Mega Content Two (no clickbait!!!)

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Mega Content Two (no clickbait!!!)

      Witam!

      Od długiego czasu gram w OGame stosując pomocniczy panel do zapisywania liczb jakie należy wklepywać w grę, aby realizować plan - taki planowy panel pomocniczy (ppp, hehe). Ograniczałem się jednak zawsze do jakichś prowizorycznych zastosowań, typu wkładki na kartki wielkości wizytywek, przypięte do tablicy korkowej, gdzie każdy zrealizowany element budynku i badań oznaczał wyjmowanie takich karteczek z owych wkładek. Innym razem używałem podstawki pod wizytówki i traktowałem plan liniowo/szeregowo. Dziś jednak prezentuję Wam maksymalnie uproszczony system jaki sobie opracowałem (zupełnie spontanicznie, w jedną noc wizja, projekt i gotowy e-mail do wydruku). Taki system pozwala na nie przejmowanie się zauważonymi błędami w obliczeniach, czy dostrzeżeniem możliwości wykonania danego etapu, czy elementu gry lepiej, a więc wygodne poprawki.

      Zgodnie z maksymami wielkich ludzi, które widnieją na dwóch clipboardach stosuję do planowania strategii i jej realizacji dwie frazy. Pierwsza ma przypominać mi, że nie wolno w żadnym wypadku planować gry na rok do przodu - ani nawet na pół. Wszystko powinno dziać się etapowo, małymi krokami.

      Gen. Dwight Eisenhower napisał(a):

      (...) plany są bezużyteczne, ale planowanie jest nieodzowne.
      Druga zaś maksyma o tym, że strategia żółwia może i jest gorzka, ale ma słodkie owoce.

      Antoine de Saint-Exupéry napisał(a):

      Nie trać nigdy cierpliwości; to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi.

      Cóż, to by było na tyle. Nadmienię tylko tyle, że mniejszy clipboard to wytyczne, a duży to panel planowania. Resztę kwestii pominę, bo nie o nich wątek.

      Niech efekty przemówią... 8-)