S&D Universum Nekkar Edycja 2 [20.10.2019-20.11.2019]

• Dyskusje
    • S&D Universum Nekkar Edycja 2 [20.10.2019-20.11.2019]

Ruszyły zapisy do drugiej edycji Seek and Destroy na uni Nekkar.

Ten temat powstał żebyście mogli swobodnie dyskutować o jej przebiegu :)

Pamiętajmy, że każdego z nas obowiązuje Regulamin Forum OGame.pl, a także Regulamin działu Seek & Destroy.
      W szczególności nie życzymy sobie w tym temacie spam'u, wulgaryzmów jak i rozmów na tematy niezwiązane z przebiegiem projektu Seek And Destroy na Nekkarze.

Ogame.pl
      PoO, PiP, ST, DiD oraz S&D

[13:51] <+Mati> Wladza dla moderatorow, precz z GO!

:xfa: Rekrutacja MOD :xfa:
    • deathofrats wrote:

Heh znowu się pojawi wysyp kont zdjętych z urlopu i zezłomowanych zaraz po tym.
      Fajnie było to poobserwować w tym tygodniu na unii:)
      Sugerujesz, że niektórzy mają tak dużo multi, że wykorzystują te konta do kilku ataków na S&D? czy po prostu nagle jest tak duża aktywność atakujących że Ci co zgarniają złoma idą na U na kilka tyg?
    • Trochę się martwię o tą edycję. Już teraz ciężko coś trafić, część graczy pewnie miesiąc S&D spędzi na urlopach, takich prewencyjnych ;)
      Widać przepaść między Nekkar a u68, przynajmniej jeżeli chodzi o aktywność graczy i ich ilość :(
      I amar prestar aen.
    • założyłem konto na u68, rzeczywiście gra tam średnio w ciągu dnia 2x więcej osób niż tu.
      ale myślę że i na uf tych dwóch unii przyjdzie czas.
      a tymczasem pozostaje mi kopać surkę jak dotychczas no i posiadanie małej flotki (mała co można zobaczyć po moim zgłoszeniu ;) ) dla zabawy tylko urozmaica tę grę. więc czemu jako ekonom nie miałbym jej użyć do s&D? jakiś procencik na zapomnianym fsie górnika się zrobi. to dużo nie wymaga.
      Pozdrawiam tych którym się jeszcze chce grać choć czasem, jak mi :P
    • witam, mam takie pytanko, czy mimo iz po czasie moge zapisać sie do
      S&D gdyz z powodów osobistych nie byłe w stanie zrobic tego
      wcześniej,

Czesio
      Ludzie z Blizną (LzB)
      6271093
      lekkiei mysliwce :5112000
      cięzkie mysliwce :7000
      krązownik :636000
      okrety wojenne :10000
      niszczyciele :3941
      bombowce :66
      gs :1705
      pancernik :500000
    • Mamy już podział: S&D Universum Nekkar Edycja 2 [20.10.2019-20.11.2019]

Kilka spraw organizacyjnych.

• Próg dla Nekkar w tej edycji to 150%

• Moony zgłaszamy 12h przed niszczeniem księżyca do mnie w wiadomości prywatnej.
      Wzór zgłoszenia:

nick agresora
      koordynaty księżyca
      numer Uniwersum
      średnicę księżyca
      nick atakowanego.

Przypominam, że nastąpiła zmiana w liczeniu % za niszczenia księżyców i nie jest to już średnica księżyca.
      Dodatkowo: niszczenia nie muszą już mieścić się w progu, które ustalono dla raportów wojennych.

Procent w takim wypadku liczony jest w/g wzoru:

% za zniszczenie moona =((średnica/100)^2)/17

• Bardzo istotną rzeczą jest wstawianie odpowiednich nagłówków w raportach.
        Poprawny nagłówek :
        2016-02-17 22:53:05 Ruda [SUMMER] - 78652%
      • Bitwy ACS rozliczane są indywidualnie przez każdego gracza biorącego w nim udział, zgodnie z Zasadami Publikacji RW.

Ogame.pl

• @AleksSkrobek z ACS rozliczamy się indywidualnie klik

Toadie wrote:

Zasady projektu Seek & Destroy

[...]
      1. Dozwolone są ataki ACS z członkami swojej drużyny, drużyny przeciwnej jak i z niebiorącymi udziału w S&D graczami. Każdy z uczestników S&D biorących udział w ataku publikuje swój raport wojenny, wpisując w temacie odpowiednią ilość % w zależności od wartości swojej floty, biorącej udział w starciu.
      Gracz z najsilniejszą flotą przyznaje sobie 100%, a następni w kolejności 80, 60, 40, 20 % z ogółu zdobytych, przy czym przy obliczaniu siły floty liczymy floty wszystkich graczy, także tych nie biorących udziału w S&D
      Przykład: starcie z udziałem 5 graczy - zdobyty % wynosi 200.
      Gracz z największą flotą zdobywa 200%
      Następny 160%
      Następny 120%
      Następny 80%
      Następny 40%
      Razem zdobyli 600% o ile wszyscy atakujący biorą udział w S&D.
      Jeśli dwóch graczy wysyła flotę o identycznej wartości, dzielą się %, na przykład dwie identyczne największe floty zdobędą 2x90% ze starcia. (w omawianym przypadku byłoby to 2x 180%)
      WAŻNE: Warunkiem koniecznym publikacji dodatkowych RW przy ataku łączonym jest to, by wartość wszystkich dołączonych flot jednego gracza była równa co najmniej 10% wartości głównej floty atakującej.
      WAŻNE: Pojęcie flota główna rozumiemy, jako największa flota biorąca udział w ataku wysłana przez jednego gracza, niezależnie od tego, czy jest ona podzielona - liczy się suma flot jednego gracza. (Np. Gracz A posłał 1500 OW, 400 Pancerników, Gracz B posłał 1600 OW - flota główna to flota gracza A)
      Wyjątek: jeśli flota dołączana przez gracza do ACS'a nie stanowi 10% wartości floty podstawowej ale jednocześnie stanowi 100% jego floty bojowej zgłoszonej do programu (można wykluczyć Gwiazdy Śmierci z powodu ich niewielkiej prędkości i przydatności w takich sytuacjach) - jego RW również może zostać opublikowane i będzie liczyło się na poczet drużyny tego gracza.

Ogame.pl

• Dochodzę do spóźnionego niestety wniosku, że błędem było zapisywanie się do S&D.
      Na naszym uni straciło ono sens. Najlepiej od razu dać lajtowi nagrodę, jego drużynie też i niech sobie farmy pościągają te urlopy i kopią dalej...
      Uważam, że bez sensu pakować się w rywalizację, której wynik jest z góry znany.
      Nie chciałbym żeby było to odebrane jako jakieś wywalanie żali, uczestniczę w każdej S&D na jakie miałem okazję się załapać, na wszystkich uni, na których grałem ale tutaj wybitnie czuć, że to nie ma sensu.
      Gdyby ktoś spóźnił się z zapisem a chciał jednak uczestniczyć w tej "zabawie" to z chęcią odstąpię miejsce ;)
      I amar prestar aen.
    • Kurufir wrote:

Dochodzę do spóźnionego niestety wniosku, że błędem było zapisywanie się do S&D.
      Na naszym uni straciło ono sens. Najlepiej od razu dać lajtowi nagrodę, jego drużynie też i niech sobie farmy pościągają te urlopy i kopią dalej...
      Uważam, że bez sensu pakować się w rywalizację, której wynik jest z góry znany.
      Nie chciałbym żeby było to odebrane jako jakieś wywalanie żali, uczestniczę w każdej S&D na jakie miałem okazję się załapać, na wszystkich uni, na których grałem ale tutaj wybitnie czuć, że to nie ma sensu.
      Gdyby ktoś spóźnił się z zapisem a chciał jednak uczestniczyć w tej "zabawie" to z chęcią odstąpię miejsce ;)
      W sumie zabawa dopiero co się zaczęła, więc dochodzisz i tak bardzo wcześnie. Pragnę nadmienić, że Lord Maul miał podobne przyrosty do lajta na przestrzeni ostatnich 60 dni więc pyknij pięciocyfrówkę jak to właśnie zrobił Zdobywca i może Ci się zrobi nieco lżej. Zareklamowałbym odpowiedni lek na takie przypadłości ale cenzura mnie zawsze koryguje i muszę uważać żeby nie oberwać grzywną.
      Lajt zawsze rozwala sida. Bo jest dobry. Ale naprawdę potrzebujecie tutaj jakiegoś azjaty, żeby udowodnić, że da się lepiej?
    • a ja chciałbym zapytać.
      @ZDOBYWCA1 czemu jak wstawiasz RW to nie przekminisz?
      Po pierwsze ASC to nie wpisujesz sobie wszysktich procentów uzyskanych w bitwie tylko proporcjonalnie do tego ile miałeś floty.
      a dwa.
      już rozumiem, tego mogłeś nie wiedzieć. albo udawać że nie wiesz.
      utrudniasz tylko liczenie itp.
      ALE po co wstawiać RW poniżej progowe?
      totalny brak szacunku do czasu osób rozliczających te procenty. o ile Twoje raporty zostaną zaakceptowane, z tytułu, że są kłamstwem i nienależnym Ci procentem.
      nie chcę być Bogiem rozliczającym tu wszystkich. ale nieuczciwość kuje mnie w oczy.
    • Johnatan wrote:

a ja chciałbym zapytać.
      @ZDOBYWCA1 czemu jak wstawiasz RW to nie przekminisz?
      Po pierwsze ASC to nie wpisujesz sobie wszysktich procentów uzyskanych w bitwie tylko proporcjonalnie do tego ile miałeś floty.
      a dwa.
      już rozumiem, tego mogłeś nie wiedzieć. albo udawać że nie wiesz.
      utrudniasz tylko liczenie itp.
      ALE po co wstawiać RW poniżej progowe?
      totalny brak szacunku do czasu osób rozliczających te procenty. o ile Twoje raporty zostaną zaakceptowane, z tytułu, że są kłamstwem i nienależnym Ci procentem.
      nie chcę być Bogiem rozliczającym tu wszystkich. ale nieuczciwość kuje mnie w oczy.
      a więc kolego wojskowy, mam chwilowo ciężki czas na ogarnianie, nawet nie doczytałem że próg jest pow 150%, jak tylko wrócę domku to skasuje to RW

Jeżeli chodzi o procentowe rozliczenie ACSu to podaj mi konwerter do tego, gdyż ja skromny człek jestem i mimo że wykształcony to leń i nie chce mi się liczyć odręcznie :P

A Kłamców to sobie poszukaj w domu, gdyż mnie nie znasz a ostatni raz to oszukałem moją Mame 27 lat temu mówiąc jej że idę pograć na komputerze Commodore c64 do kolegi i wrócę późno a tak prawdę pojechłem do dziewczyny :P

Imperare sibi maximum imperium est

ST#143 NEKKAR on
      ST#2 WASSAT- off

ST#87 Uni69 - off
      ST#47Fenrir - on
      ST#3 Dorado - on
      ST łącznie - 282
    • Do poprawki mamy następujące nagłówki:

Ogame.pl