na planetę GO, czy nie. Niechciane surowce można także odesłać do osoby wysyłającej (w ciągu 72h).
    Podobne postępowanie następuje w przypadku, gdy gracz słabszy celowo rozbija się o Ciebie.

    Uwaga, push obejmuje powyższe przypadki, jednakże nie jest do nich ograniczony.
    Czasem warto poczytać nim zabierzemy sie za dyskusje ;)
    Nie byłbym pewny tego co zacytowałeś, każda interpretacja jest dozwolona. W końcu istnieje coś takiego jak nadzwyczajna sytuacja?

    Niccolò Machiavelli napisał(a):

    Naj­częstszy ludzki błąd - nie prze­widzieć burzy w piękny czas.






  • @ViZZioN tak to jest jak koledzy piszą ticketa [ciach] O_O (pomimo że takiego obowiązku nie mają. :thumbdown:
    Potem koledzy kolegów ....... na końcu robi się "syf" :(
    Na końcu ja otrzymuję coś takiego O_O [ciach] :( .
    Twoi koledzy którzy najwięcej mieli do powiedzenia na temat pushu, łącznie z tym "Najszybszym" siedzą i ...... :popcorn:
    Bo @Art to załatwił. :thumbup:

    Super Moderator Ruda:
    nie udostępniamy screenów z supportu
  • @Zagubiony brawo umiesz robic screeny gratuluje,nic nowego nie napiales


    "Nie wiem skąd wiecie co sie działo z złomem ale spoko.
    Jeżeli komuś skasowała sie planeta z flota i miał zgodę od teamu na oddanie złomu to nie rozumiem gdzie problem.
    Jeżeli taka decyzja była to chyba dobrze? "

    Jak widzisz wkolko wracamy do tego samego jest cos takiego jak zgoda teamu i jest cos takiego jak niecodzienny przypadek typu flota top1 na glebokiej przestrzeni ;)
  • Zagubiony napisał(a):

    @ViZZioN tak to jest jak koledzy piszą ticketa [ciach] O_O (pomimo że takiego obowiązku nie mają. :thumbdown:
    Potem koledzy kolegów ....... na końcu robi się "syf" :(
    Na końcu ja otrzymuję coś takiego O_O [ciach] :( .
    Twoi koledzy którzy najwięcej mieli do powiedzenia na temat pushu, łącznie z tym "Najszybszym" siedzą i ...... :popcorn:
    Bo @Art to załatwił. :thumbup:
    Ty, sam złom zbierałem więc po jakiego grzyba mamy pisać 2 tickety skoro można załatwić wszystko w jednym? Jak zgłaszacie pożyczkę recków to też każdy osobno pisze ticket z transportami? XDDD Macie jak na tacy decyzję teamu i powód dla którego czubulus i vizz zostali odbanowani bo jakiś operator załadował się w nieswoją sprawę i dalej szukacie dziury w całym 8|

    @dexPL jak już rozmawiamy o nadzwyczajnych sytuacjach to może niech GO wypowie się na temat związany z twoją osobą. Co sądzą o ładowaniu zielonego konta które się nie rozwija, surowcem z innych kont, odczekanie dokładnie 7 dni aż zrobi się szary i farmieniu tego przez TOP1? a sorry już byłego ale wtedy jeszcze byłeś na samej górze, bądź twoich kolegów ? Jak ty to mówisz? " Brzydzę się puszem, dlatego farmie szarych" Taka nadzwyczajna sytuacja moim zdaniem jest warta dyskusji bo występuje baaaardzo rzadko Gdyby nie twoje lamerstwo tickety dawno by się posypały ale po co mieliśmy ci odcinać dostawy surowca skoro wszystko grzecznie trafiło do nas xDD Skoro boli was decyzja teamu która jest zgodna z regualminem, wy się cieszcie że operatorzy nie wybrali opcji wszyscy odsyłają złom do GO/czubulus, nie musicie nam dziękować ;)
  • TheSnacker12 napisał(a):

    A co w sytuacji gdy złom zbierze agresor?
    Szczęście przechyliło się na jego strone?
    Nie masz PZ.

    Nie wiem kto mu oddał PZ ale jeżeli nie chciałby tego zrobić to osoba która dostała kasację planety nic by nie dostała.



    dexPL napisał(a):

    czy WŁADZA może to zapisać w regulaminie i zasadach gry? Tak, aby się nie okazało, że w identycznym przypadku WŁADZA jednak nie dostrzeże powiązania między zasobami i ich źródłem i jednak okaże się to pushem?

    Bo decyzje WŁADZY są mocno uznaniowe. Widać wyraźną korelację pomiędzy decyzjami a znajomością z pewnymi osobami.
    Władza => CoMa + GF.

    Już masz:

    Zasady Gry napisał(a):

    12. Wyjątki
    Community Management gry zastrzega sobie w każdej chwili możliwość odstępstwa od niniejszych zasad. Zasady gry mogą być zmienione lub zniesione np. podczas trwania eventu. O zmianach zostaną poinformowane grupy graczy, których te zmiany dotyczą.

    :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • @Zagubiony Czekaj,czekaj my jestesmy nadzywczajni?? a jak lecielismy w ACSie i nagle Marek po 2 godzinach od złamania regulaminu dostaje bana za "bash" kazdy normalny czlowiek musi czekac na rozpatrzenie plus minus 5dni WY SWIETE ANIOLKI
    macie takie cos w 2h i Ty piszesz o kolesiostwie? ogarnij sie czlowieku troche ;)
  • @Dobrygracz Może za nim to napisałeś to warto było przeczytać zasady: „Zgłoszenie pożyczki recyklerów w Systemie Support należy dokonać tylko w wypadku, gdy słabszy gracz użycza recyklerów graczowi silniejszemu i następuje transport słabszy -> silniejszy. W takim przypadku, jeżeli gracze nie dokonają zgłoszenia, Operator Gry może potraktować transport jako push i zablokować obydwa konta”. XD
    A o tym to już tak dobry gracz jak Ty powinien wiedzieć : cyt” Jeżeli chodzi o pożyczkę recyklerów to może Pan poprosić dowolnego kolegę z uniwersum aby pomógł Panu zebrać złom - zarówno złom ze starcia solo jak i ACS. Gracz od którego pożyczy Pan recki musi Panu złom odesłać w ciągu 72h od starcia. W przypadku gdy złom zbiera gracz słabszy należy zgłosić pożyczkę recyklerów przez Support podając informacje:
    - kod API starcia
    - kod API zbiorki
    - raport z dostawy surowców

    Pożyczka recyklerów powinna zostać zgłoszona albo przez osobę która złom zebrała i go odsyła. Albo przez osobę która ten złom otrzymała i brała udział w starciu.”. :popcorn:

    Spełniłeś te warunki :?:
  • ViZZioN napisał(a):

    @Zagubiony Czekaj,czekaj my jestesmy nadzywczajni?? a jak lecielismy w ACSie i nagle Marek po 2 godzinach od złamania regulaminu dostaje bana za "bash" kazdy normalny czlowiek musi czekac na rozpatrzenie plus minus 5dni WY SWIETE ANIOLKI
    macie takie cos w 2h i Ty piszesz o kolesiostwie? ogarnij sie czlowieku troche ;)
    Jufcia tickety rozpatrywała zawsze po 2-5 dniach a tutaj południe, niedziela, 2h po napisaniu ticektu odpoczynek. TU jest wszystko OK. Was słusznie odbanowali po 8h? ZNAJOMOŚCI xDDDD
  • ciap napisał(a):

    Już masz:

    Zasady Gry napisał(a):

    12. Wyjątki
    Community Management gry zastrzega sobie w każdej chwili możliwość odstępstwa od niniejszych zasad. Zasady gry mogą być zmienione lub zniesione np. podczas trwania eventu. O zmianach zostaną poinformowane grupy graczy, których te zmiany dotyczą.

    A teraz wyjaśnij jeszcze gdzie nastąpiło ogłoszenie zmiany zasad - zgodnie z twoim cytatem:
    " O zmianach zostaną poinformowane grupy graczy, których te zmiany dotyczą."

    Bo ja widzę, że istnieją gracze, których to dotyczy, a którzy nie zostali poinformowani. Jak znajdziesz ogłoszenie, że w przypadku, gdy na uni Wezn gracz skasuje sobie lotke z flotą, a ktoś przechwyci część złomu z tej bitwy - to będzie możliwy push i odbudowa - to daj znać. Powodzenia :)

    Punkt 12 dotyczy zmian cech uni (np tworzenie uni bez reguły basha). Wtedy jest ogłoszone w cechach uni. I znów wybierasz kawałek zdania pod tezę, a nie patrzysz czego on dotyczy i jakie jest jego brzmienie.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Dobrygracz napisał(a):

    ViZZioN napisał(a):

    @Zagubiony Czekaj,czekaj my jestesmy nadzywczajni?? a jak lecielismy w ACSie i nagle Marek po 2 godzinach od złamania regulaminu dostaje bana za "bash" kazdy normalny czlowiek musi czekac na rozpatrzenie plus minus 5dni WY SWIETE ANIOLKI
    macie takie cos w 2h i Ty piszesz o kolesiostwie? ogarnij sie czlowieku troche ;)
    Jufcia tickety rozpatrywała zawsze po 2-5 dniach a tutaj południe, niedziela, 2h po napisaniu ticektu odpoczynek. TU jest wszystko OK. Was słusznie odbanowali po 8h? ZNAJOMOŚCI xDDDD
    Pokazać ci moje zgłoszenia do Jufci, które były rozpatrywane po 5-7 dniach? Albo dopiero przez kasię / zwiastuna? Mam tego ok 30 sztuk.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • "Community Management gry zastrzega sobie w każdej chwili możliwość odstępstwa od niniejszych zasad."

    Art może podjąć decyzję inną od Zasad Gry w każdej chwili. :fsmile:

    Zdanie o którym piszesz ("O zmianach zostaną poinformowane grupy graczy, których te zmiany dotyczą.") tyczy się "Zasady gry mogą być zmienione lub zniesione np. podczas trwania eventu.".
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik
  • jak Wy wszyscy jestescie po jednych pieniadzach xD jeden puszer zarzuca drugiemu ze jest puszerem xD jedynym rozwiązaniem z tej sytuacji jest zmiana CoMy na kogoś, komu Ruda albo Migotka nie będą mówiły co ma robić i jakie decyzje podejmować xD
    Zmęczony całym dniem w pracy? Masz dość baby nad uchem, która narzeka Ci na ogame? Zapraszamy do pizzeri mamma mia na dagmarkowy shocik!
    Strzel se dagmarkę!
  • dex to dex, sam puszuje sie z zielonego konta na które słabsze od niego wysyłają surowiec - to jest wszystko cacy, nie rozumie logicznej decyzji teamu - kolesiostwo, gońcie sie wszyscy :E Będę za tym tęsknił, bo lepszej komedii jak na forum Wezn to nigdzie nie spotkałem :D
    Także trzymajcie sie cieplutko i czasem ruszcie główką bo jak to mówią ruch to zdrowie czy coś takiego :D Baj baj.
  • ViZZioN napisał(a):

    @dexPL czyli sam potwierdzasz że ban po 2h od zlamania regulaminu jest dziwny? Dzieki nie mam pytan ;)
    Nie, nie potwierdzam.

    Czasem dostawałem odpowiedź po godzinie (ale to ze trzy przypadki) - widocznie trafiłem akurat z ticketem tak, że siedziała i miała czas. Tak więc raczej przypadek losowy. Statystyka niestety była zła - pewnie powyżej 3 dni na odpowiedź. Przy tamtej akcji - moim zdaniem mieliście pecha, że akurat ticket został rozpatrzony - i tyle.

    Inna sprawa, czy teraz jest lepiej - skoro nie ma żadnego GO i z każdym ticketem czeka się minimum 3 dni (ale jak widać po przykładzie z tematu - was to nie dotyczy :D )

    Ja na odpowiedź na kilka prostych pytań (nie decyzji - pytania o regulamin) czekam od 2019-10-29 23:37:35. I w sumie cieszę się, że już nie gram w tą grę.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • Czyli podsumowując....

    Jeżeli dostanę złoma i mój sojusznik ukradnie trochę PZ to może mi je bez problemu oddać po zgłoszeniu pożyczki recków.
    Jednak jeżeli skasuję planetę z flotą którą budowałam np. 5 lat to odesłanie PZ byłoby pushem pomimo że KAŻDY WIE ŻE FLOTA NALEŻAŁA DO MNIE? I team jest w stanie sprawdzić to w logach że na pewno PZ które zebrał mój sojusznik należało do mnie? Dodatkowo sojusznik nie odsyła więcej niż sam zebrał. PZ nie może trafić do mnie.

    :fsmile:

    @TheSnacker12
    Władczyni? Mam tu tyle samo do powiedzenia co Wy ;)

    edit:

    Zagubiony napisał(a):

    @ciap czy ten zapis prnt.sc/psf0qr który przedstawiłaś uprawnia do łamania zasad gry :?:
    Czy @Art jest bogiem ogame :?:
    Wytłumacz proszę, czuję się ignorowany :(
    Pytaj Arta czy jest bogiem ogame. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez powyginany drucik ().

  • Dobrygracz napisał(a):

    dex to dex, sam puszuje sie z zielonego konta na które słabsze od niego wysyłają surowiec - to jest wszystko cacy, nie rozumie logicznej decyzji teamu - kolesiostwo, gońcie sie wszyscy :E Będę za tym tęsknił, bo lepszej komedii jak na forum Wezn to nigdzie nie spotkałem :D
    Także trzymajcie sie cieplutko i czasem ruszcie główką bo jak to mówią ruch to zdrowie czy coś takiego :D Baj baj.
    Piszesz pewnie o tym oldboy - gdzie jedyne co mam z nim wspolnego to pytanie do niego - czy to jest oldboy z Oberona i czy ma zamiar grać - jak pojawił się jako zielony. Jakby miał grać to bym podesłał mu troche zasobów - aby nie zaczynał od zera. Ale odpisał (o ile pamiętam), że tylko poklikać wpadł - i tyle. A potem kilka razy był zielony i szary - na zmiane. Tyle historii :D
    A jak był szary to latałem go farmić - każdy to mógł robić. I wielu robiło (o ile pamiętam to w 4 gali nawet i ty :D - bo mnie wyprzedziłeś).
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • ciap napisał(a):

    "Community Management gry zastrzega sobie w każdej chwili możliwość odstępstwa od niniejszych zasad."

    Art może podjąć decyzję inną od Zasad Gry w każdej chwili. :fsmile:

    Zdanie o którym piszesz ("O zmianach zostaną poinformowane grupy graczy, których te zmiany dotyczą.") tyczy się "Zasady gry mogą być zmienione lub zniesione np. podczas trwania eventu.".
    Jak pewnie wiesz logika prawa jest taka, że zdania w jednym akapicie powinny być ze sobą powiązane. I najczęściej są - co powyżej sama pokazałaś. Łączysz zdaniem drugie z trzecim w tym akapicie jako logiczną całość. A teraz jeszcze połącz zdaniem pierwsze z trzecim- i już będziesz wiedziała czego gracze oczekują - że jeżeli NASTĄPIŁA ZMIANA ZASAD to zostaną o tym poinformowani.
    Rentier
    TOP1 Wezn (po UF)
    TOP1 Oberon
  • ciap napisał(a):

    @Fenrir
    Minusujesz bo zacytowałam Zasady Gry? :ocb:
    A co, nie mogę? Pokażesz mi jakiś punkt regulaminu, który mi zabrania minusować twoje żenujące wypowiedzi? Serio nie wiem, kto ci status GO dał, ale to była chyba najgłupsza rzecz, jaką zrobiono w czasie istnienia Ogame.pl.
  • Zagubiony napisał(a):

    @ciap Nie wiem czy wiesz ale flota w głębokiej przestrzeni jest niczyja ma 0 techy bojowe, "moja" to była za nim tam trafiła
    Jakbyś mnie czytał uważnie na pierwszej stronie napisałam że jest niczyja ale swoją historię ma i do kogoś kiedyś należała. Kiedyś w ogame wszystko było rozdzielone. Jak wysłałeś surowce do kogoś to automatycznie stawały się nowej osoby i mogła zrobić z nimi co chciała. Teraz jeżeli wyślesz surowce do osoby niżej to mają łatkę "darowizna" i już są ograniczenia. Art jako CoMa może podjąć decyzję która nie jest opisana w Zasadach Gry i ja podjął. :fsmile:
    Jak wygląda fuzja > FAQ Fuzji z OGame
    Fuzja a temperatury > Klik